Zelený sršeň

Zelený sršeň

The Green Hornet

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Fuck yeah, podhodnocená akčně komediální komiksová PECKA! Atypická, hravě nápaditá, hezká, velesrandovní, inteligentně stupidní a kurva dobrá. Pro mě jasně lepší než všichni Nolanovi BATMANi a Raimiho SPIDER-MANi dohromady, dávám si ji do zaprášený síně slávy perfektních novodobých komixáren hned vedle IRON MANa a WATCHMENů. V Gondryho Sršňovi může být i úplně dementní bitka naprosto úchvatná... stejně jako třeba úvodní přetahovaná Franca s Waltzem o to, komu bude patřit podsvětí. A tak dál, je toho spousta. Jestli má ten film necelý dvě hodiny, hodinu a půl jsem u něj strávil s hodně nadšeným úsměvem. Takže velmi nečekaných pět hvězd. A buď je něco špatně s Váma, nebo nevím...:)(4.4.2011)

otřesné vizuální triky a Rogenova otravnost, jinak velmi fajn divný film o dalších dvou superhrdinských pošucích. Se zajimavým, ale žel divně přehrávajícím a přehánějícím Waltzem. S pitomou ničím zajimavou a v ději nepotřebnou romantickou linií (a Diaz zde zase působí jako obvykle - myslím si, že to má nějak na střídačku). Se skvělým úvodem (academy award nominee Franco zase podává oscarový výkon) a ještě lepšími vizuálními Gondryho hrátkami. Jsem rád, že v poslední době se tvůrci snaží zpestřit akci a udělat ji nejen rutinně dobrou, ale i zvláštní. Na Kick-Ass to sice nemá (a ani na Pilgrima), ale stejně se na scény s Chouem kdykoliv rád podivám znovu. Příliš přemrštěné a přecpané finále. Druhý díl chci, ten motiv zlých superhdinů se dá parádně rozvíjet.(30.3.2011)

Michel sa nám pokúša vsugerovať, že má to byť zábavnejší ako jeho retro predchodca z 69' - žiaľ, neni tomu docela tak. Seth si tým otravným oxidovaním s občasným zábleskom sympatie oproti heroickému, ladne priamočiaremu Van Williamsovi ani neškrtne a usilovný Jay síce robí asi najfešnejšie flat-white široko-ďaleko a udatne katuje zloduchov na počkanie, ale technike "Jeet Kune Do" v podaní elastického Bruca Lee sa nevyrovná ani keby traktory padali. Dobre, prestávam porovnávať a poďme na chvíľu k veci. Chémia medzi dvoma patrónmi stredne silná kde tu až mizivá, pričom viac oblaží hbitý Kato než sprostituovaný Britt Reid. Mini rolička Franca znamenitá, snaha Waltza o stvárnenie ďabnutého záporáka znesiteľná, Diaz pominuteľná. Skript neprimerane nerozhodný/nekompaktný, v určitých partoch jasne (nemiestne) persifluje starého seriálového parťáka, niekde (ku koncu) sa zas bere echt seriózne. Pozvoľne zintenzívňovaný syžet poskytuje niekoľko slušných momentiek, niekoľko hluchých miest a jedno rozbesnené finále. Gondry je stále hračička, v tálone má viacero vychytávok (parcelovanie, videoherný look, atď.) a blyšťavá režisérska stolička mu aj naďalej prináleží. Škoda, že mu do roboty kafrú podnikaví spolupracovníci (Rogenovci a kol.), ktorých by trebalo poriadne švacnuť po prstoch aby prestali strkať nos tam, kde nemajú. Napriek tomu výsledná fazóna zdraviu neuškodí a aj keď prejavuje známky otrokárskeho syndrómu, tak sivý deň v klídku spríjemní. Vskutku však, žiadna sláva. 2,5*(22.7.2011)

Komedie o chlápkovi, kterej umí úplný hovno a jeho přisluhovači, kterej za něj dělá... úplně VŠECHNO. A Rogen mi sem docela sedl, páč si o něm celou dobu myslím, že toho v reálném, natož filmovém, světě zrovna moc nesvede. A taky jsem u toho filmu dostala chuť na capučíno s lístečkem, ale to víte, musela bych si ho udělat sama, takže nic... 3D: *** nebylo špatné, prostorovost je znát, sem tam i něco vyletí z obrazovky, hlavně poslední půlhodinka stojí za to, ale nijak zvlášť ten film 3D efekt neobohacuje a nejspíš bych se bez něj obešla. Na hraný film (zatím u mě vedou v týhle technologii animáky) to ale nebylo špatné, párkrát jsem byla i mile překvapená.(4.6.2012)

Sama na sobě poslední dobou pociťuji tvrdší hodnocení. Bude to asi tím, že jsem přičichla k jihokorejské tvorbě. Ta nasadila laťku dost vysoko. Ale k hodnocení...Dvojka Rogen a Chou se mi líbí, ale na akční film je to pro mě málo akční a na komedii málo vtipné. Cameron Diaz ztvárnila naprosto zbytečnou roli. Tady asi šlo pouze o jméno, na které chytali diváky do kina. Konec byl docela velký "hulumbuk", takže 3,5*.(13.6.2011)