Všechno nejlepší k mým narozeninám

• Kanada Happy Birthday to Me (více)

Oblíbená studentka vysoké školy Virginia Wainwright (Melissa Sue Anderson) přežije podivnou nehodu, ale od té doby trpí ztrátou a traumatickými výpadky paměti. Pokouší se začít normálně žít a znovu se stane něco strašného - její přátelé jsou jeden po druhém krutě připravováni o život. Bude sama další obětí nebo je dokonce vražedkyní? Děsivá pravda vyjde najevo v den Virginiiných 18 narozenin... jste srdečně zváni. (Bontonfilm)

eraserhead666

„No tak, Winstone, polib mamince prdel!“ Vrah kosí zlatou mládež, která si myslí, že je pupkem světa. Jo, na to se vždycky dobře kouká. Ještě když je to dobře natočené a ty mordy jsou docela dobře vymyšlené. Jen je to moc dlouhé a ta závěrečná pointa možná trochu přepláclá a na štíru s logikou. Navíc zprvu zajímavý mix slasheru a psychologického horroru začne někde počátkem druhé půle skřípat a prolne se to právě i do toho závěru. Slušná práce to ale je, to zase nechci říct. ()

matestlust

Další z řady klasických slasherů z počátku osmdesátých let.Originální zápletka a na tu dobu moc pěkné gore mě stejně ale neusvědčilo tak jako např.v té době určitě prvoligový Friday 13.th nebo již méně známý,ale přesto parádní The Burning. ()

oLí

Myslel jsem si, že jsem už viděl všechny možný známý a dobrý slashery, kterým osmdesátky přály. Ale jaktože jsem o tomhle nikdy neslyšel ? Proč jsem na to nikdy nenarazil v tv ? Tenhle nepravem polozapomenutej snímek je naprosto vynikajicí, několik point a překvapení, člověk si myslí, že zná pravidla žánru, ale celý dvě (!) hodiny může jen tušit či hádat, kdo je vrah a jak to vlastně vše je a stejně to nedomyslí... osmdesátková atmosféra jak řemen a pro mě hodně příjemný překvapení, spolu s The Burning příklad toho, že je v 80´s ještě snad pořád co lovit. 7.5/10 ()

corpsy

Po celkom dobrých recenziách som sa rozhodol, že si film pozriem. No a vlastne keby som ho nevidel, o nič prevratné by som neprišiel. Málo krvavý slasher, alebo skôr kriminálka, ktorej bodovanie zachraňuje všehovšudy celkom podarený záver, ktorý mi svojim štýlom, nie však obsahom, trošku pripomenul NOC ŽIVÝCH MŔTVYCH, ak ste tie filmy nevideli, nemusíte sa báť, nieje to SPOILER. S klasikami ako PIATOK 13 alebo HALLOWEEN si však nezadá. ()

Zayl

Další z řady slasher movies. Happy Birthday to Me má v rámci subžánru úctyhodný scénář, hezkou kameru a výtečný závěr. Navzdory poměrně dlouhé stopáži je hluchých míst minimum. Děj se podařilo i přes některé skutečnosti ukočírovat a samozřejmě nechybí vydařené vraždy, přestože krve příliš neteče. Hlavním lákadlem však zůstává vypointovaný závěr, na svou dobu poměrně šokující. Happy Birthday to Me, Happy Birthday to Me… ()

TomX2

Čakal som to síce o niečo lepšie, no aj tak tento kanadský slasher nedopadol vôbec zle. Herci sú fajn, vraždy sú nápadité, miestami to je zábavné a miestami absurdné (finálny zvrat). Problém som mal akurát s dĺžkou, film je zbytočne zdĺhavý a byť ho skrátiť o polovicu, šiel by som s hodnotením aj vyššie. ()

Damiel

Po úspěchu Halloweenu z roku 1978 se na přelomu 70. a 80. let s teenagerskými horory roztrhl pytel. Některé se povedly, jiné ne. Kanadský horor Happy Birthday to Me režiséra Mark Zimmera hledejte v té první skupině. Nejsilnější stránkou hororu je dobře napsaný scénář. Když jste zhruba po čtvrté vraždě přesvědčeni, že už všechno víte, a myslíte, že vás nic nepřekvapí, jste na omylu. Tenhle pocit pak budete mít ještě asi třikrát, ale samotné odhalení je dost překvapivé. Někdo řekne, že to je obyč béčko, ale mě se líbilo... ()

YURAyura

8/10 Po prvni scene dobre jsem nabyl dojmu, ze se bude opakovat stary znamy scenar tolikrat jiz videny a opredeny mraky klise a vycpany spostou vaty a nudnych mist, ale ouha. Tady se nastesti jedna o neco uplne jineho. Kanadanci se zhledli v italskem gialu, smichali ho s typickou americkou "hajsCOOL", popridavali par legracek, podmazli stylovou hudbou a okoreili to prekvapive slusnym scenarem, s nimz se nebudete ani na chvilku nudit, prestoze ma film na svuj zanr uctyhodonou stopaz. Skoda toho uplneho vysvetlovani zaveru, ktere je sice mozna prekvapive (o prekvapeni v tomto snimku neni nouze ;]]), ale bouzel shodi cely dosavadni prubeh o tridu niz, protoze nanuti divakovi svoji pochybou verzi "proc se to vlastne vsechno stalo". Presto prese vsechno je to opravdovy nadprumer, ktery by si zaslouzil vic pozornosti a mozna i remake, i kdyz pri urovni soucasnych $racicek bych so docela obaval o vysledek... ()

