Zaslaná pošta (TV film)

Going Postal

Zaslaná pošta

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie, 2010, 94+91 min

Líbilo a moc smích, který ze mě vycházel při sledování musí být důkazem. Dokonce i český dabing byl na dobré úrovni a vyprávění českého dabéra mi připomínalo Edwarda Blooma z Big Fish. Pěkně natočeno s citem pro humor a musím říct, že Terry Pratchett mě zajímá čím dál tim víc. Zasloužené čtyři hvězdy.(16.10.2010)

Když je takový námět, tak ani televizní spracování tolik neuškodí. Jen svým humorem, nápaditostí, zápletkama a stylem vyprávění drží a takřka nepustí po celé tři hodiny. První část jsem dal snad bez mrknutí oka :) No to ne, ale i při vyhazování pytlíku chipsů jsem musel sledovat televizi, aby mi něco neuteklo. V druhé části je už bohužel pár hluchých míst a už to celkově není tak zajímavé, Prostě dojezd trochu lepší pohádky. Ale na každou scénu s Claire Foy jsem se i tak těšil.(28.11.2012)

Od Terryho jsem zase tolik nepřečetl, ale Zaslaná pošta je moje nejoblíbenější knížka od něho. Film samozřejmě nemůže být nikdy lepší než kniha a proto jsem na film nekladl žádné velké nároky a v klidu si ho vychutnal. Musím říct, že opravdu parádně zfilmované, škoda jen že se jedná o pouhý televizní film.(18.1.2011)

Hurááááááááá! Konečně adaptace, která mne, oddaného fanouška Zeměplochy a jejích obyvatel, baví! Viktoriánská stylizace prostředí a kostýmů je fajn a herecké výkony uměřené (David Suchet jako záporák správně démonický), pouze škoda, že slovenský dabing nepoužívá vlastní jména pana Kantůrka - jsou mnohem půvabnější!(16.4.2012)

Přiznávám se bez mučení. Kdyby Pratchettovy spisy nezabíraly skoro celou poličku v mé skromné knihovničce, čtyři hvězdy bych Zaslané poště dal jen stěží. Pravda, mohlo to být horší, TV filmy logicky nedisponují takovými možnostmi, jako populární blockbustery. Výprava přesto nebyla nejhorší, některé postavy byly výborné (mladší, později starší pošťák kupříkladu) atd. Na druhé straně Vzoromil u mě není senilní dědek a laciné masky (golemové, Angua) byly trochu moc pod úroveň celkového zpracování. Nu což, vzhledem k ambici zeměplošských příběhů, navzdory jejich relativní populárnosti, působit spíše na sečtělé čtenářstvo ochotné přemýšlet, jsem žádné megazpracování nečekal (popravdě jsem nečekal žádné zpracování). Atd. atp., tuhle čtyřku dávám z osobní náklonnosti a nečtenářům Pratchetta bych to moc nedoporučil. Ale dovedl bych si na téhle úrovni zpracování představit seriál všech dílů. To by bylo něco.(2.5.2011)

• - Po Hogfatherovi (2006) a The Colour of Magic (2008) jde o třetí hrané televizní zpracování příběhů ze "Zeměplochy" Terryho Pratchetta. (suicide)

• - Sir Terry Pratchett, autor knižní předlohy, se ujal role jednoho z pošťáků, který se objevil v závěru filmu. (Tom_Lachtan)

• - V kostýmu pana Pumpy byl holandský kaskadér Marnix Van Den Broeke, který hrál v předchozích filmech Smrtě. (Chegi)