Příběh o lásce a smrtelnosti, svobodě a utrpení podle románu Philipa Rotha. Profesor David Kepesh (Ben Kingsley) věnoval značnou část svého života výuce literatury a dobývání půvabných studentek. Otevřeně přiznává, že krásné ženě nedokáže odolat. Když však po šedesátce potká skvostnou Consuelu (Penélope Cruz), její mládí, její nádherné tělo a samozřejmost, s jakou se mu oddává, i podivná netečnost, s níž přijímá projevy jeho vášně, v něm probouzí žárlivost, kterou Kepesh nedokáže zapudit dokonce ani ve chvílích, kdy ji svírá v náručí, ztrácí svůj obvyklý ironický odstup a soustředění, přestává racionálně uvažovat. Před nejhorším ho však zachraňuje láska zralé ženy.
Film byl natočen podle románu nositele Pulitzerovy ceny Philipa Rotha a jeho název "Umírající zvíře" odkazuje na citát z irského básníka W. B. Yeatse, v němž se hovoří o tom, že lidské srdce, nemocné touhou, je připoutáno k umírajícímu zvířeti. Moudrá výpověď stárnoucího muže, který prahne po lásce a plnosti života a jen těžko se vyrovnává s vědomím, že to vše bude muset už třeba zítra opustit. (Bontonfilm)

Wormboy

Velmi slusny snimok, v ktorom mi P.Cruz asi prvy krat nevadila, tu vsak moje "sympatie" k nej a jej prejavu zrejme koncia. Ben Kingsley ako zostarnuty playboy intelektual je uplne skvely a jeho sceny s Dennisom Hopperom patria pre mna jednoznacne k tomu najlepsiemu co film ponuka, zrejme spolu s tymi "cezobrazovymi" komentarmi, ktore boli skutocne skvostne. Inteligentnych dram nie je nikdy dost, len ta romantika ma tu nejako obisla a melancholia sa rozplynula v letnej horucave. No na zaujimavosti to filmu neubera... 3,5/5* ()

Pajky3

Tohle je film na který určitě musí být chuť a já se bez mučení přiznám, že mě neseděl. A to ani trochu. Kingsley je sice super herec a i ostatní jsou fajn, jenže... Doporučil bych leda těm, co touží vidět Penelope Cruz nahou. Bohužel ani její nahoty nepomohla lepšímu hodnocení, jen stěží to vytáhla alespoň na průměr. Možná jindy, ale... ()

Juto

Tento film je príliš zdvorilý a prináša nepikantný, klaustrofobický a nástojčivo nezdvorilú melodrámu. 5/10 ()

Saraswati

Film, ktorý je emocionálne strhujúci, s brilantnou formou a fantastickým hereckým obsadením. Režisérke sa podarilo neuveriteľne dobre vykresliť pocity i city postáv, až vás z toho občas zamrazí. A hercom sa podarilo vdýchnuť im presne to, čo im vdýchnuť mali. Symbióza skvelej formy so skvelým obsahom robia z tohto filmu silný zážitok. ()

3n3my

Prekvapivo dobre fungujúca dráma s veľmi presvedčivými hercami. Veru fajne sa mi pozeralo, a to nielen kvôli Penélope Cruz, ale tak celkovo. Asi za to môže skvelá réžia :-) ()

Radiq

Bál jsem se, abych u toho filmu nebyl já to umírající zvíře, ale nestalo se tak. Myslím, že film na mě zapůsobil, jak měl, a končil jsem u něho s takovou malou depkou. Ben Kingsley je king a film stál vyloženě hlavně na něm, ale ani Penelope ani Hopper a nikdo nemusel stát v rohu na hanbě. Přesto film chvílemi působil dost zdlouhavě a nebezpečně nudně až telenovelácky... ()

sator

Rosteme láskou a bolestí.První půlka je poměrně plytká druhá hloubavější.dialogy divné (dabing) Dávám 70 % ()

tom88

Ťažký film, silná dráma, ťažko stráviteľná bežnému radovému divákovi. Treba mať trpezlivosť. Pekne a citlivo natočený film s fajn príbehom. Herecký koncert viacerých hercov na čele s Benom Kingsleym ako starnúcim profesorom. Treba oceniť hlavne filmové kvality. Film nebude zrovna obľúbený u divákov, ale má svoje kúzlo a je veľmi citlivý, svojim spôsobom krásny. Je aj dosť depresívny a ľahko odraditeľný, no aj dosť nenápadný a bez nejakej reklamy. Ale stojí za povšimnutie. Ťažko sa mi hodnotí, subjektívne je to za 3*, pretože ma film až tak nedostal, ale objektívne sú to jasné 4*. 75% ()

danliofer

Ačkoliv už člověk viděl podobné téma v nesčetně verzích, pořád mu nedá spát nadčasovost některých životních archetypů... Řečeno klasikem: V každém počátku je vždy zakódovaný i konec a každý konec přináší nový počátek... ()

