Zelený sršeň

The Green Hornet

Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

K tomuhle typu filmů není třeba něco rozsáhle rozepisovat. Jejich cíl je jasný a buď se jim podaří pobavit široké masy lidí, nebo ne. Green Hornet si na nic nehraje (což je sakra dobře) a má velký potenciál na to, aby se mu zadařilo. Někdo jej srovnává s loňskou nakopávačkou a pokud tak učiním i já, budu muset tamnímu zelenému 'hrdinovi' hvězdu ubrat. Co dodat, bavil jsem se královsky a o to tu přeci šlo - 80%. ( s vysmíváním se 3D provedení ani nebudu ztrácet čas:)(13.1.2011)

Od Zeleného sršně jsem dopředu nic neočekával a už trailery mě moc nenadchly a nakonec jsem rád, protože nemám důvod být zklamán. Film mě nejvíce iritoval tím opakovaným sebeshazováním a jinak můj vcelku oblíbený herec Seth Rogen se do role Horneta vůbec nehodil. Jay Chou dobrá volba, Cameron Diaz nic moc volba a hlavní záporák docela oka, ale místo něho bych si klidně dokázal představit Franca, který se ve filmu na chvíli mihne. Akce je dost, místy moc překombinovaná a někdy ruší lacině vypadající triky, ale to jen někdy. Najde se opět i dost dobrých nápadů, které Gondry umí. 5/10.(7.3.2011)

Kam se hrabe Iron Man! Výborná oddychovka se stylem, která si z retro předlohy dělá spíš legraci - jenže jednak s fanouškovskou úctou, a zadruhé si to může dovolit, protože skvěle sehraná herecká sestava jede podle VELMI vtipného scénáře. A jelikož úplně nezmizela ani Gondryho příznačná hravost, můžu spokojeně doufat v kasovní úspěch a brzký druhý díl. Good job, Mr. Rogen.(10.1.2011)

Absolutní nášleh, aneb odjkaživa krutě originální Michel Gondry na drogách!!! Zelený sršeň se absolutně vymyká z jakýchkoliv zaběhnutých filmových žánrů a načíná zcela novou kapitolu surrealistického comicsu. Je to sice kočkopes, kde absolutně realistické momenty střídají momenty absolutně nerealistické (ti dva trotlové by v reálném životě nepřežili ani deset minut), celé to ale z nějakého důvodu drží pohromadě. Glosuje se zde úplně všechno (kdo to kdy viděl, aby nepřístojně sexy asistentka hlavnímu hrdinovi vyhrožovala zažalováním za sexuální harašení), vše je proloženo absolutně mimózními hláškami, o které se stará především hlavní záporák s komplexem méněcennosti v geniální podání Christopha Waltze a celé to korunuje samotný Gondry, který je schopen do tří rychlých střihů nacpat tak enormní množství vtipů, že divákovi až nestíhá bránice. Za vrchol filmařiny pak považuji zrychlené záběry, které na jednu stranu totálně podtrhují grotesknost dění, zároveň ale dávají konkrétním záběrům, nebo scénám takovou porci dynamiky, že z toho až málem vlají vlasy. Je sice znát, že se hodně stříhalo a v první půli poněkud stagnuje psychologie, Rogenova postava je těžce na přes držku a zlom přijde pak naprosto záhy, když ale nastoupí absolutně zhovadilé finálové akční inferno (akce všeho druhu je obecně na špičkové úrovni), člověk už skutečně jen nevěří svým očím a jedno WTF střídá druhé. Ve finále brutálně originální film, který stěží ocení někdo, kdo není obeznámen s osobou Gondryho a také hrdý držitel hlášky pro tento rok... 9/10 a jednoznačné "I'm ungasable!! Filmový rok 2011 mohl stěží začít lépe... PS.: 3Dčko je ŠPIČKOVÉ!(11.1.2011)

Tak moc teda nevim, co si o tom myslet. Ono totiz tak nejak moc neni jasny, jestli to ma bejt regulerni komedie s saskem v hlavni roli a nebo akcni superhrdinskej film s netypickejma postavama. Takhle to je od vseho neco, ale ve vysledku to buhvijak nefunguje. Je sice fakt, ze Gondry prekvapil a nema absolutne problem s akci, takze v pohode tu pochcipaj desitky parchantu a rozstrili pulku mesta. Sem tam se povede i nejaka sice stupidni, ale hodne zabavna hlaska. Ale to je asi tak vsechno. Nema to v podstate nic, cim by se to lisilo od podobnejch filmu, vlastne tu nikdo ani nema superschopnosti, jen namakany auto a kungfu cinan. Co se tyce hercu, nejvetsi slabina je samotnej Rogen, toho mam rad, ale v komediich, tady je jeho urvany hovado, co vsechno posere, spis otravny. Chou se sice pere vyborne, ale zadny charisma nepobral a Diaz vicemene zbytecna. Pobavi tak hlavne Waltz, kterej neustale resi, ze neni dostatecne zlej a cool a v maly rolicce Franco. Celkove sice slusna odpocinkova zabava, ktera ale misty drhne, hlavni postava leze na nervy a proste to mohlo bejt lepsi.(3.4.2011)