Abych řekl pravdu tak dvojka Cars se hodně povedla velká akční podívaná trochu mi to připomínalo ( fantomas nebo James Bond ) na dětskou pohádku hodně zajímavé téma ale budiž burák svoji legrační scénku zvládl na jedničku o prostě v tenhle schrumáži nesmí chybět zvlášť jeho zuby :-D a pokud se někdy v budoucnu plánuje pokračovaní jenom to schvaluji.(28.6.2011)

Druhé díly nebývají vždycky lepší než ty první, ale mně osobně se Auta 2 líbila. Nápad udělat z Buráka "špiona" byl dobrý a jeho přiblblé fórky byly fajn. Nejvíc pobavila asi scéna s kulomety. Ze stránky Pixaru úžasný animovaný film, kterému nechyběla akce ani trochu osekané, nicméně nápadité závody po celém světě (hlavně ten v Londýně). Film na mě udělal skvělý dojem a všem ho doporučuji, i když vám někdy ty vtípky mířené hlavně na mladší diváky nemusí sedět.(6.5.2012)

Dokonale animovaná óda na přátelství, kterou každý druhý bůhvíproč odepisuje...Tolik propíraný příběh přitom není o nic klišovitější zvěrstvo než (právem) proklínaná dějová linka prvního dílu. Naopak bych řekl, že snaha tvůrců udělat z Aut 2 jiný film je chvályhodná. Film se zdá být dospělejší (bondovská akce a řada nedětských narážek) a je tak nějak temnější (záplatka s palivem, "umírající" auta) a coby milovníka špionských podívaných mě rozhodně chladným nenechal. Na to hlavní - bavit malé i velké - ovšem naštěstí nezapomíná. Velké, snad přímo obří plus je samozřejmě (téměř hlavní) postava dabovaná Michaelem Cainem, nicméně stejně jako uživatelka Ketri bych se chtěl zastat Buráka. V prvním dílu mi lezl na nervy. A jak! Jenže tady, v konfrontaci s "normálním" světem, byl najednou o dost sympatičtější. Jasně, stále se chová jako idiot, ale opravdu takový je? Podívejte se na ostatní auta z Kardanové Lhoty... Ve srovnání s ním nepůsobí o nic méně nablble. Další klady: Promakaný svět plný drobností (první scény odehrávající se v Paříži nebo celý anglický závěr jsou plné tolika detailů, že mám zase chvíli co zkoumat), Giacchinova hudba, nápaditost akčních sekvencí, kterou Autům může závidět kdejaký hraný celovečerák. Zápory: Fekální humor (respektive jeho ekvivalenty - únik oleje apod.), délka filmu (vražedná). Dávám čtyři hvězdy. Ale nejslabší Pixar to vážně je.(28.11.2011)

Zmizelo kouzlo Aut v Kardanové Lhotě? Těžko říct, ale je tu jeden malý argument. Neodehrává se náhodou druhý díl všude možně, ale s výjimkou pár minut NE v Kardanové Lhotě? Burákova trnitá cesta za úspěchem je tak úplně jinde. Blesk McQueen potřeboval najít sám sebe a činil tak v pixarovsky typickém polodospělém stylu. Ale Burák byl vždycky funkční nástroj, jak rozzářit oči těm nejmladším capartům v sále a jeho naivita funguje i napodruhé. Přestože scénář skáče od jednoho k druhému a kouskuje tak hlavní zápletku, funguje očividné poselství o přátelství a vlastním sebevědomí překvapivě dobře a to zdaleka ne jen po bezprostředním odchodu z kina. Dokonalou animaci závodů i všech světových metropolí už lze brát téměř jako velepříjemnou samozřejmost. Rozesmátých a rostoucích 70%, byť pochopitelně i značně dětinských.(11.8.2011)

• Slarque

Pixar slaví 25. výročí a při té příležitostí přišel s příšerností, která pošlapává vše, na čem dosud stavěl. Burák je jako hlavní hrdina k sešrotování, děj je zlý a násilný, hodnoty pokroucené až k neuvěření, humor míří na první signální a děj je jeden velký zmatek. Všechny ty animátorské drobné fórky tak přicházejí vniveč, protože na tohle znovu koukat nebudu a na poprvé jsem jich určitě aspoň půlku nezachytil. Animace je špičková, ale zachránit tohle fiasko nedokáže (30%).(7.8.2011)

• - Vzhledem k náročnosti zobrazovaných prostředí bylo k renderování obrazu třeba trojnásobek počítačů než například na animovaný film Toy Story 3: Příběh hraček (2010). (dopita)

• - Při průzkumu fotografie „neznámého“ motoru jsou na této fotografii i obaly od náhradních dílů, na kterých je možno rozpoznat nápis „British Wheeland“. Jedná se o odkaz na bývalý britský automobilový konglomerát British Leyland (známý pod zkratkou BL), jenž vyráběl tyto motory V8 vycházející ze zakoupeného amerického motoru Buick 215. (ajaxx)

• - Na začiatku filmu cestuje Finn McMissile na rybárskej lodi Northwestern. Táto loď skutočne existuje. Je to jedna z lodí, ktoré vystupujú v dokumente Deadliest Catch: Crab Fishing in Alaska (2005). (autobusik2)