Dvojka byla patrně určena už větším dětem. Měla jsem pocit, že přibyly i vtípky pro rodiče, i když v některých narážkách je možná i autoři přecenili. Dabing opět skvělý, bohužel dabování animáků je už poslední výspa zašlé slávy. Jinak , jak tak pročítám komentáře, mám pocit, že si zásadně z filmů odnáším jiná poselství než ostatní. Musím se totiž zastat Buráka. Ano, působí velmi hloupě, ale hloupý rozhodně není. Myslím, že pro děti je to docela dobrá ukázka toho, že nemá cenu se v nějaké jiné společnosti přetvařovat a hrát si na něco co nejsem. Doma v oné Lhotě prostě nepotřeboval hledat nějaké záludnosti, nemusel být ke každému hned podezřívavý. Tam si lidé před sebou na nic nehrají, všechno se řeší na rovinu. Teprve ve chvíli, kdy je potřeba, začne si dávat vše dohromady. Prostě mu jen chvíli trvá se v té "džungli velkoměsta obrostlé liánami intrik, závisti a falše" zorientovat.(1.8.2011)

Druhý díl tohoto automobilového animáku je spíše průměrným nástupcem skvělého prvního dílu. Co se týče příběhu, není tak špatný, ale již není tak zajímavý a originální. Jenže přesně tohle je ten hlavní bod, který pokračování dobrodružství Bleska McQueena nejvíce chybí a ubírá mu na hodnocení. Vše ostatní od postav, přes vtipy, animaci, až k hudbě je na docela dobré úrovni, jenže to není kde pořádně využít. /60%/(3.11.2014)

Pořád to není špatná pohádka, ale za jedničkou to značně pokulhává. Já osobně jsem od toho čekal daleko víc. Animace jsou výborné, jenže děj už není zdaleka tak poutavý, prostředí plné superagentů, tajných zbraní a dalších super-vynálezů mi k tomuhle typu pohádky prostě nějak nesedí. Stále je to ale relativně slušně zábavné a nějaká ta hlubší myšlenka se tam taky najde, takže pro mě to jsou slabší 4 hvězdy.(2.10.2012)

Dokonale animovaná óda na přátelství, kterou každý druhý bůhvíproč odepisuje...Tolik propíraný příběh přitom není o nic klišovitější zvěrstvo než (právem) proklínaná dějová linka prvního dílu. Naopak bych řekl, že snaha tvůrců udělat z Aut 2 jiný film je chvályhodná. Film se zdá být dospělejší (bondovská akce a řada nedětských narážek) a je tak nějak temnější (záplatka s palivem, "umírající" auta) a coby milovníka špionských podívaných mě rozhodně chladným nenechal. Na to hlavní - bavit malé i velké - ovšem naštěstí nezapomíná. Velké, snad přímo obří plus je samozřejmě (téměř hlavní) postava dabovaná Michaelem Cainem, nicméně stejně jako uživatelka Ketri bych se chtěl zastat Buráka. V prvním dílu mi lezl na nervy. A jak! Jenže tady, v konfrontaci s "normálním" světem, byl najednou o dost sympatičtější. Jasně, stále se chová jako idiot, ale opravdu takový je? Podívejte se na ostatní auta z Kardanové Lhoty... Ve srovnání s ním nepůsobí o nic méně nablble. Další klady: Promakaný svět plný drobností (první scény odehrávající se v Paříži nebo celý anglický závěr jsou plné tolika detailů, že mám zase chvíli co zkoumat), Giacchinova hudba, nápaditost akčních sekvencí, kterou Autům může závidět kdejaký hraný celovečerák. Zápory: Fekální humor (respektive jeho ekvivalenty - únik oleje apod.), délka filmu (vražedná). Dávám čtyři hvězdy. Ale nejslabší Pixar to vážně je.(28.11.2011)

Jistě, finální vyznění snímku je problematické. Nic to ale nemění na bezchybné technické stránce, parádní akci a faktu, že jsem se prostě, chtě nechtě, bavil. Náramně a od začátku až do konce. Ani ten Burák mi nakonec nepřišel až tak nesnesitelný, jak jsem se obával. Mezi Pixary to možná představuje počin poněkud slabšího ražení, ale jako film je to jen o něco slabší, než druhá Kung Fu Panda, takže s čistým svědomím za 4...(20.8.2011)

• - Depa všech závodů ve filmu vycházejí z podoby dep na trati F1 v Bahrajnu. (dandislav1991)

• - Vzhľad nepriateľských vojnových lodí je založený na skutočných lodiach, ktoré slúžia pre Americké námorníctvo. Meno ich triedy je Independence class. (Echelon1)

• - Odkaz na třídu A113 umělecké školy CalArts se objevuje také v identifikačním čísle letounu Šídla. (dandislav1991)