Zaslaná pošta (TV film)

Going Postal

Zaslaná pošta

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie, 2010, 94+91 min

Výrazně lepší adaptace Pratchetta, než předchozí Barva kouzel a Otec prasátek. Změna režiséra tomu očividně dost pomohla.(16.10.2012)

Obrovská chyba, že tento film není určen do kin. Je to velice zdařilé dílo. Naprosto mě uchvátilo a to o to víc, jelikož jsem z počátku vůbec nic od tohoto příběhu nečekala. Výborný příběh se zajímavou zápletkou i rozuzlením. Jednu hvězdičku odebírám snad jen za to, že to bylo možná až zbytečně zdlouhavé, ovšem i přesto měl děj pořádný spád.(5.7.2011)

Tvorba Terryho Pratchetta je pro mě neprozkoumaná voda. Zaslaná pošta je první dílo, které jsem od něj viděl. Působivé prostředí a pohádková atmosféra je to co se mi opravdu líbilo. Příběh dobře plyne a Richard Coyle v hlavní roli působí dobře. Golem jako postava pana Pumpy 19 se mi moc líbila. Lehce vtipný pohádkový svět mě okouzlil a jsem moc rád, že jsem do něj nahlédl. Vcelku jsem se příjemně bavil. (80 procent)(2.1.2013)

K Zasl(r)aný poště jsem ještě nedospěl, po pravdě jsem zatím skončil Pravdou. Nemůžu teda srovnávat s konkrétní knížkou, jenom se sérií jako takovou. Jak dopadlo oživení místa, kde kdysi vyhodili odpaky a nazvali je Ankh-Morpork? Dickensovskou stylizaci jsem upřímně nečekal, dosud jsem si to představoval spíš středověce. Takže jeden muž jeden hlas Vetinari coby anglický gentleman mi tak úplně nešmakoval (nic proti Charlesi Danceovi). Na druhou stranu Sacharóza Rezámková nebo Adoráta Srdénková mají díky tomu pěkné a rajcovní kostýmy. Co však dopadlo tragicky je Hlídka. Chudák Angua, kterou jsem si představoval jako šmrncovní děvčicu, co by si ale v případě potřeby dala k snídani jistou Lisbeth i s celou redakcí Milénia. Tady vypadá jako unylá emo fanynka Avril Lavigne po tejdenním flámu. Naštěstí není v záběru moc často a já netrpěl. Ani Vzoromil Výsměšek nějak nezapadal do mých představ vysokého štíhlého důstojného mága, co se nebojí akčně sportovat místo cvičení magie, přitom ovšem nemá problém proměnit vůdce lupičů v rajské jablko, zatímco tady je to takový Dědeček Hříbeček. A ŽÁDNÝ SMRŤ. Naštěstí přes to všechno si adaptace zachovala slušné množství pratchettovského humoru a nadsázky a kvalitní scénář a celé je to příjemná pohádka. Nezbývá než vyjádřit politování, že na (pod)průměrnost jako Harýk Potěr (kterej navíc IMHO Zeměplochu nechutně vykrádá) se vynakládají nekřesťanské peníze, zatímco tahle geniální záležitost musí tak trochu po partyzánsku postupně získávat pozice v tvrdém boji. I za to si zaslouží posunutí do vyšší kategorie.(18.1.2011)

Otci prasátek se to nevyrovná, ale s přehledem strčí do kapsy Barvu kouzel .....90%(2.6.2010)

• - Natáčení probíhalo v Maďarsku. (Chegi)

• - Sir Terry Pratchett, autor knižní předlohy, se ujal role jednoho z pošťáků, který se objevil v závěru filmu. (Tom_Lachtan)

• - V kostýmu pana Pumpy byl holandský kaskadér Marnix Van Den Broeke, který hrál v předchozích filmech Smrtě. (Chegi)