Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

Uesbe

toto je nebíčko v obývačke pre foodies, pre dámy, ktoré veria, že romantika môže mať úroveň a možno pre frankofilov (?) ()

hazdrova

Milučký dvojpríbeh, ktorý sa zaroveň prepletá. Oceňujem, že sa nakoniec Julie s Juliou nestretla a nepotrebovala jej uznanie na úspech. A kuchárska tematika, to je moje :) 3,5* ()

wege

Strašně nevyrovnané příběhy, jeden super, druhý šílený, a to včetně toho herectví Meryl. Asi to tak měla hrát, protože ta originální postava takový byla. Já se prostě přes to nemohl přenést, trpěl jsem. Jinak Amy byla v té své roli roztomilá jako nikdy. ()

Amy

Moc pěkný film, má spád, nenudí, Meryl Streep je naprosto božská. Je to zábavný film o části životů dvou žen z jiné generace, které měly stejnou vášeň - vaření. Po kinu doporučuji zajít někam na jídlo do restaurace, protože během filmu vám bude z těch všech jídel pěkně kručet v žaludku. Jinak jdu zjistit zda se kniha receptů Julie Child dá sehnat v ČR. ()

Džasman

Na tento film jsme se moc těšila a nakonec mě docela zklamal - myslela jsem, že se dozvím více o kuchařském umění a nic z toho nakonec nebylo,ale aspon jsem se pobavila - Meryl Streep byla báječná, takže jen za ni 3hvězdičky. ()

columbova

Dúfam, že nikoho neurazím, ale Meryl na mňa počas celého filmu pôsobí ako prezlečený chlap. A ten jej divný hlas...ale možno to bolo účelové:) To nič nemení na tom, že ide o veľmi príjemný film, ktorý aj napriek dlhšej stopáži vie, kedy skončiť. Bola som príjemne prekvapená, pretože pôvodne som očakávala viac nejakú psycho drámu, ale ono to skôr bola romantická komédia. Napriek tomu do 5hv mi niečo chýbalo. Možno to, že tie dobroty čo tam hrdinky vypekajú sa nedali ochutnať:) ()

Verunka84

Dlouhé váhání mezi 3 a 4, protože mě ten film nějak vyloženě nezaujal, ale zaujaly mě spíš výkony hlavních hereček, výjimčně ne ani tak "dokonalá-skoro-ve-všem" Maryl Streep, ale Amy Adams, která zde ztvárňuje naprosto odlišnou postavu než v Pochybách, kde si také zahrála s Meryl. Spojení dvou osudů mi nepřišlo tak šťastné, ten film de facto nemá nějaký světoborný děj, ale je tu vaření, Paříž, New York, skvělé herečky a navíc Stanley Tucci. Co víc si na nedělní odpoledne přát ()

jafuska

bohužel u tohoto filmu je to velké zklamání Meryl Streep se mě v tomto filmu vůbec nelíbila a přitom je to dobrá herečka, ale v této roli top hodně pokazila, což je škoda, námět filmu taky nic moc, asi je to tím, že mě vaření nijak nebere, a ptoro jsem se dost nudila, škoda, očekávala jsem od toho víc ()

Asdas

Film o jedle a jedle ,ktoré rozpráva o inom jedle ale v porovnaní s Ratatouille kde ste mali pocit ,že to jedlo cítite a zbiehajú sa vam všetky chuťe tak u tochto to bohužial docielené nebolo . Meryl Streep my po prvý-krát vo filme miestami liezla na nervy(čo bude asi postavou ,ktorú hrala) ale kto sa pochlapil bol jednoznačne Desplat a jeho soundtrack ! ()

pekas

ZkuKol - ův komentář je naprosto přesný. Čekal jsem pěkný a příjemný film, dostal jsem nádhernou u srdce hřející romantiku se správnou trochou dramatu a komedie a samozřejmě mořem jídla. Přátelé, tak tohle se opravdu povedlo. Nádhera. Na konci i nějaká ta slza radostného dojetí ukápla a žena to na rozdíl ode mne dokoukala v noci do čtvrt na jednu (já si dal poslední půlhodinu ráno znovu celou, únava mne zmohla). Tím nechci říci, že je to film na usnutí, chci vypíchnout, že žena v noci vydržela do konce, což je naprostá rarita a známka, že na tomle filmu NĚCO je. ()

Veniss

Film stojí, sedí, vaří na vynikajícím herectví Meryl Streep. Kdyby nebylo jí, tak tenhle film prosviští kinem bez povšimnutí. Napadla mě myšlenka, jak by vypadala Amy Adams po ročním vaření podle M. Rettigové. ()

boombang

Ano, moc se mi to líbilo. Ne kvůli tematice nebo ději, ale kvůli úžasnému výkonu Meryl S. I ten její afektovaný smích je krásně odzbrojující. Také Amy byla výborná a tak nějak hyperaktivně roztomilá. Povzdechl bych si jen nad jednou dějovou skutečností, kterou jsem nečekal (i když má taky svůj půvab), ale to bych už spoileroval. ()

kubilov

Až po skončení filmu jsem si uvědomil, že jsem vlastně dvě hodiny koukal, jak dvě ženský vařej a jejich manželé je přitom podporují. Z takový banální zápletky dokázala Nora vykouzlit docela příjemný film, který bych asi více ocenil, kdybych se hned před filmem strašlivě nepřežral. Jinak Maryl Streep jako vždy skvělá, nejlepší, úžasná! --- Na druhý pokus ještě o chlup lepší, hrozná pohoďárna. ()

otilrak

Kombinace dvou časových období, které se nakonec protnou. Zní to složitě, ale zde natočeno chytře a s lehkostí. Více se mi líbila moderní doba s Amy adams. Nerozhodnost, sázka sama se sebou, nadšení, problémy, krize motivace a ve vztahu, druhý dech a grandiózní závěr. Film mě chytil u srdce, protože vařím rád. ()

blowup

Donutilo mě to podívat se na originální videa Julie Childové - to je docela legrace (taková karikatura Dity P. - ta vaří dobře, ale je strašná). Meryl Streepová je úžasná, teprve po shlédnutí originálu ji člověk ocení stoprocentně. Trochu mi to kalila druhá Julie - Adamsová. Lezla mi na nervy. Francouzská kuchařka Childové vyjde někdy v lednu, zakoupím, aspoň pro zábavu. ()