Bývalý vojak Charles sa na sklonku svojho života ocitne aj so svojim psom na ulici. Nikto mu nepodá pomocnú ruku a on sám je príliš hrdý na to, aby o nejakú pomoc prosil. A tak bojuje o prežitie sám, len so svojim verným štvornohým priateľom. Príbeh, ktorý sa inšpiroval filmom Umberto D. talianskeho režiséra Vittoria de Sicu, je posledným hereckým koncertom Jeana - Paula Belmonda a zároveň jeho filmovou rozlúčkou, na ktorej sa zúčastňujú aj mnohé ďalšie herecké osobnosti svetovej kinematografie ako Max von Sydow a Jean Dujardin. (STV)

DJ Kritik

Dej tohto filmu by nestačil ani na videoklip k pesničke a nebyť skutočne toho psa, tak záverečné minúty nezískajú ani naznak nejakej aspoň čiastočnej, ale skutočne malej a krátkej filmovej scény, ktorá niečo vyjadruje. Z filmu cítiť sentiment, aj úzkosť smútok a všetky tie pocity staroby, ale skutočne chýba tomu scenár. Takto, len jedno popoludnie si Belmondo vyšiel na prechádzku so psom a popritom zažili niečo, čo si režisér nechal natočiť a následne to nazval filmom. ..... ..... .. .... ..... ..... .. . ... Vtiahnutie do deja: * Citovosť:* Hudba: ** ()

sannyve

Je smutné, že celý film podržali iba dve postavy. Belmondo a pes. Keby som mala hodnotiť ich, dám im aj 10*. Začiatok filmu bol však nudný a okrem pár dojemných scén sa v ňom neudialo nič závratné. Motív starého opusteného človeka sa nepodarilo "vyšperkovať" tak, že by som nebola schopná dýchať, hoci tento film na to rozhodne ambície mal. Škoda. Záver ma ale dojal k slzám. Niet vernejšieho spoločníka ako toho štornohého. ()

subic

Tenhle film má hned 3 skvělé charakteristiky, 1) fenomenální Jean-Paul Belmondo, 2) velmi působivá hudba Philippe Rombi, 3) celkový pocit z filmu. I životem utrápený osamělý a nic nemající, tedy právě krom svého psa, muž může být šťastný. A vzali byste si ho domů? Já jo :-) ()

kubilov

Kolik už jich bylo, posledních cest starých mužů za tím posledním velkým cílem ještě před smrtí? Od roku 2008 už jí má také Jean-Paul Belmondo, jenže se nedá říci, že by byla úplně z kategorie povedených. Belmondo se po sedmileté pauze vrátil, ale kdyby si ten scénář přečetl možná ještě jednou, asi by ten svůj návrat ještě přehodnotil, protože takhle prvoplánový útok na city jsem opravdu nečekal. Ale tak alespoň souhra pán-pes byla povedená, když už jinak nic moc jiného. ()

PATWIST

Dramatický príbeh jedného tichšieho muža, ktorý má veľmi rád svojho psa. Po tom čo sa vráti domov z nemocnice nájde svoje veci zbalené a psa v útulku. Tak sa túla bez domova mestom so svojim psom. ()

sirrgulo

Snímek mi utíkal opravdu pomalu, ale jelikož jsem měl v záloze dvě komedie, na které jsem se těšil, dlouho jsem si říkal, už aby byl konec. Můj postoj však nemění nic na tom, že se jedná o skvělé drama, které sice nenabízí příliš dojemných scén, ale jako celek působí opravdu realisticky a smutná životní pravda, která je nám prostřednictvím Charlese s tváří skvělého Belmonda a jeho psa servírována přímo pod nos si zaslouží pozornost. ()

natalanka

Kdybych měla hodnotit příběh...pak souhlasím s tím, že bilancování jednoho života je opravdu smutné. Lehce tak může skončit kdokoliv z nás. Beznadějně. Ale co se týče filmu samotného...pak jsem se upřímně řečeno nudila. A jak říkám někdy, když něco neodséjpá, že bych tomu nejraději opomohla klikou. Je to škoda. Protože námět je opravdu aktuální a hodně k zamyšlení. Nad tím jak se chováme ke starším lidem v našich rodinách. Jak se jednou naši mladí budou chovat k nám až zestárneme. Až nám zůstane třeba jen ten pes. :-)) ()

milanko8

Během tohoto filmu jsem si uvědomil, že už jsem dlouho nesmrkal... tak mě to dostalo... Krom ostatního vyzvedávám skvělou hudbu a kameru. ()

klichem

Nadherny filmovy pocin, ktory vam svojou lahkostou a cilvostou vrazi slzy do oci uz v prvych minutach. Neprekonatelna ikona Belmondo sa ujal tejto role s lahkostou a trpkostou v tvari az je jeho postava taka uveritelna a realna ze sa necitite ako pri sledovani filmu ale ako pri pozorovani skutocneho zivotneho pribehu. Emociami je film preplneny od zaciatku az do konca - nenasilnymi a neprvoplanovymi ako sme zvyknuty pri inych filmoch. Sledovat tento film je naozaj zazitok ale zaril sa mi do srdiecka skutocne hlboko a nadlho. ()

route60

Film který musí dojmout alespoň trochu každého bez rozdílu, krásné pomalé tempo je doslova balzám na duši v dnešní produkci digi filmu bez děje. ()

jungewolf

Jednoznačně 5 hvězd a 79 % , v podstatě je to rozloučení nezapomenutelného Jeana-Paula B. s filmem. Jeho psíka si musí zamilovat každý, i ten největší mrzout . ()

rigby

Nesnesitelná těžkost stárnutí. Bohužel ten pes mi byl sympatičtější mnohem více než prkenně strnulý Belmondo. ()

jopal

"Vyborny film". Ocesal som psa, opravil 2 pocitace, po dlhom case podebatoval so zenou a nejako sa to suchlo... Ale inac staroba je strasna...(Zvlast ked si Belmonda z mladosti pamatam uplne inac...) ()

Peči

Emotivní snímek, kterého jsem se bál, ale docela jsem se překvapivě statečně držel, až na dva okamžiky. Prvně jsem zaslzel když byl v psím útulku a podruhé samozřejmě u závěrečné scény, kde už jsem se regulérně rozbrečel. Myslím, že pokud by to byla Bébelova derniéra tak určitě hodná jeho jména. Naprosto bezchybný herecký počin slavného francouzského herce, který již dávno vstoupil mezi legendy světového filmu. Díky Belmondovi má film ten správný nádech- nejen jeho herecké mistrovství ale také fakt že je to on, fenomén Belmondo - tomu dává nejvyšší jakost. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo

06.09.2021

Zemřel herec Charles Gérard

Zemřel herec Charles Gérard

20.09.2019

Ve věku 92 let zemřel francouzský herec Charles Gérard. Gérard patřil mezi oblíbené spolupracovníky režiséra Claudea Leloucha (Dobrodružství je dobrodružství) a byl také blízkým přítelem herce Jean… (více)