Astinas

V podstatě příjemný fantasy/ sci- fi, které po jednotlivých kouskách moc nepřekvapí, ale v celku pak dává pěknou podívanou a po shlédnutí filmu jsem měl pohodovou náladu. Jednu hvězdu dávám za efekty a námět, druhou za krásnou děvu a třetí za slimáko-psa. Nejspíš jsem přimhouřil oko, protože v tom trochu vidím inspiraci Avatarem, ale co. Bylo to pěkné, místy malinko humorné, prostě tak akorát do kina. Podle mě je to jeden z těch filmů, který stačí vidět jen jednou, jinak by John ztratil své prvotní kouzlo. Slabší tři hvězdy. ()

Nessos

No čekal jsem ledacos, ale tohle ne. 3* ovšem dávám za vizuální zpracování, protože díky tomu jedinému jsem u filmu neusnul. Hlavní hrdinové nevýrazní a vlastně i nesympatičtí, příběh nic moc (teda vlastně nic) a jinak..jinak už zbývá vlastně jenom to zpracování. A to vyšlo. Vidět to v kině, dám možná i víc, ovšem takhle nikoli. Škoda. Btw. některé scény jako bych už někde viděl.. ()

skalicky

tragedie,dobře vytvořený marťané,ale nevzpomínam si kdy sem fandil padouchům aby už zabili toho užvaněnýho hlavního hrdinu!Dialogy musela psát 12 letá pubertální postižena holka! 30% ()

princesofpersia

I když jsem nic nečekala, stejně jsem byla zklamaná. Celý příběh stojí na milionkrát ohrané zápletce bez jediného překvapivého zvratu (snad až na tu poslední scénu), příšerně chytrá a děsná princezna mě vytáčela a za dvě hodiny a 12 minut jsou tam všudy všeho snad dva vtipy. Ovšem po technické stránce to byla pěkná podívaná a Taylor Kitsch měl taky mojí plnou pozornost. Nicméně ani tak egypťani na létajících okřídlených lodí víc jak 3* nedostanou. ()

Stejšn

Vypíglovaná nuda. Román jsem nečet, ale už komiks podle něj nebyl nic moc. Film je na první pohled vizuálně ohromující, ale při dalších pohledech se rychle okouká a jak se divák začne soustředit na děj, tak to jde s hodnocením z kopce. Je to celé sterilní, bez emocí a v podstatě mi bylo úplně jedno co se na plátně děje, nebylo komu fandit a s kým se ztotožnit. Davové scény nebyly nijak epické a studio Disney opravdu přestřelilo - tím že počítalo od začátku s trilogií (která po propadnutí snímku nebude) je v ději spousta děr. Např. celá záležitost kolem Bohyně Isis a Bran Is ve filmu vyšumí úplně do prázdna. John Carter se za chvíli vykouří z hlavy a zbyde po něm prázdnota, kterou nezaplní ani pěkný soundtrack. Za mě rozpačité dve hvězdičky. ()

george82

Tohle je přesně pohádka pro nedělní odpoledne. Film mi utekl jak voda a je to jeden z mála filmů, u kterého jsem furt koukal kolik ještě zbývá, ale ne z důvodu, aby to už skončilo, ale úplně naopak. Po dokoukání jsem hned hledal, jestli někde není pokračování nebo další takový film a k mému zklamání bohužel. ()

Mugs

U tohodle filmu je mi docela líto, že se sešel s takovou kritikou. Řeči toho typu, že je to vykrádačka SW a Avataru jsou nesmysly, protože je to přesně naopak. Zfilmování předlohy mohlo přijít o 30 let dříve a byl by to kult. Na dnešní dobu je příběh moc jednoduchý, bez zvratů a plný klišé. Ale z technické stránky je to famózní, ty peníze jsou v tom vidět a mě to bavilo. Pohodová odpočinkovka, ke který se určitě ještě vrátím. ()

gicous

Není to žádná katastrofa, ale chybí tomu pachuť skutečných hitů, které vás dokážou strhnout svoji velkolepostí, propracovaností, a pokud se podaří i emocemi. John Carter má fajn triky, humor i postavy. Ale všechno to je jenom "fajn". Vzhledem k rozpočtu, který film měl, působí Carter místy jen jako průměrný hollywoodský spektákl. Akce je průměrná a bohužel není nic, co by ji vykompenzovalo, jako se to stalo např. u Prince z Persie, kde to s akcí dopadlo stejně, ale všechno to vynahradili výborně napsané postavy a také dialogy mezi nimi. Nejvíce to zamrzí u konečné bitvy, která by měla být vyvrcholením celého příběhu, a ne pouze laciným šermiřským cvičením. Ale aby tyhle moje bláboly nezněly úplně negativně - Kitsch je sympaťák, obyvatelé Marsu nepostrádají určitou dávku milé fantasmagorické představivosti a příběh je taky celkem OK. ()

