Tisíc slov

Thousand Words, A

Tisíc slov

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 88 min

Už dlouho sem se takhle nenasmál. Eddieho tvář je jako velká maska a dokazuje to jen to, že nepatří ještě do starého železa a že dokáže překvapit. Film je sice hodně předvídatelný od začátku do konce, ale i to se dá přežít. Scénář je napsán v rámci možností. Skvěle sem se bavil 80 %(2.7.2012)

• uterox

Doporučuji si pustit začátek a konec. Prostředek vynechat. To je strašná nuda. Jinak to má i morální význam na konec. Ale ta hlavní část filmu je vážně děsná, proto to tak lidi netáhne. Chápu to. Začátek kdy je bláznivý agent a pak konec, kdy se začíná měnit. To je zajímavé, ale zbytek vůbec.(6.10.2012)

Pre mna po dlhom čase veľmi príjemná vec. Všetky tie morálne hodnoty obalené do duchovného príbehu o sile ticha a dôležitosti slov predstavujú Murphyho ako charakter, ktorý je aj vtipný aj smutný. A vyváženosť týchto dvoch polôh tu funguje naozaj dokonale. Je pravda, že je to film skôr pre celú rodinu a pre fanúšikov Eddieho Murphyho, ale je to omnoho poctivejšia hlúposť ako jeho prevlekové neznesiteľnosti. Jediný problém spočíva v hodnotách, ktoré sú prezentované prvoplánovo. Ale silu to má. A vo svojom žánri veľmi príjemné prekvapenie. A príjemné filmy mám naozaj rád. Pretože v niektorých momentoch dokážu povedať tých niekoľko životných právd pekným spôsobom a pripomenúť nám čo je v živote dôležité. A to ja občas potrebujem.(5.8.2012)

Prachpriemerná komédia v žánri, ktorému kedysi kraľoval Jim Carrey, teda film o chlapíkovi, ktorý má isté osobnostné vady, ale do života mu príde nadprirodzená vec, ktorá ho od základov premení. Eddie hrá svoj príjemný štandard a sú tam asi dve vtipné scény, no scenár je od základov priemerný a celkovo sa film minul dobe asi o 15 rokov.(31.12.2015)

• TeeAge

|| Scenár: Steve Koren | Hudba: John Debney | Produkcia: Alain Chabat, Stephanie Danan, Nicolas Cage, Norman Golightly, Brian Robbins, Sharla Sumpter Bridgett | Distribúcia: Paramount Pictures, DreamWorks Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures, Saturn Films, Varsity Pictures, Work After Midnight Films | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 20,558,836 $ || Akýsi menej vydarený pokus o predvedenie rozmanitosti cesty za transformovaním vnútornej osobnosti človeka. Duševné spory môžu často ovplyvniť celý život jedinca, a ich závažnosť kričí o vyriešenie, aby duši mohlo odľahnúť. Každopádne samotná myšlienka nestačí, a gýčovitý štýl spracovania mi často priniesol blbý pocit za obrazovkou, ajkeĎ zámer bol dobrý. Itak jeden z lepších kusov s Eddiem z posledných rokov...(4.1.2013)

• - Jack McCall (Eddie Murphy) nosí hodinky značky Cartier Santos. (dyfur)

• - Přestože natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později. (KucC)

• - Film se natáčel v Bel Air v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)