Gondryho sršní snímek s vypasenou vizáží má návyky včely - jednou píchne a chcípne.. Zatímco mediální magnát tatínek byl "a bit of dick", jeho nesympatický milionářský synek je to samé, ale "huge" a já si jen celou dobu přál, aby na něho překvapivě nevýrazný Herr Waltz vylil ze svého domíchávače dvě tuny Biolitu.. V rámci žánru jsem ochoten přimhouřit oko nad tím, že by postava Seth Neerotogena byla dávno v důchodu, než by nevěrný sidekick (tchajwanský DiCaprio?) vyrobil všechna ta udělátka, že jsem dostal alergii na frázi "Let´s roll!" a že C.Diaz vypadala poněkud vyžile a to až tak, že by bez make-upu mohla strašit děti na skautské stezce odvahy, ale co neodpustím je to, že ač hravý a nápady hýřící, nedokázal Gondry najít potřebnou rovnováhu mezi komičnem a dramatem a naservíroval, i díky sebestřednému scénáři hlavního představitele, lehce zapomenutelný komiksový dýchánek s marnou snahou o jakousi stylovost. Jinak jako od přírody starostlivý člověk začínám mít obavy, aby si nějaký poblázněný mládežník pod vlivem filmů jako Kick-Ass, Hanna, či Green Hornet nespíchl na maminčiném šicím stroji přiléhavý kostým a se Zorrovou škraboškou nevběhl šířit dobro a spravedlnost do bytu dealera pervitinu ze sousedství. Do pár vteřin by jeho nerozvážný mozek mohla navštívit baseballová pálka a nebo přímo "Full Metal Jacket" (tím teď nemyslím ten Stanleyho film) a ani by mu dotyčným orgánem nestačila projít myšlenka, že neprůstřelným hrdinům kvete pšenka jen na filmovém plátně, či v komiksových sešitech..(30.6.2011)

Po slabém trajleru se ze ZELENÉHO SRŠNĚ vyvrbila velmi pohodová komiksová srandička, ve které Gondry a Rogen vesele a zajímavě blbnou s žánrem. Možná si řeknete, že už na vás bylo těch miliardářských playboyů hrajících si na maskované hrdiny moc, ale věřte, že tenhle má co nabídnout a sice to, že (zdánlivě) co nabídnout nemá. Britt Reid (Rogen) nemá svaly, vigilantské know how a dokonce ani prachobyčejné způsoby. Má ale prachy, vlastní noviny, klukovské nadšení pro věc a hlavně schopnost využít k naplnění svého snu (nebo jen výstřední zábavy?) chytřejší a schopnější lidi než je on sám, kteří mu s jeho originálním pácháním dobra pod pláštíkem páchání zla pomůžou, ať už vědomě či ne. Což je trochu jiná schopnost než jaká se od (super)hrdiny čeká a ze které bude v kině asi sotvakdo paf, ale účel světí prostředky říkám já. Naopak se snadno podlehne dojmu, že vše oddře Brettův multitalentovaný a charakterní pomocník Kato, ke kterému se Britt po úvodní bromanci nejen nechová patřičně vděčně, ale ještě ho sabotuje svou naivitou, hloupostí a ješitností. Ona absence výjimečného talentu a zároveň množství chyb mělo Britta zřejmě maximálně zlidšťovat, jenže z komediálních potřeb z něj byl vysoustružen až příliš velký blb. Nicméně faktem je, že bez Britta by Zelený sršeň neexistoval, což ho v mých očích dostatečně omlouvá a akceptuju ho jako hrdinu i mozek celého podniku. To Waltzův záporák, který se bez ohledu nato, kolik lidí zabije, ne a ne těšit odpovídajícímu respektu (ani mému), je jen komickou figurkou. Ohledně akce snaha byla, ale moc mě nezaujala a ocenil jsem spíš celkovou hravost, komiksovost, vtip a Furlongovo cameo. Kolem a kolem, KICK-ASS nepokořen (a pořád se vkrádá otázka, kam by to vytúroval Stephen Chow), ale přírůstek do rodiny je to slušný.(15.1.2011)