peiton

Výborná vec s lišiackym vyvstavaným scenárom.Mám rada snímky ktoré ma oklamú ,,telom" z jednoduchého dôvodu a síce ako sa zvykne vravievať ,,to najlepšie prichádza na koniec".Celé tajomstvo úspechu tkvie v zapeklitej pointe i názov divákovi čo to napovedá,ale zároveň neodhaľuje to,čo má byť odkryté v správny čas.Sám detektív Colombo by mal problém rozlúsknuť tento tvrdý oriešok.Ako z jednej kníh od Agathy Christie.Dostali ma! ()

Radiq odpad!

Nevim, kterej blb mi tenhle film doporučil, ale asi jsem ho spíš viděl mezi "Podobnými" k různejm jinejm filmům, takže budu možná ten blb já. Ale kdyby ne, tak mi to doporučil nějakej blb. Já se narodil taky 1981, jako je vznik filmu, takže jsem si myslel, že to bude něco pěkného, krvavého a záživného k MÝM narozeninám. Byla to ale teda úplná nuda. Ani se mi nechce rozepisovat, jak velká nuda to byla. Ale byla! Ani to konečné rozuzlení mě nijak neuchvátilo a všechno to bylo strašně béčkovy. Dřív bych tomu možná leccos odpustil, ale podle mě v dnešní době už jen ztráta času. ()

pfa

Z počátku se naskýtal poněkud nudný dojem, který se rychlým tempem měnil jen z onoho dalšího "známého" předvídatelného dění, tedy onoho zdánlivého dalšího předvídatelného dění, ve velmi dobrým scénářem podepřený a podařený starý vyvražďovací horor. Je to příjemné ohlédnutí do starých dobrých 80. let a mohu ho jen vřele doporučit... [8/1O] (Happy Birthday to Me, CAN, horror) ()

fiLLthe3DD

Celková zápletka filmu je dobrá,dalo by se říci že je i originální. Snímek začíná celkem nápaditě.Postupem času je to ovšem větší a větší nuda,bez špetky krve,ale naštěstí s trochou atmosféry. Jediný důvod,proč jsem se na Happy Birthday to me podíval byl ten,že má v podobných filmech zobrazené Divadlo hrůzy,Lidskou stonožku,Mučedníky a další podobné zvrácenosti...50% ()

Arkanoid

Atmosféru robí hneď v prológu fake ľakačka a názor „zodpovedných dospelých“ na partiu rozmaznaných frackov. Prvá vražda však na seba nenechá dlho čakať a vrahovi aj obeti dáva približne rovnaké šance v boji o život. Kamera je kvalitná, prispôsobuje sa obeti aj nezávislému pozorovateľovi, ktorým je divák a tieto uhly pohľadu strieda. Príjemná atmosféra partie fanúšikov neviazanej zábavy a ich vtipy sú skvelým nástrojom na vytvorenie si sympatií k postavám. Rozhovor hlavnej hrdinky s otcom je americká idylka a pripomína Lynchove dialógy v jeho neskoršom Twin Peaks. Divák nevie, kto je vrahom, miešajú sa nejasnosti, dokonca hlavná postava podozrieva samú seba, čo vytvára efektívne napätie. Nie je to Shutter Island, ale záhadnosť príbehu rozhodne poteší. Logika policajného vyšetrovania škrípe, a zráža tak uveriteľnosť vzniknutých situácií, ktoré berú na seba najväčšiu váhu emočného vypätia. ()

Han22

J. Lee Thompson je zkušený režisér, který má za sebou pár Bronsonovek, pár dílů Planet opic a dokonce i nějaké ty nesmrtelné klasiky jako Děla z Navaronne či Mys hrůzy. Slasher zvládl taky celkem s přehledem, ale bez většího vzrušení. Vraždy jsou OK ikdyž nic zvláštního, příběh a atsmoféra jsou ke konci skutečně vynikající (scéna narozeninové oslavy). Bohužel film zabíjí dlouhá stoupáž a pointa, která opět z rodu natolik překombinovaných, že nedává vůbec smysl. Nechat tomu vyznění, ke kterému směřoval celý příběh filmu, bylo by to mnohem lepší. ()

tenebrae86

Celkem fajn slasher z Kanady. Na odpočinkové odpoledne ideální. Vraždy nejsou natočeny příliš brutálně, ale určitě si je budete pamatovat. Třeba ta se špízem je prostě klasika :) ()

Ronaldo79

Příběh a pointa filmu na 80. hororová léta určitě fajn, ale roztahanost plus nesympatické postavy (podstatná část) a hlavně nesoudržnost v určitých momentech tento bezesporu zajímavý horor sráží dolů. Gore bylo dost opatrné (provedení vražd docela nápadité), tajemno okolo postavy vraha je naopak budováno perfektně, áčkové řemeslo Thompsona snímku přidává taktéž plusové body, ale stopáž zase mírně odebírá. Upřímně na čistý 4 hvězdy to není, ale průměrné hodnocení si tento narozeninový dortík taky nezaslouží, dávám tedy 4 hvězdy s upatlaným ubrusem. 7/10* ()