Druhý díl animovaných autíček již není takový, jakým byl první. Vytratilo se z něj malinko kouzlo a přibylo pár nesmyslných a rušivých scén, na které jsem ve filmech háklivý, i když se jedná o film pro děti. Nicméně si stále drží vysoký standard a celkově se mi velmi líbil. Snad jen nebude natočen třetí díl, jelikož mám pocit, že by šla úroveň opět dolů. 70%(12.12.2011)

Dokonale animovaná óda na přátelství, kterou každý druhý bůhvíproč odepisuje...Tolik propíraný příběh přitom není o nic klišovitější zvěrstvo než (právem) proklínaná dějová linka prvního dílu. Naopak bych řekl, že snaha tvůrců udělat z Aut 2 jiný film je chvályhodná. Film se zdá být dospělejší (bondovská akce a řada nedětských narážek) a je tak nějak temnější (záplatka s palivem, "umírající" auta) a coby milovníka špionských podívaných mě rozhodně chladným nenechal. Na to hlavní - bavit malé i velké - ovšem naštěstí nezapomíná. Velké, snad přímo obří plus je samozřejmě (téměř hlavní) postava dabovaná Michaelem Cainem, nicméně stejně jako uživatelka Ketri bych se chtěl zastat Buráka. V prvním dílu mi lezl na nervy. A jak! Jenže tady, v konfrontaci s "normálním" světem, byl najednou o dost sympatičtější. Jasně, stále se chová jako idiot, ale opravdu takový je? Podívejte se na ostatní auta z Kardanové Lhoty... Ve srovnání s ním nepůsobí o nic méně nablble. Další klady: Promakaný svět plný drobností (první scény odehrávající se v Paříži nebo celý anglický závěr jsou plné tolika detailů, že mám zase chvíli co zkoumat), Giacchinova hudba, nápaditost akčních sekvencí, kterou Autům může závidět kdejaký hraný celovečerák. Zápory: Fekální humor (respektive jeho ekvivalenty - únik oleje apod.), délka filmu (vražedná). Dávám čtyři hvězdy. Ale nejslabší Pixar to vážně je.(28.11.2011)

• Marigold

Na poměry Pixaru krutý deklas, i když teoreticky má ten film všechno, co má produkt od neposedné lampičky mít. Jenže poskládané tak hloupě, nesnesitelně a nudně, že mu absolutně chybí univerzální magie nejlepších pixařích kousků. Co je nejhorší: nemluvíme tu o nějaké milé dětské naivitě, ale o filmu opravdu hloupém a místy neuvěřitelně otravném, který z mého pohledu i dětského diváka leda otupí a zkorumpuje tou nejposlednější garážovou šmírou. Je smutné pozorovat, jak prázdně může jindy precizní vesmír Pixaru působit, když je dělaný na klíč a bez vynalézavosti. Tudy ne!(27.7.2011)

Pořád to není špatná pohádka, ale za jedničkou to značně pokulhává. Já osobně jsem od toho čekal daleko víc. Animace jsou výborné, jenže děj už není zdaleka tak poutavý, prostředí plné superagentů, tajných zbraní a dalších super-vynálezů mi k tomuhle typu pohádky prostě nějak nesedí. Stále je to ale relativně slušně zábavné a nějaká ta hlubší myšlenka se tam taky najde, takže pro mě to jsou slabší 4 hvězdy.(2.10.2012)

Mé krytí bylo odhaleno, to je v toaletě......... Trochu jsem se bál, že to bude jen o špionáži a jaké to pak bylo překvapení, že ne. Našlo se tu místo i pro staré vtipy, závody, rodinu a přátele. Ať žijí šunky !!!....... Nazval bych to politicko ekologickým akčním thrillerem. V příběhu má hlavní slovo Burák, vlastně to skoro vše jede kolem Buráka a McQueen je tak trochu na vedlejší silnici. CITÁT - Jsem jen odtahovka.......... Má to tah, supr volej, dostalo to nové leštidlo, má to vetší rychlost a odhalilo to nové možnosti k další jízdě. Bylo to prostě dobré. CITÁT - No to mě přeparkuj !!........(26.3.2012)

• - Na začiatku filmu cestuje Finn McMissile na rybárskej lodi Northwestern. Táto loď skutočne existuje. Je to jedna z lodí, ktoré vystupujú v dokumente Deadliest Catch: Crab Fishing in Alaska (2005). (autobusik2)

• - Hlavní hrdina filmu Blesk McQueen je pojmenován podle Glenna McQueena, animátora Pixaru, který zemřel v roce 2002. Animoval film Hledá se Nemo (2003) a byl na počátku výroby prvního dílu Aut. (dandislav1991)

• - Původně se počítalo s pěti závody, ale jak nabil příběh na délce, upustilo se od závodu v Německu a závod v Paříži byl přepracován do honičky. (HellFire)