Tisíc slov

Tisíc slov

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 88 min

• ivan_drago

Mám rád Eddieho od dob jeho stand-up show... Tohle je však blitka všech možných pozitivních emocí, které si náš hlavní hrdina uvědomí v záchvatu možné smrti, díky stromu, který s jeho zbytečným mluvením umírá a on s ním.... Opravdu potřebujeme další takové filmy, kdy by si i naprostý retard s půlkou mozku uvědomil, že se má fajn a má bejt hodnej na své blízké... Opravdu k tomu potřebuje nemocnou matku a snaživého asistenta a debilního duchovního a pár strašně nepovedenejch vtipů... Opravdu to musí končit šťastnou a spokojenou, hrající si rodinou... Trapné a nevkusné... Zavádějící a zcestné... Film jako takový je zbytečný a neskutečně hloupý... A ano, hlavní hrdina se opravdu bojí mluvit, aby nezemřel, takže používá velice srandovní způsoby komunikace, hlavně pantomimu a z toho pramení spousty, ale spousty legrace... Reminiscence na ne nijak dobrý film Lhář, Lhář je tedy na místě...(11.7.2012)

• Ben Nevis

Komedie s morálním poselstvím, u které se člověk párkrát nechtěně zasměje, stejně jako se zasmějete, když upadne stařec o berlích, než převládne trapný pocit. Stopáž je zbytečně natahovaná a poselství nepochopeno, protože manželka, která trpí skoro stejným slovním průjmem jako Eddie, není nijak potrestána. Eddie mi nijak extra nevadil, ale na tento typ filmů se více hodí Jim Carrie. Co to plácám - tento typ fimů by měli přestat točit, pokud nedokáží napsat chytrý scénář.(10.10.2012)

• OG_Swifty

A do třetice film s Kerry Washington - akorát tady hraje jen vedlejší housle.. Eddie Murphy byl skvělý herec, bohužel se z něj stala ústřední postava rodinných dojemných sračkofilmů a Tisíc slov není výjimkou. Mizerná zápletka a nezajímavý vedlejší postavy filmu bohužel moc nepřidají, takže přivřu všechny oči co mám a dám tomu 2 hvězdičky asi jenom proto, že Imagine That bylo ještě o level horší.(5.9.2016)

• dopita

Kdybych rozdělil film na třetiny, o což film vyloženě škemrá tak by to bylo asi takhle: první třetina kdy Jack McCall nezavře hubu za moc nestojí, ale zas tak moc neuazí (40%), druhá, kdy nemůže mluvit je plná "vtipných scének" kdy chce něco říct a nemůže, je jeden velkej šit (0%) a třetí třetina kdy dostává rozum, je sice plná klišé, ale aspoň se na to zas dá dívat (40%). Takže je to za dvě ** , ale doufal jsem, že zdechne...(11.1.2015)

Mlčeti zlato, takže jenom krátce. Zajímavá komedie o cestě sebepoznání, přecházející v lehké drama v poslední třetině…. Velkou radost mám po dlouhé době z Eddieho a těch jeho nezapomenutelných gest, které mi opravdu chyběly, občas i hlášek: Jenom skočím k němu do Ašrámu a nacpu mu to do análu. Skvěle jsem se bavil, žádné zklamání se nekonalo.(14.8.2012)

• - Jack McCall (Eddie Murphy) nosí hodinky značky Cartier Santos. (dyfur)

• - Film se natáčel v Bel Air v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Přestože natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později. (KucC)