Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TrevisoCZ
  *****

  Titulní hrdinové, dva náctiletí kluci, jsou nejméně zajímavé postavy z celého seriálu, záměrně. Kolem nich se, ale dějí neuvěřitelné věci, které se točí kolem jejich otce vynálezce Dr. Ventura, jeho nepřemožitelné bodyguarda Brocka Samsona a jejich nepřátel (především Monarch) a mnohých dalších. Zpočátku to působí jako zábavná parodie na staré animované americké seriály pro děti s řadou popkulturních odkazů. Postupně všechny postavy získávají překvapivou hloubku, kromě titulních hrdinů, záměrně.(25.4.2020)

 • koci
  *****

  Může se zdát, že Venture Bros. je krapet zmatečný seriál, někomu třeba bude připadat nevyladěný, ve skutečnosti jde však o jedno z nejoriginálnějších psaní na scéně animáků, které se každou epizodou obrušuje a ve čtvrté sérii už jenom září a okouzluje... Autoři Doc Hammer a Jackson Publick (Christopher McCulloch) jsou sehraní jako málokdo, svkěle vás pobaví např. v audiokomentářích k jednotlivým epizodám. The Venture Bros. nevídaně dekonstruují mnohé žánry (hrdinský, dobrodružný, akční, komixový...) a také strukturu dramatu nebo výstavbu jednotlivých scén. Brilantně kombinují fantaskní animovaný svět s realismem tuposti našeho světa. Hlavním tématem jejich seriálu je NEÚSPĚCH, který připravuje živnou půdou vělké části vtipů. A další ctností výtečných scénářů je nulová tolerance pro status quo, postavy umírají a nové přicházejí, příběhové linie se stále vyvíjejí svým vlastním tempem... Go Team Venture!(22.2.2013)

 • T2

  __The Venture Bros.: 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,157,342 //počet predaných kusov 46,667║ __The Venture Bros.: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,341,492 //počet predaných kusov 101,804║ __The Venture Bros.: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,100,142 //počet predaných kusov 110,592 (18.1.2011)

 • kostej_
  *****

  Neuvěřitelná dobrodružství rodinky jednoho šíleného vědce, jako vystřižená z amerických animáků šedesátých let, doplněná o superčerný "jen tak mimochodem" humor. Go team Venture!(3.10.2009)

 • xxmartinxx
  *****

  Proto-verze Ricka a Mortyho s tou výhodou, že se nezahnala do rohu nezáměrným nastavením kritizovaných aspektů jako cool v takové míře, že se kolem seriálu srotila toxická fanbase, která na něm oslavuje to, co se tvůrci pokouší kritizovat. A pak scenáristi musí vymýšlet složité kličky jak idealizování pubertálního nihilismu přetrhnout, ale zároveň si nerozbořit fanbase, která teď něco očekává a chce. Venture Bros. se tomu dokázali vyhnout proto, že to je velmi transparentně seriál o nekončícím selhávání především maskulinních stereotypů a "Rick", tedy Venture senior, tu ani na okamžik není obdivuhodný. Je pro mě překvapení, že to začalo v roce 2004, takže to je o pomalu víc než generaci animáků napřed a ostatní adult animace se na tenhle level dostala někdy před pěti lety - v době, kdy se Venture Bros. stihli vyvinout v o další kus svébytnější a komplexnější věc. Je bizarní, jak málo se o tom seriálu ví nejen u nás, ale i v US - čekal bych teď jeho renesanci, ne zrušení, ale na druhou stranu je to opravdu komerčně nevděčné a v mnoha ohledech nevstřícné a nekonzistentní - u seriálu je nepraktické, když se tak moc proměňuje a vyvíjí, protože diváci očekávají primárně stabilitu a status quo. Venture Bros. Jednak vznikali s dost velkými rozestupy, jednak se od původního konceptu dost posunuli... Škoda, že jsem ten seriál objevil až kvůli jeho zrušení, kdy se o něm najednou začalo mluvit a najednou lidem došlo, jaký klenot tu celou dobu byl. I když Ricka a Mortyho pořád miluju, existence Venture Bros., o které zrovna tvůrci R+M musí vědět, mi trochu kalí vstřícnost, kterou cítím k tomu, kam se zahnali s postavou Ricka, když tu existuje seriál, který stejnou výzvu zvládl mnohem lépe. V jiných ohledech sice Venture Bros. nejsou tak dotažení - nemají tak chytlavé gagy, nemají tak hustou kadenci vtipů, jednotlivé epizody mají slabší strukturu a dořečenost. Ale když si vezmu, že tenhle seriál vznikal v minimálním týmu a s mnohem méně prostředky neumožňující stejnou doladěnost a preciznost, tak musím obdivovat, co těch pár lidí "na koleně" zvládli.(6.10.2020)

 • - Některé postavy jsou inspirované seriálem Johny Quest(od r. 1964) . (Karlsberger)

 • - Celé jméno Hanka Venture je Henry Allen Venture. (Karlsberger)

 • - Rodiny Venture a Orpheu žijí v ulici 1297 Venture Compound West. (Karlsberger)