Zelený sršeň

Zelený sršeň

The Green Hornet

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

NA SVĚTĚ NENÍ ŽÁDNÁ SPRAVEDLNOST. CO KDYBY JSME SI SAMI ZAJELI ZJEDNAT SVOJI SPRAVEDLNOST?...../// Jak se stát superhrdinou, když umím hovno? Stačí znát někoho, kdo umí všechno. Jestli čekáte chlápka v hmyzím oblečku, asi budete zklamáni. Stejně tak tu nebyl žádnej odvaz jako v Kick Ass, přítulnej příběh jako v Pavoukovi a to už vůbec nemluvím o Netopýrovi (myslím komiks prasáci!). Tohle je divnej film, kterej sice nenudí, ale že bych kvůli němu toužil po žihadlu..... Sršeň jako parodie? Vzhledem k tomu, že jediný emoce vzbuzuje idiotský chování Britta, což je spíš dost smutný a že vůbec nevím co o tý hovadině, pro kterou jsou 4* moc a 3* málo napsat, tak si všechny neznámé dosaďte sami. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zdědil jsem novinový impérium a Číňana. 2.) Chci vidět syna tý žlutý opice od komisaře Clousea. 3.) Rád se dívám na dvojici, kde jeden je génius a druhej idiot. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ ne(5.4.2011)

Sama na sobě poslední dobou pociťuji tvrdší hodnocení. Bude to asi tím, že jsem přičichla k jihokorejské tvorbě. Ta nasadila laťku dost vysoko. Ale k hodnocení...Dvojka Rogen a Chou se mi líbí, ale na akční film je to pro mě málo akční a na komedii málo vtipné. Cameron Diaz ztvárnila naprosto zbytečnou roli. Tady asi šlo pouze o jméno, na které chytali diváky do kina. Konec byl docela velký "hulumbuk", takže 3,5*.(13.6.2011)

Jo docela dobrý. Vše šlape tak jak má, a myslím, že jsem se ani na chvilinku nenudil. Sehraná dvojice, super hudba a hlášky, při srovnání s Kick-Ass je to tak nastejno, ale Green Hornet, o fous lepší. . Jen jsem zcela nepochopil promitani ve 3D, jelikoz v tomto filmu toho neni v tomto formatu moc vyuzito, takze Vas to jen otravuje (alespoň mě tedy) a ještě to vidíte tmavě.(11.1.2011)

Režisér o kterém jsem si myslel že by ani náááhodou nikdy nezavadil o komiks. A hleďme, jak se vytáhl. Seth Rogen ve své zatím nejlepší roli a to i přesto že na mě zpočátku působil mírně otravně. Jsem rád že po předchozích propadácích (Komici, Travička zelená) mohu směle prohlásit že je zpátky v sedle. Dalo se tušit že Green Hornet bude trošku jiný komiks, ale výsledek mě překvapil. Digitálních efektů moc není anebo jsem je moc nevnímal. Což rozhodně potěší v době kdy se do kin za chvilku přiřítí Transformeři. Tady je přímo hmatatelně cítit vůni benzínu, svištění kulek, potažmo skřípění karosérií. Chemie mezi ústřední dvojicí je dokonalá. Až je člověku líto, že film vlastně v tom nejlepším končí. Hlavní záporák určitě slabší než se čekalo. Těch geniálních momentů nedostal ve scénáři tolik. Cameron Diaz má svá nejlepší léta za sebou. Celkový výsledek 85%.(15.1.2011)

Zelená včelička je pro mě velice milé překvapení. Úvodní scéna nabudila můj zájem a solidně ho udržovala celý film. Rogen sice zhubl, ošklivý zůstal nadále, ale stal se pro mě snesitelným díky míře hlášek, které ze sebe sypal. Chou by mi mohl přijet udělat kafíčko a Waltz se zapsal na můj osobní seznam charismatických záporáků. Příjemná akční oddychovka, které má místy hluchá místa, ale každopádně nenudí k smrti. 3D žádné, když nepočítám závěrečné titulky, ale děkuji za to, alespoň mám na léto sluneční brýle :o)(11.1.2011)

• - Původní premiéra byla stanovena na stejný den, kdy do kin vtrhne další hrdina v zeleném Green Lantern (2011). (Caszidy)

• - Kato trénuje s náčiním od firmy Lonsdale. (Johnny.ARN)

• - Jedná epizóda MythBusters (od r. 2003) bola špeciálne venovaná tomuto filmu. (Priso)