Tisíc slov

Tisíc slov

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 88 min

• Yoda sama

Keď zoberieme v potaz Murphyho skvosty ako Norbit alebo Zamilovaného profesora, je toto ešte vysoko pozerateľné. Chyba je však v tom, že Murphy si vybudoval kariéru na svojej veľkej hube, a dať ho do filmu kde nemôže rozprávať je trošku chybný ťah. Naviac to je prezentované ako komédia, ale nezasmejete sa na ničom, nič, ani nahúlený Eddie nieje vtipné. Dostanete len stoh morálnych ponaučení o rodine. Tým pozitívom je, že sa tam neprdí, nevracia, nie sú tam sexuálne narážky, čiže je to príjemné, v niektorých momentoch možno až moc sladulinké. 4/10(18.6.2012)

Prachpriemerná komédia v žánri, ktorému kedysi kraľoval Jim Carrey, teda film o chlapíkovi, ktorý má isté osobnostné vady, ale do života mu príde nadprirodzená vec, ktorá ho od základov premení. Eddie hrá svoj príjemný štandard a sú tam asi dve vtipné scény, no scenár je od základov priemerný a celkovo sa film minul dobe asi o 15 rokov.(31.12.2015)

Murphyho filmografie nikdy nedisponovala příliš mnoha náročnými snímky, většina se totiž nese v tom nejjednoduším a nejpřímočařejším možném duchu, sloužící vždy jen pro pobavení co nejprimitivnějším způsobem, což ovšem nemyslím tedy jako urážku, naopak, já tenhle typ prostoduchých komedií mám docela rád, když se tedy povedou, a důležité je podotknout, že Murphymu právě toto vychází ve většině těchto jeho počinů. A Tisíc slov je toho snad tím nejvýraznějším důkazem. Totálně plochá, miniaturní, pitomoučká a ultrajednoduchoučká zápletečka, ovšem svižná, nenudící, ve spoustě momentech zábavná, zkrátka nenáročná jednohubka, dělaná pro cílové publikum, které musí být s odvedeným výsledkem pak zcela spokojeno. A tím cílový publikem mám na mysli jen a pouze fanoušky Eddieho Murpyho, který tu odvedl svůj klasický standart, pro který ho jedni milují a druzí nenávidí, já ho mám rád, své ksichty tu házel v jednom kuse, bavil mě a škoda jen, že v tom zůstal dost sám, ostatní jsou totiž dost nevýrazní a mdlý. Tisíc slov je zkrátka taková průměrná, nenudící a neurážející rychlovka, která v sobě nemá ovšem vůbec nic přínosného.(2.10.2016)

• Oonika

Musím se přiznat, že když jsem viděla jméno Eddie Murphy, už jsem se tetelila, jak to zdrbnu za zhovadilost a vulgaritu. Ale jaké bylo mé překvapení, nic takového se nekonalo.... :-) Řekněme, že ten konec byl vcelku dojemný a asi i poučný... Jenže... Celé to bylo nudné a nudné a ještě jednou nudné.(6.2.2013)

• verbal

Eddie zažívá veliký návrat!! Po trapných, fekálních sračkách totiž konečně zavadil o sračku, která je jen kýčovitá, patetická a opravdu jenom trošičku (asi tak 108 minut) kopíruje další gumovou držku z filmu Lhář, lhář. A tak tu máme jen další slovní průjem dávno mrtvého negroameričana s poselstvím, které zajisté donutí nejednu slaboduchou pipku hlasitě potahovat u žehlení, spoustu hošanů rozmazat si růžovým kapesníčkem oční stíny a verbalovi perfektně naředí stolici. A teď mě omluvte, musím si jít "přepudrovat nos".(20.6.2012)

• - Přestože natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později. (KucC)

• - Jack McCall (Eddie Murphy) nosí hodinky značky Cartier Santos. (dyfur)

• - Film se natáčel v Bel Air v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)