Dokonale animovaná óda na přátelství, kterou každý druhý bůhvíproč odepisuje...Tolik propíraný příběh přitom není o nic klišovitější zvěrstvo než (právem) proklínaná dějová linka prvního dílu. Naopak bych řekl, že snaha tvůrců udělat z Aut 2 jiný film je chvályhodná. Film se zdá být dospělejší (bondovská akce a řada nedětských narážek) a je tak nějak temnější (záplatka s palivem, "umírající" auta) a coby milovníka špionských podívaných mě rozhodně chladným nenechal. Na to hlavní - bavit malé i velké - ovšem naštěstí nezapomíná. Velké, snad přímo obří plus je samozřejmě (téměř hlavní) postava dabovaná Michaelem Cainem, nicméně stejně jako uživatelka Ketri bych se chtěl zastat Buráka. V prvním dílu mi lezl na nervy. A jak! Jenže tady, v konfrontaci s "normálním" světem, byl najednou o dost sympatičtější. Jasně, stále se chová jako idiot, ale opravdu takový je? Podívejte se na ostatní auta z Kardanové Lhoty... Ve srovnání s ním nepůsobí o nic méně nablble. Další klady: Promakaný svět plný drobností (první scény odehrávající se v Paříži nebo celý anglický závěr jsou plné tolika detailů, že mám zase chvíli co zkoumat), Giacchinova hudba, nápaditost akčních sekvencí, kterou Autům může závidět kdejaký hraný celovečerák. Zápory: Fekální humor (respektive jeho ekvivalenty - únik oleje apod.), délka filmu (vražedná). Dávám čtyři hvězdy. Ale nejslabší Pixar to vážně je.(28.11.2011)

Mé krytí bylo odhaleno, to je v toaletě......... Trochu jsem se bál, že to bude jen o špionáži a jaké to pak bylo překvapení, že ne. Našlo se tu místo i pro staré vtipy, závody, rodinu a přátele. Ať žijí šunky !!!....... Nazval bych to politicko ekologickým akčním thrillerem. V příběhu má hlavní slovo Burák, vlastně to skoro vše jede kolem Buráka a McQueen je tak trochu na vedlejší silnici. CITÁT - Jsem jen odtahovka.......... Má to tah, supr volej, dostalo to nové leštidlo, má to vetší rychlost a odhalilo to nové možnosti k další jízdě. Bylo to prostě dobré. CITÁT - No to mě přeparkuj !!........(26.3.2012)

• Slarque

Pixar slaví 25. výročí a při té příležitostí přišel s příšerností, která pošlapává vše, na čem dosud stavěl. Burák je jako hlavní hrdina k sešrotování, děj je zlý a násilný, hodnoty pokroucené až k neuvěření, humor míří na první signální a děj je jeden velký zmatek. Všechny ty animátorské drobné fórky tak přicházejí vniveč, protože na tohle znovu koukat nebudu a na poprvé jsem jich určitě aspoň půlku nezachytil. Animace je špičková, ale zachránit tohle fiasko nedokáže (30%).(7.8.2011)

Zatímco jednička Aut byla taková "burákovská", dějově jednodušší (pro mne možná až moc jednoduchá) a pro děti lépe stravitelná, dvojka je jiná. A to tak, že velmi. Výrazně přibylo postav i akčních scének, což pro dětského diváka asi není zrovna to pravé, některé vtipy musí člověk dětem vysvětlovat a to pak ztrácejí svůj glanc (myslím ty vtipy, nikoliv děti).... Celé je to takové víc dospělácké, což (si myslím) je zrovna u animáku typu aut dost na škodu (nebo Škodu?). Ale já jsem dospělák, takže dávám za 3*, stejně jako má ode mě jednička. ;-)(26.12.2011)

Pořád to není špatná pohádka, ale za jedničkou to značně pokulhává. Já osobně jsem od toho čekal daleko víc. Animace jsou výborné, jenže děj už není zdaleka tak poutavý, prostředí plné superagentů, tajných zbraní a dalších super-vynálezů mi k tomuhle typu pohádky prostě nějak nesedí. Stále je to ale relativně slušně zábavné a nějaká ta hlubší myšlenka se tam taky najde, takže pro mě to jsou slabší 4 hvězdy.(2.10.2012)

• - Klany „šunek“, které byly v českém dabingu nazvány jako vohly a mastiče (patrně transkripce názvů výrobců z bývalého východního bloku Volha a Moskvič), byly v originále nazvány Hugo a Trunkov a byla to narážka na jugoslávské vozy Yugo (Hugo) a ukrajinského výrobce vozů Záporožec (Trunkov), jehož animovaná předloha odpovídá vozu ZAZ-968M Záporožec. (ajaxx)

• - Na začiatku filmu cestuje Finn McMissile na rybárskej lodi Northwestern. Táto loď skutočne existuje. Je to jedna z lodí, ktoré vystupujú v dokumente Deadliest Catch: Crab Fishing in Alaska (2005). (autobusik2)

• - Při jedné ze scén v Paříži můžete zahlédnout na sřeše upoutávku na restauraci s názvem Gastow's. Jde o parodii na restauraci Gusteau's z předchozího snímku Pixaru, Ratatouille. (HellFire)