Americké biografické hudební drama vypráví o vzestupu a pádu legendárního afroamerického rappera Christophera Wallacea, který se proslavil jako „The Notorious B.I.G." Film sleduje jeho závratnou cestu k úspěchu - od mládí, jež strávil v 70. letech v Brooklynu, až po tragickou smrt v roce 1997.  Malý Christopher získal stipendium na soukromé katolické škole a jeho matka udělala všechno pro to, aby ho uchránila před nástrahami ulice. Bylo to však marné. Už jako teenager začne prodávat drogy, ale jeho život se změní, když přítelkyně Jane otěhotní. Narození dcery ho nasměruje k rozhodnutí vydělávat a být nezávislý - ať už legálně nebo jinou cestou. Jeho rappová nahrávka se náhodou dostane do rukou hiphopového impresária Seana „Puffyho" Combse a ten z něho doslova přes noc vytvoří senzační afroamerický kulturní fenomén. Zároveň s úspěchem však přicházejí nové tlaky a osud má s Christopherem jiné plány... Wallaceho v mládí ztělesnil jeho vlastní syn Christopher Jordan Wallace, v dospělosti ho hraje Jamal Woolard, režie se ujal George Tillman Jr. (oficiální text distributora)

Mickel odpad!

Natočeno podle skutečně vymyšleného příběhu. Kdo trochu rozumí, tak ví, že nikdy nebyla válka mezi East Coast a West Coast jak se o ní mluví. Vše byl výmysl médií a hlavně vlády United Snakes of America aby zastřel svoje vraždění těch nejlepších, co se postavili proti ní a věděli, co se kurva děje..........tzn.hlavně 2 PACA a B.I.G. Dělo se to dřív a děje se to i dnes a je jen otázkou kdo bude další, možná Moss Deff, DMX, KRS, Beast 1333 nebo někdo další kdo hlásá pravdu?? Nasrat na vládu a jejich loutky jako sou Jay-Z, Lil Wayne, Ludacris a další co vymejvaj mozky mladejm lidem skrz děvky, káry a prachy. NASRAT ()

fafejt001

PROČ TO MUSELO BÝT TAK VULGÁRNÍ ???? TAM TO ASI JINAK NEJDE , ALE STEJNĚ . JINAK TO BYLO VYDAŘENÉ . MĚLO TO SPÁD . VÝBORNÝ JAMAL . NO I PŘES TU VULGARITU MUSÍM DÁT ČTYŘI . ()

PatrikP4

Je tomu skoro 20 let co svět přišel o dva nejlepší rappery, co kdy byly a to už nikdo nezmění... Tupac - 25 let, Biggie Smalls - 24 let... To co na svůj věk dokázaly? To už se nikdy nikomu nepovede... Nikdy se nevypátraly lidi co to udělaly ať jednomu nebo druhému... Teď k samotnému filmu... Naprostej luxus s luxusním OST... Nic více není co dodat... Kdo tohle neposlouchá - nepochopí, kdo na tom nevyrostl - nepochopí... Nikdo vás ale na to nenutí se dívat... Rest In Peace Biggie Smalls and Pac... ()

KoudyTheAlko

Skvěle zpracovaný snímek o mladém Christopherovi, který se protlouká životem v Brooklynských čtvrtích. I přes to, že i on zvolil svého času poněkud klasickou formu podnikání v Brooklynu se snaží prosadit rapem a povede se mu to naprosto neuvěřitelně. Jeho příběh však bohužel nemá šťastný konec. V tomto filmu natočeném podle skutečné události můžeme opravdu dobře nahlédnout do úskalí života slavného rapera v nejslavnější éře hip hopu. Na filmu mě velmi zaujalo a potěšilo, že Biggieho v mládí ztělesnil jeho vlastní syn Christopher Jordan Wallace a ve filmu je použito hodně reálních záběru z reakcí lidí na Biggieho smrt a z jeho pohřbu. ()

onde

Důstojně natočený biografický film o jednom z nejvýznamnějších raperů. Očekával jsem nějaké podprůměrné béčka, ale režie, scénář i kamera byly na úrovni... ()

tahir

Vyborny film, ci uz pre fanusikov alebo nefanusikov tohto zanru hudby. Po Falcovi dalsia pecka z tejto oblasti. ()

