poster

Tisíc slov

 • USA

  A Thousand Words

 • Slovensko

  Tisíc slov

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • milhouse333
  ***

  Povedená oddychovka, kdy si padající hvězda Murphy sice nepolepšil, alespoň se zastavil... :) Nízké hodnocení a výkřiky o tom, že je to sračka od mnohých zde, jsou přehnané. Je to průměrné, béčkové, lehce komediální drama s klasickýma Murphyho grimasama. Je dobré si prostě jednou pro vždy uvědomit, že Murphy není zárukou trháku, na který se třepeme...(20.4.2013)

 • kingik
  ***

  Mluviti opadlý list, mlčeti život. Arogantní reklamní agent Jack McCall dostal do vínku výřečnost a také obchodní talent a obojí dokáže náležitě využít ve svůj vlastní prospěch a profit, V jeho životě však přijde den, kdy bude muset vážit každé své slovo, neboť existuje duchovní strom života, se kterým bude brzy spjat, a to DOSLOVA na život a na smrt. Tisíc listů na stromě představuje tisíc slov, které může za svůj život říct. Až je vyčerpá, s posledním opadlým listem zemře. Jistý duchovní guru to na něj narafičil a podvedl ho ohledně i kšeftu s jeho málo obsáhlým literárním dílem. Přesvědčit své blízké okolí, že jindy výřečný Jack musí zůstat němý, nebude vůbec snadné. Ještě těžší bude najít způsob, jak se zbavit toho prokletého stromu. Jacka tedy čeká výrazné omezení jeho verbálního projevu, jak doma, tak i v práci, ale vyplnění děje byla docela mizérie. Pravda, našlo se pár (téměř) vtipných scének, ale jelikož Jack byl nesymp a náfuka, jen obtížně jsem k jeho postavě hledal humorné souznění. A Murphyho herecký projev mě nechytil. Dokázal jsem si totiž na jeho místě představit třeba takového Jima Carreyho a jeho pestrou škálu ksichtů, s kterou by vyrukoval, a to i v případě hrozící nudy. Murphy s ničím takovým nepřišel a spíše jen trapnil. Je však pravdou, že scénky nebyly nijak excelentně sepsané, ani dostatečně invenčně vymyšlené, aby se z nich dalo něco zajímavého vyrazit. Film se dostal do stereotypního kruhu omílání jednoho a totéž. A na to, jak byl krátký, působil nezřídka rozvlekle. Morální ponaučení táhlo z filmu na sto honů. A aby film měl lepší vyznění, nesměl by být komedií a být mládeži přístupný. Pohaslou superhvězdu Eddie Murphyho, se ani tímhle filmem s originálním námětem, nepodařilo vrátit do první herecké ligy. Brian Robbins rozhodně není typem režiséra, který by točil divácké hity. Murphy se do jeho průměrně tvůrčích rukou svěřil už potřetí a nikdy z jejich spolupráce nevzešlo nic mimořádného. Ve vedlejších rolích hodnotím kladně Kerry Washington. Po delší době černoška, na kterou se dalo dívat. Na tenhle film se taky dalo dívat, to ano, ale kolikrát už tady byl film s námětem o napraveném arogantním sobci. Tady se na to šlo neotřele přes kouzelný strom. Tahle čitelná moralitka v takto průměrně zábavném balení sice není na škodu, ale to pojetí bych celkově změnil a odboural tu nezajímavou komediálnost. Ovšem z hlediska mé profese jsem (tiše) trpěl, spolu s Eddiem Murpym, při představě, že někde existuje strom, se kterým jsem spojený, a po každém mém napsaném slovu, z něj upadne list. 60%(18.1.2015)

 • HaceR
  ***

  Po dlhej dobe som si opäť pozrel film s Eddiem Murphym a čakal som, že bude minimálne vtipný, ak nič iné. Opak bol však pravdou. Jednu trápnosť striedala ďalšia.Keď však prišlo na vážne veci, začalo to mať úroveň. Škoda len, že to bolo posledných 20 minút. To utrpenie však stálo za to, pretože aj keď film bol slabý, posolstvo bolo minimálne na zamyslenie.(3.11.2012)

 • ivan_drago
  *

  Mám rád Eddieho od dob jeho stand-up show... Tohle je však blitka všech možných pozitivních emocí, které si náš hlavní hrdina uvědomí v záchvatu možné smrti, díky stromu, který s jeho zbytečným mluvením umírá a on s ním.... Opravdu potřebujeme další takové filmy, kdy by si i naprostý retard s půlkou mozku uvědomil, že se má fajn a má bejt hodnej na své blízké... Opravdu k tomu potřebuje nemocnou matku a snaživého asistenta a debilního duchovního a pár strašně nepovedenejch vtipů... Opravdu to musí končit šťastnou a spokojenou, hrající si rodinou... Trapné a nevkusné... Zavádějící a zcestné... Film jako takový je zbytečný a neskutečně hloupý... A ano, hlavní hrdina se opravdu bojí mluvit, aby nezemřel, takže používá velice srandovní způsoby komunikace, hlavně pantomimu a z toho pramení spousty, ale spousty legrace... Reminiscence na ne nijak dobrý film Lhář, Lhář je tedy na místě...(11.7.2012)

 • Malarkey
  ***

  Na Tisíc slov jsem se hodně těšil. Hlavně proto, že mám Eddieho rád a říkal jsem si, že tenhle film by mohl být trošičku solidnější, než jeho poslední kousky. Taky že je, není to úplně to pravý ořechový. Příběh je dost básničkovej. Celý to má hrozně zvláštní atmosféru. Jakmile ale Eddie přestane mluvit, začne film docela hezky gradovat a za závěr si ty tři hvězdy podle mě zaslouží.(4.9.2013)

 • - Jack McCall (Eddie Murphy) nosí hodinky značky Cartier Santos. (dyfur)

 • - Přestože natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později. (KucC)

 • - Film se natáčel v Bel Air v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)