Zapálený policista Mike (John Cusack) je na stopě vraha řádícího v ulicích Buffala. Po té co Mikovi zmizí dcera, se tento případ stává osobním. Mike je ochoten udělat vše pro nalezení své dcery a ví, že pokud svou dceru nenajde do 48 hodin, tak už ji pravděpodobně nikdy neuvidí. (Intersonic)

mupimup

Je s podivem, že americké demografické statistiky už dávno nezavedly kolonku zohledňující nemalé procento obyvatel, oživujících jaksi podpodlažní základy amerických předměstí. Není přece žádným tajemstvím, že každý průměrný američan vlastní dřevostavbu s prostorným sklepem, patřičně vybaveným dle úchylky svého majitele. Úchyl z našeho příběhu nechce nic menšího, než zvrátit nelítostný vektor americké společnosti vytvořením rodiny z čisté lásky, přičemž oběť, kterou se rozhodl pro naplnění této myšlenky podstoupit, spočívá konkrétně v periodickém osouložování unesených štětek. Jak už to ale bývá, ne vždy je slunce na obloze. A tak si jednou, místo nadějné samice, přivede Úchyl z vánoční chumelenice domů zcela nenadějného obimbaseného transvesťáka. Drobný omyl, snadno vyřešitelný pohrabáčem, řekli byste. Následky šokézního vykolejení již vykolejeného Úchyla jsou však pro projekt PURE LOVE doslova osudové. Nedbaje starého přísloví že: transky chodí vždycky v páru, udělá následně náš Vykolejenec prakticky tu samou chybu unesením obtloustlé, podivné "dcery" místního policejního detektiva, jejíž ženství, (popř. stadium transexuálního procesu) lze uhodnout de facto jen z kontextu filmu. Přehlídku temné strany ženského charismatu pak završuje detektivova parťačka, u níž mi záhy vyvstala otázka, jak se mohla taková nesympatická a neschopná kráva pochybné minulosti dostat do velící pozice policejního sboru. Naštěstí je vše, v rámci geniality páně O´Neillova šokujícího závěrečného odhalení, vysvětleno její pravou totožností, coby ZAČÁTEK SPOJLERU vyšinuté svině KONEC SPOJLERU. Přihodíme-li k již zmíněným ještě nešťastného, pobíhajícího detektiva, černošského nemocničního vepřoida a dvě emeritní rajdy účastnící se projektu, máme hned na scéně celé obsazení dramatu. Jakkoli rozdílné se tyto postavy zdají, mají společné to podstatné, a to, že jejich osudy mi byly díky autorovu zpracování dokonale ukradené. Upocený, neoriginální, nezajímavý film. Fuj. ()

Xanthe

Ukázka Stockholmského syndromu v průměrném thrilleru se zdánlivě nesouvisejícím názvem. Závěrečné sekvence snímku působí trochu přemrštěně, nicméně přisuzuju kladné body za to, že pointu lze předem prohlídnout opravdu těžko, i když celý film poněkud devalvuje. Vážně by mě zajímalo, nakolik byl film "inspired by actual events". ()

Psycho.R

V jeden den jsem shlídnul Zmrzlou zem a Únos. Oba filmy inspirované skutečnou událostí, oba mrazivé, v obou hraje Cusack, jen tady ho najdete na světlé straně síly. Od filmu, jež čestí distributoři pojmenovali Únos, jsem nečekal nic. Zkrátka naštvanej tatínek si jde pro dceru. Ale po postupném odhalování skutečností jsem se fakt divil, že mě tenhle film minul. Ta jedna hvězda navíc je za konečné rozuzlení, které jsem rozhodně nečekal. ()

Murdock

nuda k zalknuti, postavy nepresvedcivy az beda...napeti nulovy, zaporak ubohej...az na par solidnich momentu jen dalsi hrebik do Cusackovy rakve... ()

.killer.

Zklamání. Mám rád Cusacka a těším se takřka na každý film, ve kterém hraje - krom těch romantických. The Factory se ale opravdu nepovedlo a jediné, co stojí za zmíňku, je poměrně dobrá atmosféra. Když pominu to, že námět je ohraný a nezáživný, pořád tu je dost děravý scénář a předvídatelný děj. ()

Zombiepod

Cusackovi tieto role v béčkových kriminálkach celkom sedia. Factory nie je ničím iným, ako bežným "actual facts" krimitrilerom, ktorý má však solídnu temnú, oldschoolovú atmosféru a dostatočnú dávku napätia, čo na nenáročné sledovanie úplne postačí. Carpenter mi síce trochu liezla na nervy a zbytočný finálny zvrat deju skôr uškodil ako pomohol, dalo sa to celé pohodovo stráviť. ()

papadoce

Tento film má kopec chýb, avšak po Frozen Ground je to druhý film kde si nemyslím o Cusackovi, že je úplný kokot a to chce hviezdy, aspoň 4. ()

