Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

fastum

Neuvěřitelně cool bitky, strašné dialogy a nic moc herci. Největší problém je, že Shyamalan nás vůbec neseznamuje s hl. hrdiny, takže jsou nám prakticky jedno a navíc se těžko chápe jejich motivace. Všechno se děje jaksi narychlo a zmateně. Soubojů je sice pomálu, ale když přijdou, stojí za to, tudíž za ně dávám hvězdu. A druhou přidám ještě za výtečnou hudbu. Zbytek je poblázněný chaos bez vnitřního mechanismu. Bohužel. ()

Doggy3344

Tak nejprve mě mrzelo, že využili jen hrstku z mytologie, kterou tento svět může poskytnout, ale konec nám nastiňuje, že budou nejspíš další díly. Třeba se setkáme ve dvojce s taji království země a možná i ve třetím dílu střet s královstvím ohně. No uvidíme, ale propadák to rozhodně není, možná tomu jen musíte přijít na chuť a chápu, že na takovýto typ filmu každý tu chuť nenajde. ()

Zombi

Já prostě nemůžu uvěřit, že tenhle průser natočil Shyamalan, protože hroší fantasy jsem už dlouho neviděl, vlastně, horší film jsem už dlouho neviděl. Samotný námět zní výborně - ovládání živlů, zakomponování kungfu, vyvolený, který ovládá všechny živly atd., ale scénář je naprosto tragickej a režie i herci jej zdárně dohánějí. Když ten prcek s tetováním na kebuli přijde do vesnice, začne vykřikovat že je avatar a že se mají všichni vzbouřit a začne kungfu jógou metat větry, místo vzedmutí adrenalinu se ve vás vzedme maximálně něvěřící úšklebek, jak to působí směšně. Když v jedné scéně Patel vybuchne i s lodí a jeho strejda je z toho na prášky, a v další scéně jsou spolu na lodi nepřítele (Patel tajně) a klábosí spolu jakoby se nic nestalo, řeknete si, že je něco opravdu špatně, víc vypisovat nebudu, za to mi to nestojí. Mimochodem, akce tu skoro není a když už je, tak nestojí za nic, triky průměr, lokací pár. Vyhněte se tomu. ()

Marys

Na to aké to malo parádne trailery to bola riadna sračka. Scenár a dialógy akoby zverili niekomu postihnutému. Celé to pre mňa vyznelo priam groteskne vo veciach, v ktorých to tak vôbec vyznieť nemalo. Bieda. ()

Phorbo

Nejen, že mi příjdou herecké výkony (možná krom taijiquan výkonů mladého Ringera) naprosto špatné a nepřínosné pro jakoukoliv... cokoliv, tak i scénář (ačkoliv jsem neviděl seriál) a napsané dialogy mi někdy naprosto nedávaly smysl. Postava Avatara je navíc strašně přechytračelá a vlastně není možnost se dostat k jeho minulosti a nic se o ní ani nedozvíme kromě toho že utelk protože se mu nelíbilo že nebude moct normálně žít. Jak si pak může režisér dovolit aby přišel Avatar někde a jen tak tam započal proslov o svobodě lidu země. Přes todle se prostě nepřenesu. Navíc šíleně kovové věci ohnivého lidu taky nejsou zdaleka košér jak si to asi Shyamalan představoval. Navíc mě trocha vystrašil fakt že hlavní hrdinové jaksi nejsou čínského, byť vůbec asijského (kromě těch z ohnivého kmene) původu a jsou to amerikáni jako vyšití i když jejich lid je komplet asijský a všude na mapách či v intru jsou rádoby čínské znaky (pokud se ovšem nepletu). Vytýkat něco kameře už ani nebudu protože točité záběry použité tolikrát už jsou pasé a filmu nedodají jakousi šťávu ani slowmotiony, bohužel tak často používané. Jsem jenom rád, že film neměl takový úspěch a druhý díl nebude. A pokud bude tak prosím sepišme petici, ať jej netočí MNS. ()

Mikeel

Myslím, že námět mohl být využitý daleko líp. Když se tu už načla další "kultovní" fantasy sága, tak to klidně už mohli natáhnout, aby se aspoň mohly projevit postavy, protože ty mi přišly jen jako nezbytný článek pro jakýkoliv příběh. S tím pak souvisí kvalita scénáře, který občas zněl jak z nějakého leporela pro předškoláky. Ale jinak jsem se slušně bavil. Vizuální efekty se mi líbily, samotný příběh taky. Jak říkám, kdyby se to všechno víc vykreslilo, tak by to bylo super. Jo, a doufám, že to už bude pokračovat, když už mě to tak napnulo, tak chci aspoň vědět, jak to bude s plešatým chlapcem s šipkou na hlavě dál! :D (Jinak chci taky pomocí Tai-chi umět ovládat živly!) ()

lukasd

Škoda, že se z tak originálního a zajímavého režiséra jako byl Shyamalan začíná stávat pouhý řemeslník. 55% ()

