Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

E lan

Nevím jak to popsat, ale tohle byla hrůza. Katastrofální neherecké výkony hlavních představitelů (snad jen s výjimkou hlavního záporáka), které jsou někdy více a někdy méně k smíchu. Celé to je doprovázeno pošahanými a nedůvěryhodnými akčními scénami, které by asi v normálním akčňáku nevadily, ale tady bijí do očí a mě osobně hodně rozčilují. Nechápu, jak může být průměrné hodnocení tak vysoko:-) ()

Petulka88

Mohla to být napínavá hra na kočku a na myš s geniálním zločincem jako hlavním záporákem. Nebo nadupané a zábavné akční béčko plné šílených akčních scén. Bohužel platí třetí možnost. 12 kol je totiž naprosto nezajímavá záležitost. A kde se stala chyba? Především v tom, že místo nabušené akce musí divák sledovat neuvěřitelně stupidní dialogy. Když už se ve filmu začne něco dít, kupodivu to dopadá naprosto stejně. Akční scény jsou totiž úplně zbytečně zdlouhavé a nic extra zrovna nenabízejí. Tedy aspoň v první polovině. V té druhé se to relativně zlepší, scény ve výtahu a v tramvaji nejsou špatné. Jenže definitivní ránu do vazu filmu zasazují herci. Jasně, žádné zázraky jsem neočekával, ale co je moc, to je moc... Černý agent FBI (nemůžu si vzpomenout na jméno) se celou dobu jen ksichtí do kamery a pronáší drsňácké hlášky. Trapné. Stejně tak je trapná jeho závěrečná proměna z nesympatického karieristického vola na klaďase bez bázně a hany, s traumatem z minulosti jako bonus. Vrchol všeho je ale Aidan Gillen, který s ultrageniálního a ultranebezpečného padoucha Milese udělal naprostého kašpara, který dělá do telefonu ,,Hohohoho!" a neustále mává rukama jako nadrženej kolibřík. Pak příjde ještě hloupý konec a závěrečné titulky, během kterých mi došlo, že kariéra Rennyho Harlina je definitivně v hajzlu. ()

Kingjiri

Jsem rád, že Renny Harlin oprášil svý režisérský zkušenosti ze Smrtonosné pasti 2 a natočil solidní a místy oldschoolovou béčkovou akci, která jenom málo kdy ztrácí tempo a napětí. Scénářem jde sice o slušnou vykrádačku - proč jsem si jen vzpomněl při způsobu (úkoly zadávané prostřednictvím mobilního telefonu), jakým trápil záporák hlavního hrdinu na Smrtonosnou past 3 a Simon says?:). Tenhle motiv ale funguje pořád dobře, tak proč ho opět nepoužít. Dle očekávání se divák dočká několika přehnanejch scén a sem tam potrápí menší nelogičnost, což se ale dá v tomhle případě tolerovat. Trošku jsem byl v rozpacích z představitele hlavního hrdiny Johna Ceny, nakonec však jeho účinkování dopadlo obstojně (kam se na něj hrabe Steven Saegal:)) a vedle The Rocka tu máme dalšího obstojně hrajícího wrestlera. Už z traileru jsem se na 12 kol těšil a jsem spokojenej, protože jsem dostal přesně to, co jsem očekával, čtyři jistý hvězdy. ()

vikino1 odpad!

Proti filmu nic nemám (nedokoukal). Odpad dávám za zpracování fíilmu, po 20 minutách mě bylo z té kamery na blití, tak jsem to vypnul. ()

netWoor

Kdysi by se mi to asi líbilo víc. Dneska už jsem až příliš zmlsanej a i když minimálně do tří čtvrtin to vyloženě špatný nebylo (na Bčko, pochopitelně), konec začíná být tak nějak přitaženej za vlasy, což bohužel vyvolá otázky i o ději předchozím (myslím tím podivné vytáhnutí peněz z budovy atd., což evokuje otázku ... jak to sakra vlastně všechno stih připravit) :))))) Do kina bych na to nešel, ale tragoška to určitě nebyla. ()

Veseldaa.!

