Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

FortKnox

Už to nemá ten venkovský styl jako jednička. Autoři pokročili v technologii animace a jde to na filmu vidět. Dech beroucích scén je mnoho, vtípku tady dost a celé je to zamotané do špionského kabátu, který nemusí sednout každému. Rozhodně se u filmu pobaví i dospělí, kteří půjdou na film s dětmi do kina. Po dlouhé době opět nadprůměrný kousek od Pixaru. ()

borohub

Na auta 2 jsem se těšil od té doby, co jsem na to viděl po prvé reklamu. Auta 1 je podle mě zatím nejlepší animovaný film který jsem kdy viděl(a to že jsem jich viděl fakt dost), ale auta 2? To je H N U S! Vzal jsem na to svého kamaráda se slibem že to bude úžasné protože auta 1 jsou dobré.. Ale bohužel byl jsem šeredně zklamán. Pozor spoiler, děj začíná na nějaké lodi kde nějaký "super" padouši něco kují, po téhle scéně jsem si řekl kurva co to je? Po chvíli se tam objevil Blesk a čekal jsem že to bude dobré(každý film má někdy ty slabší scény). Ovšem dobrého filmu jsem se nedočkal, nechápu jestli tohle je pohádka? Kdy tam na sebe auta střílí atd. Pardon že to takhle nazvu ale tohle je SRAČKA. Prostě nuda, nepovedená parodie na špionážní film. Nechápu jak to mohli označit jako film pro děti? Proč do toho začali vnášet takovouhle "akci", která je všem jenom pro smích(v tom špatném slova smyslu). Největší zklamání tohoto roku, dal bych tomu tak 30% za občas dobrej kec ale prostě víc ani ťuk, pokud na to chcete jít tak se nejdříve ožerte jinak to nemá smysl.. AUTA 1 nejlepší animák, AUTA 2 jeden z nejhorších animáků, to i "zataženo, občas trakaře" bylo zábavnější. ()

george82

Oproti jedničce mi tam chybělo kouzlo, které jsem tak obdivoval. Pár scén stálo za to, ale celkově docela zklamání. ()

Asdas

Infantilná zábava je už aj v Pixare , to čo dlhé roky sprevádzalo iné animované štúdia zavítalo aj k tomu najlepšiemu , Lasseter je lepší šéf oddelenia ako režisér a teraz sa mi to do bodky potvrdilo. ()

situs

Dospělejší Pixar tentokrát jako pokračování zavedené značky. Myslím, že kdyby Auta neměly logo Pixaru, šlo by hodnocení podstatně víš, takto ale doplácí na vysoká očekávání s touto značkou spojená. Každopádně špionský námět má švih, jakož i humor spojený tentokrát s jinou hlavní postavičkou, a když pominu dokonalé zpracování, tak absence nudy je to, proč hodnotím přinejmenším 80%. ()

HaiWithLove

Ale notak, proč ty nízká hodnocení? Ten začátek byl jedno velký "Cože?!", se spadlou bradou jsem sledovala všechny ty kungfuuninjaaa věci:D A pár vtipných momentů se taky našlo, nehledě na dokonalé detaily v animaci měst, což bylo nejvíce vidět asi v Itálii. Humor (Tá)Buráka nezklamal, příběh se mi taky líbil a britská královna a Big Bentley byly jen příjemným bonusem. ()

ConDar

Príbeh je fajn, pokiaľ máte radi agentské filmy a bondovky...nechýba ani dôraz na silu priateľstva, ktoré prekoná všetky prekážky ;) žiaľ je tu množstvo fórov, ktoré detskému divákovi nič nepovedia, ale ja som sa bavila. ()

JackO.

Oproti jedničce ubylo humoru a přibylo akce, hodně akce, takový animovaný James Bond na čtyřech kolech, jako kdyby už nebylo tolik myšleno na děti, jako spíše na dospělé a i když to na první díl nedosahuje (jako obvykle :-D), já se bavil více, než dobře a nedělní večer mi pěkně utekl. ()

maoc

Nejde neporovnávat s vynikající jedničkou a na ni dvojka ztrácí několik indianapoliských okruhů. Animace je sice ještě dokonalejší, ale to je tak jediné plus. Vše ostatní je slabší. Hudba, postavy, dokonce i český dabing se mi líbil o něco méně, a to byl ve stejném obsazení. Snad i ti dabéři vycítili, že tenhle film prostě není tak dobrý, aby ze sebe museli ždímat top výkon. Co ale dojem skutečně sráží dolů je absence lehkosti a půvabu prostého, ale silného příběhu, který měla jednička. Tohle je rozmělněné, sekané, agenti a závodění nejdou moc dohromady a moralizování, ach ouvej, to v Autech 2 bolí, kdežto v jiných pixarovkách jde na dřeň a hřeje. Americké bláboly typu "když tě někdo nebere, protože se chováš tak, jak se chováš, je to jeho problém a ne tvůj" mi opravdu lezou krkem a oni tím ještě infikují děti. No fuj! Burák se celou dobu chová nemožně a pohrdání ostatních si zaslouží a basta! K tomu ekomasírka o obnovitelných palivech. Ne opravdu, tudy ne. Finální rozuzlení zápletky bylo sice fajn a Tartra po pravé ruce královny potěší, ale na úplný závěr přijde opět buransko-Burácký tryskový direkt a já končím v provazech. Jo a taky nuda, na tu jsem (radši) pozapomněl. Nezasmál jsem se snad ani jednou. Zklamání. ()