vesper001

Stravte mé srdce zchřadlé tesknicí, / když poutá je to zvíře zemdlené, / že neví, čí je. Ať se uhostí / tam v umělecké dílně věčnosti. (Y. B. Yeats: Plavba do Byzance) Yeatsova poezie mi víří prach v té věci mezi ušima podobně jako tento film. Nevím, co si o něm myslet. Jsem sice taky na starší, ale olysalý kantor vypadá jako dlouholetý nájemník sarkofágu, který „dělá spoustu věcí (volovin), jen aby věděl, že žije“. A silněji na mne působí náznaky než explicitnost, ať jde o „to“ či ono. Líbil se mi hudební podklad a (!) český dabing. Taky Penélope Cruz je moc hezká a její postava antropomorfní personifikací přísloví o délce vlasů přímo úměrné s rozumem. Zato Ben Kingsley se za ní v charakterovém vývoji šourá o berlích. Možná se profesor Kepesh nakonec převychová z žárlivého a majetnického animála v normální bytost (v jeho případě mumii), jako umírající zvířátko ale působí spíš Consuela. ()

markuc

Moje hodnoceni je o neco horsi, nez ostatnich zde. Film mne tak nezaujal a vice hvezdicek mi prijde az moc za tohle trapne a hlavne plytke vypraveni jakehosi vztahu dvou osob. Jako romanticky film by to mozna melo vetsi uspech a ja bych se na to nedival, ale slovicko drama zde me ve evokovalo nejaky silnejsi a rozhodne zajimavejsi film. Klise tema je natoceno naprosto standartne a v nicem nevycniva ven, je to pouze bezny snimek o lasce dvou osob, tot vse, nelze cekat vice. 2* za B.Kingsleyho (kreteho si v takoveto roli ale nemuzu nejak "zazit") a P.Cruz. ()

arbitr

Kvality Gandího nebo Schindlerova listu tento film rozhodně nedosahuje, ale i tak stojí za to se na něj podívat. Trochu mě to připomnělo film Bolest lásky s také přesvědčivou Natassjou Kinski. Obě jsou podobné tipy. Bohužel Ben pro mne už tak přesvědčivý nebyl a také scénář měl dost hluchých míst a tak to chvílema byla docela nuda. ()

JimmyII

Komorní drama, které s mrazivou pravdivostí a upřímností proniká až na dřeň lidských povah a vztahů, ať už tě mileneckých, nebo přátelských. Pomalé tempo, jež si film drží po celou dobu, dodává příběhu na autentičnosti a podtrhuje atmosféru intimity, kterou výborně stvárňuje titulní Umírající zvíře (nebo že by jím byla Penelope?) Ben Kingsley. Ten je ve své roli naprosto přesvědčivý a upřímný, jeho postava má rozměr a působí skutečně. Oproti tomu Penelope Cruz má za úkol stvárnit spíš typickou femmefatalku, která hlavní postavě učaruje... Ve vynikající formě se pak ještě ve vedlejší roli představil Dennis Hopper. Umírající zvíře je sice film, který nepřináší nic nového, ale to staré, co zachycuje, zachycuje dokonale. ()

ecceHOMMO

Tak trošku podivný film. Ale vlastne.....však tam hrá Ben Kingsley....a u ňho to nieje nič nové.....ten ako keby sa v podivných filmoch vyžíval.....ale bolo to vcelku zaujímavé....a nebudilo to dojem niečoho umelého....hraného....práve naopak .....bolo to "len tak "zo života. ()

Mrkvič

Není to moc muj styl a bohužel jsem měl už půk roku obrovská očekávání. Film je to výborný, ale vypráví už mnohokrát viděné. Je sice pravda, že hodně nadstandardním stylem, ale kolik diváků se kochá obrazy slavných malířů a dumá, co jaký symbol na obraze představuje? Dělá to hlavní hrdina filmu a dělá to i celý film. Je to kouzelný, ale ne každý to naplno ocení. ()

Sfinkter

Mužská ješitnost dokáže napáchat hodně škody, své chyby si dřív nebo později uvědomí asi každý chlap. Ale nikdy se nejspíš nepoučíme. Citlivé, dospělé, komorní - od mistryně dramat. ()

Belbo

Film, který si pro sebe ukradl Kingsley s ničím novým a ani ne tak originální. Celou dobu mi připomínal lépe zahranou verzi Podzimu v New Yorku. ()

RonaMidu

Penelopě to sice moc slušelo,ale Ben se mi zas tolik nelíbil....snímek pro mne neměl dynamiku,kterou jsem čekala,chvílema jsem dokonce měla pocit,že název umírající zvíře se nevztahuje k filmu,ale k divákovi... ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008