Zelený sršeň

Zelený sršeň

The Green Hornet

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Moje třetí projekce s ČSFD. Ono se to při té docela dobré atmosféře a společnosti špatně objektivně hodnotí. Avšak vcelku vzato zabavný film. Docela bych byl zvědavý na seriálovou verzi, kde hral Kata Bruce Lee. Taky jsem si nevšimnul, že malou roli si zde zahral Edward Furlong - malý, teď už velký John Connor.(11.1.2011)

Že by hned na úvod roku nejnápaditější akční scéna? Katova první bitka je rozhodně nezapomenutelná, přijemně z ní mrazilo a sál zapoměl na pár minut dýchat. Kdo by řekl, že Gondry dokáže přijít s tak osvěžující invencí v zdánlivě nenápadném snímku? Dostal mě. Toť k asi nejsilnějšímu zážitku - na "rudou bouři" bych se mohl dívat klidně dvacetkrát za sebou (po motorkách z TRONa jeden z nejsilnějších kinozážitků posledních měsíců)... Film je vystavěn jako napůl vážně braná komediální jízda, která si dělá legraci sama ze sebe - díky Chouovu charismatu (!) a Rogenovu vtipu se to daří na jedničku. Režisér miluje své řemeslo a dává to divákovi najevo. Třešničkou na dortu jsou Furlong a Franco v malých roličkách. Až na slabší (čti nudnější) poslední zhruba pětinu spokojenost. Díky ČSFD za další povedené promítání!(10.1.2011)

Režisér o kterém jsem si myslel že by ani náááhodou nikdy nezavadil o komiks. A hleďme, jak se vytáhl. Seth Rogen ve své zatím nejlepší roli a to i přesto že na mě zpočátku působil mírně otravně. Jsem rád že po předchozích propadácích (Komici, Travička zelená) mohu směle prohlásit že je zpátky v sedle. Dalo se tušit že Green Hornet bude trošku jiný komiks, ale výsledek mě překvapil. Digitálních efektů moc není anebo jsem je moc nevnímal. Což rozhodně potěší v době kdy se do kin za chvilku přiřítí Transformeři. Tady je přímo hmatatelně cítit vůni benzínu, svištění kulek, potažmo skřípění karosérií. Chemie mezi ústřední dvojicí je dokonalá. Až je člověku líto, že film vlastně v tom nejlepším končí. Hlavní záporák určitě slabší než se čekalo. Těch geniálních momentů nedostal ve scénáři tolik. Cameron Diaz má svá nejlepší léta za sebou. Celkový výsledek 85%.(15.1.2011)

Je to sranda. Mám rád Setha Rogena jeho humor, takže jsem se fakt pobavil. Všechnu práci tam oddře jeho poskok Kato a Rogen tam v podstatě jen běhá a je debil. Film z toho ale těží. Třeba super bitkou u Rogena doma, kde ho Kato mlátí vším možným a jezdí po něm minimotorkou a Rogen tam jen poskakuje jak sele. Trochu netradiční režijní rukopis tomu neškodí a třeba ta "mechanicko pomerančová" prohlídka garáže s buchtou se povedla. A nebo rozhlášení odměny na green horneta v postupně asi osmi obrazovejch okýnkách. Prostě dobrá akční komedie.(21.5.2011)

Absolutní nášleh, aneb odjkaživa krutě originální Michel Gondry na drogách!!! Zelený sršeň se absolutně vymyká z jakýchkoliv zaběhnutých filmových žánrů a načíná zcela novou kapitolu surrealistického comicsu. Je to sice kočkopes, kde absolutně realistické momenty střídají momenty absolutně nerealistické (ti dva trotlové by v reálném životě nepřežili ani deset minut), celé to ale z nějakého důvodu drží pohromadě. Glosuje se zde úplně všechno (kdo to kdy viděl, aby nepřístojně sexy asistentka hlavnímu hrdinovi vyhrožovala zažalováním za sexuální harašení), vše je proloženo absolutně mimózními hláškami, o které se stará především hlavní záporák s komplexem méněcennosti v geniální podání Christopha Waltze a celé to korunuje samotný Gondry, který je schopen do tří rychlých střihů nacpat tak enormní množství vtipů, že divákovi až nestíhá bránice. Za vrchol filmařiny pak považuji zrychlené záběry, které na jednu stranu totálně podtrhují grotesknost dění, zároveň ale dávají konkrétním záběrům, nebo scénám takovou porci dynamiky, že z toho až málem vlají vlasy. Je sice znát, že se hodně stříhalo a v první půli poněkud stagnuje psychologie, Rogenova postava je těžce na přes držku a zlom přijde pak naprosto záhy, když ale nastoupí absolutně zhovadilé finálové akční inferno (akce všeho druhu je obecně na špičkové úrovni), člověk už skutečně jen nevěří svým očím a jedno WTF střídá druhé. Ve finále brutálně originální film, který stěží ocení někdo, kdo není obeznámen s osobou Gondryho a také hrdý držitel hlášky pro tento rok... 9/10 a jednoznačné "I'm ungasable!! Filmový rok 2011 mohl stěží začít lépe... PS.: 3Dčko je ŠPIČKOVÉ!(11.1.2011)

• - Jako originál pro superhrdinské auto posloužil Imperial Crown sedan z roku 1966. (Ruuzha)

• - Věta v traileru "I don't want to touch you" je improvizací Jay Choua. (Caszidy)

• - Asijská popová hvězda Jay Chou dostal roli Kata po videokonferenci se Sethem Rogenem. Byl pozván na kamerové zkoušky, ale tvůrci do poslední chvíle nevěděli, že je v Asii slavným zpěvákem. (c.tucker)