Renie42

Burákova šílená jízda po světě. Blesk mu nechce věřit, že se nechtěně zapletl s tajnými agenty. Super parodie přes papeže v papamobilu až přes britskou královnu. Burák to neskonale válí, fakt úžasný film. ()

Jerrysus

Nejde o žádné veledílo, ale o film, který člověk často rád zkoukne namísto nějakého nerváku, aby si trochu zlepšil náladu. Už na prvním díle mě velmi zaujala fantazie a humor, které se v téhle sérii animáků objevily a dvojka ho v tomhle ohledu i mírně předčila. Zavede nás do nejrůznějších a nejrozmanitějších končin země, které neobývá nikdo jiný než auta. Mě osobně se líbilo vše, co mělo ve filmu něco společného s Itálií a to od závodníka Franceska až po roztomilé tančící fiaty. Trochu mě vadilo to, že se během celého příběhu odehrávají dvě dějové linky. Jedna s poměrně nudným Burákem a druhá, kde závodí McQueen a ani jedna z nich nebyla ničím moc zajímavá a nic moc nenabídla. Pokud tedy mluvíme o autech, mluvíme o filmu, který byl dělán proto, aby si prvńáčci do školy hrdě nosili tašky s obrázky hlavních protagonistů, a ne, aby z něj vznikla nějaká filmová lahůdka, takže průměr. ()

Stejšn

Zmizela veškerá lehkost, pohodovost, jednoduchost až romantika prvního dílu. Zůstala pěkná animace, postavená na dementním příběhu plném střílení, výbuchů, mlácení a překombinovanosti. Nejen že to po 30 minutách nebavilo mě, ale hlavně ani mého malého syna, který první díl miluje. Veliké, převeliké zklamání. ()

carodejb

Jediné čo je na tomto filme zaujímavé, je to ako autá dokážu používať super-špiónske vybavenie. Inak nuda. Čo nás čaká nabudúce? Príbeh o tom hipisákovi? ()

Toustovač

Mám docela solidní nutkání dát tomuhle 2*. To přece nemůže být Pixar! (Začínám se dost děsit, co řeknu na Brave. - UPDATE: Brave je moc fajn, děs zažehnán:)) ()

J*A*M*B*O

Nuda nuda nudička. Ďalľí z filmov, ktoré nemusím. Autá 1 ma celkovo aj zaujali oproti ostatným animákom. Ale žeby som neako prekypoval radosťou keď som ho pozeral sa nedá povedať. Vidno, že Pixar už nemá skoro žiadne nápady a preto točí čo mu príde pod ruky. Dávam 3/10 bodov. ()

Snilek1379

Byla jsem příjemně překvapena. Častokrát se stává, že dvojky bývají mnohem horší, než jedničky a dějově upadají. To se ovšem nedá říct o tomto filmu. Jistě, kouzlo Kardanovy Lhoty vyprchalo a je mnohem akčnější, než její předchozí díl, ale přesto si zachovává určitou úroveň. ()

darthvader77

Nechápu co všem vadí. V jistém smyslu stejné jako jednička opět se děj vyvinul tak jak bychom to nečekali(v jedničce Blesk nevyhrál, ale předvedl perfektní fair-play) tady zase se vlivem spousty událostí velký turnaj nedojezdí do konce. Protože jsem velký fanoušek všech bondovek oceňil jsem špionážní dějovou linku, která skvěle paroduje všechny bondovyk(magnát který chce zbohatnout, šílený profesor, Finn McMissile co vypadá jako Austin Martin). Pro děti je tu znovu morální poučení vyplívající ze vztahu mezi Bleskem a Burákem. Oproti jedničce mnohem víc typů aut a hlavně zajímávé akční scény s výbornou animací. Ovšem především mě zaujala hudba budu odteď skladatele Giacchina sledovat. ()

kubilov

Rozhodně propad oproti jedničce, ale kdo by čekal, že dokonalé Auta 1 může druhý díl překonat? Nejlepší na celém filmu byly samozřejmě závody, ta zápletka v zákulisí už tolik ne, ale přesto se u toho dalo docela obstojně bavit, jen bych už nepřidělával trojku, takhle to bohatě stačí. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby