Ak ste najväčší macher vo svojom obore, pravidelne deštruujete konkurenciu, rok čo rok prinášate dokonalé príbehy, tak sa stane, že raz trochu musíte poľaviť. Cars 2 aj tak beriem. Ako nutnú spomaľovačku, šliapnutie na brzdu, aby zase nabudúce bolo možné poriadne šliapnuť na plyn. Ale ono to tak zlé nie je, pre mňa bol jediný výraznejší problém v tom, že Cars 2 nezačali tam, kde prvý diel skončil, ale išli vlastnou cestou. Stále je to hravé, vtipné, plné narážok, len sme všetci čakali niečo iné a o stupeň lepšie.(25.6.2012)

• Marigold

Na poměry Pixaru krutý deklas, i když teoreticky má ten film všechno, co má produkt od neposedné lampičky mít. Jenže poskládané tak hloupě, nesnesitelně a nudně, že mu absolutně chybí univerzální magie nejlepších pixařích kousků. Co je nejhorší: nemluvíme tu o nějaké milé dětské naivitě, ale o filmu opravdu hloupém a místy neuvěřitelně otravném, který z mého pohledu i dětského diváka leda otupí a zkorumpuje tou nejposlednější garážovou šmírou. Je smutné pozorovat, jak prázdně může jindy precizní vesmír Pixaru působit, když je dělaný na klíč a bez vynalézavosti. Tudy ne!(27.7.2011)

• castor

Příběh jedničky? Velmi tradiční, neuvěřitelně předvídatelný, místy hodně nudný a uřvaný. Na dvojku jsem se vůbec netěšil, nakonec spíš náhoda rozhodla, že jsem ho zhlédnul. Chyba to byla. Co na tom, že po technické stránce je pokračování dál prvotřídní podívanou? Auta se „chovají“ jako uřvaná hovada, špionážní zápletka je chatrná, zbytek je ukecaný a odfláknutý. Pixar u mě dlouho nezabodoval.(15.12.2014)

• korbitch22

Naprosto nevěřím svým očím!Animovaný film pro děti, ve kterém se střílí a umírá...to už tu možná bylo, ale tohle bylo už opravdu moc, dokonce v jedný scéně umučili auto, to sem prostě už nechápal.Nejenže příběh je naprosto strašná a nudná sračka, u který se nudila i naše dcera, ale naprosto se to vymyká kontrole a místy mě to opravdu uráželo a to do píči nejsem žádná posraná citlivka, co nemá ráda násilí.Sice sem jako dítě v první třídě nejraději sledoval, jak Predátor trhá vojákům páteř z těla, ale to bylo moje rozhodnutí, rozhodnuté mých rodičů, kterým to nevadilo a dovolili se mi na takový druh filmů dívat, i když ty nejhorší kusy byli samozřejmě převážně na černo a se starším bratrem když rodiče makali, jenže tohle má být film pro děti a on obhajuje násilí jako prostředek k získání cíle a ježiš obhajuje i vesnický křupky a že být hloupý, je vlastně fajn.Podezřívám tvůrce, že tenhle film je na zakázku nějaké nadnárodní korporace, příšerná hamba a brutální ostuda pro první díl, který byl fantastický, tohle je zvrhlé, odporné a ještě k tomu nudné.5%.(16.7.2013)

A tohle se dá i komentowat we špatný prospěch????Líbí se mi jak každý má proti něčemu nějaké wýčitky.Wždyt ten film je paradni stejně jak jednička.každý řeší pořád filmowé rozpočty a tak,ale nadruhou stranu takéhle filmy mají uspěchy po celém swětě jak u dětí tak i dospělich a to je snad důležité ne?tohle hraje roli snad a né že nekdo se nudil a je to příliš drahé!!!!!U mě je to welkolepá pecka pro wšechny wěky.BURAKU DO TOHO!!!!!!(11.7.2011)

• - V rámci přípravy na film tvůrci vycestovali do všech měst, v nichž se film odehrává. Z Londýna, Paříže nebo Tokia si přivezli si tisíce fotografií a statistik o tom, jaká se v příslušných končinách nejčastěji vyskytují auta. (dopita)

• - Při jedné ze scén v Paříži můžete zahlédnout na sřeše upoutávku na restauraci s názvem Gastow's. Jde o parodii na restauraci Gusteau's z předchozího snímku Pixaru, Ratatouille. (HellFire)

• - Londýnská Věž Big Ben, ve filmu přejmenovaná na Big Bentley, má v příběhu pod ciferníkem latinksý nápis, který v překladu znamená: "Bože, chraň před šrotištěm královnu Viktorii první". Je to odkaz na automobil Ford Crown Victoria. (dandislav1991)