TripleDouble

Spíš než film bych to bral jako dokument narozdíl třeba od Get Rich or Die Tryin. Dozvěděl jsem se spoustu věcí jak a co bylo mezi east coast a west coast, ale na druhou stranu to trochu působí jako laciný béčko. ()

Sutil

Král Králov .. 2 Pac Biggi Eazy-E Big Punk Proof .... A dnes žijúca legenda Dr Dre ... East Coast a West Coast stratili veĺke osobnosti . Film je dokonalou ukážkou ako sa z malého " negra " v Brooklyne stala obrovska hviezda za pomoci Puff Daddyho ... Neodporučam pozerať s dabingom . Nieje tu o čom písať hudba neskutočna , Jamal Woolard ako Biggiho druhý brat .... Videl som to asi 1000x ... Denne niekedy aj 3 krát ... REAST IN PEACE .... 2 Pac Biggy Eazy-E Big Punk Proof ... ()

koubick

Biggy Biggy Smalls is the illest... Chápu odpůrce rapu a hip hopu, ale mně samotnému to nijak nevadí a proto tenhle film řadím k nejlepším filmům svého žánru vůbec. Život legendy East Coast rapu od začátku až do konce, skvělý soundtrack, 2Pac, beef mezi Západem a Východem vykreslený z východní strany. RIP B.I.G. ()

RajmikCZ

Příběh obyčejného teenagera, který vystoupal na výsluní díky svému chtíče být nejlepší raper na světě. Bohužel pro něho si svojí slávy příliš dlouho neužil. Drsné prostředí a závist ostatních lidí ho zdolala a on byl zabit. Narodil se 21. května 1972 v nemocnici St. Mary's v newyorském Brooklynu matce Volettě Wallacové. 2 roky na to je opustil manžel, tedy jeho otec George, kdyby tenkrát věděl co se vyklube z jeho syna určitě by jsi to rozmyslel. Přezdívku "Big" získal v dětství kvůli své tloušťce. Sebevědomí mu určitě nechybělo, když již v 15 letech o sobě tvrdil, že bude nejlepší. Biggie, po vydání svého prvního tracku ovládl doslova Americké hitparády a to celé ho vyhouplo nahoru. Dlouhé přátelství s Tupacem Shakurem, ale přerostlo a nakonec ze všeho zeslo a na Tupaca zautočili ozbrojení pachatelé. Jeho přátele zabili a on sám s rozsáhlými zraněními utekl. Později obvinil právě Biggieho, že to na něho všechno narafičil právě on a bylo po přátelství. Později na sebe tito dva začali dělat dissy(skladby, ve kterých se uráželi navzájem). Tupac Shakur umírá a Biggie je v tom sám. Lidé po něm jdou, chodí mu vyhružné dopisy, že bude zabit, kvuli smrti Tupaca, že za vše může on. On ale se svým obrovským sebevědomím stále všechno bral s rezervou a oného 9. března 1997 v 00:45 umírá v utrubách svého automobilu po zasažení střelnou ranou. Víte co je paradox? Názvy jeho alb.. 1.album - Ready to die (první album a také nejúspěšnější album, které obsadilo snad ve všech zemích 1.místo v hiphop žebřících. 2.album - Life after Death (vydal v roce 1997) ()

MissCarter

K tomuto filmu jsem přišla zcela náhodně,sama bych si ho asi nevybrala,ale jsem ráda,že jsem ho viděla..Sama nyní poslouchám jiný styl,ale v době,kdy proběhla střelba na 2-Paca a za pár měsíců i na B.I.G.a jsem situaci sledovala a tento film mi pomohl to celé pochopit.Je to velice vkusně udělaný životopis a myslím,že hlavní postavy by byli spokojené,kdyby se ovšem mohli vyjádřit. R.I.P. 2-Pac R.I.P. Notorious B.I.G. ()

Johny_Blaze

Lepší než 8 Mile a určitě i lepší než Get rich or die tyin. Hodně mě bavil děj ze kterého jsem vyjímečně neměl ani dojem vyumělkovaného života mladičké celebrity. Shlédl jsem s chutí a shlédu i příště. ()

Duston_Movie

Mrzí ma, že takto dopadol biggie a hlavne tupac, ktorý ma ako herec veľmi oslovil. Film bol dobrý, ale bola to sčasti fikcia, čo mi ale nevadilo. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží