Zelený sršeň

The Green Hornet

Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Po nepřesvědčivém traileru naštěstí docela dost zábavná a komedie, a i když se vtipy začínaly opakovat, film nudit nezačal. Klidně postačí 2D verze._____Nevím, co ještě napsat, tak zkusím odhadnout, co o filmu asi napíší jiní, až ho uvidí:____ st.ranger **: Protože CSFD projekce byla v dementním 3D, počkal jsem si na poctivou 2D verzi, kde mě nebudou otravovat blbé nepohodlné brýle a předměty vyletávající z plátna. Bohužel, film je poměrně tupý, sice ne tolik jako Avacontas, ale stále je to slátanina plná přeplácaných akčních scén a trapných vtipů. Hořké zklamání. _____ Stallone: Tak jsme s krásnou přítelkyní navštívili v Cinestaru v Plzni tento film. Sice nemáme rádi comicsové filmy, ale mojí krásce se líbí ten herec z filmu Zbouchnutá, tak jsme to zkusili a koupili si k filmu velký pytel mexických chipsů s chili omáčkou. Film se nám líbil a hodně jsme se nasmáli, až na několik nechutných homosexuálních narážek. _____ Tetsuo **: Fikční svět, který nám prezentují tvůrci filmu, je stěží uvěřitelný. Britt Reid (Seth Rogen, mj. spoluautor scénáře) je chcípák, ze kterého má mít divák legraci, a jeho proměna v hrdinu, který zachraňuje rodinné konsorcium před špatně definovaným zlem tak působí vykonstruovaně. _____ Bluntman ** Fikční svět Zeleného sršně je stěží uvěřitelný. Seth Rogen je lůzr, ze kterého máme mít legraci, ale když pak na konci se promění v hrdinu a zachraňuje rodinný podnik, působí to vykonstruovaně. _____ LIVINGDEAD odpad! No ty vole to je zase SRAČKÁÁÁ !!! Úplně mi to zkazilo večer, ten Rogen je tak nesympatickej buran, a nejvíc mě dožral ten Větnamec, co v tom filmu dycky zmáčkne nějaký kouzelný tlačítko a unikne tak smrti nebo dokáže za půl minuty vyrobit z holicího strojku a použité vložky funkční motorovou pilu. Prostě HOVADINA + NUDA = TOTÁL SRAČKA!(11.1.2011)

Rozmýšľala som medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale k 4* ma nakoniec prinútil fakt, že som sa ani chvíľu nenudila a v rámci žánrov ide o veľmi zábavný a odľahčený komiks. Seth Rogen hrá dobre, ale jeho postava namosúreného a závistlivého pseudohrdinu ma chvíľami privádzala do šialenstva, za to sympatickejšieho Jay Chou a jeho bojové umenie si nešlo nezamilovať :) Komu bezhranične podlieham, je Christoph Waltz alias neodolateľný ,,Chudnofsky" a ja z celého srdca ďakujem Tarantinovi, že ho objavil :) Neviem, ktorý iný záporák ma v poslednom čase tak dostáva, ale stačí, že sa mihne na plátne na pár sekúnd, vysmolí jednu zo svojich nezabudnuteľných hlášok a ďalšia hviezda za herecký výkon je na svete. A, samozrejme, záverečná naháňačka dá konečne pocítiť, že sa dívame na komiks. Nabudúce prosím viac akčných sekvencií :-)(27.6.2011)

Když jsem před rokem mluvil s Gondrym a ptal se ho, zda bude jeho hračičkářství i ve filmu Green Hornet, odpověděl: "Of course, it's me." a usmál se. Byl jsem tak ujištěn, že nebudu zklamán a taky jsem nebyl. Nevím, zda to bude těmi dramaty, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel. Ale dlouho jsem se tak nepobavil a (hlasitě) nezasmál. Bravurně napsaný scénář plný absurdit, jenž vám budou otvírat bránice a herecké obsazení, které vám bude připomínat Růžového pantera nebo opětovně charisma padoušského Christopha Waltze, vás nenechá v křesle chladným. A z kina budete odcházet s hlavou plnou srš(n)ících hlášek.(11.1.2011)

Asi jsem byla na jiném filmu, než většina lidí zde. Já jsem si teda užila parádní akci v nadupaných kárách a zvolila si svého učitele bojových umění. Bože jak já bych chtěla aby mě učil :-) Šílený zelený sršeň je plný vtipů, hlášek a flashek ve tvaru suši. Hlavní postava je vyšinutý egocentrický boháč a hlavní záporák šílenec ze kterého nejde vůbec strach, pokud nepoužije svou dvoujhlavňovou pistoli. Dávám jasných pět a určitě se mi do paměti vryjou dvě nezapomenutelné scény: bitva v obývacím pokoji (fotbálek, buráky, brnění, plazma) a útok na záporáka z kolečkama od židle :-)(10.1.2011)

Ďalšia komiksovka, ktorá za môže zaradiť medzi tie lepšie a ktorá sa nehrá na viac ako je.Hlavný hrdinovia sú fajn rovnako ako herci, ktorý ich hrajú, akcie sú dobré rovnako ako nápaditosť či scenár a hudba je na tom rovnako ako moment prekvapenia či Cameron Diaz.Podla traileru to nevyzeralo bohvie čo, ale nakoniec je to akčná oddychovka, ktorá so zloduchmi zametá celkom štýlovo.Po druhom zhliadnutí musím zvýšiť hodnotenie. 80% - 4*(3.3.2011)

• - Abbie Cornish vedla na začátku projektu rozhovory o roli Lenore. (Caszidy)

• - Pro potřeby filmu bylo vyhotoveno 29 různých verzí superhrdinského auta. Obyčejné, se zbraněmi, rozstřílené, rozmáčknuté, atd… (Ruuzha)

• - Na konci roku 2008 byl volbou pro režisérskou stoličku a zároveň roli Kata Stephen Chow. Tvůrčí rozpory však nakonec zapříčinily jeho odchod z projektu, i když s ním bylo nějaký čas počítáno do role Kata i po příchodu režiséra Michela Gondryho. Kata si nakonec zahrál Jay Chou. (Caszidy)