Za scénu s tramvají bych přihodil ještě jednu hvězdu, ale nedovolí mi to neucelenost celého filmu. I to jak si hlavní záporák přeskakuje po městě, jako kdyby neexistovala žádná časová linie. Co se týče velkého finále, tak to se fakt Harlinovi nepovedlo, bylo... bylo prostě divný. Ale jako film na sobotní večer, kdy na ostatních programech není z čeho vybírat, to dokonale postačí. A Cena by se měl naučit běhat, fakt mě to vytáčelo. ()

Luckyman

Tento film som videl už dávnejšie a rovnako ako niekoľko ľudí tu aj mňa veľmi prekvapil a potešil. Videl som film s Johnom Cenom Vojak, ale ten mi prišiel slabší. Tento film je o dosť lepší a celkom kvalitne aj spracovaný. ()

Nix

Jako bavilo mne to. Cena mne baví, v těchto filmech se nehledá kdo ví jaký um herectví, ale to, že film odsejpá a snaží se dávat divákovi dobře natočený akční scény a mám rád podobné vykrádání smrtonosných pastí a toho, kde hlavní Hero musí plnit bizarní úkoly, Cena se s tím skvěle popral a předvádí dobré kousky. Za mne lepší 3* . ()

SKreyn

Klasický b-éčkový televízny "trhák". Nuda, nuda a nuda. Všetko slabé, ako herecké výkony, scenár, réžia, proste všetko. 1* ()

beso74

Tento film je ako chameleon, akurát že nemení farby, ale filmy z ktorých čerpa. Nedá sa prehľadnúť fakt, že Daniel Kunka, scenárista podpísaný pod týmto filmom, sa pri písaní svojho prvého scénara nechal viac ako svojou hlavou inšpirovať kúskami svojích uspešnejších kolegov. Čo sa však týka výsledného dojmu, podľa neho natočený produkt by v súboji so svojími predlohami určite nevydržal ani polovicu zo spominaného tucta kôl... Na budúce bude lepšie keď použije svoje vlastné nápady, aspoň dúfam, pretože aj keď to nebola žiadna sláva, mohla sa z toho vykľuť aj oveľa väčšia pohroma. ()

DjMetal

Perfektny film, len najviac ma sere na filmoch to, ze idu zachranovat jednu osobu ale vela dalsich pomimo to umrie - to uz je vedlajsie?? Tak by umrela jedna osoba a nakoniec ich umrie vela...Ale je to film, tak s tym musim zit :D....Vrelo doporucujem...a nechapem ako mozete dat pod 3* ()

carott

V 90. letech by šlo o dobrej akčnák, bohužel film byl natočet v roce 2009 a vykradl vše co mohl. S tím souvisí i jeho předvídatelnost a přehnaná akčnost, která místo toho aby diváka bavila a umocňovala napětí, má naprosto opačnej efekt. Ale těm, kteří mají v těle plno estrogenu a uznávaj laciný mačo pozy se bude film líbit... ()

Lavinia

Podruhé provařený děj Die hard 3, kupodivu mě zrovna 3 vždy unudila už vpůli tou nadupaností hlášek a hysterií, takže tohle jsem si užila. Akční, přímočaré, jasný cíl i provedení. Trochu únavné je propadání se hlavního hrdiny do deprese po každém kole i to plácnutí po zádech, aby se teda vzchopil a že za nic nemůže, co vždy od nějakého poskoka dostane, i vzchopí se hned a hurá do akce - to by se mělo patentovat jako nový způsob psychoterapie se 100 procentní úspěšností. To by bylo vyléčených! ()

Shitonit

Přebarvená překombinovaná magorovina. Polda běhá rychleji než zdrhající fáro, vše vybuchuje, hlavní hrdina je trapan, a záporák je ..taky trapan. Vykradlo se co se dalo, narvalo se to do tohodle sajrajtu a já pako, jsem hodinu a půl čekal, co to udělá. Výsledek? Nic. Nula. Žádný pocit. Takovej nicneříkající fujtajbl. ()

Mincek

Myslel som, ze Harlin nam naserviruje vacsiu davku akcie, tak ako za starych casov, no nestalo sa...Zaporak mi skor pripadal ako nejaky spisovatel a nie gangster :) The Marine, predosly pocin Cenu, bol omnoho zabavnejsi a akcnejsi! ()

Mr.Roman

Otrasne zrežírovaná, zahraná a neskutočne neoriginálna blbosť. Tešil som sa na návrat starých "dobrých" akčňákov, ako niektorý v súvislosti s týmto filmom avizovali, ale dočkal som sa úplného výplachu, s nepohyblivým hlavný hrdinom s gigantickou bradou (hold rastový hormón je sviňa :D, a to mi pôvodne wrestler Cena pripadal ako sympaťák) a pošahaným strihom a kamerou. A ten MEGAnesympatický černoch z FBI čo mal znamenať?! WTF (a to sa výrazov typu MEGA a WTF snažím vyvarovať, no tu to nejde.. proste nejde.. neskutočne ma iritoval) Od odpadu ho zachraňuje len pár dobrých momentov a to, že sa dal aspoň dopozerať a až tak výrazne nenudil, keďže sa tam stále niečo dialo, hoci to niečo za moc nestálo. ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)