Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nájemný vrah Robert Rath, životem poznamenaný samotář, má už dost zabíjení a chce začít nový život. Své zákazníky nezná, komunikuje s nimi pouze pomocí počítače. Než stačí splnit novou zakázku, předejde ho jiný zabiják. Představí se mu jako Miguel Bain. Zná Rathovu minulost i to, že kdysi zabil svého kolegu Nikolaje, aby dokázal, že je ve svém oboru nejlepší. Další objednávka, kterou Rath dostane, je smrt čtyř obchodníků a dívky jménem Electra, která jim má prodat důležitou disketu. V hotelu, kde má k transakci dojít, však čeká i Bain. Ten postřílí nejen agenty Interpolu, ale také obchodníky. Dívce se podaří uniknout, ne však na dlouho. Najde ji totiž nejen Rath, který dívce pomůže, ale také Bain, který se s ním zuřivě střetne v jejím bytě. Rath tuší, že má být Bainovou další obětí, a dokonce pochopí i to, že se ho ctižádostivý psychopat pokusí zabít stejným způsobem, jako on před lety zabil Nikolaje. Rozhodne se hrát s nájemným zabijákem složitou psychologickou válku nervů. Bain je nucen šest hodin trpět v tropickém vedru u téhož okna, odkud kdysi střílel Rath. Nakonec se však přece jen dočká. Rath vychází z banky a ocitá se na mušce Bainovy pušky. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (428)

Othello 

všechny recenze uživatele

To je tak krásně, úžasně debilní, že se tomu nedá odolat. Wachovští střelili k tomuhle scénář Joelu Silverovi společně se scénářem k Matrixu, přičemž za každý z nich dostali mega. Tenhle jim pak překopal Helgeland na žádost Donnera, který to chtěl trochu prozářit a uklidnit (script-doctoring byla jeho hollywoodská specialita). To se mu povedlo natolik, že Wachovští dělali co mohli, aby byla jejich jména odsekána z titulků leč marně. Z toho, co jsem vykutal, tak přepis odskákala milostná sekvence mezi Moore a Stallonem (díky kurva bohu) a naopak byl připsán závěrečný debilní twist (kurva proč?!). Je vlastně zajímavé zde nacházet už ty různé detaily, které odkazují k tomu, že již bylo uhněteno těsto na jednu z nejdůležitějších filmových událostí vůbec. Jedna z hrdinů je hackerka s nickem Electra a závěrečná vychytávka ze slunečními brýlemi si taky nejspíše nijak nevešla do dobrodružství posádky lodi Nabuchadnezzar. Vypadá to, že v tuhle dobu byla určitá snaha přiřadit Banderasovi jeho typickou střeleckou pozici z Desperada, kdy, obvykle obouruč, střílí z pistolí způsobem, jako by se spíš pokoušel vrhnout celou zbraň. Tenhle jeho styl ale do vyčištěných prosklených devadesátkových interiérů příliš nesedí a působí tam strašně neohrabaně. V této pozdní éře Donnera se vyjevuje jedna z jeho specialit a to je schopnost nabírat si na bedra ty nejhorší možné herecké osery (děti, zvířata, Sylvestra Stallone, Billa Murrayho, Marlona Branda) a přežít to. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Atmosféru to má i dnes, ne že ne!! Dohodnou cenu přes počítač, záhy poznají tvář oběti. Pak už je to jen na jejich trpělivosti a jednom dobře mířeném výstřelu. Drsňáci řídící i na počítači píšící jednou rukou, používající tlumiče, odmítající chyby. Tahle zakázka měla být posledním balíčkem bankovek do penze. Jenže v cestě nečekaně stojí nelítostná a dravá mladá krev, která chce stárnoucího zabijáka vystřídat na postu toho nejlepšího v oboru. Navíc přijde nabídka, která se těžko odmítá. Cíl? Mladá zlodějka dat. Netriviální thriller má hned několik trumfů – zajímavé trio scénáristů (Andy Wachowski, Lana Wachowski, Brian Helgeland), které si nicméně závěrečný zvrat mohlo odpustit, ostříleného producenta (Joel Silver – Smrtonosná past, Matrix) a zkušenou režisérskou legendu (Richard Donner), k tomu přičtěme Slye, jehož beránčí image a melancholicky zadumané grimasy nijak zvlášť neruší, a pikantního hispánského protivníka s tváří skvostného Antonia Banderase. V mé sbírce mají Nájemní vrazi své místo a nějaká střihově a barvami přepálená současná jednohubka je jen tak nevytlačí!! ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Keď chýbajú nápady, tak je obvyklé pridávať obete, organizačnú úroveň, v ktorej sa dej odohráva alebo zabijakov. Toto je posledný prípad z uvedených a tak, ako sa obvykle v žiadnom z opísaných prípadov dobrý výsledok nedostaví, nedostavil sa ani teraz. Jedna hviezdička je za to, že Stallone je môj rovesník a Banderas sa narodil v rovnaký deň a mesiac, ako ja. Chápem, že sú to mizerné dôvody, ale nič lepšie som nenašiel. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Zářná ukázka toho, že i když máte na papíře scénář, kterého by byla škoda snad i na vytření zadku, nemusíte zoufat, protože vás z bryndy obstojně dokážou vytáhnout dvě vynikající herecké ikony, z nichž jedna dokonce dokáže hrát. Oba páni nám rozpoutali solidní kolotoč kolem necelého 1,5 MB dat. Film neztrácel čas blbostmi. Od začátku do konce je to téměř celé blok akce. Velice slušná zábava. Vhodné ke konzumaci malého i většího objemu alkoholu. ()

Arx 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má v sobě něco nepopsatelně příjemného a hlavně neuvěřitelně stravitelného. Antonio Banderas vs Sly coby nájemní vrazi tvoří výbornou filmovou dvojku, kterou doplňuje Julianne Moore. Z filmu je přímo znát režie Richarda Donnera, kterému se daří natočit opravdu skvělý akční film na který se vždycky rád podivu. Film už jsem viděl tak sedmkrát a klidně bych se na něj podíval poosmé. Po Rambovi a Rockym jsou pro mě Nájemní vrazi jedním z nejlepších Stallonových filmů. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (21)

  • S výjimkou hřbitovní scény, kdy na Miguela (Antonio Banderas) pálí svou služební zbraní jeden z osobních strážců, jsou veškeré výstřely potlačené tlumiči. (Conspi)
  • Ve filmu zazní píseň „Sour Times“ od britské kapely Portishead a píseň „Like a Rolling Stones“ od Rolling Stones, kterou napsal Bob Dylan. (Trajektt)

Související novinky

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (více)

Reklama

Reklama