Zelený sršeň

The Green Hornet

Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Boj proti zločinu je oveľa jednoduchší ak s peniazmi nie je problém. Aj preto môžme sledovať všemožné hračky v akcii. Šikovný pracháčov pomocník "Kato" je pravým opakom nemotorného "Zeleného sršňa". No bacha naňho, ten sa stále zlepšuje... Kvalitné obsadenie dosť pomáha, škoda, že Wilkinson nedostal viac priestoru. Akčné je to miestami až-až a je vidieť, že s peniazmi nemal problém len hlavný hrdina ale i režisér M. Gondry. Scéna s domiešavačmi a zasypaním auta bola výborná a pripomenula klasiku s Chuck Norrisom, ktorý sa so svojím fárom z jamy dostal trochu inak. Ako akčná komédia splní účel. 70%.(11.11.2012)

Seth Rogen je sice sympaťák, ale té jeho image zastydlého puberťáka už začínám být lehce přesycen. Přeci jen by to chtělo už nějaký jiný herecký výkon, než věčně dělat odstíny sama sebe. Sršňě se napsal sám a tak je film jeho osobitostí a humorem prodchnut. A je na každém, jak moc mu to sedne. Mě zatím ano, ale se sestupnou tendencí. Je pravda, že několik scén je ve filmu opravdu vtipných, třeba hned minirole Jamese Franca a pak hlavně sobě na tělo napsané proslovy v redakci novin, které by nikdo neuměl zahrát tak jako Rogen. Ale tyto pasáže jsou jediné, co film mírně vyzdvihuje. Akce jsou velice průměrné a svou osobitost si tentokrát režisér Gondry nechal bohužel pro sebe.(15.9.2011)

Tenhle film šlape jako hodinky. Jsou zde perfektní akční scény, které se střídají s těmi vtipnými, výborný záporák, skvělá ústřední dvojice a Cameron taky dostala prostor. Nicméně něco mi tam chybělo. Film si ze sebe (nebo spíše z komiksového žánru?) dělá prdel, ale pak se začne brát trochu vážněji a v tu chvíli to začne haprovat. Navíc, Seth Rogen je sice takřka geniální komik, ale jakmile se pokusí zahrát něco s vážnou tváří, tak není věrohodný ani trochu. Kdyby film celý byl pojatý v rámci "ok, uděláme si prdel z komiksových předloh a zároveň jim vzdáme hold", tak by mi to nevadilo, jenže to tak není. Nicméně je dobré zopakovat - je to vynikající film, kterému něco schází, aby byl dokonalý. 80 %. P. S. A prosím vás, uklidněte s těmi řečmi, že Cameron je důchodkyně. Nevím, jaké důchodce na ulicích potkáváte vy, ale Diaz má do nich zatraceně daleko.(21.4.2011)

Gondryho sršní snímek s vypasenou vizáží má návyky včely - jednou píchne a chcípne.. Zatímco mediální magnát tatínek byl "a bit of dick", jeho nesympatický milionářský synek je to samé, ale "huge" a já si jen celou dobu přál, aby na něho překvapivě nevýrazný Herr Waltz vylil ze svého domíchávače dvě tuny Biolitu.. V rámci žánru jsem ochoten přimhouřit oko nad tím, že by postava Seth Neerotogena byla dávno v důchodu, než by nevěrný sidekick (tchajwanský DiCaprio?) vyrobil všechna ta udělátka, že jsem dostal alergii na frázi "Let´s roll!" a že C.Diaz vypadala poněkud vyžile a to až tak, že by bez make-upu mohla strašit děti na skautské stezce odvahy, ale co neodpustím je to, že ač hravý a nápady hýřící, nedokázal Gondry najít potřebnou rovnováhu mezi komičnem a dramatem a naservíroval, i díky sebestřednému scénáři hlavního představitele, lehce zapomenutelný komiksový dýchánek s marnou snahou o jakousi stylovost. Jinak jako od přírody starostlivý člověk začínám mít obavy, aby si nějaký poblázněný mládežník pod vlivem filmů jako Kick-Ass, Hanna, či Green Hornet nespíchl na maminčiném šicím stroji přiléhavý kostým a se Zorrovou škraboškou nevběhl šířit dobro a spravedlnost do bytu dealera pervitinu ze sousedství. Do pár vteřin by jeho nerozvážný mozek mohla navštívit baseballová pálka a nebo přímo "Full Metal Jacket" (tím teď nemyslím ten Stanleyho film) a ani by mu dotyčným orgánem nestačila projít myšlenka, že neprůstřelným hrdinům kvete pšenka jen na filmovém plátně, či v komiksových sešitech..(30.6.2011)

• D.Moore

Pffffffffůůůůůů, neskutečně prázdný, nudný a hloupý film. Doopravdy. Hlavní hrdina je ještě nesympatičtější než Peter Spiderman Parker, scénář je ještě nezajímavější než ve Fantastické čtyřce (a to je co říct), padouch Christopha Waltze je absolutně nijaký (největší zklamání), na vyloženě americký rádoby humor, který je zde použitý, jsem už silně alergický, vizuální efekty jsou sice obstojné, ale z 90% zcela zbytečné (Katovo "cool" otevření lahví piva budiž příkladem), hudba nevhodná a rušivá (tím myslím písničkový soundtrack, Newton Howardovo score jsem ani nezaznamenal)... Zelený sršeň je dost možná nejhorší komiksový film, který jsem kdy viděl, a já jsem na něm doopravdy nenašel věc (Cameron Diaz se mi nelíbila nikdy), kvůli které bych mu dal alespoň hvězdu. A pochybuji, že 3D v kině by na tom něco změnilo. Je mi líto.(15.5.2011)

• - Předtím, než byl obsazen do pozice režiséra Michel Gondry, byl zvažován James Wan. (Caszidy)

• - Seth Rogen shodil kvůli roli Zeleného sršně přes 13 kg. (Caszidy)

• - Producent Neal H. Moritz zbožňoval Zeleného sršně už jako kluk a natočení jeho hollywoodského ztvárnění se pro něj stalo splněným přáním. (Olík)