Film V lepší společnosti byl inspirován nejznámějším nevyřešeným případem pohřešované osoby v newyorské historii. Je to příběh lásky i záhadné vraždy, jež se odehrála v osmdesátých letech na pozadí mocné dynastie obchodující s nemovitostmi. Tento psychologický thriller, jež produkoval a natočil Andrew Jarecki, byl inspirován zmizením Kathie McCormack, manželky dědice impéria s nemovitostmi, Roberta Dursta. Kathie v roce 1982 záhadně zmizela a nikdy ji nenašli. Pan Durst byl podezřelý z její vraždy, ovšem před soudem nikdy nestanul. (oficiální text distributora)

Sfinkter

Gosling v roli, ve které ho moc neznáme - nepříjemná a nesympatická postava nám nedává jasné rozuzlení případu, který už navždy zůstane zahalen tajemstvím. Dunst se do role hodila. ()

Pavlínka9

Filmu jsem dala 3 hvězdičky z toho důvodu, že nebyl zas tak příšerný, ale nebyl nějak úchvatný. Velké plus pro mě bylo to, že se člověk vlastně ani pořádně a s odůvodněním nedozví, proč se tak choval (ano,víme že to souvisí s matkou,ale není tam žádný pořádný projev či vysvětlení) a co přesně své manželce v dané situace udělal. To držení se v této linii mě stále udržovalo v pozoru v naději, že to tam třeba bude...SPOILER: Ouha, nebylo :D Všichni samozřejmě tušíme jak to doopravdy bylo ;) ()

Cushing

Ten námět u nás nemá zrovna úrodnou půdu. Netřeba film vidět, tematicky je poněkud rozostřen, úplná ztráta času to ale není. ()

venison

Podle popisu to vypadalo daleko nadějněji než se nakonec ukázalo.. Plochý, neemotivní, divný.. Kdyby se více autoři soustředili na dějovou linii nebo na tu prožitkovou, tak by se z toho něco vytřískat dalo, ale takhle to vyznívá do ztracena.. Pokud něco teda vyznívá.. ()

VasaX

Zajímavý kousek, který nabídne sympatické obsazení, několik dobrých scén a příběh, který není až takovým zázrakem. Sledovat rozpolcenost a později snad i vyšinutost hlavního hrdiny je zábavné, na Kirsten se dívá dobře v podstatě kdykoli, zbylé obsazení taky není nejhorší. Obecně mohu říct, že jsem se bavil,ale nadšením zrovna nepřekypuji. Příběh prostě občas drhne a nespraví to ani dorůstající mužný knír Nicka Offermana. ()

strelenaL

Film podle skutečných událostí o mladé ženě, která se začne pohřešovat. Na začátku příběhu má žena Katie (Kristen Dunst) vše co si jen mladá žena může přát. Lásku milovaného muže Davida (Ryan Gosling), blahobyt. Ale postupně času zjišťuje že jí něco v dokonalém životě s dokonalým manželem začne chybět – dítě. Potomek, který by její štěstí po dokonalém souznění a krbu rodinného života naplnil úplností. Kdo se však ukrývá za maskou hodného a milujícího muže neví, dokud nevysloví své jediné konečné přání. Manželova psychická nevyrovnanost, problémy z dětství, postupně odkrývá. A jeho dobré vlastnosti se mění v negativní, násilnické chování. Film byl pro mne oříškem. Pochopit manželovo destruktivní chování, problémy z dětství aj. Nakonec se z filmu vyklube průměrný film, který postrádá lepší vyhrocení zápletky. ()

klima777

Film snažící se o rekonstrukci případu Roberta Dursta. Špatně namaskovaný Gosling, který neumí házet židlí... Celkový dojem: Paskvil a šmíra ve formálně hezky střiženém kabátku (děravém a laciném). ()

Roseinka

Tak nudný, jak se tady píše, to teda fakt nebylo. Naopak mě film celou dobu udržoval ve slušném napětí. Jeho hlavní chybou je závěr a to v tom smyslu, že se nedozvíme, jak to bylo. Což je škoda, ale tak už to u příběhů dle skutečný události bývá. Dakšá chybou filmu byla příšerná Kirsten. Prostě jí nemůžu vystát, nelíbí se mi vůbec jak hraje a prostě... Ryan zde zahrál naopak docela dost dobrého psychouše, fakt mě děsil. Pěkný thriller. 6,5/10 ()

