Bohužel to jednou přijít muselo, Pixar má svůj první průměrný film. Pořád to není taková hrůza, stále Auta 2 stačí konkurenci. Je to hrozná škoda, když vidíte ty spousty skrytých vtípků a animaci opět dotaženou k dokonalosti, jen tomu tentokrát kraluje místy až dost těžko snesitelný Burák. Snad Lasseter pochopil že přes sequely cesta nevede. I přesto 70%, ale zaokrouhlených dolu.(8.9.2011)

Po vynikající jedničce přichází Belsk McQueen podruhé. Tentokrát však více než na něj soustředí se pozornost na jeho nejlepšího kámoše, Buráka. A řekněme si upřímně, zaplaťpánbůh, protože sledovat dokola stále ty samé závody by nebyla taková prdel. Ovšem Burák, to je odtahovka k pohledání, panáčku! Děti z toho musí být unešené, pro mě šlo pouze o lepší průměr. 60%(22.10.2011)

Hlášky jako kulometry v honině, místo tajný služby odtahová služba, to mě přeparkuj, je to v toaletě apod. mě vyloženě dostaly, ale jinak sem se po většinu času nudila, všechno to bylo přitažený za vlasy a po absolutně boží a dokonalý jedničce zkrátka tvůrci nemůžou čekat, že jim konzumní společnost bude žrát uplně všechno.(8.10.2011)

Zatímco jednička Aut byla taková "burákovská", dějově jednodušší (pro mne možná až moc jednoduchá) a pro děti lépe stravitelná, dvojka je jiná. A to tak, že velmi. Výrazně přibylo postav i akčních scének, což pro dětského diváka asi není zrovna to pravé, některé vtipy musí člověk dětem vysvětlovat a to pak ztrácejí svůj glanc (myslím ty vtipy, nikoliv děti).... Celé je to takové víc dospělácké, což (si myslím) je zrovna u animáku typu aut dost na škodu (nebo Škodu?). Ale já jsem dospělák, takže dávám za 3*, stejně jako má ode mě jednička. ;-)(26.12.2011)

• mm13

Je čas na sebareflexiu, páni. Žiadna tragédia, vlastne skôr nevyhnutný moment či prirodzený vývoj, teraz ale pôjde o to, aké rozhodnutia urobíte do budúcnosti. Dúfam, že správne. A pán šéf nech už nikdy alebo veľmi dlho nič netočí, radšej robí, čo jeho pozícií náleží a svojim zamestnancom nelezie do kapusty. Stratil kontakt, stráca súdnosť, hrozí, že dokurví, čo za tie roky (spolu)vybudoval. (Dúfajme, že nie je ješita a uvedomil sa.)(18.1.2012)

• - Poslední film Pixaru přes smrtí jeho spoluzakladatele, Steva Jobse. (HellFire)

• - Když Burák na začátku filmu jede po Route 66, lze si všimnout na ceduli místního kina nápisu “The Incredimobiles”, což je narážka na další film od Pixaru Úžasňákovi (2004). (DexMASTER094)

• - Původně se počítalo s pěti závody, ale jak nabil příběh na délce, upustilo se od závodu v Německu a závod v Paříži byl přepracován do honičky. (HellFire)