Zapálený policista Mike (John Cusack) je na stopě vraha řádícího v ulicích Buffala. Po té co Mikovi zmizí dcera, se tento případ stává osobním. Mike je ochoten udělat vše pro nalezení své dcery a ví, že pokud svou dceru nenajde do 48 hodin, tak už ji pravděpodobně nikdy neuvidí. (Intersonic)

divak84

str8 to the DVD filmy mají i rozhodně horší kvalitu než má tento thriller. Johny je muj fejvryt takže jsem musel zkouknout navzdory pyčacké jenn. carpeter jejíž sykavky a hnusnou držku sem nemohl vystát nikdy nikde. a u ní se zastavme. kdo neprokoul rádoby super špica twist že zrovna ona je ta mrdka od "daddy yankeeho" (tema neplodnost-hned si vzpomenu na knížku co četla,šlapkařská minulost,poslední telefonát v autě "he is with me right now). akorat škoda že Johny zařval, rád bych viděl bullet v její držce. film solidní, sklep solidně temný. je pravda že v usa žije kolik pubočů? několik desítek milionů a oni zrovna nacastingujou takovou tlustou klišovitou ubrečenou krávu co poslouchá green day. ale jinak ok film, neurazí, nenaročného divaka pobaví,my sečtělejší si řekneme M E H šest sekund po závěrečné sceně ()

Eraserhead

Slušně natočený krimi thriller nesoucí se v duchu těch z 90. let - z téhle doby je mu nejblíže Sběratel polibků. Bohužel, scénáristé mají zřejmě diváky za nevšímavé tupouny, takže závěrečný twist je prokouknutelný až hanba asi od dvacáté minuty. ()

dopita

Na můj vkus velmi pozvolna odvyprávěný příběh. Tak pozvolna, že mi to připadá jako film ze sedmdesátých let, ovšem bez tradiční atmosféry. Závěrečné "překvapivé rozuzlení" na mě působilo jako pěst na oko, čili mě nesedlo a otrávilo mě. No on mě vlastně film otravoval už předtím, takže závěr byl už jen třešnička (spíš bobek) na dortu. ()

Teabag

Vcelku slušná krimka, kde Cusack předvádí svůj obvyklý průměr. Tempo je dobré, scénář ucházející. Za mě dobré. 3* P.S. Jennifer Carpenter je super :-) ()

lucijelucije

Zapálený Mike, kterému to zase až tak moc nepálí, je prostě obyčejný detektiv, který nemá nadpřirozené schopnosti, a nevidí nám jasné souvislosti, kterém by mu mohly ulehčit a hlavně zrychlit záchranu jeho dcery. A to je na tomto krimi-thrilleru právě to bezvadné. Nemluvě o skvělém a pro mě nečekaném závěru. Možná, že The Factory není mimořádná exkluzivita, ale pro mě je to dost dobře zpracovaný , napínavý a promyšlený film. 7/10 ()

tterez

Jeden velký like! Ohromně příjemný detektivní příběh s výborným koncem. Člověk si myslí, jak je o všem informován a ono ejhle! 80% ()

vander19

Johny Cusack má zrejme rád divné až úchylné filmy. V poslednej dobe som ho v inom hrať ani nevidel. Tu som konečne očakával, že sa to zmení. Zo začiatku je to taký klasický príbeh akých nám už produkcia naservírovala viac ako bežný Grék za svoj život kebabov. Aj ma to zo začiatku moc nebavilo, predpokladal ako to dopadne. Nasraný otecko vbehne do domu a toho psychopata odpáli s luparou ako sedliak svoje prasa pri zabíjačke. Lenže Cusack má fakt rád pošahané veci a aj tento film je ku koncu psychopatická nálož. Potešila aj prítomnosť Jennifer Carpenter aka Debry Morgan z Dextera. Tu je jasne vidieť, že aj ju evidentne priťahujú psychopatické scenáre a rada pracuje na tomto štýle. ()

woodsman

film totalny masaker vau a taketo veci sa fakt deju ten konec to ma normalne odjebalo to som fakt necakal vyborne natocene a este nakonci ta nahravka v telefone vau kludne mohly natocit pokracovanie ()

Illy

Mám doma jednu manželku a dvě děti a musel bych být psychopat abych chtěl víc. I kdyby byli ve sklepě na řetězu. Solidní thriller, který mě docela bavil. ()

Thomas_xxxxx

Pre niekoho len žánrové klišé bez niečoho nového. To je síce aj pravda, ale nič to nemení na tom, že to bol kvalitný thiller. Možno nebyť toho zvratu na konci, tak by som dal len 4*. ()