Miagy

Únos je typickým americkým kriminálnym filmom, s jasnými prvkami (detektív, obeť, prekvapivý záver). FIlm som si celkom vychutnal, ale chýbala mi v ňom tajuplnejšia atmosféra, na aké som pri Cusackovych filmoch zvyknutý. Dej je jednoduchý, dostatočné akčný a napätý, záver je vynikajúci a prekvapivy, filmu však možno uberá trochu dlhšia stopáž. Ale inak slabé 4*, resp silné 3 :) ()

RedRose

John Cusack je skoro vždy v pohodě a tady taky... Naproti tomu ten ksicht Jennifer Carpenter to je strašný vlastně vždycky... Navíc ji dali v dabingu úplně děsný hlas který k ní nesedí... Film samotný je takový průměrný thriller, který nijak neurazí, ale nijak zvlášť nenadchne... Dceruška se oblíká jak šlapka a tak je i unesená jako šlapka... Polda otec díky tomu přijde na stopu, ale "unesli ti dceru, pár týdnů volna ti prospěje" takže pátrá na vlastní pěst... Taková běžná klasika... Závěr je celkem povedený a jako celek tomu dám 58% ()

ratpile

Neoriginální, vizuálně tuctová (byť sníh dodal atmosféru) kriminálka, která ale boduje obsazením a poctivostí. Snad jen pokus o závěrečný twist nevyšel. Nepředvídatelný byl jen kvůli tomu, že nedával příliš smysl. Celkový dojem ale pozitivní. Slušná žánrovka. ()

NoIdentity odpad!

Zajímavé je, že v některých komentářích čtu pozitiva k závěru, sorry, vydržím hodně, ale tohle je fakt na odpad. Kolikrát mám obavu, že to co plácám do svých projektů je těžce nelogické a nereálné, ovšem tomuto závěru, dle mého soudu, neuvěří ani dítě ze školky. Je mi líto, u mě je onen nečekaný šok naprostým odpadem. Nechápu autory, co je vedlo k takovému klišé? Snad snaha šokovat za každou cenu? Pro mě tedy těžce křečovité a nestravitelné. Škoda, celý film měl docela zajímavou atmosféru a mohl to někam dotáhnout. Mě osobně "pointa" přivedla akorát k rozčílení, jestli si ze mě náhodou nechce scénárista tak trochu střílet :P Na druhou stranu se mu minimálně povedlo vyvolat ve mě emoce :D Vlastně po mírném vychladnutí mi dochází, že celý film je tak nějak složen z klišé a již tradičně okoukaných nelogických prvků, takže závěr je vlastně jen jejich vyvrcholením. ()

jafuska

Opět další brutální film, který já nemusím, dobře, film byl napínavý, tajemný, ale vše kolem toho nechutný, brutální zabíjení prostitutek, to není nic pro mě, ale, herec Jon Cusack kterého mám ráda, opět ve své dobré herecké kvalitě opět nezklamal, a herečka Jennifer Carperter, známá ze seriálu Dexter, velmi mile překvapila, a do budoucna si myslím, že ji ještě uvidíme, a to bych byla moc ráda ()

joelly01

Detektivka na stredu vecer docela akceptabl. Sice asi milionkrat omlete klise, ale u televize me to udrzelo a ani jsem u toho neusnula (Na rozdil, o hruzo hruz uplne je mi to skoro trapne priznat, od Fincherova Zodiaka). Roberts i Cusack v norme, co me iritovalo byl casting te nesympaticke oplacane dcerky a pak taky te policajtky. Nez jsem po filmu stihla zacit nespokojene mrcet tak mi Klenot pravil ze jsem konecne vybrala nejakou dobrou detektivku co ho desne bavila. Takze za nas oba prumer. ()

angel.CZ

Skvele rozjety zacatek vysetrovani. Jenze nekdy uprostred si reknete ze mate taky nejake podezdreni. Trosku chladnejsi konec, ktery se odehraje vlastne jen za par minut. Me osobne to nevadi, ale takhle rychlich koncu jsem uz par videl a videl i lepsi (zmizeni). Ovsem i mnoho horsi (na ty jsem z chuti zapomnel). Shrnu to takhle, kdo ma rad naleti, krimi a trosku se dokaze vzit do nejake postavy, tak urcite na vecerni koukani velmi dobre vystaci. 60% ()