Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

jeykey

Bylo to oddychové, zábavné prostě skvělé. Zazněli i moji milovaní White Stripes tak si nemohu stěžovat. Třetí rozměr nemusel být, ale i tak jsem si to užil. ()

Phorbo

Seth Rogen už není to co býval. Pro roli Green Horneta shodil kdo ví kolik kilo, ale prostě není to jakoby ten Rogen kterého si můžeme pamatovat. Není to taková ta typicky trapná role kterou herec dostává. Některé monology jsou napsány asi přímo na jeho postavu, ale není to klasika, co mu proste padne. Na druhou stranu Kata vyhrabali z Pink Pantera... proč? Protože je to zase pomocník a umí martial arts? Cliché. Cameron Diaz možná ještě ujde jako blond mlátička a Admirál Adama si řídí nakonec svoje vlastní periodikum. Vesměs je to perfektní film, se solidními efekty, které ale vůbec nemusely být 3D. samože jsem to v třetí dimenzi neviděl, ale za titulky zvedám na 4*.... ()

1945

Po shlédnutí megalomansky střiženého traileru jsem se na Zeleného sršně opravdu těšil. Na film bych ale nekoukal, kdybych předem věděl, že se jedná jen o trailer obohacený o 110 minut nudy - což v akčním "super hero" žánru nepřichází v úvahu. ()

Zombi

Tak tohle dopadlo nad očekávání dobře, Rogenovi a Gondrymu se podařilo spojit superhrdinský komiks s praštěnou komedií, ve kterých Rogen zatím kraloval, do překvapivě fungujícího a stylového celku. Fanoušci Gondryho by na film asi koukat neměli, protože to s jeho dosavadní tvorbou nemá nic společného a budou dávat zbytečně nízká hodnocení, naopak fanoušci Rogena nebudou zklamáni. Potěšili herci, potěšil slušnej scénář a nápaditá režie, dobrým zpestřením je nedostatečně cool záporák, který si to moc bere :o) Akční scény příjemné, navíc během nich neustále hláškuje Rogen, který hraje, stejně jako jinde, sobeckýho a dětinskýho vola. Líbilo se mi, že nějaké ty smrťáky se tu moc neřeší, prostě na chlapa spadne auto, ok, jedeme dál :o) Fakt příjemná akční komedie, kde opravdu fungují obě složky - akce i sranda. ()

mosnak

Příjemná oddechovka,plná skvělých akcí a efektů. Jediné co mi na filmu hróóózně vadilo,byla ta vedlejší role Cameron Diaz. Na světě je tolik zajímavějších hereček,tak proč ona? ()

Marys

Ako, efektné, to hej. Inak ale dosť o ničom. Plytké, nevtipné, také suché celé. Radšej mám klasické komixovky, nie takéto napodobeniny, či kvázi paródie, alebo ako to nazvať. ()

MkSallam

Solidní zábava, ale s jedním extrémním problémem, postavy jsou totální retardi ("never go full retard"). Jakmile se vaše postavy chovají nelogicky a imbecilně, ztratíte zájem publika a já si celou dobu přál aby Kato nakopal Rogena do zadku a vydal se na sólo dráhu se svým vymazleným fárem. Hlavní důvod proč na to koukat? Black Beauty > Kato >>>>>> Britt Reid ()

Milky. odpad!

Chtěl jsem napsat něco o předloze, že jsem ji neviděl a tak a pak to srovnat s Kick-Ass (KickAss by tenhleten zelený hmyz rozmáčkl papučem a ani by o tom nevěděl), ale pak jsem si přečetl komentář od uživatele Spielbergo a řekl jsem si, že podruhé už to tu psát nebudu. ()

mazadlo

Punková šílenost v zeleném světle kterou tahají hlavně vtípky a bitky mezi hlavními hrdiny. Oni to jsou totiž parťáci na baterky takže jejich ,,superhrdinství" stojí skutečně za to. Snad tenhle aspekt dělá sršně sršněm a právě proto je takový jiný. Nicméně není to ani tak dobré a záskočné jako Kick Ass ani podobné vážnějším hrdinům jako je Batman a spol. Je to prostě pohodová ujetina na jeden večer ale nic co bych uchovával v živé paměti do příštího dílu který jistě brzy přijde ;) ()

Daqvid77

Poměrně svěží film ale boužel není co vyzdvihnout, Prostě a jednoduše nazvalbych to Jak naprostý blbec se pokusil stát Hrdinou. Jo Super kára zase jako vždy hezká Cameron, a dost dobrej automechanik to je souhrt z fimu. ()

evil_ryu

Revolúcia to nie je, no je to pekelne zábavné. Gondryho vychytávky dodávajú tomu ten správny šmrnc. Film na piatkový večer ako má byť. ()

Pompaj

Vtipem a akcemi se to podobá Iron Manu a příběhem proklínanému Tornovi Legacy, tak v čem je to lepší?. Odpověď je skoro v ničem. Celou tu dobu jsem se bavil, upřímně bavil, bylo to hravé, vtipné, ale konec, ten to pohřbil, byl celý zmatený a nezáživný. 60% ()

misik95

Osobně jsem se skvěle bavil, akce jak má být příběh nebyl nic světobornýho, ale co, tady šlo hlavně o zábavu. Neokoukaní herci byli taky fajn jen mi vadila Cameron Diaz, místo ní tam měli dat nějakou jinou herečku, hlavně mladší. Doporučuji ()

Movie Gourmet

KATASTROFA! Soundtracks na houby, herecké výkony na houby, efekty taky nic moc a originální to taky není. Trapný film, který je navíc zbytečně dlouhý! Verdikt: 2* a 30 %. ()

Duky69

Super hrdinovia a zachraňovanie sveta sa mi už dávno prejedli. A navyše ak je tým hrdinom dospelé nevyzreté decko, ktoré sa dostalo k veľkým peniazom ako slepé kura k zrnu, len nechápavo krútim hlavou a pýtam sa „prečo?“. Čakal som na nejakú poriadnu akciu, na niečo čo ma chytí a nepustí, na niečo čo ma aspoň zaujme. Nestalo. Film som v polovici vypol a vôbec nemám chuť to dopozerať. ()

Sochorisko

Ano, je to akční scifi. Ano, je to naprosto nereálné. Pokud se najde někdo, kdo v tom bude hledat smysl, kdo v tom bude chtít vidět vyšší princip, tak to ať se jde kouknout na Star Wars nebo Vetřelce. Ale pokud se chcete příšerně pobavit, například s bandou opilých kamarádů, nebo při volné chvilce se podívat na něco fakt ulítlého, nic lepšího nenajdete ! PS. Chtěl bych ten přístroj na výrobu kafe a to kafe samotný !!! ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)