Reklama

Reklama

VOD (1)

Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (1 059)

Matty 

všechny recenze uživatele

Notně nedomrlá fúze huličské komedie o heterosexuálním mužském partnerství a superhrdinského filmu. Rogen s Goldbergem si jako scenáristé neohlídali, jak moc velkým imbecilem může Britt Reid být, aby ještě vzbuzoval nějaké sympatie. Skutečným hrdinou je v důsledku jeho sidekick Kato, který zvládá víc než jen trousit sexistické poznámky a lézt ostatním postavám na nervy. Postavit do středu dění nesympatického flákače by mohlo být odvážným krokem teprve kdyby tvůrci šli na doraz (jako Jody Hill v Rogenově one man show Zevlovat a prudit). Nevím, jestli šlo o Rogenův zvrhlý humor, napsat roli pro Cameron Diaz tak, aby se jí prokázalo, že film Cameron Diaz vlastně vůbec nepotřebuje. A nepotřebuje ani padoucha, který je sice krutý a zlý, ale ne k protagonistovi. Christoph Waltz měl nejspíš od úvodních minut vzbuzovat podobný „cokoliv-si-na-mě-zkusíš-prohraješ“ pocit jako Hans Landa, ale k tomu nemá dost prostoru a dost vypečených hlášek. Neschopnost působit „cool“ má Chudnovského charakterizovat, což by se dalo brát jako drzé ignorování Hitchcockovy poučky o filmu dobrém tak, jak dobrý je záporák… kdyby byl v poukazování na tento fakt obsažen prvek sebereflexe. Oproti loňskému Scottu Pilgrimovi a Kick-Ass se Zelený sršeň bere o poznání vážněji. S výjimkou kouzelné úvodní scény skoro neshazuje žánrové konvence a současně se snaží být vtipný tam, kde to není zrovna nejvhodnější (křečovité hláškování během akčních scén, kdy 3D navíc komplikuje současné sledování akce a čtení titulků). Nejvíce mne bavilo těch nemnoho nemainstreamově gondryovských nápadů – videoherní pojetí soubojů, práce s předkamerovým prostorem a provokativní rozparcelování obrazu na mnoho políček, jdoucí proti podstatě stereoskopického filmu, od něhož se očekává, že kamera povede naši pozornost (kterou zde navíc neustále odvádí množství televizních obrazovek). Věřím, že kdyby režisérovi do jeho práce nekafralo studio a Rogen, Zelený sršeň žánr (resp. jeden z žánrů) posune o kus dál. Takhle jenom neslyšně proletí okolo. 70% Zajímavé komentáře: Marigold, kiddo, Rosomak ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tvůrci přišli a řekli.....Uděláme zábavný film se superhrdinou. Superhrdina bude mít auto jako Batman, životní úděl jako Peter Parker, anti-schopnosti jako Superman, parťáka z Růžovýho panthera, obleček jako z Daredevilu, sex-appeal naprosto opačný tomu, co má Electra, kus od každýho z Ligy spravedlných a X-Mena. Nakonec přidáme střílící pistoli, která útočníka uspí na čtrnáct dní dopředu a máme vyhráno. Prostě zamícháme to nejlepší ze všech komiksových hrdinů a vyplivneme do světa film ve 3D, naprosto zbytečnej a nesmyslnej film, kterej nás má a asi i bude bavit. Nic víc každopádně nedokáže. Svůj účel splní, divák se pobaví, kasy se naplní a všichni budou spokojeni. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak moc teda nevim, co si o tom myslet. Ono totiz tak nejak moc neni jasny, jestli to ma bejt regulerni komedie s saskem v hlavni roli a nebo akcni superhrdinskej film s netypickejma postavama. Takhle to je od vseho neco, ale ve vysledku to buhvijak nefunguje. Je sice fakt, ze Gondry prekvapil a nema absolutne problem s akci, takze v pohode tu pochcipaj desitky parchantu a rozstrili pulku mesta. Sem tam se povede i nejaka sice stupidni, ale hodne zabavna hlaska. Ale to je asi tak vsechno. Nema to v podstate nic, cim by se to lisilo od podobnejch filmu, vlastne tu nikdo ani nema superschopnosti, jen namakany auto a kungfu cinan. Co se tyce hercu, nejvetsi slabina je samotnej Rogen, toho mam rad, ale v komediich, tady je jeho urvany hovado, co vsechno posere, spis otravny. Chou se sice pere vyborne, ale zadny charisma nepobral a Diaz vicemene zbytecna. Pobavi tak hlavne Waltz, kterej neustale resi, ze neni dostatecne zlej a cool a v maly rolicce Franco. Celkove sice slusna odpocinkova zabava, ktera ale misty drhne, hlavni postava leze na nervy a proste to mohlo bejt lepsi. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Z mé strany teda hlásím ohromně příjemné překvapení. Green Hornet mě skvěle pobavil, a to jednak přímočarými vtípky, jednak neustálým shazováním sebe (když si záporák obleče rudý háv a nasadí plynovou masku, tak je to prostě k popukání ... ačkoli ne každý divák musí ten nadhled pochytit) i svých žánrových kolegů (závěr alá hodně lame verze osudového zakončení Temného rytíře). Gondry to natočil neuvěřitelně svižně a hravě, jako takové eticky absolutně nezávazné klukovské blbnutí. A ani ta úvaha nad tím, jak zpravodajství manipuluje veřejné mínění, není tak laciná, jak bych od komiksové oddychovky býval čekal. Viděna 2D verze a nemám dojem, že 3D by mohlo být něčím prospěšné. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Od Zeleného sršně jsem dopředu nic neočekával a už trailery mě moc nenadchly a nakonec jsem rád, protože nemám důvod být zklamán. Film mě nejvíce iritoval tím opakovaným sebeshazováním a jinak můj vcelku oblíbený herec Seth Rogen se do role Horneta vůbec nehodil. Jay Chou dobrá volba, Cameron Diaz nic moc volba a hlavní záporák docela oka, ale místo něho bych si klidně dokázal představit Franca, který se ve filmu na chvíli mihne. Akce je dost, místy moc překombinovaná a někdy ruší lacině vypadající triky, ale to jen někdy. Najde se opět i dost dobrých nápadů, které Gondry umí. 5/10. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (24)

  • Producent Neal H. Moritz zbožňoval postavu Zeleného sršně (objevující se od 30. let v různých inkarnacích) už jako kluk a natočení hollywoodského ztvárnění jeho příběhu se pro něj stalo splněným snem. (Olík)

Související novinky

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (více)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)

Reklama

Reklama