Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

VenDulin85

Mně osobně to sedlo jako zadek na hrnec, přestože bych už na začátku dokázala sestavit dějovou kostru. Přiznávám, že jsem se v poslední době vyhýbala současným romantickým komediím, protože je jich hodně a nemají jiskru. Dala jsem Sandře šanci a nelitovala jsem, kromě té předvídatelnosti mi tam nic nechybělo, snad trochu více šarmu u hlavního hrdiny, ale... člověk nemůže mít všechno :-). Scénu orel versus pejsek musíte bezpodmíněčně vidět, je to vrchol filmu. Film je vhodný pro feministky, které jsou na pokraji prozření a pro všechny, kterým nevadí, že hlavní boss má sukně a kérku :-). ()

heyda

Úplně normální romantická komedie, která vlastně vůbec ničím nepřekvapí, přesto potěší kromě fajn humoru i nádherným Aljaškým prostředím. Nestává se to často, ale zrovna v tomto případě si myslím, že je zdejší hodnocení mírně nadnesené, což nebývá u romantických komedií takovým zvykem. 55% ()

Stanislaus

Po mnoha pošahaných a trapných amerických komediích přichází konečně něco na úrovni. Něco, co má celkem svůj děj, skvělé herce (hlavně herečky - skvělá Sandra a ještě skvělejší Betty White) a není založeno na infantilnosti a nechutnosti. Byly zde hlášky a momenty, kterým se člověk zasmál, narozdíl od mnoha jiných amerických komedií. Takže takhle! Film stojí za zhlédnutí a nato, že je to komedie, tak jí dávám 7,5 z 10, a to hlavně díky Betty, Sandře, pejskovi a Aljašce. ()

jojinecko

Okrem masívnej marketingovaj kampane nie je táto rozprávková limonádka ničím výnimočná a s kľudným svedomím sa môže radiť do kategórie nenáročnej zábavy. Zn: Jeden krát a dosť! ()

Flego

Nie som priaznivcom sladkých romantických filmov, ale z času na čas sa objaví snímok, pri ktorom sa dokonale uvoľním, dobre sa pobavím a v tomto prípade aj zasmejem. Návrh má mnoho chýb, ktorým sa málo režisérov v podobnom žánri dokáže vyhnúť, ale pôsobí osviežujúco a príjemne. ()

rikitiki

Jakoby splynuly v jeden dva fiilmy: Zelená karta a Holka z města. A ještě spousta dalších příběhů starých už staletí. Snímek bohužel důsledně vytěžil i další atributy podobných romantických komedií, takže se to tu jen hemží vlezlým příbuzenstvem a jednou fakt otravně rozjuchanou babičkou.____ Velkým kladem je ale hlavní dvojice: prostě to mezi nima opravdu jiskří. A párkrát se povedl i nějaký vtip. Kupodivu. Proto je to za mně na tři hvězdy. ()

Roman.Ticka

Sandra začala v pozici chladné vypočítavé ježibaby a fúrie moc dobře, kdyby tak zůstala do konce, poslala bych hodnocení hore. Bohužel pak začala měknout, koulet očima, bulet a pomrkávat a šlo to do kytek... Ryana moc neznám, ale v pozici pod(nad)sebou si ho dokážu docela živě představit.☺Jinak příběh zapadl do šablony všeho 100x viděného, známého a ohraného. Ale že je mezi něma rozdíl 12 let, bych netipla ani náhodou. ()

honajz

Tak neurazí, pár vtipů je skvělých, babička jako indiánka dokonalá, ale pořád jsem Sandře Bullock nevěřil tu mladou dívčinu - vypadá vedle Reynoldse jako jeho maximálně starší sestra. Mezi herci je myslím 15 let, a je to žel znát. ()

Thomick

Že se Ryan Reynolds před kamerou umí odvázat, zvládá být přirozený za každé situace a charisma z něj vyzařuje na každém kroku, o tom už jsem se přesvědčil v Definitely, Maybe. Přesto pro mě bylo příjemným překvapením, jak dokonale se se Sandrou Bullock doplňovali, jak jim to oběma dohromady slušelo. Herecké obsazení tedy na jedničku podtrženou. Scénář už tak bezchybný nebyl, našel jsem tam pár zbytečných scén (babiččin taneček, nespoutaný Ramon), a taky velká škoda, že v druhé půlce filmu humor úplně, ale opravdu úplně ustoupil obehrané romantice. Hlavně proto jsou to ve finále jen čtyři, a navíc docela nejisté čtyři hvězdičky. ()

Janek

Hvězdu přidávám za hlavní hereckou dvojku. Ze začátku to tak nevypadalo, ale nakonec se z toho vyklubala stokrát ojetá romantika. ()

eraserhead666

Nezastírám, že je to jedno velké již stokrát viděné klišé, ale tohle je zábavné jedno velké již stokrát viděné klišé a to hlavně ze dvou důvodů, myslím, že filmu hodně pomohl režisérčin ženský pohled na danou věc a hlavně Sandra a Ryan. Sandra je prostě skvělá herečka a Ryan mě bavil skoro v každém filmu. ()

Ilicka

Sandra Bullock na svůj věk neobvykle půvabná, komedie jedoucí v zaběhnuté a předvídatelné lince, a to: nenávist / ignorance --> škádlení --> krize --> zamilovanost --> fatal error při obřadu --> vyznání . Pár fórků, pár popkulturních narážek, spousta cukru a sentimentu a pohodový orchestrální soundtrack Aarona Zigmana. ()

ARI50

Asi nejvíc krásna Sandra do tet nemůžu uvěřit že mě přesvědčila svojí krásou povahou touhle komediální bombou a trocha romantiky nesmí chybět fakt nečekal jsem, a Ryan skvělý opět skvělý, příběh bomba smál jsem se a nenudil a bylo to super podívání. ()

Necrotongue

Naprosto jednoduchá, předvídatelná komedie, při níž si lze dát pohov od nadměrného přemýšlení. Hned od začátku musí být divákovi, který viděl alespoň dva romantické filmy, jasno, jak celý snímek dopadne, a přesto jsem se u něj docela dobře bavil. Přesto jsem musel své původně čtyřhvězdičkové hodnocení lehce korigovat, protože mi babička lezla příšerně na nervy a od projížďky na kole se citová ždímačka rozjela na plné obrátky. ()

becki_tu

Mírné překvapení a příjemné osvěžení na poli problematického žánru, které těží hlavně z originálního námětu a z nehasnoucího šarmu Sandry Bullock. 70% ()

Morholt

Během první hodiny jsem se smál prakticky pořád. Ačkoliv Návrh nepřišel s ničím novým, tak jsem ho v rámci žánru považoval za nadprůměr a stejně tak mi sedla i ústřední dvojice. Jenže po té hodince, od tanečního výstupu v lese, začalo bejt zle a přituhovalo pořád víc a víc. Konec už pak byl v pravdě brutální a zeježily se mi po něm všechny chlupy na těle i na hlavě. Já chápu, že podobně laděnej film musí dodržovat určitý schémata, ale tak sakra vždyť se to dá vyřešit i s citem. Dva výlevy v deseti minutách a pokaždý před nastoupenou švadronou jsem prostě nezvládl. A ta baba mi taky lezla na nervy. 50% ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci