Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bluntman
  *****

  Mít dítě, pravděpodobně bych jí/mu musel vštípit, ať onu ódu na maloměšťáctví ("všude dobře, doma mezi burany nejlíp") a ukázkový příklad post-kolonialistické ideologie ("neměň se, ať se cizí kultura přizpůsobí /podřídí/ tobě") nepřijímá. Na druhou stranu bych asi nenašel lepší náhradu za špionská dobrodružství pro odrostlejší, protože formálně preciznější film z montážní linky studia Pixar ještě nevyjel. (Jsem si vědom nepatřičnosti přirovnání, jelikož filmy - na rozdíl od aut - nejsou seriové výrobky složené ze stejných komponentů, ale úvodní titulková mechanická kola, která do sebe zaklesnou, toto asociují.) Při srovnání nejenom s klasicky odvyprávěnou jedničkou, ale i ostatními pixarovskými počiny kladou AUTA 2 velké nároky na vstřebávání rychle dávkovaných informací a "usledování" všech narativních linií, kdy každá postava v rámci několika skupin má svou. Postava Buráka, která se stává hlavním hrdinou, svou nemotivovaností a popřením modelu vývoje navíc představuje něco nevídaného v jinak klasickém pixarovském universu.. a to nejenom svým petersellerovským humorem. Stylistická opojnost nepramení jenom z nápadité práce se zvukovou sloužkou a nevídaným nasvícením ploch, ale i - díky zapojení třetího rozměru - s organizováním narativně motivovaných akčních scén v prostoru; přitom se akce odehrává na několika úrovních a neni vedena jenom pohybem vpřed, nýbrž i zpět, do stran apod. dle úlohy postav ve vyprávění. Spousta problematických či sporných pasáží - např. xenofóbní humor a popření poselství o nutnosti zpomalit z prvního dílu - je navíc odůvodnitelná změnou žánru (příklonu se k šedesátkovým bondovkám) a potřebou dodržet jeho pravidla. To vede k natolik důslednému prokreslení fikčního světa dle určitých kulturních stereotypů, že nevadí absence lidí, protože ústředním ozvláštňujícím prvkem je přítomnost aut, která se již v bondovských, fantomasovských ad. žánrovkách stávala díky své nadstandardní výbavě autonomní bytosti.(3.8.2011)

 • Pethushka
  ***

  Pravda je, že akčních animáků je málo. Tomuhle ale akce rozhodně nechybí. Ze začátku musím vyzvednout několik vtipných scén (wasabi, záchody..). Líbilo se mi i pár minut na letišti. Můj celkový dojem je ale pomotaná hlava. Krásné barvy zamíchané v jeden nepochopitelně strakatý obraz. Téměř 2 hodiny jsou na animovaný film pro děti až příliš. 3D tentokrát docela vyvedené. 3*. Kraťas před filmem (Havajské prázdniny) se mi líbil více než samotný film. Tak to být asi nemělo, že?(2.8.2011)

 • Slarque
  **

  Pixar slaví 25. výročí a při té příležitostí přišel s příšerností, která pošlapává vše, na čem dosud stavěl. Burák je jako hlavní hrdina k sešrotování, děj je zlý a násilný, hodnoty pokroucené až k neuvěření, humor míří na první signální a děj je jeden velký zmatek. Všechny ty animátorské drobné fórky tak přicházejí vniveč, protože na tohle znovu koukat nebudu a na poprvé jsem jich určitě aspoň půlku nezachytil. Animace je špičková, ale zachránit tohle fiasko nedokáže (30%).(7.8.2011)

 • teutates
  **

  Američany nejsíš pořád sere agent 007 v královniných službách, a tak si udělali taky svou verzi agenta Bouráka 0XY, který svým intelektem, šarmem, logickým myšlením "dostane" dětské publikum a to doslova. Nevím v čem spočíval smysl poukázat na nedostatek energetických zdrojů (a ještě biopaliva) a hned v závěru odhalit konspiraci, díky které děcka dostanou kapitalistickou facku, vlastně neée... všechno to dobře dopadne, protože Bouráček je čůráček a bude pasován za UK Lorda od samotné auto-královny. Normálně nevím, proč se na ty animáky dívám, člověk chce vypnout a pak se mu dostane takového "zadostiučinění" v animované auto verzi, kde nejde o závody, ale o řešení globálních problémů, ach jo... 3/10, chci Chipa a Dalea nebo Kačery, nebo já nevim Gumídky raděj.(9.12.2011)

 • Xmilden
  ***

  Těžko říct proč je druhý díl nejslabším Pixarem. Snad chybělo větší napětí a nosná konfliktní myšlenka založená na tom, že si o vás někdo myslí že jste blbec a přitom jím opravdu jste, je nejvíce odfláknutá a nejméně originální jakou kdy tvůrci tohoto studia použili. Přitom animace je jedním slovem skvělá a pohledy na závodní dráhu dávají jednoznačně za pravdu. Jen ten děj je takový chatrnější. Toy Story a jeho pokračování byly někde trošku jinde. Z Cars se nějaká podobná trilogie udělat nedá. Ty postavy prostě nemají takové charisma jak Buzz a Woody. Mé hodnocení 50%. PS: Minimálně ve dvou scénách byl použit fekální humor, to mě trošku zamrzelo. Beru pixarovský humor jako zábavu pro inteligentnější.(24.11.2011)

 • - Jedno z aut po boku britské královny je legendární vůz české výroby Tatra 87 Tatraplán. (Milan25)

 • - Londýnská Věž Big Ben, ve filmu přejmenovaná na Big Bentley, má v příběhu pod ciferníkem latinksý nápis, který v překladu znamená: "Bože, chraň před šrotištěm královnu Viktorii první". Je to odkaz na automobil Ford Crown Victoria. (dandislav1991)

 • - Luigiho rodina je plná různých variant automobilu Fiat 500, oblíbeného to auta vyráběného v Itálii mezi lety 1936-1955. Autu se přezdívalo Topolino, což je italský výraz pro Micky Mouse. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace