Když muž všechno ztratí bezmála na konci sil a zůstane jen jeho pes, tak to je trýznivé drama. Osud udeří jak blesk z čistého nebe. Proč tady jsem? A pro koho? Představa poklidného staří v ponížení uniká jako facka bez výstrahy. Malér, ze kterého se těžko vylízat. Jen světlo města bez naděje zhasíná a rozsvěcí, tolik osamělých lidí a nikomu na nich nezáleží, každý jen obrácený do sebe. Muž v černém kabátě a pes se vleče potemnělou ulicí a lidi mají srdce jako led. Jak čas ve filmu plynul tak jsem mu to věřil, že ten vztah není hraný, ale pravdivý, k tomu stačí jeho pohled očí. Co dodat, kdo má rád pejsky ten ví své, pro mě osobně smutně hřejivý večer. A co na to pětasedmdesátiletý Jean-Paul Belmondo říká. Jsem rád, že jsem mohl zahrát tuto smutnou roli, kde i každá věta mě dala zabrat a také z lásky k pejskům, kteří dají tolik lásky, co milující žena.(8.11.2009)

Na úvod bych chtěl poznamenat věci. Za prvé, film jsem viděl zhruba až od 25 minuty. Za druhé, moje dnešní hodnocení není objektivně vůbec objektivní. Normálně bych dal tak možná trojku a třeba se i nedodíval, ale to dnes vůbec nehrozilo. Samozřejmě jen k úcty k velkému herci, který zas až tak ve velkém filmu nehrál, musím jít zákonitě o jednu výš. Třeba už jen za spoustu jeho jiných, skvělých filmů, které jsem kdysi viděl. A možná to byl jeho úplně poslední, kdo ví.(20.1.2015)

Smutný příběh s vynikajícím Belmondem v netradiční roli. Pokud se jedná o jeho poslední filmovou roli (a je to více než pravděpodobné), tak se jedná o rozloučení více než důstojné. V tomto filmu se Belmondovi po herecké stránce nikdo nemohl rovnat a obzvláště Hafsia Herzi předvedla v jedné ze scén jeden z nejhorších hereckých projevů, jaký jsem za poslední dobu viděl. Jean-Paul je zkrátka PAN herec. On a poměrně slušná hudba vytahují tento film z šedého průměru.(23.6.2010)

Nenechte se zmást pořadím jmen herců ve výčtu čsfd, Jean - Paul tu opravdu hraje první roli. Nečekejte ale nic převratného, buďte prostě rádi, že postarší pán po zdravotních komplikacích, jeden z nejlepších herců všech dob prostě natočil ještě jeden film a dalo mu to asi dost zabrat. Snímek je laděn klidně pohledem do soukromí rozvážného staříka a jeho psa, kteří jsou tu jeden pro druhého. Charles (Jean - Paul) chce sice ještě na stará kolena být pro někoho užitečný, ale to se mu příliš nedaří a tak jediné co ho drží při životě je jeho nejlepší čtyřnohý přítel....(2.11.2009)

Přijde na to, co máte jako diváci rádi. Jestli Belmonda, pravdu, melodrama... Melodrama to je, Belmondo v tom hraje a pravda je taková, že je na něj smutný pohled. Mrtvičně ochablý obličej, podivný nemizící úsměv a nekonečné čekání na každé další slovo. Tím více je s podivem, že mu to ještě pořád docela sekne, ale o tom doufám ten film být neměl. I když těžko říct, o čem vlastně být měl. O stáří? O naději v člověka nebo v život? Má to diváka za každou cenu rozplakat, nebo to nese i nějaké poselství? O co vlastně šlo tomu nezodpovědnému, tu důstojně hrdému, tu dětinsky nerozhodnému staříkovi? Co za vztah to měl se svou bývalou milenkou, jež jej s tak velkodušným výrazem vyhnala na ulici?            Některé ty pomalé, zajímavou hudbou podkreslené scény se starým mužem, hledícím oknem do noci, by vskutku mohly v jiném případě aspirovat na filmový zážitek pololetí, ale tady ne. Pro mě je tu nejzajímavějším poselstvím, že francouzskému vysloužilému vojákovi asi nestačí penze ani na slušný podnájem. Takže to beru tak, že Belmondo si ještě chtěl zahrát v solidním filmu, což se mu jakžtakž povedlo, ale až do svých pětasedmdesáti si Muže a jeho psa asi znovu nepustím.(26.9.2010)

• - Jean-Paul Belmondo (Charles) zinkasoval za film 450,000 eur a za každý natáčací deň naviac dostal 10,000 eur. (Raccoon.city)

• - Inspirací pro roli byl Belmondovi jistý bezdomovec, kterého potkával každý den na cestě do práce. Občas mu hodil minci a promluvil si s ním; podle jeho slov šlo o milého, "normálního" člověka. (Davies182)

• - Jedná se o první snímek Jean-Paula Belmonda po nešťastné mozkové mrtvici v roce 2001, která na celých osm let pozastavila jeho účinkování ve filmu. (Davies182)