Brano

Po vizuálnej stránke mu ťažko niečo vytknúť, ale po obsahovej trocha nudil a aj sklamal. Niektoré scény mi prišli povedomé, ktoré určite dosť čerpali aj zo starších sci-fi. Občas mi to tiež prišlo, ako dobrá rozprávka robená pre deti. Herecké výkony nijako zvláštne nezaujmú. Ako jednorázovka ujde, ale neviem či by som si ho chcel opäť pozrieť. ()

Guran

Jakobych už tenhle děj viděl několikrát v jiných filmech. Taylor Kitsch zahrál johna dobře i ostatní herci splnili svůj úkol, ale film nezaujme, kromě opět vynikajících efektů. Nicméně připadá mi, že snímek byl natočen pro děti, než pro dospělé lidi. Zklamání. ()

Olafsson

Jo, krásně vizuálně provedeno. Taková hezká pohádka pro dospělé... Lynn Collins to moc slušelo a Mark Strong je tu charismatický jako vždycky... ()

Jehan

Pro mě, vášnivého čtenáře komiksů časopisu ABC v minulém století, byli John Carter a Tars Tarkas hrdiny z nejmilejších. Takže film byl povinnou podívanou. Ano, je to ptákovina a tuctová sci-fi fantasy, ale tím se netrápím. Byla to velká legrace a díky za ni. Nejvíce mě potěšily detaily: líheň Tharků, obludka Woola, design vzducholodí, Willem Dafoe jako kříženec hmyzáka s kancem a osvědčený tandem James Purefoy a Ciarán Hinds, kteří vtipně připomněli nerozlučnou dvojici Marcus Antonius a Julius Caesar. Pokračování asi nebude, na rozdíl od ábíčka. Škoda. ()

Renie42

Příjemná sci-fi, příběh se povedl, líbilo se mi skákání a taky to zvířátko, které bylo tak strašně rychlý a hrozně roztomilý. Měla jsem takový pocit, že by mohlo být i nějaké další pokračování, prostě by se mi to hodilo do krámu. Jinak samozřejmě mě vytanulo na mysli, jak to že můžou dýchat na Marsu a vždyť je tam taková zima, že bychom tam nepřežili ani vteřinu. Ale pak jsem tyto myšlenky utnula a jen si vychutnala film. ()

whysoserious

Je to jako Cameronův Avatar- vizuálně pěkné, ale příběh je asi stejně dobrý, jako by byl plejtvák v delfíní akrobatické exhibici. ()

knihovna

Nebylo to špatné, ale méně je někdy více. Připomnělo mi to scénku, kdy dítě dostane pod stromeček příliš dárků, takže běhá od jednoho k druhému a vlastně si žádný neužije. Ale celkově to hodnotím spíše kladně, čtvrtou hvězdu za Dajah Thoris, té to velmi seklo. Skoro jako Tars Tarkasovi. ()

Estwen

Když vám děti odrostou z animáků a ještě nedorostou do plnohodnotných akčňáků, je tu tahle fantazírna, kterou si můžete v klidu v sobotu večer pustit, dát si popkorn, dvojku červenýho a nemusíte se bát, že vám u toho vybouchne mozek. ()

Jereme

Má to svoje chyby, ale příběh je celkem příjemný i když nepřináší nic moc nového... Postava Johna Cartera je celkem ok a zbytek ,, jeho družiny" taky není kdoví jak protivný. Takže za mne ano, fajn oddechový film i když to tak trochu působí jako slabší Avatar trochu namixovaný s Hunger games. ()

Hawaj

Film co sem nikdy nechtěl vidět protože má naprosto stupidní zápletku a totálně předpotopní a odpornou 100 let starou výpravu. Okamžitě od prvních minut se to potvrzuje, ale ten důvod proč se na to vlastně dívám jsou efekty. Jsem zvědav co vzešlo z těch stamilionů co do toho dizny bezhlavě nasypal v honbě za mamonem. 4 minuta vrcholí a scénář je ještě naivnější než ochotnický divadlo. To bude jedno velký utrpení... Ale ještě ne, historická vsuvka je pěkná, ale už jsme na Marsu a vidím alzáky ve slizu. No fuj. Jenže pak se to začne vyvíjet docela zajímavě. Chlapec ze Země prožívá něco jako Kruanovo dobrodružství, dokonce mu sekundujou i 4ruký zelený pšíšery a samozřejmě nechybí ani souboj s příšerama v aréně a hrátky s řetězem a lá Star Wars. Donkonce i pár zvuků zní jako ze SW. Nakonec nechybí i spoře odděná princezna profesorka se svejma problémama a princ zlobič co si jí chce vzít. Kvůli rajcovný princezně jsem tu pohádku co se vydává za scifi v pohodě dokoukal. Efekty byli velmi pěkné až na pár dosti nepovedených vyřezávaček postav. Závěr taky ušel. Problémy s kyslíkem, gravitací či logikou děje radši neřeště stejně jako problém s cizí řečí či fyzikou. To přece nikoho nezajímá. Nakonec to nebyla až taková hrůza. Klidně bych dal i pokračování. No vida pan režisér je asi můj oblíbenec aniž bych to věděl, ale do tohodle mu studio asi kecalo víc než je zdrávo. ()

mrclTV

Jedno z tých nevýrazných, ale stále pozerateľných filmových dobrodružstiev z Disneyovskej stajne moderných rozprávok. Či je to sci-fi, či fantasy, neurazí no ani nenadchne. ()

Blazkowicz

Graficky fajnové, ale to už je v dnešní době kde co. Ve všem ostatním to ale byla naprostá blbost. Vůbec jsem nepochopil to s tím medailonem, nepochopil jsem ani ten začátek, nepochopil jsem co se dělo na Marsu, vlastně jsem nepochopil skoro vůbec nic. Jestli je to podle nějaké knižní předlohy, tak tomu spisovateli muselo pěkně harašit ve věži. Taková slátanina všeho možného i nemožného, opravdu mistrovský kousek. Málem zapomněl na strašné dialogy. Takové sračky jsem už dlouho ve filmu neslyšel. Nedávalo to absolutně žádný smysl. 2+* ()

PlysovyMacko

Filmu by prospelo keby bol cely kreslený a keby tvorcovia zjednodušili príbeh. V takejto forme vyzerá ako iné a lepšie sci fi. Taylor Kitsch nie je úplne marny a je mi ho ľúto, že si pripísal ďalší prepadak. Z filmu sa mi páčil marťanský pes a rohy Tarkov. ()

Kapka68

Řekněme si na rovinu - tenhle film se prostě vůbec nepovedl. 137 minut kecání o ničem a chvílemi nějaká ta "akce". Ono když se řekne slovo akce, člověk si vybaví pořádný bitky, hodně krve atd., to bohužel v tomto filmu nepřišlo, akční scény probíhaly stylem "bum bum, ať je to rychle za námi", chyběl prostě tzv. "kulervoucí" moment, který by divák nadchl. Co se povedlo byli hlavní hrdinové z kmene Tharksů a další nespecifikovatelní obyvatelé planety Mars, ti byli graficky hodně povedení a za zmínku stojí také hlavní ženská herecká role Lynn Collinsové, která v tomto filmu bylo opravdu překrásná. 15 procent. ()

infernet

Tak tohle bylo teda něco!!! Průser jako vrata!! Avatar? Conan? Nebo co to vlastně bylo? Každopádně to byla šílená nuda a obrovské zklamání. Pro koho ten film vlastně je? Jediné, co mě po dvaceti minutách začlo zajímat, byl rozkrok a výstřih paní Collinsové a to je zoufale málo. Andrew Stanton měl zůstat u svých krásných animáků, pro které jsem ho obdivoval, tohle byl omyl rozměrů vzducholodě! P.s.:Nenaleťte jako já, 3D projekce ze špatného filmu dobrý neudělá... ()

Dejff_2004

Fantasy příběh za 250 miliónů dolarů z rukou studia Disney, bez jakékoli inovace a překvapení! Přesto by nebylo správné roztrhat ho na kousky a zahodit do filmového odpadu. Šanci si od Vás zaslouží. Voják z Virginie, John Carter, ovdověl, ztratil všechno, pro co žil. Nešťastnou náhodou se dostane na Mars, kde stojí před zásadní otázkou: Vrátí se zpět na Zem nebo zachrání ohrožené město Helium? Režisér Andrew Staton krotí před kamerou poprvé živé herce (zatím pracoval jen na animovaných filmech pro Pixar) a je to znát. Vůbec mu nepomáhá přeplácanost děje (zajisté Vás čeká lehký zmatek se jmény postav, měst, tvorů), zároveň zbytečná délka filmu (přes dvě hodiny) a námět knižní předlohy Edgara R. Burroughse je lehce prostý a hlavně na filmovém plátně, v jiných filmech, několikrát viděn (např. všechny sci-fi fantasy filmy za poslední roky, velmi se nabízí srovnání s Avatarem – poslední scéna filmu v hrobce Vaše domněnky potvrdí). Přesto, že kniha vznikla daleko dřív. Více na mém blogu. ()

Ltblue

Pozitívne 3*.Dejovo film hral ako lusk,ale mal som chvíľkami problém so stopážou filmu niekedy som už chcel odísť z kina ale prišla scéna od ktorej som sa nepohol.Princezna,hm pekná, miestami som si myslel že už by mohla aj točiť erotický film,hlavne v tedy ked sa išla vydávať no nič.3D pozitívne,pekne pohoria,lietajúce stroje atd. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády