Tak veľa rozporuplných hodnotení a komentárov som po záverečných titulkov nečakal. Samozrejme, väčšina ľudí to berie z tej stránky, že s prvým dielom to nemá veľa čo spoločného, a že už to ani nie je určené ani tak deťom, lenže akčné scény (hoci miestami prehnané) a hlavne zobrazenie nových (svetových) metropol, dopravných prostriedkov či postáv z reálu bolo na špičkovej úrovni (pochopiteľne tomu však zodpovedal aj rozpočet :) Avšak ja to hodnotím za seba, ne-detského diváka a 4**** sú u mňa zaslúženými!(23.11.2011)

|| Scenár: Ben Queen / John Lasseter, Brad Lewis, Dan Fogelman | Hudba: Michael Giacchino | Produkcia: Denise Ream | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Pixar Animation Studios | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 476,193,000 $ || Prekvapivo, asi prvý prípad u Pixaru, keĎ forma zvíťazila nad obsahom... Vypiplovanosť každej scény je na hranici dokonalosti, a s neustále sa meniacimi prostrediami je asi najtvrdším animačným orieškom, ktorý bol kedy vytvorený. Ale podobne ako sa človekovi nemusí páčiť každý obraz Da Vinciho, môže byť viac zaujatý jeho vynálezmi. Scenár totiž recykluje schémat akčných Bondoviek, je strašne dospelý a suchý, bez náznaku potreby vykresliť charakter nových postáv alebo prehĺbenie tých už známych z prvého dielu. Dej plynie pre deckého diváka až na hranici nevnímateľnosti, a všetko, čo robilo z Cars niečo nadčasové, sa v druhom dielu stráca v inak obrovskom potenciály. Je to preveľká škoda, pretože vizuálna stránka je neuveriteľná, a závody sú ešte úžasnejšie, než v predchodcovi. To ale nestačí. A tak je to len priemer k neuvereniu! :((24.6.2011)

• korbitch22

Naprosto nevěřím svým očím!Animovaný film pro děti, ve kterém se střílí a umírá...to už tu možná bylo, ale tohle bylo už opravdu moc, dokonce v jedný scéně umučili auto, to sem prostě už nechápal.Nejenže příběh je naprosto strašná a nudná sračka, u který se nudila i naše dcera, ale naprosto se to vymyká kontrole a místy mě to opravdu uráželo a to do píči nejsem žádná posraná citlivka, co nemá ráda násilí.Sice sem jako dítě v první třídě nejraději sledoval, jak Predátor trhá vojákům páteř z těla, ale to bylo moje rozhodnutí, rozhodnuté mých rodičů, kterým to nevadilo a dovolili se mi na takový druh filmů dívat, i když ty nejhorší kusy byli samozřejmě převážně na černo a se starším bratrem když rodiče makali, jenže tohle má být film pro děti a on obhajuje násilí jako prostředek k získání cíle a ježiš obhajuje i vesnický křupky a že být hloupý, je vlastně fajn.Podezřívám tvůrce, že tenhle film je na zakázku nějaké nadnárodní korporace, příšerná hamba a brutální ostuda pro první díl, který byl fantastický, tohle je zvrhlé, odporné a ještě k tomu nudné.5%.(16.7.2013)

Druhá Auta nejspíš budou nejslabším animákem, který dosud Pixar stvořil, na druhou stranu to ani není žádný průser. Cílovou skupinou filmu jsou malé děti, nebo ještě jinak, cílovou skupinou jsou ještě menší děti než v případě jedničky, proto asi takové rozčarování. Dospělý divák buď film nějak přetrpí, nebo zkusí přistoupit na Lasseterovu hru a bude se bavit spoustou skrytých fórků, určených jemu. 70%(1.12.2011)

Pre mňa skoro rovnako dobre ako prvý diel. Páči sa mi hlavne na tom to, že to tvorcovia nenechali len v tom mestečku, v ktorom sa odohrával prvý diel, ale precestovali sme polku zemegule. Opäť to ma fajn nápady, ľúbil sa mi ten James Bondovsky štýl. Úvod je neskutočne fajn. Len mi trošku vadí, že nechali McQueena trošku v pozadí za Materom. Ale inak opäť skvelá sranda s opäť fajn animačkou. Pixarovky zbožňujem. 75% - 4*(1.12.2011)

• - Profesor Z je automobil německé výroby Zündapp Janus, který vyráběla stejnojmenná motocyklová společnost v letech 1957-1958. Poháněl jej motor o výkonu 250 kubických centimetrů a dosahoval nejvyšší rychlosti 80 km/h, avšak kvůli nízké hmotnosti se ovládal skutečně špatně. (HellFire)

• - Londýnská Věž Big Ben, ve filmu přejmenovaná na Big Bentley, má v příběhu pod ciferníkem latinksý nápis, který v překladu znamená: "Bože, chraň před šrotištěm královnu Viktorii první". Je to odkaz na automobil Ford Crown Victoria. (dandislav1991)

• - Údajně nejhorší motor, o kterém film pojednává, by měl být britský motor 3,9 nebo 4,0 litru V8, který byl montován do vozů Rover, Land Rover, Range Rover, případně do všech automobilů, které byly vyráběny koncernem BL a následně Rover Group. Používali jej v malém i některé další automobilky (např. Morgan). Motor se vyráběl od roku 1960 až do 2006 a to v nejrůznějších modifikacích a obsahu. (ajaxx)