Musím říct, že já jsem velmi příjemně překvapená, protože od Cars 2 jsem nečekala žádný zázrak, ale ono to bylo naopak. Akce tu bylo plno, Burák si tam zahrál hlavní roli a byl stejně skvělej jako v prvním díle, to mi k radosti stačí. Mě se to prostě líbilo, animace byla skvělá, příběh ušel, zasmála jsem se, třeba u Buráka na japonských záchodech. U aut, které představovali hradní stráže v Londýně jsem dostala hroznej záchvat smíchu, s tim chocholem na střeše byli dokonalý. 3*(18.5.2012)

• mcb

To, že bude nový film od Pixaru otravný a téměř nesnesitelný, to jsem nečekal. Propracované gagy a vyváženost jedničky je fuč, zbyla jen naleštěná óda na buranství a primitivní humor pro pětileté. Potenciálně nejakčnější pixarovka je tak nejen nejnudnějším přírůstkem neprůstřelného studia, ale zároveň také tupým konzumním zbožím, ze kterého se všem racionálně uvažujícím divákům musí zákonitě dělat špatně.(23.10.2011)

Znatelný propad dolů. Auta 2 jsou bohužel klasické pokračování úspěšné jedničky, kde se sice humor stále drží na velmi dobré úrovni (hlavně díky postavě Buráka), ale inteligentní scénář a atmosféra je zde vytlačena nekonečnou akcí a množstvím laciných agentských vychytávek ala James Bond. Ale abych nebyl zlý, úplná katastrofa to taky není a potenciál postav je stále dostatečně vysoký na to, aby se povedl třetí díl. Jen to chce scénáristu, který bude víc při zemi a tvůrce, kteří půjdou po kvalitě a né po snadném zisku. 60%(3.2.2016)

• pepo

Mne sa od Pixaru veľmi páčili aj ich "slabšie" kúsky ako Good Dinosaur alebo Brave, ale toto fakt bolelo. Hlavný hrdina otravný, špiónska zápletka sa do toho sveta vôbec nehodí ale najhoršie je, že je to absolútne chladné a nevtipné. Skôr než slabší Pixar je to dobrý Ilumination, prípadne priemerný Dreamworks a to rozhodne nie je dobre. Navyše to IMO nie je vhodné ani pre decká, lebo je to občas dosť kruté, mučí sa tam prípadne rovno zabíja rukami kladných hrdinov a ešte sa to pritom tvári ako zábava. Toto fakt nie 5/10(14.1.2017)

Zmizelo kouzlo Aut v Kardanové Lhotě? Těžko říct, ale je tu jeden malý argument. Neodehrává se náhodou druhý díl všude možně, ale s výjimkou pár minut NE v Kardanové Lhotě? Burákova trnitá cesta za úspěchem je tak úplně jinde. Blesk McQueen potřeboval najít sám sebe a činil tak v pixarovsky typickém polodospělém stylu. Ale Burák byl vždycky funkční nástroj, jak rozzářit oči těm nejmladším capartům v sále a jeho naivita funguje i napodruhé. Přestože scénář skáče od jednoho k druhému a kouskuje tak hlavní zápletku, funguje očividné poselství o přátelství a vlastním sebevědomí překvapivě dobře a to zdaleka ne jen po bezprostředním odchodu z kina. Dokonalou animaci závodů i všech světových metropolí už lze brát téměř jako velepříjemnou samozřejmost. Rozesmátých a rostoucích 70%, byť pochopitelně i značně dětinských.(11.8.2011)

• - V prvním díle měl hlavní hrdina McQueen místo světel nálepky. V tomto pokračování dostal skutečná světla, přesto mu však Sally nadále říká "Nálepko". (Holusacek)

• - Loď jménem Crabby v originálním znění dabuje Sig Hansen, který je kapitánem opravdové lodi Northwestern s označením ADFG 29962 (Alaska Department of Fish and Game). Loď ve filmu dostala jméno dle svého účelu na opravdovém moři, tedy lovu krabů. (finy_cz)

• - Když čte Burák v čase 1:05:03 informace o autech, je na tabulce půlka textu v angličtině a následně v italštině. A kromě toho také nejspíš neumí Burák italsky a přitom to jednoduše čte. (mar48)