Pravda je, že akčních animáků je málo. Tomuhle ale akce rozhodně nechybí. Ze začátku musím vyzvednout několik vtipných scén (wasabi, záchody..). Líbilo se mi i pár minut na letišti. Můj celkový dojem je ale pomotaná hlava. Krásné barvy zamíchané v jeden nepochopitelně strakatý obraz. Téměř 2 hodiny jsou na animovaný film pro děti až příliš. 3D tentokrát docela vyvedené. 3*. Kraťas před filmem (Havajské prázdniny) se mi líbil více než samotný film. Tak to být asi nemělo, že?(2.8.2011)

Jistě, finální vyznění snímku je problematické. Nic to ale nemění na bezchybné technické stránce, parádní akci a faktu, že jsem se prostě, chtě nechtě, bavil. Náramně a od začátku až do konce. Ani ten Burák mi nakonec nepřišel až tak nesnesitelný, jak jsem se obával. Mezi Pixary to možná představuje počin poněkud slabšího ražení, ale jako film je to jen o něco slabší, než druhá Kung Fu Panda, takže s čistým svědomím za 4...(20.8.2011)

Těžko říct proč je druhý díl nejslabším Pixarem. Snad chybělo větší napětí a nosná konfliktní myšlenka založená na tom, že si o vás někdo myslí že jste blbec a přitom jím opravdu jste, je nejvíce odfláknutá a nejméně originální jakou kdy tvůrci tohoto studia použili. Přitom animace je jedním slovem skvělá a pohledy na závodní dráhu dávají jednoznačně za pravdu. Jen ten děj je takový chatrnější. Toy Story a jeho pokračování byly někde trošku jinde. Z Cars se podobně kvalitní trilogie udělat nedá. Ty postavy prostě nemají takové charisma jak Buzz a Woody. Mé hodnocení 50%. PS: Minimálně ve dvou scénách byl použit fekální humor, to mě trošku zamrzelo. Beru pixarovský humor jako zábavu pro inteligentnější.(24.11.2011)

Zatímco jednička Aut byla taková "burákovská", dějově jednodušší (pro mne možná až moc jednoduchá) a pro děti lépe stravitelná, dvojka je jiná. A to tak, že velmi. Výrazně přibylo postav i akčních scének, což pro dětského diváka asi není zrovna to pravé, některé vtipy musí člověk dětem vysvětlovat a to pak ztrácejí svůj glanc (myslím ty vtipy, nikoliv děti).... Celé je to takové víc dospělácké, což (si myslím) je zrovna u animáku typu aut dost na škodu (nebo Škodu?). Ale já jsem dospělák, takže dávám za 3*, stejně jako má ode mě jednička. ;-)(26.12.2011)

Na tenhle film jsem byla zvědavá hodně. Myslela jsem si, že když jednička byla tak světová, že dvojka bude taky tak dobrá, ale fakt jsem se silně spletla. Chvílema jsem uvažovala i o dvou hěvzdičkách, ale nakonec dávám tři ze soucitu. Jinak to je jedno velký zklamání. Ještěže jsem na to nešla do kina. To by byly vážně vyhozený peníze. Nemělo to vůbec žádnou návaznost na jedničku a to mě taky hodně zklamalo. A to střílení a ty akční scény se do celýho filmu vůbec nehodily.(13.7.2011)

• - Motor z fotografie, který je znázorněním motoru V8 vyráběný automobilkou Rover, je paradoxně původem z USA. Jednalo se o motor Buick 215, který následně Američané prodali Britům, jelikož na jejich podmínky byl motor prý slabý. Automobilka Rover, která jej koupila ho následně upravila a vylepšila. Vyráběl a používal se více jak 40 let, což opět paradoxně odporuje tvrzení z filmu, že se jednalo o nejhorší motor na světě. (ajaxx)

• - Autá 2 sú vôbec prvým filmom štúdia Pixar, ktorý nezískal ani jednu nomináciu na udeľovaní cien Akadémie. (Dado)

• - Burákova poznávací značka je A113. Tak byla označena třída ve škole CalArts, kterou navštěvovali zakládající členové studia Pixar včetně režiséra Aut Johna Lassetera. (dandislav1991)