Cement73

Toto je presne ten druh filmu,ktorý bude o pár rokov taký lacný, že ho zaradí nejaka slovenská TV na nedelne dopoludnie ako vypchavku programu... ()

Movie Gourmet

Špatně vystavěný děj, relativně neznámí herci, plitké, ploché dialogy. Film s mnohem větším potenciálem, který je lépe zpracován v seriálové animované podobě. Hindu rulez! Verdikt: 2* a 40 %. ()

spiritus

velmi mě překvapuje, že tuhle béčkovou slátaninu, natočil můj relativně oblíbený M.N. Shyamalan. Tehle film není vůbec ničím zajímavý. Je kolem něj sice efektní pozlátko, ale má absolutně prázdný vnitřek. Je to dětsky naivní, předvídatelné, bez pointy. Ztráta času, nic víc. ()

Esgalnor

Takhle zkazit skvělý seriál, to se jen tak nevidí. A to mám Shaymalana rád. Ale tohle mu teda nevyšlo. Vizuálně hezké, ale to ničemu nepomáhá, příběh je totiž nelogický, postavy nezajímavé a neoriginální a celé to je špatné. Hvězdičku za pěknou akci, triky a OK hudbu, myslím si ale, že tohle je jeden z nejhorších velkých filmů tohoto desetiletí. ()

krusty2 odpad!

M. Night Shyamalan je nič moc scenárista a to je jeho najvacsia slabina.Mal by si dat napisat scenár niekomu inému a potom to rezirovat a možno by to bolo OK.Nikdy som ho nemusel,ale zacina mi ho byt aj luto.Dva braky po sebe a este za toľko mega to je ale pech. ()

Luukec

Je to sice spíš taková pohádka pro děti, ale docela zajimavá, efekty povedené a zápletka taky.. Hlavně konec, kterej jasně naznačuje že tvůrci mají v plánu natočit pokračování.. ()

Simgal

Jako pohádka pro děti je to ok, ale jako vážně myšlené fantasy? To asi těžko. Není to sice až taková hrůza, jak jsem se bál, ale chtít po lidech 200 Kč za lístek do kina kvůli 3D mi v tomto případě příjde jako krádež. Škoda jen těch Ačkových triků. Stát to pár dolarů, mohlo se to považovat za ucházející parodii. Na druhou stranu musím říct, že pokud chcete něco odpočinkového u čeho opravdu nemusíte přemýšlet, tak je to docela zábavné (hlavně díky přijatelné délce). p.s. scénář je tak špatný, až byl místy zábavný. To co by se v jiných filmech řešilo aspoň 20 minut nějakou výpravnou, to se tady sfoukne v jedné větě vypravěče: "Potkal princeznu a ona v něm okamžitě našla zalíbení." a hotovo :) ()

Kratoc odpad!

Ja to už dál nesnesu. Proč prostě někdo nemůže natočit normální fantasy? Když už to podle traileru vypadá schopně, tak se z toho vyklube úděsná kravina, která navíc si nenechává snad ani vrátka pro další díly, ale rovnou se to bere jako hotová věc. Takže minimálně další dva, tři díly nás ještě neminou (resp. mne minou určitě, nejsem sebevrah, abych na něco takového koukal znovu). Myslím, že je škoda, jak nebylo využito potenciálu docela zajímavé světa. Tragické byly udělány souboje a bitvy, které se vlastně okamžitě zvrhly v osobní souboje (jo, takhle se určitě dobývají města) a do toho tam všichni cvičí tai-chi. No prostě takhle ne! ()

PhillM.

No tak pokud od toho nic moc nečekáte, dočkáte se. Vizuálně výrazný film s prachbídnými hereckými výkony. Ale dá se u toho probendit propršený letní večer... ()

Erik7595

Úprimne ľutujem, že som sa predtým nepozrel na reakcie z filmu. Jednoducho na tomto filme nie je pozitívne nič okrem digitálnych trikov. Hrozný herci, čo sa nesmierne blbo tvárili do kamery,smiešne a trápne znejúce dialógy, oničom dej, ktorý ma nudil a vôbec ani trochu ma nevtiahol, tie niektoré scény, ktoré vyzerali smiešne a ani nemali...Akčné scény boli niektoré celkom dobré, to jediné na filme bolo ako tak v poriadku. Chýba tomu aspoň aj náznak fantasy atmosféry, alebo niečoho, čo by tomu nudnému a nechcene smiešnemu nepodarku vylepšilo renomé. Ale bohužiaľ, tým tento rodinný fantasy snímok nedisponuje (rodinný?, deti by u toho skapali nudou, žiadne dobrodružstvo ani napätie). Dávam 20% za celkom dobré triky, inak film, ktorý už nikdy nechcem vidieť. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011