Jednotka ma väčšiu stopáž, ale pri dvojke to bolo utrpenie. Film sa utápa v ničnehovoriacich dialógov a je až infantilne ukecaný, pribudlo mnoho akcie a rýchlosti, ubudlo poetiky a humoru ( zábavná scéna pred WC je ojedinelým zjavom ). Osobne ma prekvapila absencia silnejšieho príbehu. Kladom tak zostáva pixarovská geniálna animácia.(8.7.2011)

• Marigold

Na poměry Pixaru krutý deklas, i když teoreticky má ten film všechno, co má produkt od neposedné lampičky mít. Jenže poskládané tak hloupě, nesnesitelně a nudně, že mu absolutně chybí univerzální magie nejlepších pixařích kousků. Co je nejhorší: nemluvíme tu o nějaké milé dětské naivitě, ale o filmu opravdu hloupém a místy neuvěřitelně otravném, který z mého pohledu i dětského diváka leda otupí a zkorumpuje tou nejposlednější garážovou šmírou. Je smutné pozorovat, jak prázdně může jindy precizní vesmír Pixaru působit, když je dělaný na klíč a bez vynalézavosti. Tudy ne!(27.7.2011)

• teutates

Američany nejsíš pořád sere agent 007 v královniných službách, a tak si udělali taky svou verzi agenta Bouráka 0XY, který svým intelektem, šarmem, logickým myšlením "dostane" dětské publikum a to doslova. Nevím v čem spočíval smysl poukázat na nedostatek energetických zdrojů (a ještě biopaliva) a hned v závěru odhalit konspiraci, díky které děcka dostanou kapitalistickou facku, vlastně neée... všechno to dobře dopadne, protože Bouráček je čůráček a bude pasován za UK Lorda od samotné auto-královny. Normálně nevím, proč se na ty animáky dívám, člověk chce vypnout a pak se mu dostane takového "zadostiučinění" v animované auto verzi, kde nejde o závody, ale o řešení globálních problémů, ach jo... 3/10, chci Chipa a Dalea nebo Kačery, nebo já nevim Gumídky raděj.(9.12.2011)

Mít dítě, pravděpodobně bych jí/mu musel vštípit, ať onu ódu na maloměšťáctví ("všude dobře, doma mezi burany nejlíp") a ukázkový příklad post-kolonialistické ideologie ("neměň se, ať se cizí kultura přizpůsobí /podřídí/ tobě") nepřijímá. Na druhou stranu bych asi nenašel lepší náhradu za špionská dobrodružství pro odrostlejší, protože formálně preciznější film z montážní linky studia Pixar ještě nevyjel. (Jsem si vědom nepatřičnosti přirovnání, jelikož filmy - na rozdíl od aut - nejsou seriové výrobky složené ze stejných komponentů, ale úvodní titulková mechanická kola, která do sebe zaklesnou, toto asociují.) Při srovnání nejenom s klasicky odvyprávěnou jedničkou, ale i ostatními pixarovskými počiny kladou AUTA 2 velké nároky na vstřebávání rychle dávkovaných informací a "usledování" všech narativních linií, kdy každá postava v rámci několika skupin má svou. Postava Buráka, která se stává hlavním hrdinou, svou nemotivovaností a popřením modelu vývoje navíc představuje něco nevídaného v jinak klasickém pixarovském universu.. a to nejenom svým petersellerovským humorem. Stylistická opojnost nepramení jenom z nápadité práce se zvukovou sloužkou a nevídaným nasvícením ploch, ale i - díky zapojení třetího rozměru - s organizováním narativně motivovaných akčních scén v prostoru; přitom se akce odehrává na několika úrovních a neni vedena jenom pohybem vpřed, nýbrž i zpět, do stran apod. dle úlohy postav ve vyprávění. Spousta problematických či sporných pasáží - např. xenofóbní humor a popření poselství o nutnosti zpomalit z prvního dílu - je navíc odůvodnitelná změnou žánru (příklonu se k šedesátkovým bondovkám) a potřebou dodržet jeho pravidla. To vede k natolik důslednému prokreslení fikčního světa dle určitých kulturních stereotypů, že nevadí absence lidí, protože ústředním ozvláštňujícím prvkem je přítomnost aut, která se již v bondovských, fantomasovských ad. žánrovkách stávala díky své nadstandardní výbavě autonomní bytosti.(3.8.2011)

Pre mňa skoro rovnako dobre ako prvý diel. Páči sa mi hlavne na tom to, že to tvorcovia nenechali len v tom mestečku, v ktorom sa odohrával prvý diel, ale precestovali sme polku zemegule. Opäť to ma fajn nápady, ľúbil sa mi ten James Bondovsky štýl. Úvod je neskutočne fajn. Len mi trošku vadí, že nechali McQueena trošku v pozadí za Materom. Ale inak opäť skvelá sranda s opäť fajn animačkou. Pixarovky zbožňujem. 75% - 4*(1.12.2011)

• - Z úcty k Paulovi Newmanovi, ktorý zomrel v roku 2008, sa v dvojke neobjaví Doc Hudson. (Niles)

• - Motor z fotografie, který je znázorněním motoru V8 vyráběný automobilkou Rover, je paradoxně původem z USA. Jednalo se o motor Buick 215, který následně Američané prodali Britům, jelikož na jejich podmínky byl motor prý slabý. Automobilka Rover, která jej koupila ho následně upravila a vylepšila. Vyráběl a používal se více jak 40 let, což opět paradoxně odporuje tvrzení z filmu, že se jednalo o nejhorší motor na světě. (ajaxx)

• - Při jedné ze scén v Paříži můžete zahlédnout na sřeše upoutávku na restauraci s názvem Gastow's. Jde o parodii na restauraci Gusteau's z předchozího snímku Pixaru, Ratatouille. (HellFire)