Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

situs

Dospělejší Pixar tentokrát jako pokračování zavedené značky. Myslím, že kdyby Auta neměly logo Pixaru, šlo by hodnocení podstatně víš, takto ale doplácí na vysoká očekávání s touto značkou spojená. Každopádně špionský námět má švih, jakož i humor spojený tentokrát s jinou hlavní postavičkou, a když pominu dokonalé zpracování, tak absence nudy je to, proč hodnotím přinejmenším 80%. ()

elpin

Tak nějak nevím co bylo hlavním motivem filmu. Jestli ona špiónská zápletka nebo spíš to že McQueen a Burák jsou kamarádi. Každopádně lidská hloupost mi vtipná nepřijde, spíš otravná, takže to celý film poměrně sráží. Špiónské vychytávky a sem tam nějaký vtípek byly fajn. Suma sumárum průměr. ()

onlyK2

Bohužel, nedosahuje kvalit prvního dílu, ale i přes nezajímavý příběh jej hodnotím velmi dobře. Bezkonkurenční zpracování, výborná hudba i určité scénky. Spíše to připomíná Burákovy povídačky než první díl. ()

Toxie

Náš syn Cars zbožňuje( jsou mu čtyři), ale dvojka? Já nejsem zrovna odpůrce všeho kde se střílí, bouchá a nadává, ale toto je film který NENÍ pro děti. Vždyť je to akční film s infantilními hrdiny. ()

Crybaby

Veľmi, veľmi slabý film, oproti jednotke úplný pokles, vlastne ani neviem prečo som tomu chcel dať 3*...Asi kvôi Burákovy ktorý je najlepším článkom filmu. Ak by mala takto vyzerať aj trojka, nech to radšej nechajú tak. ()

Mr.Lojza

Mezi klady druhého filmu Auta řadím odchýlení od hlavního tématu (tj. závodů) a změna hlavního hrdiny, což mnoho pokračování k výborným filmům neumí! Přesto v porovnání s prvním dílem je to prostě jiná liga, už v tom pocitu na konci filmu, kdy v jedničce dokoukáváš poslední scény s tím blaženým pocitem, že Tě film totálně vtáhnul do děje, se ve druhém neopakuje a to je ten největší rozdíl. ()

Sennhie

Ať se nikdo nezlobí, ale tohle už nejsou Auta. Jsem i očekával, že ty silnice budou mít oči a pusu. Tvůrci se už nedrželi při zemi a rozjeli to ve velkém a kýčovitém až to bolelo a musel jsem to ukončit v první čtvrtině. Přeplácené, bez špetky něčeho osobního, co vás vtáhne do děje. Mizérie, snad nepřijdou s dalším dílem a i kdyby přeci jen přišli, tak mu šanci nedám. ()

lobo87

Opäť skvelá animácia, staré aj nové postavy, ale je to o stupienok horšie. Pripadá mi, že autori sa tentokrát viac zamerali na detského diváka a celý príbeh aj humor je na tom stavaný. Dojem mi pokazil aj slovenský dabing, pretože som zvyknutý na Buráka a Kardanovú lhotu...70% ()

Petr59

A tak je pravda, že oproti jedničce je děj složitější, ve filmu jsou akčnější a násilnější scény, příběh není pro ty nejmenší děti, ale mě to vůbec nevadilo. Naopak se mi dvojka velice líbila a řekl bych, že byla na úrovni jedničky. Oproti jedničce je však dvojka úplně jiná. I příběh je úplně o něčem jiném. Zatímco v jedničce šlo hlavně o závody, ve dvojce byly závody až druhořadé a jádrem všeho byly špionážní akce. Navíc, zatímco v jedničce byl hlavní postavou Blesk McQueen a vedlejší postavy nedostaly moc prostoru, tak ve dvojce byl podle mého hlavní postavu Burák, který dostal daleko větší prostor než v jedničce. To ale vůbec nebylo na škodu, protože i díky tomu byla dvojka vtipnější, než jednička. Úplně jiné než jednička, ale na stejné úrovni. ()

ArNEtis

Říkejte si co chcete, ale já se nemohla přestat smát, Burák byl užasnej a sem ráda, že se to točilo kolem něj. ()

Rill

První díl je bomba, ale jak to často bývá druhý díl je často propadák. Doufal jsem, že Pixar ukáže svoji "dokonalost" na podařeném druhém díle. Žel, ani Pixar není dokonalý ()

Efreeti odpad!

A vítězem ceny pro "Nejhorší animákové pokračování všech dob" se stává....CARS 2....vítězům gratulujeme! ()

Marty_cz

Opravdu jsem se obával, co vznikne z nápadu, že bude pokračování aut. Říkal jsem si, že to bude to samý, jako jednička jen blesk McQueen pojede na jiné trati a bude závodit s někým jiným. A netušil jsem, že by autoři trošičku popošli od hlavního hrdiny z předchozího dílu a téměř celý film zaměřili na jinou hlavní postavu. A musím říct, že když jsem byl v kině, opravdu jsem byl nadšený. Pro mě to jsou naprosto jiný filmy a jsou Auta 1 a 2 nesrovnatelný. Nemůžu říct, že se mi víc líbil ten nebo ten jelikož oba filmy jsou naprosto z jiného pohledu a mají úplně jinou výplň příběhu. Každopádně vtipný film, pěkné animace, skvělý příběh a pěkné akční scény. ()

ESNYR

Pixar tady ujel o celou délku stadionu. První díl, byl zjevení z čistého nebe, ale dvojka jen potvrzuje pravidla druhých dílů. Došly nápady a vařilo se z nafty, místo oleje. ()

blondboss

Jednoznačne pixarovsky ukážková "vykrádačka" úspešného animáku, ktorá postráda zaujímavý dej a hlavne "ducha" jednotky. Toto pokračovanie už bolo ladené skôr komerčne a iba vo veľkom štýle ukázalo kapitalistickú a neduhami prehnitú spoločnosť a doslova sa zameralo práve na tieto aspekty s cieľom zvýšiť sledovanosť. Z hľadiska animácií ale nemožno vytknúť nič. Takže v rámci svojho žánru dobré. 60 % ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby