poster

Květ pouště

 • Velká Británie

  Desert Flower

 • Německo

  Wüstenblume

 • Rakousko

  Wüstenblume

 • Slovensko

  Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (290)

 • Smok
  *

  Modeling mám sťažka u prdele a myslím, že nie som nejaké necitlivé hovado, ale v podstate mi je jedno aj téma ženskej obriezky na čiernom kontinente. Nech si tam chlapci a dievčatá obrezávajú podľa svojej chuti, čo len chcú. Nech nosia disky o veľkosti polievkového taniera v spodnej pere a uchu, keď sa im to vidí praktické, tak aj ich 30 kovových obručí na krku a závažia na guliach sú mi jedno. Takže suma sumárum, tento film ma spracovávanou témou ani nemal šancu osloviť. Proste úplne mimo môj okruh - to sa občas stáva...(5.3.2011)

 • Malarkey
  ****

  Takový ten druh životopisného filmu, který prostě musíte vidět, protože je o životě kolem nás v porovnání se životem v Africe. Autoři samozřejmě nezklamali a castingem počínaje a scénářem konče, se do filmařského řemesla opřeli se vší vervou. Zajímavý příběh o velice zajímavé postavě současného světa.(11.2.2019)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $14,276,969║ _Milé aj keď témou smutné prekvapenie!_ Na to že ide o film, ktorý bol vytvorený ako nízkorozpočtová televízna produkcia si režisérka Sherry Horman počínala až moc dobre, dramatický príbeh je podaní pútavo, dejové prelivy do minulosti Waris dotvárajú celistvosť a hĺbku, na prekvapenie sa v deji ani nedá stratiť aj keď sa odohráva v rôznych obdobiach, územiach a z množstvom osôb. Herci sú fajn, príbeh má všetko od silných dramatických chvíľ až po také uvoľnenejšie. /videl v kine: 80%/(16.6.2010)

 • Subjektiv
  ***

  Není až tak důležité, kde jsem se dočetl, že životopisný film patří mezi schematické žánry. Ten pán měl nejspíš zatracenou pravdu. Události máme dané, tak je jen vhodně seřadit a podmalovat. Tohle první nahé focení uděláme jako okamžik nejvyššího štěstí - uklidňující, povznášející hudba, hodně světla, samý úsměv. Scéna obřízky bude svinstvo (netvrdím, že obřízka je fajn), ať to všichni pochopí - hlavně plno dětského pláče, který všichni ignorují. Scény konfrontace s novým prostředím - frenetická hudba, davy nevšímavých lidí. Tu scénu, kde se Waris naučí říkat: "Today is your lucky day," dáme až dlouho potom, co ji nevhodně použije, takže to bude nejdříve roztomile vtipné a potom sladkobolně dojemné. Pojetí postav je (zřejmě) podřízené pohledu Waris, což je v jistém ohledu oprávněný krok, ovšem v případě několika postav je tento pohled (a troufám si tvrdit, že v nesouladu se skutečným pohledem Waris, leč je to jen odhad) příliš jednoduchý. Nuž - to hlavní se tam dostalo. O životě Waris jsme se dozvěděli, že je ženská obřízka hnus jsme se dozvěděli, že jsme lhostejní zápaďáci zdegenerovaní přepychem jsme se taky dozvěděli. Slaboulinké ***.(5.11.2010)

 • Jossie
  *

  Možná jsem příliš ovlivnění knihou, ale mně se ten film hodně nelíbil - velmi zkracuje a hodně předělává děj, záběry z dětství Waris na poušti, které byly to nejzajímavější a nejdrsnější (a nešlo jen o obřízku, ten život byl velmi těžký i tak a to vlastně ve filmu vůbec nevidíme), jsou úplně vynechány potíže Waris s jejím "manželem", protože to pro ni neskončilo položením prstýnku, naznačování, že Harold bude nějaký její přítel, ačkoli skutečnost je jiná....je toho ještě mnoho, co mi vadilo a tak můžu říct, že jediné, co se mi opravdu líbilo, je Liya Kebede.(24.8.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Máš štěstí. Nemáš nejmenší ponětí, jak jsi krásná." Modelky, když nemluví, tak mi v podstatě nevadí. Waris Dirie samozřejmě neznám, takže jsem tento snímek bral jako celkem drsný příběh malé Somálky, která jednoho dne nastartovala v poušti své bosé nožky, dofrčela až do Anglie, začala se promenádovat na mole a následně světu sdělila svůj nesouhlas s ženskou obřízkou. Tomu moc nerozumím, ale jsem si jist tím, že jestli všichni Somálci, Eritrjeci, Alžířani, Maročani, Afganistánci, Pakistánci a další mořeplavci dorazí do Evropy, tak to bude problém. Proti jedné pracující Somálce samozřejmě nic nemám, ale nijak zvlášť mě to nebavilo.(15.4.2016)

 • Pethushka
  ****

  Obrovský a děsivý příběh a bohužel i skutečnost. Tomuto filmu jen a jen fandím a to hlavně proto, že odhaluje další kousek skutečnosti. Nekonečně obdivuji Waris Dirie a nedovedu si představit bolest jakou musela projít. Z filmu šla spousta emocí, bolesti i strachu. Stejně si ale myslím, že takový příběh si zasloužil ještě lepší zpracování.(3.6.2011)

 • gudaulin
  **

  Nesdílím nadšené přijetí snímku, které je ovlivněné jednak nesporným půvabem Liyi Kebede, jednak sentimentálním příběhem o tom, jak chudičká dívčina z dalekého Somálska ke štěstí přišla. Film podle mě nemá hloubku a snahu podívat se na problém chudoby Třetího světa a ženské obřízky komplexně. Nechá diváka, aby by se šokoval kontrastem života v suchem zasažené oblasti Afriky a konzumního obžerství Londýna, stejně jako strádáním dívky nucené v dětském věku podstoupit ženskou obřízku. Jenže je to celé zředěné faktem, že vzestup hrdinky umožní reklamní a oděvní průmysl, které jsou samy o sobě symbolem konzumu. Samozřejmě, že takový vzestup je umožněný jenom několika málo vyvoleným, a zatímco filmový divák je ukonejšený tím happyendem, osudy milionů jiných holek, které nemají potřebnou vizáž, to nijak nezmění. A to už vůbec nemluvím o problému ženské obřízky, protože film nemá šanci ovlivnit veřejné mínění v zemích, kde se provádí. Nějaký hlubší pohled do problému chybí, nějaké větší drama nebo dilemata ten film neřeší. Na uvedených problémech jen parazituje a považuju ho za takový kýč svého druhu. Celkový dojem: 35 %.(16.9.2011)

 • TeeAge
  *****

  | Scenár: Smita Bhide, Waris Dirie, Sherry Horman | Hudba: Martin Todsharow | Produkcia: Peter Herrmann | Rozpočet: 11 miliónov € | Tržby: 14,300,000 $ | Úchvatný klenot, ktorý má takmer všetko, čo môže film mať. Celú škálu životných pocitov, nádherné destinácie, do uší lezúci ústredný hudobný motív, spoločensko-politický podtext, a posolstvo - každí človek má na tejto Zemi svôj špecifický kríž, ktorý musí niesť. A je len na ňom, kam ho je schopný uniesť... Waris Dirie ho dotiahla na samotný vrchol.(24.1.2011)

 • hellstruck
  *****

  Opravdu hodně poutavý příběh. Skutečnou Waris obdivuji, i když ve filmu (asi nechtěně) působila jako neuvěřitelně jednoduchá postava a tak zatímco dětští herci byli skvělí, Liya Kebede byla spíš jako ozdoba. Každopádně emoce fungovaly, mile mě překvapila trhlá Sally Hawkins a uvolněnost filmu-tvůrci příliš netlačili na pilu a sem tam se vyskytl nějaký fórek...Co se ženské obřízky týče, určitě by se na tu problematiku mělo poukazovat víc, u sledování jsem se téměř styděla, že jsem o tom předtím věděla tak málo....(24.10.2012)

 • Cherish
  *****

  Tak to mě dostalo...neskutečně silný a bolestný příběh. Jsem opravdu ráda, že žiji v Evropě, ženská obřízka je jedno z největších a nejodpornějších svinstev na světě.(17.6.2011)

 • JANARYBA
  *****

  Hlavní představitelka rozhodně zaslouží obdiv nejen pro svoji krásu...., Sally Hawkins je neuvěřitelně sympatické nenapodobitelné trhlé "střevo", rozhodně filmu dodává šťávu. Filmové 2 hodiny utekly jako nic a klidně bych u toho ješta vydržela déle, abych se dozvěděla, jak to dopadlo s jejím bratrem, mámou i jejími budoucími láskami. Podstatné téma ženské obřízky je tedy daleko víc šokující, než jsem si před tím myslela. Představa, jak si manžel při svatební noci svoji ženu rozřízne je nanejvýš nechutná a to, že i v dnešní době leckdy i v civilizovaných zemích, podstupuje toto fanatické zvěrstvo denně 6000 muslimských dívek, je nepředstavitelné.(15.5.2010)

 • troufalka
  *****

  Příběh, který citově nevydírá, protože dojemný opravdu je. A měl by zůstat jako otevřená rána v nás všech.(11.1.2019)

 • Faustka
  *****

  O ženské obřízce jsem nevěděla zhola nic, až do šokující výpovědi somálské modelky Waris Dirie žijící trvale v Londýně. Ale jedno vím. Pilířem Islámu jsou muži, ženy v něm nemají plnohodnotné místo. Muslimská žena si svůj původ nosí v sobě navěky; a přijímá ho s pokorou. -)) Křesťanský svět tuto víru nikdy nepochopí… a já taky ne, i kdybych tisíckrát chtěla. /// Hudba : Martin Todsharow(15.8.2010)

 • Xmilden
  odpad!

  80% za takovou hudlařinu? Jak by trefně poznamenal bratranec Ludva z Vrchni, prchni! No prostě je to kravina na kvadrát, která se pyšní tím jak ukázkově dokázala upozornit na problém ženské obřízky. Tvůrci jsou kopyta a scény se nesmyslně natahují. Ženský snímek pro nejcitlivější muže.(9.10.2017)

 • cheyene
  ****

  Tento příběh má sílu. Myslím, že od některých tradic by se již mohlo upustit. Není třeba se více rozepisovat, kdo nad obsahem filmů alespoň trochu přemýšlí, tak tento snímek nepustí z hlavy po doběhnutí závěrečných titulků. Že jde o životopisný snímek skutečně žijící postavy, jen podtrhuje v úvodu komentáře zmíněnou sílu tohoto příběhu.(4.7.2011)

 • Madsbender
  ***

  Vzhľadom k stopáži trochu povrchné. Vzhľadom k Liye Kebede nedoceniteľné.(13.5.2013)

 • Payushka
  ****

  Kvalitni film nedela jen zavazne tema. Pokud si autor vybere neco jako zenskou obrizku, rozhodne si tim alespon zajisti, ze se o nem bude mluvit. Aby ale jeho snimek nesklouzl k poucujici nude, musi prihodit jeste „neco“ navic. Zajimave herce. Nadhled. Vypjate emocionalni sceny. A presne tohle vsechno Kvet pouste obsahuje. Chvilemi se pousmejete, chvilemi ukapne velka slza. Po zhlednuti vam mozna prebehne i mraz po zadech. Skoda jen, ze misty smutne zabery hranici s pateticnosti.(9.3.2010)

 • Ruut
  *****

  Občas si i čtyřhvězdičkový film zaslouží plnou nálož - za to, nač upozorňuje.(9.3.2010)

 • Aky
  ****

  Tak trochu pohádka o Popelce, tak trochu dokumentární drama o ženské obřízce, tak trochu romantický příběh o přátelství, ale do značné míry ten film dělá opravdu krásná a opravdu sympatická Liya Kebede.(30.9.2011)

 • swamp
  ****

  Příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Točí se kolem somálské uprchlice žijící v Londýně, která se vypořádává s přijetím společností, přežitím - a náhlým proniknutím do světa modelingu. Jenže americký sen ne vždy funguje, hlavně když se člověk musí vyrovnávat se starými (fyzickými i psychickými) křivdami. Jediné, co mi na filmu vadilo, byla jeho občasná (a nehodící se) vtipnost á la Pretty woman.(20.8.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15