ELduderino

Dát tomuto filmu " odpad" je naprostý nesmysl! Má nesporné kvality, jakými jsou například skvělý Ryan Gosling(nemůžu se dočkat " Blue Valentine), proměna z idylického ztvárnění na poněkud temnější drama. Jen mi to přišlo takové nedotažené. Film má od všecho trochu a ani v jednom aspektu nejde do hloubky. To je opravdová škoda. Jinak jsem se ovšem nenudil ani vteřinu, ale k dokonalému filmu stále mnoho schází. Možná by to chtělo zkušenějšího režiséra. Těžké hodnocení, 4* je moc, 3 * je zase málo. Takže klasických 3 a půl. ()

jefff

Velmi zdařilé zpracování jednoho podivného příběhu. Spoiler: Zajímalo by mě jen, co na tenhle film řekne dosud žijící Marks, který ač nebyl oficiálně obviněn, tak je ve filmu jasně vinnen. Konec spoileru. Ryan Gosling je fakt hodně zvláštní herec, postavy sociopatů zvládá opravdu na jedničku a i zde tomu není jinak. Kirsten taktéž výborná a dokonce i samotný Langella budí respekt. Za mě čtyři hvězdy neb jsem od filmu nemohl odtrhnou oči a napjatě jsem očekával finále, které sice nebylo úpně strhující, ale nedá se říct, že by zklamalo, spíše solidní nadprůměr. ()

NDroo

"Dva filmy za cenu jednoho!" Hodně pokulhávající dramaturgie a/či střih, první půlka by, kdyby se trochu přestříhala, byla docelá dost dobrá. Poselství trochu moc hollywoodsky "předžvejkáno". ()

bloodvomit

Film si zaslouží něco mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale dávám za 4. Jednak kvůli podmanivému příběhu, který ke konci chytá lehce bizarní nádech a paradoxně mi přišel právě díky tomu uvěřitelnější. Dalšími plusy jsou Kirsten a Ryan kteří hají skvěle a poslední plus je líčení, které působilo také důvěryhodně. Celkem líblio ;) ()

Billie777

Už než jsem se na film rozhodla podívat, zaujal mě děj a také to, že je celý případ podle skutečné události a vlastně dodnes nevyřešen. Takové filmy mám ráda. Také se mi líbilo herecké obsazení. To nezklamalo, Kirsten i Ryan hrály moc dobře. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem toho od filmu moc nečekala, což bylo dobře, protože ať se na filmu snažím najít co nejvíc dobrého, je to pořád jen průměrný snímek. Ačkliv jsem původně chtěla dát čtyři hvězdičky, nakonec jsem usoudila, že na to tenhle film prostě nemá. Tak alespoň slušné tři. Atmosféra v tomto filmu byla skvělá ale je škoda, že takový zajímavý námět je tu tak promarněn. Podle mě se to dalo natočit o trochu lépe, napínavěji a poutavěji, protože tady bohužel často převažuje nuda. A nakonec, podle toho, jak nám celý případ vykresluje film, je docela zřejmé, co se tehdy odehrálo, i tak mě ale každopádně po dokoukání filmu případ zaujal a vážně by mě zajímalo, jak to tenkrát skutečně bylo. ()

cab

Thriller podle skutecne udalosti o psychicky se trapicim bohatem mladikovi, ktery ze zacatku nechce mit nic spolecneho s otcovim vydelecnym podnikanim, ale casem se nechava presvedcit k vyderacske praci. Tim dnem zacina jit cely jeho zivot od deviti k peti a nejvice se to dotyka jeho zeny, ktera nakonec zahadne mizi, a i pres nove vysetrovani po nekolika letech nikdo nevi, co se vlastne presne stalo. Mnoha otazek a zadne odpovedi. Herci ze sebe dostavaji maxima, ale filmu tim uskodi, protoze nakonec je mi jich lito za upsani se dilu, ktere se slibne rozjede, ale konci prilis pozde. 45% ()

jablko9

Jak se tak dívám tak tento film se lidem moc nelíbí, ale mě osobně mě velice zaujal. Tento příběh je pro mě velice emotivní a ukazuje nám příběh inspirovaný pravdivou událostí, o které si můžeme představit, jak to asi ve skutečnosti dopadlo, i když to asi všichni víme. Kirsten Dunst roli Katie ztvárnila věrohodně stejně jako Ryan Gosling, který se stává velice dobrým umělcem. ()

eccola

Film s atmosférou, která mě totálně pohltila. Je úplně jedno, jestli scénář vznikl podle skutečné události, pro mne to bylo působivé zpracování příběhu nejen jednoho psychicky narušeného člověka, ale i prostředí, ve kterém vyrůstal. To, že občas si člověk musel něco domyslet, protože nedostal vše na podnose, považuji za velké plus filmu. A nevadí mi, že obě hlavní postavy se někdy chovají neočekávaně a zejména role Kirsten Dunst připomíná můru letoucí do ohně. Vůbec se nedivím, že Ryan Gosling považuje film za temný a nechce se ke své roli vracet, hrát přesvědčivě takového psychopata a neodnést to psychicky, muselo být hodně náročné. ()

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)