Tisíc slov

A Thousand Words

Tisíc slov

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 88 min

Možná si to ty 4* nezaslouží, ale v porovnání s tím, co od E. Murphyho za posledních 10 let známe, si myslím, že jde o klenot. Moc hezky vymyšlený příběh, dosti originální. Eddie není vůbec špatný! Trochu mi přijde, že ten náznak perverzních vtípků tam byl, ale budeme se muset smířii s tím, že jinak už to asi nebude.... Ten strom jako zpodobnění neměl chybu! To všechno kolem už nebylo důležité, ale myslím, že většina věcí šla řešit jistě úplně jinak.... Každopádně já byl mile překvapen! A závěrečná scéna, myslím "úmrtí", neměla daleko ke kvalitnímu epickému finále.(10.11.2012)

Eddie zase řádí. Ty jeho grimasy už začínají být stejné, ale i tak kdo to umí jen on a Ace Ventura. Lehká komedie s tématem o tom jak zbytečně moc mluvíme a stejně řekneme málo. Většina slov se nám line z úst a mají minimální hodnotu či informaci, která by něco znamenala. Není důležité kolik, ale co řekneme. Tak to jdu zkusit- mluvit jen tehdy je-li to důležité a má to smysl. Takže za Eddieho, scénář i vtip 3 hvězdy.(31.8.2012)

Na Tisíc slov jsem se hodně těšil. Hlavně proto, že mám Eddieho rád a říkal jsem si, že tenhle film by mohl být trošičku solidnější, než jeho poslední kousky. Taky že je, není to úplně to pravý ořechový. Příběh je dost básničkovej. Celý to má hrozně zvláštní atmosféru. Jakmile ale Eddie přestane mluvit, začne film docela hezky gradovat a za závěr si ty tři hvězdy podle mě zaslouží.(4.9.2013)

Umíte si představit film, kde jeden z nejvýřečnějších herců nemůže říct více než tisíc slov? Nový film, ve kterém si zahrál Eddie Murphy nám dokazuje, že to může být dobrá zábava. Tento dříve výborný americký komik v této komedii ukázal, že stále nepatří do starého železa a že dokáže bavit i beze slov. Film ukazuje život úspěšného podnikatele, který je ochoten udělat cokoliv, aby dosáhl svého, až jednoho dne mu na zahradě vyroste strom, se kterým je propojen a s každým slovem strom ztrácí jeden list a dříve výřečný podnikatel se dozví, že při ztrátě všech listů zemře. Rázem se jeho život mění. Nutno podotknout, že tento film má výborný nápad a nedokážu si představit lepšího herce do hlavní role. Film má mnoho vtipných scén, ve kterých Eddie musí řešit pikantní situace, aniž by mohl použít slov, proto hází jednu grimasu za druhou a nutno podotknout, že i když to není přímo jeho parketa, tak mu to jde dokonale. Tento snímek mě překvapil svojí dramatickou částí, kde je zápletka předvidatelná, nicméně stejně mě ke konci filmu dojala. Herecký výkon hlavního představitele je na velmi dobré úrovni a jako fanoušek tohoto výřečného herce doufám, že tato role odstartuje jeho comeback. Celkově hodnotím tento film jako povedenou komedii, která rozhodně patří k tomu nejlepšímu, v čem si Eddie Murphy v poslední době zahrál. Moje hodnocení 65%(21.6.2012)

• ivan_drago

Mám rád Eddieho od dob jeho stand-up show... Tohle je však blitka všech možných pozitivních emocí, které si náš hlavní hrdina uvědomí v záchvatu možné smrti, díky stromu, který s jeho zbytečným mluvením umírá a on s ním.... Opravdu potřebujeme další takové filmy, kdy by si i naprostý retard s půlkou mozku uvědomil, že se má fajn a má bejt hodnej na své blízké... Opravdu k tomu potřebuje nemocnou matku a snaživého asistenta a debilního duchovního a pár strašně nepovedenejch vtipů... Opravdu to musí končit šťastnou a spokojenou, hrající si rodinou... Trapné a nevkusné... Zavádějící a zcestné... Film jako takový je zbytečný a neskutečně hloupý... A ano, hlavní hrdina se opravdu bojí mluvit, aby nezemřel, takže používá velice srandovní způsoby komunikace, hlavně pantomimu a z toho pramení spousty, ale spousty legrace... Reminiscence na ne nijak dobrý film Lhář, Lhář je tedy na místě...(11.7.2012)

• - Film se natáčel v Bel Air v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Jack McCall (Eddie Murphy) nosí hodinky značky Cartier Santos. (dyfur)

• - Přestože natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později. (KucC)