Gore

Určitými aspekty mi to připomnělo film Zmrzlá zem, který jsem viděl den předtím, a ve kterém pro změnu John Cusack hrál vraha prostitutek a kvalitativně se to i stejně pohybuje. Jen u Únosu ten překvapivý závěrečný zvrat jsem vytušil hned asi po dvaceti minutách filmu, a celou dobu jsem si říkal, že snad nejsou tvůrci natolik hloupí a použijí ho, neboť to každému musí být hned jasné, a snad překvapí s něčím originálnějším, ale je vidět, že jiné eso v rukávu neměli. Ale i tak se jedná o jednohubku, co neurazí a poměrně rychle uteče...jen je škoda, že Cusack se stává hercem jednoho výrazu, stejně jako Nicolas Cage, kteří se spolu setkali práve ve zmíněné Zmrzlé zemi. ()

petikacka

Zajímavá krimi, temná atmoška, slušní herci a sqělej John Cusack...Zápletka dobrá a konec velmi hustýýý...Jo, milé děti, rodiče se maj poslouchat....Za mě 85% ()

agassi68

Slušne natočený thriller, ktorý však okrem záveru neprekvapí ničím. A bez Cusacka by skončil hlboko v poli porazených.. ()

Ben Nevis

Je to obstojně koukatelné přes to, že si scénář musí pomáhat nepravděpodobnými náhodami (vrah unese dceru ne ledajakého policajta, ale zrovna toho, který je posedlý jeho chycením) a závěrečný zvrat zase působí nelogicky, protože ze záporáka(ků) dělá dementy a psychopat, který roky uniká chycení, nemůže být mentálně postižený. ()

MickeyStuma

A tak tu máme dalšího pošuka, který se rozhodl udělat u sebe doma ve sklepě svoji vlastní továrnu na děti a to tím, že unese mladé holky a bude je přivádět do jiného stavu. A to by bylo, aby také neunesl i dceru policajta, který půjde okamžitě po něm. Velice známý námět bohužel místy způsobuje předvídavost, ale jinak ten konec opravdu překvapil. Tvůrci se snažili o temnou až mrazivou atmosféru, jenomže to nějak zůstalo na půl cesty. Snaha však je velice znát. John Cusack ve své roli dělá seč může, ale jakoby tomu pořád něco chybělo. Charakter padoucha sice je zajímavý, ale ne zase až tak, že vzbudil v divákovi nenávist. Tempo se drží poklidně a příběh jako takový se zdá být jinak bez chybičky. V konkurenci s obdobnými snímky tedy obstojí, ale bude se spíše držet vzadu. ()

Charlie84

Cusacka mám rád, takže pokud mají jeho filmy aspoň minimálně snesitelné recenze, většinou jim dám šanci. Cusack nicméně asi nemá rád kinematografii obecně, a likvidaci filmového průmyslu si snad vzal za osobní zodpovědnost, protože jinak si výběr projektů, kterých se účastní, zkrátka vysvětlit nedovedu. The Factory (minimálně podle první béčkové zcény) přesně zapadá do šablonovitých, nesmyslných thrillerů, kterých se tak rád účastní, ale už po pár dalších minutách mi svitla naděje. Prakticky vše co následuje je prudce koukatelné, některé scénky a rozvinutí příběhu bych se odvážil nazvat až originálními, otázkou samozřejmě zůstává, jak snesete závěrečnou pointu, protože ta je, řekněme...poněkud více originální...někdo to veme jako plus, někdo bude kroutit hlavou...já mám pocit de javu, způsobený nedávným promítáním Laguierova "Tall Mana", který je taky profesionální práce, taky se na něj hezky kouká a taky se na konci štípete do zátylku, jestli se vám to náhodou nezdá. Ve světle Cusackovy filmografie tedy jednoznačný nadprůměr, na poli mírně béčkových pátraček po sériových magorech taktéž, ve srovnání se seriózní kinematografií typu Fincherových "Seven" už bych byl rozhodně opatrnější...ale za vidění to stojí, to bez debat... ()

Kingjiri

U mě spíš převládá spokojenost, protože jsem dostal, co jsem skromně očekával - průměrně působící thriller na jedno zkouknutí, zapadající do Cusackovy nevýrazný filmografie posledních let. Potěšila slušná temnější atmosféra, práce s kamerou a hudbou. Příběh byl hodně přitaženej za vlasy (hlavně závěrečnej twist) a já mám vážný pochybnosti o inspiraci skutečnými událostmi, nicméně jsem se nijak nenudil. A je taky fakt, že určitá nepředvídatelnost (byť vykoupená těžko uvěřitelnym zvratem) je v rámci žánru docela vzácnost, takže dávám hodně opatrně palec nahoru. ()