• pepo

Mne sa od Pixaru veľmi páčili aj ich "slabšie" kúsky ako Good Dinosaur alebo Brave, ale toto fakt bolelo. Hlavný hrdina otravný, špiónska zápletka sa do toho sveta vôbec nehodí ale najhoršie je, že je to absolútne chladné a nevtipné. Skôr než slabší Pixar je to dobrý Ilumination, prípadne priemerný Dreamworks a to rozhodne nie je dobre. Navyše to IMO nie je vhodné ani pre decká, lebo je to občas dosť kruté, mučí sa tam prípadne rovno zabíja rukami kladných hrdinov a ešte sa to pritom tvári ako zábava. Toto fakt nie 5/10(14.1.2017)

• Ainy

Vzala jsem na tento film dceru dřív než jsem si přečetla recenze. Tuto chybu už neudělám. Co se mi líbilo: určitě 3D zpracování, vtip, animace, grafika. Co se mi nelíbilo a proč bych na něj příště s dcerou nešla je DĚJ ... nemyslím si, že střílečky, špionáže, vybuchování a zabíjení je děj vhodný pro malého diváka ... Tento film bych doporučila lidem od 15 let. V této pohádce mají hlavní roli auta, která mluví, myslí, cítí. Opravdu jsem měla zaječí úmysly, když jsem viděla dceru jak se bojí, že Buráka zabijí apod. Takže shrnuto: podívaná to je ale pro starší diváky, pro děti určitě ne. S jedničkou se to nedá srovnat, ta byla perfektní a bavili jsme se při ní celá rodina.(3.8.2011)

Mít dítě, pravděpodobně bych jí/mu musel vštípit, ať onu ódu na maloměšťáctví ("všude dobře, doma mezi burany nejlíp") a ukázkový příklad post-kolonialistické ideologie ("neměň se, ať se cizí kultura přizpůsobí /podřídí/ tobě") nepřijímá. Na druhou stranu bych asi nenašel lepší náhradu za špionská dobrodružství pro odrostlejší, protože formálně preciznější film z montážní linky studia Pixar ještě nevyjel. (Jsem si vědom nepatřičnosti přirovnání, jelikož filmy - na rozdíl od aut - nejsou seriové výrobky složené ze stejných komponentů, ale úvodní titulková mechanická kola, která do sebe zaklesnou, toto asociují.) Při srovnání nejenom s klasicky odvyprávěnou jedničkou, ale i ostatními pixarovskými počiny kladou AUTA 2 velké nároky na vstřebávání rychle dávkovaných informací a "usledování" všech narativních linií, kdy každá postava v rámci několika skupin má svou. Postava Buráka, která se stává hlavním hrdinou, svou nemotivovaností a popřením modelu vývoje navíc představuje něco nevídaného v jinak klasickém pixarovském universu.. a to nejenom svým petersellerovským humorem. Stylistická opojnost nepramení jenom z nápadité práce se zvukovou sloužkou a nevídaným nasvícením ploch, ale i - díky zapojení třetího rozměru - s organizováním narativně motivovaných akčních scén v prostoru; přitom se akce odehrává na několika úrovních a neni vedena jenom pohybem vpřed, nýbrž i zpět, do stran apod. dle úlohy postav ve vyprávění. Spousta problematických či sporných pasáží - např. xenofóbní humor a popření poselství o nutnosti zpomalit z prvního dílu - je navíc odůvodnitelná změnou žánru (příklonu se k šedesátkovým bondovkám) a potřebou dodržet jeho pravidla. To vede k natolik důslednému prokreslení fikčního světa dle určitých kulturních stereotypů, že nevadí absence lidí, protože ústředním ozvláštňujícím prvkem je přítomnost aut, která se již v bondovských, fantomasovských ad. žánrovkách stávala díky své nadstandardní výbavě autonomní bytosti.(3.8.2011)

Co to je za podivný anti-hype? Hodně solidní pokračování, který sice patří k tomu horšímu od Pixaru, ale přesto je ve své kategorii (animovaný film pro celou rodinu) špičkou. Občas trochu rozpačité, ale většinou velmi zábavné, dynamické a s tak akorát nápady, aby to vůbec nedělalo studiu Pixar ostudu. (7/10)(26.10.2011)

• Botič

A je to v toaletě! (Eko)Parodie, která uvízla na půli cesty s naprosto retardovaným smyslem pro humor ala Jde takhle blázen lesem a najde houbu. „Jé! Hele houba! Já do ní kopnu!“.... To, co se mi líbilo na prvních Autech je pryč, zato všechny zápory jsou zdvojnásobené a dovedené až na hranici únosnosti. Pokud za Cars 2 dostane PIXAR Oscara, tak to bude skutečně pouze ze setrvačnosti.(28.8.2011)

• - Na ceste do Porto Corsa prechádza vlak tunelom. Ide o Simplonský tunel, ktorý má dĺžku 19,8 km a bol otvorený v roku 1906. (autobusik2)

• - Poslední film Pixaru přes smrtí jeho spoluzakladatele, Steva Jobse. (HellFire)

• - Když čte Burák v čase 1:05:03 informace o autech, je na tabulce půlka textu v angličtině a následně v italštině. A kromě toho také nejspíš neumí Burák italsky a přitom to jednoduše čte. (mar48)