Reklama

Reklama

Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

(více)

Videa (99)

Trailer 1

Recenze (625)

Flego 

všechny recenze uživatele

Jednotka ma väčšiu stopáž, ale pri dvojke to bolo utrpenie. Film sa utápa v ničnehovoriacich dialógov a je až infantilne ukecaný, pribudlo mnoho akcie a rýchlosti, ubudlo poetiky a humoru ( zábavná scéna pred WC je ojedinelým zjavom ). Osobne ma prekvapila absencia silnejšieho príbehu. Kladom tak zostáva pixarovská geniálna animácia. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Zmizelo kouzlo Aut v Kardanové Lhotě? Těžko říct, ale je tu jeden malý argument. Neodehrává se náhodou druhý díl všude možně, ale s výjimkou pár minut NE v Kardanové Lhotě? Burákova trnitá cesta za úspěchem je tak úplně jinde. Blesk McQueen potřeboval najít sám sebe a činil tak v pixarovsky typickém polodospělém stylu. Ale Burák byl vždycky funkční nástroj, jak rozzářit oči těm nejmladším capartům v sále a jeho naivita funguje i napodruhé. Přestože scénář skáče od jednoho k druhému a kouskuje tak hlavní zápletku, funguje očividné poselství o přátelství a vlastním sebevědomí překvapivě dobře a to zdaleka ne jen po bezprostředním odchodu z kina. Dokonalou animaci závodů i všech světových metropolí už lze brát téměř jako velepříjemnou samozřejmost. Rozesmátých a rostoucích 70%, byť pochopitelně i značně dětinských. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Ben Queen / John Lasseter, Brad Lewis, Dan Fogelman | Hudba: Michael Giacchino | Produkcia: Denise Ream | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Pixar Animation Studios | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 476,193,000 $ || Prekvapivo, asi prvý prípad u Pixaru, keĎ forma zvíťazila nad obsahom... Vypiplovanosť každej scény je na hranici dokonalosti, a s neustále sa meniacimi prostrediami je asi najtvrdším animačným orieškom, ktorý bol kedy vytvorený. Ale podobne ako sa človekovi nemusí páčiť každý obraz Da Vinciho, môže byť viac zaujatý jeho vynálezmi. Scenár totiž recykluje schémat akčných Bondoviek, je strašne dospelý a suchý, bez náznaku potreby vykresliť charakter nových postáv alebo prehĺbenie tých už známych z prvého dielu. Dej plynie pre deckého diváka až na hranici nevnímateľnosti, a všetko, čo robilo z Cars niečo nadčasové, sa v druhom dielu stráca v inak obrovskom potenciály. Je to preveľká škoda, pretože vizuálna stránka je neuveriteľná, a závody sú ešte úžasnejšie, než v predchodcovi. To ale nestačí. A tak je to len priemer k neuvereniu! :( ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Co ještě dodat k této klasice? Veškerou svou infantilní invenci jsem vyčerpal u jedničky. Dvojku už jsme s mým synem sjížděli v obráceném gardu. On za volatem a já chrápající na sedadle spolujezdce. Ještě snad s dovolení ocituji něco z popisků distributorů: „... auta nám pomáhají uvědomit si, že na světě existují i důležitější věci než trofeje a sláva... učí děti hravou formou poznávat hodnoty, rozeznávat, co je správné a co ne...“ (sic!) P.S. pokud čtete tento komentář omylem, protože jste původně hledali jiný film (o autech a lásce ;-) rozhlédněte se, jestli něco nejede, a rázným krokem přejděte k mému komentáři filmu Crash (1996) ()

vteco 

všechny recenze uživatele

Druhý díl tohoto automobilového animáku je spíše průměrným nástupcem skvělého prvního dílu. Co se týče příběhu, není tak špatný, ale již není tak zajímavý a originální. Jenže přesně tohle je ten hlavní bod, který pokračování dobrodružství Bleska McQueena nejvíce chybí a ubírá mu na hodnocení. Vše ostatní od postav, přes vtipy, animaci, až k hudbě je na docela dobré úrovni, jenže to není kde pořádně využít. /60%/ ()

Galerie (99)

Zajímavosti (51)

  • Loď jménem Crabby v originálním znění dabuje Sig Hansen, který je kapitánem opravdové lodi Northwestern s označením ADFG 29962 (Alaska Department of Fish and Game). Loď ve filmu dostala jméno dle svého účelu na opravdovém moři, tedy lovu krabů. (finy_cz)
  • Automobily Gremlin (John Mainieri) a Pacer (Bradford Lewis), které ve filmu vystupují v záporných rolích (jako tzv. šunky), byla ve skutečnosti velmi úspěšná vozidla prodávaná ve velkých sériích. Vyráběla je společnost AMC v letech 1970-1979. (ajaxx)
  • Na ceste do Porto Corsa prechádza vlak tunelom. Ide o Simplonský tunel, ktorý má dĺžku 19,8 km a bol otvorený v roku 1906. (autobusik2)

Související novinky

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (více)

Reklama

Reklama