Reklama

Reklama

VOD (1)

Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (1 059)

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Když si odmyslím ten komerční a vychvalovaný blivajz zvaný 3D, který je dnes pomalu každému filmu bez větší podstaty nucen, dostanu přestřelenou komedii, která s trochou nadhledu jednoduše pobaví. Nejlepší postavou je každopádně Kato (Chou), Chudnofsky (Waltz) a Franco ve své mini roli. Rogen z toho naopak dělá až moc velkou frašku, která to komiksové téma spíše pohřbívala a snímek pak připomíná parodii na komisaře Clouseaua. Postava sekretářky - důchodkyně (Diaz) filmu zase dodává nadbytečnou (sex)romantickou rovinu, která navíc stejně nikam nesměřuje. Možná je lepší, že to bylo celé pojaté jako komedie, protože Rogen by nikdy vážnou roli temného mstitele nezahrál nebo bych mu to prostě nikdy neuvěřil. Na Kick-Ass to sice nemá, ale i tak je to pohodová akční jízda, která má svoje silné momenty a zajímavě natočené scény. Jako komiksová adaptace to bude nejspíše epic fail, ale jako parodie na hrdiny to má občas dobrý koule. Díky úžasnému 3D crapu, který mě však s**l po celou dobu filmu, nakonec trochu ubírám a dávám zasloužených (6/10). Kato rulez, 3D sux! ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Z mé strany teda hlásím ohromně příjemné překvapení. Green Hornet mě skvěle pobavil, a to jednak přímočarými vtípky, jednak neustálým shazováním sebe (když si záporák obleče rudý háv a nasadí plynovou masku, tak je to prostě k popukání ... ačkoli ne každý divák musí ten nadhled pochytit) i svých žánrových kolegů (závěr alá hodně lame verze osudového zakončení Temného rytíře). Gondry to natočil neuvěřitelně svižně a hravě, jako takové eticky absolutně nezávazné klukovské blbnutí. A ani ta úvaha nad tím, jak zpravodajství manipuluje veřejné mínění, není tak laciná, jak bych od komiksové oddychovky býval čekal. Viděna 2D verze a nemám dojem, že 3D by mohlo být něčím prospěšné. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Na obrazovce mi přistál hustý, Zelený šušeň. Chvíli prokazoval docela slušnou viskozitu a hezky tam visel. Postupem času však začal pomalu stékat, až se rozpliznul v podivně zelenou homotaškařici! A co se vlastně divím! Vždyť jej tam autorsky i herecky vychrchlalo to Apatowovo otylé lejno, pan Rogen. Není to sice na jeho poměry až tak fekální, nicméně fakt, že hlavní záporak neměl v podstatě koho Waltzovat, je téměř neodpustitelný a naprosto zbytečnou a trapnou rolí Cameron si snad scénárista dělal Buenos Diaz! ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Ano, křupanská rétorika a humor nadrženého puberťáka jsou už víceméně Rogenovým trademarkem, což rozhodně není výtka. Scénář plný infantilního humoru ale nakonec zdatně krotí vizuální hračička Gondry, který tomu vlepil dokonalý punc nadsázky a z celé té instatní kraviny vyvařil dokonalou pecku, která potěší hlavně v momentech akce, kdy se kloubí hravost, originální nápady a vtip. Ne, tohle neměl být druhý Kick-Ass, ale třetí Iron Man rozhodně ano. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Notně nedomrlá fúze huličské komedie o heterosexuálním mužském partnerství a superhrdinského filmu. Rogen s Goldbergem si jako scenáristé neohlídali, jak moc velkým imbecilem může Britt Reid být, aby ještě vzbuzoval nějaké sympatie. Skutečným hrdinou je v důsledku jeho sidekick Kato, který zvládá víc než jen trousit sexistické poznámky a lézt ostatním postavám na nervy. Postavit do středu dění nesympatického flákače by mohlo být odvážným krokem teprve kdyby tvůrci šli na doraz (jako Jody Hill v Rogenově one man show Zevlovat a prudit). Nevím, jestli šlo o Rogenův zvrhlý humor, napsat roli pro Cameron Diaz tak, aby se jí prokázalo, že film Cameron Diaz vlastně vůbec nepotřebuje. A nepotřebuje ani padoucha, který je sice krutý a zlý, ale ne k protagonistovi. Christoph Waltz měl nejspíš od úvodních minut vzbuzovat podobný „cokoliv-si-na-mě-zkusíš-prohraješ“ pocit jako Hans Landa, ale k tomu nemá dost prostoru a dost vypečených hlášek. Neschopnost působit „cool“ má Chudnovského charakterizovat, což by se dalo brát jako drzé ignorování Hitchcockovy poučky o filmu dobrém tak, jak dobrý je záporák… kdyby byl v poukazování na tento fakt obsažen prvek sebereflexe. Oproti loňskému Scottu Pilgrimovi a Kick-Ass se Zelený sršeň bere o poznání vážněji. S výjimkou kouzelné úvodní scény skoro neshazuje žánrové konvence a současně se snaží být vtipný tam, kde to není zrovna nejvhodnější (křečovité hláškování během akčních scén, kdy 3D navíc komplikuje současné sledování akce a čtení titulků). Nejvíce mne bavilo těch nemnoho nemainstreamově gondryovských nápadů – videoherní pojetí soubojů, práce s předkamerovým prostorem a provokativní rozparcelování obrazu na mnoho políček, jdoucí proti podstatě stereoskopického filmu, od něhož se očekává, že kamera povede naši pozornost (kterou zde navíc neustále odvádí množství televizních obrazovek). Věřím, že kdyby režisérovi do jeho práce nekafralo studio a Rogen, Zelený sršeň žánr (resp. jeden z žánrů) posune o kus dál. Takhle jenom neslyšně proletí okolo. 70% Zajímavé komentáře: Marigold, kiddo, Rosomak ()

Galerie (92)

Zajímavosti (24)

  • Předtím, než byl obsazen do pozice režiséra Michel Gondry, byl zvažován James Wan. (Caszidy)
  • První hraný film Setha Rogena, který nemá přístupnost R. (c.tucker)

Související novinky

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (více)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)

Reklama

Reklama