GoustDog

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli dát 2 nebo 3*. Nakonec jsem se rozhoupal pro objektivnější hodnocení. Je to obrovská blbost, to víme všichni, ale kdybych byl malý kluk, do filmu se zamiluji. Tuctové (ale mnohokrát osvědčené) vyprávění, spousta triků, patosu a občas nějaký ten nadhled. Je faktem, že dát za takovou příjemnou slátaninu 250 mega je do nebe volající, ale to už je asi jiný příběh. ()

plo koon

Technicky to nemá chybu. Jinak je to vlastně mile starosvětské klukovské dobrodružství, které se nebojí hrát na odlehčenou strunu, ale ani na komplikovanou mytologii. Někdy to trochu skřípe a jindy zůstává spousta věcí nedovysvětlená a dějí se prostě proto, že to po nich scénář chce. Třeba Johnovi hopsací schopnosti chvilku jsou a chvilku nejsou no. Nakonec mi bylo tvůrců vlastně docela líto, že do toho nalili tolik peněz a věřili, že to někoho bude zajímat. Za vtipnou pointu jedna nahoru. ()

carodejb

Pre mňa jeden z najlepších filmov roka. Nedocenená záležitosť oživujúca poetiku B-čkových príbehov a šestákových románov zo začiatku 20. storočia. Na Burroughsových (a jemu podobných) románoch som vyrastal, ale Cartera som nepoznal. Preto ma jeho adaptácia potešila a celý čas hriala pri srdci. Áno, film je v druhej polovici trochu zmätený a nevysvetľuje všetko. Má však tú správnu atmosféru a perfektné triky (aj v 3D). Veľká škoda, že sa pokračovania nedočkáme. P.S.: Aj po tak dlhom čase a niekoľkých pozretiach stále baví... a stále túžim po pokračovaní. A zdá sa, že bude! ()

mjrGresham

Je možné oplodnit Hvězdné války Flash Gordonem?Přidáme-li dostatečné množství zmatků a nesmyslů tak ano!Velké plus má ovšem pejsek ;-) ()

mikhail

Výpravný film, rozprávka pre dospelých, asi tak by sa dal jednoducho tento snímok opísať. Nešiel som do jeho sledovania s nejakými prehnanými očakávaniami a veľmi milo ma prekvapil. Príbeh neobyčajný, spracovanie veľmi zaujímavé. Medzi nami hlavná ženská postava vyzerá vo filme o 3 triedy lepšie ako v originále :o) ()

Esdälon

Proč prostě se nevyserou na to zasraný PG13. Vydal bych nějaký nařízení, kde se bude muset jakákoli fantasy hovadina točit jenom v přístupnosti R. Závěrečný "twist" s gustem opětkuju. Zbytel filmu se potácí někde mezi 3-4 a to se solidním nadržováním. ()

helrohir

Nuž, očakával som niečo iné a lepšie než to, čo som dostal. Už len samotný príbeh je jeden veľký miš maš, a aj keď sa snažíte sledovať film pozorne, napriek tomu vo vás stále zostáva pocit, že neviete o čo tu vlastne ide. Ďalšou vecou na zozname je podľa môjho názoru slabšie spracovanie samotného sci-fi/fantasy (nazvite si to ako chcete) sveta. Nemyslím vizuálne, ale celková to zasadenie do tohto prostredia proste nefunguje, pretože fantasy príbehy o postavách prichádzajúcich z nášho sveta do cudzích jednoducho nikdy nemá taký šmrnc ako dokonale spracovaná mytológia fantasy svetov bez "vonkajšieho" zásahu. Naviac, keď tak čítam niektoré komentáre, vidím, že nie som jediný, komu príbeh trošku pripomína Avatara. Žeby sa niektor chcel zviesť na vlne úspechu? K obsadeniu viac menej nemám výhrad, hoci Kitsch nie je ten pravý herec na stvárnenie hlavných hrdinov vo filmoch. Jediné, čo stojí za pozitívnu zmienku je výprava, efekty a CGI postavy, vďaka ktorým sa nám aspoň dostáva mocného vizuálneho obžerstva. 50%. ()

dzberry

Meziplanetární pohádka pro vnoučátka i jejich babičky. Rozkyselila mě akorát ta marťanská princezna, která vypadala jako modrooký transvestita. Rád se obyčejně do ústředních hrdinek zamilovávám, tady to fakt nešlo, pořád se mi zdálo, že vidím v tom jejím (jeho?) hávku rýsujícího se pinďoura... Jinak fakt v poho, pokud potřebujete svou obvyklou dávku nenáročného dobrodrůža. 3,5 ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády