Příběh o lásce a smrtelnosti, svobodě a utrpení podle románu Philipa Rotha. Profesor David Kepesh (Ben Kingsley) věnoval značnou část svého života výuce literatury a dobývání půvabných studentek. Otevřeně přiznává, že krásné ženě nedokáže odolat. Když však po šedesátce potká skvostnou Consuelu (Penélope Cruz), její mládí, její nádherné tělo a samozřejmost, s jakou se mu oddává, i podivná netečnost, s níž přijímá projevy jeho vášně, v něm probouzí žárlivost, kterou Kepesh nedokáže zapudit dokonce ani ve chvílích, kdy ji svírá v náručí, ztrácí svůj obvyklý ironický odstup a soustředění, přestává racionálně uvažovat. Před nejhorším ho však zachraňuje láska zralé ženy.
Film byl natočen podle románu nositele Pulitzerovy ceny Philipa Rotha a jeho název "Umírající zvíře" odkazuje na citát z irského básníka W. B. Yeatse, v němž se hovoří o tom, že lidské srdce, nemocné touhou, je připoutáno k umírajícímu zvířeti. Moudrá výpověď stárnoucího muže, který prahne po lásce a plnosti života a jen těžko se vyrovnává s vědomím, že to vše bude muset už třeba zítra opustit. (Bontonfilm)

BMAJTZ

Nebyl to sice uplne srdcerivny snimek ale neco do sebe mel a tim myslim neco hodne. Rozhodne cloveka donuti k premysleni. ()

bloodvomit

Nemám rád ukecaný filmy a už vubec ne pokud se pohybujou na romantický rovině hned od začátku. Pro mě nuda k nevydržení. ()

rozbris

Na adresu Isabel Coixet - velmi dobře odvedená práce a to samé bych adresoval Penélope Cruz, Ben Kingsley. Velmi dobře odvedená práce s velmi dobrým scénařem plný emocí, erotiky, dramatu....prostě všeho. P.S. Penélope Cruz to velmi sluší. ()

wikus

Isabel Coixet. Kto iný vie tak jedinečne a presvedčivo opísať ľudské vzťahy ako ona? Na začiatku mi tento film pripadal ako ďalšie dielo z krabice ,,obohraná téma´´ o profesorovi, ktorý sa zamiluje do svojej žiačky.Neočakávala som nič extra. No film plynie a moje pocity sa každou chvíľou menili. Každou scénou som sa viac a viac vžívala s postavami a snažila sa/dokázala pochopiť tie vzťahy, ktoré vznikali. Každou scénou som bola čoraz viac zaujatá a ohromená. Každou scénou ma nadchýnala symbióza dvojice Cruz/Kingsley a talent, ten nesmierny talent, ktorý Penelope má a dokáže tak excelentne využiť a narábať s ním. Každou scénou som čím ďalej tým viac chápala tú silu okamihu, potrebu správne konať. Ved, TIME PASSES WHEN U R NOT LOOKIN. A prišiel záver . Nečakaný zvrat, ktorý tú jedinečnosť a Isabelinu režisérsku/ľudskú schopnosť ešte vygradoval. Intímna a emocionálna atmosféra dýchajúca z filmu,doplnená krásnou klavírnou hudbou, je tak neopísateľne silná, že ju pochopíte, až keď si tento film pozriete. Ale prekvapilo ma, že podobný názor na tento film nemá veľa komentátorov. Pre mna to ale bolo brilantné. ()

DavidS.

Gándhí chytil druhou mízu aneb tokání postaršího muže říznuté řečmi o umění, klavírem a Goyou...Erotické poblouznění, které se mění ve fatální pouta lásky...Občas pár vzletných úvah, ale jinak děj poměrně nezajímavě klopýtá a emoce, které jsem zmiňoval výše, se odehrávají spíše jen v rovině scénáře... Penélope je pro podobné typy rolí jako stvořená ( a ty vlasy, ach ty vlasy), Ben Kingsley příliš "akademický", Patricia Clarkson jako vždy přesná a Dennis Hopper v nejnormálnější roli za poslední roky... ()

Pavlík

15. 10. 2011 (324.); trochu promiskuitní profesor David Kepesh pznává krásu mladého ženského těla své studentky Consuely a neuvěřitelně ji má rád, z počáteční nedůvěry si mě pan profesor získal ()

korndaddy

Umírající zvíře sem si pustil, anž bych tušil o čem film je. Kromě obsazení (jenž bylo chválihodné) sem neměl o filmu nejmenší tušení. A abych pravdu řekl, je to jen další z řady filmů, který si v životě podruhé asi nepustím. Škoda. Herecké výkony byli také moc fajn. Jenže to je tak vše. Nebýt posledních 15ti až 20ti minut, kdy se konečně něco dělo, bylo by mé hodnocení daleko horší. Přece jen když film má 107 minut a ono se celých 95 minut nic zásadního neděje, není to zrovna nejlíp. ()

Sten-li

Povedené drama o životní situaci stárnoucího Bena Kingsleyho, který otevře své srdce studentce v podání Penelope Cruz, avšak jeho přehnaná žárlivost a následný rozchod se studentkou mu otevře bránu do dalšího zákoutí lidského života a celý děj se posouvá zase trochu jinam...Až k trošku depresivnímu konci... ()

Hanys_

Podobných filmů už tady bylo hodně ale tento je natočen takovým zajímavým citlivým stylem. A teď zjištuji, že režisér je žena :) Snad poprvé co mi ve filmu nevadila Penelope - a navíc ji to tady vážně neskutečně sluší . Společně s dnešním deštivým počasím ideální způsob jak chytnout kvalitní depku :) 80% ()

cab

Vztahy a zase vztahy jsou pilirem a zaroven smutecnim oltarem mnohych z nas. At uz jsou lide jakehokoliv veku. 60% ()

Giggs

"Krasne ženy su neviditeľne." Sväta pravda, bohužiaľ to bolo to jedine (ak neratam Penelope) zaujimave na celom filme. Podobne filmy mam rad, ale toto bola nuda. ()

Belatris

Nádherná hudba. Moc dobrý scénář. Velmi chlapský film. Jednoznačně plný počet za maximální emocionální dopad. Ben Kingsley je herec nejvyšší kategorie a když mu sekunduje Penelope Cruz (s ideálním poměrem talentu a krásy), filmový zážitek měsíce je na světě. Jdu si to pustit ještě jednou... ()

caffelina

Kingsley skvelý ako vždy.Penelope krásna ako vždy..no aj tak táto romantická dráma vo mne vyvolala zmiešané pocity. Námet tak trochu cliché, postarší ženatý profesor si začne románik s krásnou mladou študentkou,ktorá ho postupne natoľko očarí ako žiadna iná pred ňou. Neviem prečo som sa cez celý film nedokázala naladiť na romantickú nôtu, no nakoniec to vôbec nevadilo..Dráma ako má byť s krásne smutným koncom a dychberúca záverečná scéna ( prechádzajúci sa ruka v ruke po pláži) .Hviezdičku dávam dole kvôli miestami nudným dialógom ,celkovo mohol byť film o trochu kratší, niektoré scény boli zbytočne natiahnuté..Ale celkový dojem : Skvelo ponurá dráma o komplikovanosti vzťahov medzi ľuďmi v rôznom veku neustále podtrhnutá krásnou hudbou a umením..čo mňa očarilo najviac. ()

Ondis

Kingsley je starej, škaredej profesor, kterej se zamiluje do krásné studentky(Cruz). A prostě jim je spolu skvěle(trochu divný, ale je to tak). Milostné drama mi nepřišlo ničím lepší než obdobné filmy s takhle vášnivým scénářem. Ničím nenadchne...možná přece- Penelope ju kus! :-) ()

Piškotka

Pro mě drama v ničem zvláštní a strhující. Tihle dva se nikdy neměli sejít. Sice vzájemně obohatili své životy, ale to je tak asi všechno. Nutno dodat, kterak stárnoucí zhýralý sobec zahoří ke své studentce a obává se společné budoucnosti v podzimu sveho života. Velmi kvalítní výkon podal B. Kingsley, je výraznou osobností. Ostatní kolem byli nudným pozadím. I Penelope. ()

Milodar

Nic nového, jen samé zkratky a klišé... profesor a studentka, rozhovory s vrstevníkem, postarší superkost v záloze apod. Zajímalo by mě, čím si Kepesh vysloužil pozornost Consuely? Jeho charakter je zbabělý, nezajímavý, o vzhledu nemluvě. Už zbývá snad jen obsadit Penélope Cruz do "věrohodné" role prostitutky, a Kingsleyho do role kojence - vždyť účes na to má. A herecké výkony? Kingsley nic nedělá, prostě tam "je", Cruz stačí, aby ukázala kozy a místní odborníci hned pějí ódy a udílejí 5 hvězd. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008