Zelený sršeň

Zelený sršeň

The Green Hornet

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Jedna z dalsich komiksovych oddychoviek, aspon na mna to ako komiksovka posobilo. Auto ako z Bondoviek, naplnene obrovskymi funkciami, zbranami a premenami, ake poznam skor zo sci-fi filmov, dalej Kato a jeho kung-fu supermanske eskapady, ktore v 3D efekte vyzerali celkom pekne a ziadny normalny clovek by nedokazal to, co on. Nikdy by som nepovedal, ze by reziser filmu VECNY SVIT NEPOSKVRNENE MYSLI (2004) Michel Gondry dokazal natocit aj takyto superakcak skor pre mladez, ale myslim si, ze sa mu celkom vydaril. Rakusan Christoph Waltz, znamy nacista z Tarantinovky HANEBNY PANCHARTI (2009) si opät zahral zaporaka, avsak tentokrat s vyssim honorarom, na aky bol zvyknuty pri domacej produkcii. Minulorocny Oscar ho zviditelnil a dopomohol mu presadit sa v Hollywoode, ale to ma tesi, pokial si bude vyberat kvalitne scenare a hlavne dobrych zaporakov :-) V malej ulohe sa objavil aj John Connor - Edward Furlong z TERMINATORA 2 (1991), ktoreho som takmer s tou bradkou nespoznal. Cameron Diaz tam bola ako ceresnicka na tortu a zaverecna nahanacka taktiez nemala chybu. Film je stvoreny pre zabavu a ja som sa bavil. Myslim si, ze to celkom vyslo... 19.01.2011 ________ Seth Rogen - (Britt Reid / Zeleny srsen) +++ Jay Chou - (Kato) +++ Cameron Diaz - (Lenore Case) +++ Tom Wilkinson - (James Reid) +++ Christoph Waltz - (Chudnofsky) +++ David Harbour - (Scanlon) +++ Edward James Olmos - (Axford) +++ Edward Furlong - (Tupper) +++ Produkcia: Seth Rogan +++ Hudba: James Newton Howard +++ (Videl v 3D kine 18.01.2011) +++(19.1.2011)

Jo docela dobrý. Vše šlape tak jak má, a myslím, že jsem se ani na chvilinku nenudil. Sehraná dvojice, super hudba a hlášky, při srovnání s Kick-Ass je to tak nastejno, ale Green Hornet, o fous lepší. . Jen jsem zcela nepochopil promitani ve 3D, jelikoz v tomto filmu toho neni v tomto formatu moc vyuzito, takze Vas to jen otravuje (alespoň mě tedy) a ještě to vidíte tmavě.(11.1.2011)

Asi jsem byla na jiném filmu, než většina lidí zde. Já jsem si teda užila parádní akci v nadupaných kárách a zvolila si svého učitele bojových umění. Bože jak já bych chtěla aby mě učil :-) Šílený zelený sršeň je plný vtipů, hlášek a flashek ve tvaru suši. Hlavní postava je vyšinutý egocentrický boháč a hlavní záporák šílenec ze kterého nejde vůbec strach, pokud nepoužije svou dvoujhlavňovou pistoli. Dávám jasných pět a určitě se mi do paměti vryjou dvě nezapomenutelné scény: bitva v obývacím pokoji (fotbálek, buráky, brnění, plazma) a útok na záporáka z kolečkama od židle :-)(10.1.2011)

Rozmýšľala som medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale k 4* ma nakoniec prinútil fakt, že som sa ani chvíľu nenudila a v rámci žánrov ide o veľmi zábavný a odľahčený komiks. Seth Rogen hrá dobre, ale jeho postava namosúreného a závistlivého pseudohrdinu ma chvíľami privádzala do šialenstva, za to sympatickejšieho Jay Chou a jeho bojové umenie si nešlo nezamilovať :) Komu bezhranične podlieham, je Christoph Waltz alias neodolateľný ,,Chudnofsky" a ja z celého srdca ďakujem Tarantinovi, že ho objavil :) Neviem, ktorý iný záporák ma v poslednom čase tak dostáva, ale stačí, že sa mihne na plátne na pár sekúnd, vysmolí jednu zo svojich nezabudnuteľných hlášok a ďalšia hviezda za herecký výkon je na svete. A, samozrejme, záverečná naháňačka dá konečne pocítiť, že sa dívame na komiks. Nabudúce prosím viac akčných sekvencií :-)(27.6.2011)

Je to sranda. Mám rád Setha Rogena jeho humor, takže jsem se fakt pobavil. Všechnu práci tam oddře jeho poskok Kato a Rogen tam v podstatě jen běhá a je debil. Film z toho ale těží. Třeba super bitkou u Rogena doma, kde ho Kato mlátí vším možným a jezdí po něm minimotorkou a Rogen tam jen poskakuje jak sele. Trochu netradiční režijní rukopis tomu neškodí a třeba ta "mechanicko pomerančová" prohlídka garáže s buchtou se povedla. A nebo rozhlášení odměny na green horneta v postupně asi osmi obrazovejch okýnkách. Prostě dobrá akční komedie.(21.5.2011)

• - Věta v traileru "I don't want to touch you" je improvizací Jay Choua. (Caszidy)

• - První hraný film Setha Rogena, který nemá přístupnost R. (c.tucker)

• - Abbie Cornish vedla na začátku projektu rozhovory o roli Lenore. (Caszidy)