Absolutní nášleh, aneb odjkaživa krutě originální Michel Gondry na drogách!!! Zelený sršeň se absolutně vymyká z jakýchkoliv zaběhnutých filmových žánrů a načíná zcela novou kapitolu surrealistického comicsu. Je to sice kočkopes, kde absolutně realistické momenty střídají momenty absolutně nerealistické (ti dva trotlové by v reálném životě nepřežili ani deset minut), celé to ale z nějakého důvodu drží pohromadě. Glosuje se zde úplně všechno (kdo to kdy viděl, aby nepřístojně sexy asistentka hlavnímu hrdinovi vyhrožovala zažalováním za sexuální harašení), vše je proloženo absolutně mimózními hláškami, o které se stará především hlavní záporák s komplexem méněcennosti v geniální podání Christopha Waltze a celé to korunuje samotný Gondry, který je schopen do tří rychlých střihů nacpat tak enormní množství vtipů, že divákovi až nestíhá bránice. Za vrchol filmařiny pak považuji zrychlené záběry, které na jednu stranu totálně podtrhují grotesknost dění, zároveň ale dávají konkrétním záběrům, nebo scénám takovou porci dynamiky, že z toho až málem vlají vlasy. Je sice znát, že se hodně stříhalo a v první půli poněkud stagnuje psychologie, Rogenova postava je těžce na přes držku a zlom přijde pak naprosto záhy, když ale nastoupí absolutně zhovadilé finálové akční inferno (akce všeho druhu je obecně na špičkové úrovni), člověk už skutečně jen nevěří svým očím a jedno WTF střídá druhé. Ve finále brutálně originální film, který stěží ocení někdo, kdo není obeznámen s osobou Gondryho a také hrdý držitel hlášky pro tento rok... 9/10 a jednoznačné "I'm ungasable!! Filmový rok 2011 mohl stěží začít lépe... PS.: 3Dčko je ŠPIČKOVÉ!(11.1.2011)

otřesné vizuální triky a Rogenova otravnost, jinak velmi fajn divný film o dalších dvou superhrdinských pošucích. Se zajimavým, ale žel divně přehrávajícím a přehánějícím Waltzem. S pitomou ničím zajimavou a v ději nepotřebnou romantickou linií (a Diaz zde zase působí jako obvykle - myslím si, že to má nějak na střídačku). Se skvělým úvodem (academy award nominee Franco zase podává oscarový výkon) a ještě lepšími vizuálními Gondryho hrátkami. Jsem rád, že v poslední době se tvůrci snaží zpestřit akci a udělat ji nejen rutinně dobrou, ale i zvláštní. Na Kick-Ass to sice nemá (a ani na Pilgrima), ale stejně se na scény s Chouem kdykoliv rád podivám znovu. Příliš přemrštěné a přecpané finále. Druhý díl chci, ten motiv zlých superhdinů se dá parádně rozvíjet.(30.3.2011)

Tenhle film šlape jako hodinky. Jsou zde perfektní akční scény, které se střídají s těmi vtipnými, výborný záporák, skvělá ústřední dvojice a Cameron taky dostala prostor. Nicméně něco mi tam chybělo. Film si ze sebe (nebo spíše z komiksového žánru?) dělá prdel, ale pak se začne brát trochu vážněji a v tu chvíli to začne haprovat. Navíc, Seth Rogen je sice takřka geniální komik, ale jakmile se pokusí zahrát něco s vážnou tváří, tak není věrohodný ani trochu. Kdyby film celý byl pojatý v rámci "ok, uděláme si prdel z komiksových předloh a zároveň jim vzdáme hold", tak by mi to nevadilo, jenže to tak není. Nicméně je dobré zopakovat - je to vynikající film, kterému něco schází, aby byl dokonalý. 80 %. P. S. A prosím vás, uklidněte s těmi řečmi, že Cameron je důchodkyně. Nevím, jaké důchodce na ulicích potkáváte vy, ale Diaz má do nich zatraceně daleko.(21.4.2011)

• - Jedná epizóda MythBusters (od r. 2003) bola špeciálne venovaná tomuto filmu. (Priso)

• - Do hlavní role byli zvažování George Clooney, Jake Gyllenhaal, Mark Wahlberg a Vince Vaughn. (Linkyc)

• - Zelený sršeň byl původně rozhlasovou hrou, poprvé vysílanou roku 1936 a běžící až do roku 1952. Třebaže zde byly ve 40. letech dva seriály (13-, respektive 15dílné), 6 dílů toho prvního bylo upraveno do 100minutového představení, a několik epizod ze seriálu, jenž běžel v roce 1966, bylo spojeno v dvojici 90minutových filmů, je tento snímek prvním originálním ztvárněním Zeleného sršně v Hollywoodu. (Caszidy)