Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

RajAthen

Nepatřím k těm, co by se vozili po filmu, jen pro to, že je to takříkajíc v módě. Jedinou hodnotou tak pro mě zůstává, zda jsem si snímek do určité míry užil. Užil? Neužil... Poslední vládce větru je nekonečná nuda se špatnými hereckými výkony, zvláštním vztahem lidí k ovládaným elementům a nebetyčnou drzostí si myslet, že bude další pokračování... ne, děkuji. ()

Navrus09 odpad!

Naprosté zklamání přišlo již v tom momentu, kdy jsem viděl trailer. Co však nadcházelo po spuštění filmu bylo mnohem horší. Pro mě jako fanouška TLA a LOK je tato parodie vlastně urážkou a jedním obrovským zklamáním. Není divu, že to dopadlo tak příšerně, když se někdo snaží nacpat jednu celou sérii do jednoho filmu. Nejvíc jsem se zhrozil u pomalého ovládání živlů a rozhovorů mezi hlavními postavami. Už to nikdy nechci vidět! ()

forkys

Milovníky fantasy tenhle film hravě uspokojí, hodně efektů, nadpřirozené bytosti, ovládání přírodních živlů.. Na můj vkus zase pokulhávaly nějaké studiové scény (například hned ta úvodní, když sourozenci najdou avatara v ledu) a také mě zklamala délka filmu, poměrně hodně věcí bylo nastrkáno do hodiny a půl.. Scénář taky mohl být propracovanější, některé dialogy byly fakt trapné, hlavně když "učitel" předával malému buddhovi naprosto přirozené a logické věci na zlatém podnose, jako kdyby šlo o největší tajemnství. Právě vývoj a transformace schopností hrdiny nadchne každého nerda nejvíce a zde to bylo sestřiženo do pár minut, jen aby se už mohlo bojovat.. ()

kukkik odpad!

Jediná trochu pozitivní věc na filmu jsou snad jenom efekty a i ty jsou přinejlepším průměrné. Co mě vyloženě nas** je, že se tvůrci ani nepokusili dosadit do rolí herce alespoň trochu podobné předloze. Nesympatičtější obsazení v adaptaci jsem snad neviděl. Naprosto zahozená šance. odpad! ()

Smejki

Pohádka o tom, jak si bývalý největší lucker mezi filmovými matláky zase nabil držku. Tady je špatně všechno kromě pár vizuálů. ()

Hashirama

Tady máš populární značku a klidně si s ní vytři prdel, naše cílovka stejně okusuje pastelky, taxe nemusíš moc snažit. Scénář únavnou slovní vatou usilovně “buduje” mytologii, a přitom se reálný děj i postavy vznáší ve vakuu a celá stopáž je prošpikována doslovnými monology a scénami, kde někdo vysvětluje, proč se děje, co se děje, a postavy dělají, co dělají, a jak celý svět asi má fungovat. Jinak to při zvoleném (ne)vypravěčství ani nešlo, vzhledem k tomu, že je příběh tvořen zprvu zdlouhavým objasňováním nudné béčkově fantaskní agendy stylem “potkali jsme plešatýho kluka, a protože to vyžaduje scénář, půjdeme s ním světa kraj, i když ho známe dvacet vteřin, ale než vyrazíme, zajdeme na guláš k babce, a ta nám bude pět minut vysvětlovat, jak funguje tenhle svět a proč tu jsou duchové”, posléze slepými odbočkami (zajetí v chrámu), které zase obnažují spoustu logických děr, a pak holými stěžejními scénami, mezi kterými neexistují žádné spojnice, takže reálně sledujeme scény ve stylu “panoramatická koláž s vysvětlujícím monologem a dalším nášupem mytologie /střih/ hrdinové přicházejí do města a dvě postavy se na sebe podívají a usmějí se /střih/ z postav je pár”, a divák si musí sám domyslet nějaké pojivo, kde spolu postavy vedou dialogy a vzniká mezi nimi vztah, a ještě si teda domyslet, kolik zhruba uplynulo času mezi jedním a druhým střihem a co všechno se asi mohlo stát. Díky tomu pak katarze dokonale nefunguje, jelikož se odehrává ve stylu “tak jsem tady, před pár minutama jsem měla random monolog o tom, že mě kdysi oživil duch, a teď se musím obětovat, ale byla jsem před kamerou asi dvacet vteřin a moje jediná vlastnost je, že mám bílý vlasy, takže teď umírám, tak ahoj”. Tomu taky velmi napomáhá fakt, že ani hlavní postavy nemají žádný charakter a jedná se jen o figurky, které odříkávají vysvětlivky. Jedinou jakžtakž funkční postavou je Dev od Matela, jaký je to však paradox, že jeho postava je pro děj absolutně nepodstatná. Finále (kde je samozřejmě další doslovná expozice o kometě, která dává superschopnosti) už je pak jen studiovým výkřikem do prázdna a zoufalou snahou o vytvoření další dojné krávy, čemuž napovídá i fakt, že ačkoliv si hrdinové na začátku jasně stanoví cíl, na konci stopáže nejsou ani v polovině. Dramaturgicky je tak film nejen rozbitý, plný prázdného plkání a nesmyslů, ale ještě působí jako drahý pilot k seriálu, na který by se nikdo (normální) nechtěl koukat. Zvláštní jsou také akční scény (které se naštěstí s přibývajícími minutami poklidně zlepšují měřítkem, choreografií, technicky i tempem a finále už není vyloženě pro ostudu), které z počátku působí jako vtipně bizarní záběry z kaskadérské zkoušky, kdy kamera poklidně pluje vzduchem, jedna postava udělá break dance, digitální efekt deset vteřin pluje vzduchem, druhá postava čeká a musí se pohybovat jako NPC v tahové videohře, když zrovna není na tahu, pak zareaguje (všichni okolo staticky stojí), dá si dalších deset vteřin, aby někoho objala, a pak okolo stojící statisti opakují tohle schéma, přičemž divák přemýšlí, komu v tu chvíli, když to natáčeli, bylo nejtrapněji. S hezkou výpravou a efekty, avšak dějově blbý a vykastrovaný, charakterově nijaký a dramaturgicky vyloženě retardovaný festival tvůrčí marnosti, a doufejme, že zároveň Shyamalanova derniéra zabírání obličejů tak, aby se pokud možno nevešly do záběru. () (méně) (více)

web-dat

Film na úrovni .. 5 hvězdiček. Nějací .. ne právě rozum pobralí lidé tomuto filmu dali odpad ! Odpad se dává filmům typu - Playgirls nebo třeba Ace Ventura Junior ... prosím Vás lidi vzpamatujte se !!!!!!!!!!!!!!!!!! Tohle hodnocení, opravdu není aktuální. ()

coinneach

Přestože u předchozích filmů indického filmaře ( Vesnice, Žena ve vodě, Stalo se) se mluvilo o zklamáních, Shyamalanova režie v těchto filmech fungovala a zachraňovala, co se dalo. V Posledním vládci větru však selhává i ona! Tvůrci již od samého začátku rozehrávají značně neosobní a pokulhávající fantasy příběh plný oslích můstků, kterému vráží kudlu do zad tragické herecké výkony v čele s Jacksonem Rathbonem a Nicoulou Peltz, jejichž postavy naprosto postrádají sílu, jíž by mohly oslovit diváky, a nutno dodat, že český dabing odpovídající béčkovému filmu šířícímu se výhradně na starých VHSkách, jejich výkony jen "podtrhává". Jenže Shyamalan tápe i v situacích, kde bývá tradičně silný, v tomto snímku se mu ale atmosféru očekávání, nemluvě napětí, nedaří ani nastínit a jeho počínání pak v konečném důsledku působí směšně, v bojových scénách se pak často přidává i příchuť trapnosti, která graduje ve chvílích, kdy se scény značně podobají těm z Jacksonova Pána prstenů (pohled na lodě obemykající Vodní město, závěrečné klanění se novému hrdinovi). S hořkým úsměvem na divákových rtech se tedy začíná i končí. Poslední vládce větru není proklatě špatný film (slušná hudba, obstojné efekty), proklatě špatný film M. Night Shyamalana ale bez debat ano. 50 % ()

Ogrb

Já bych to neviděl zas tak zle. Ale uznávám, je to asi proto, že Shaymalanovi jsem za ty jeho skvělý filmy ze začátků schopnej odpustit asi všechno (líbilo se mi dokonce Stalo se, Ženu ve vodě pak považuju za geniální). Co z toho vyplývá. Moje opatrný doporučení berte každopádně hodně s rezervou. 6/10 ()

Akitenshi

Jedna hvězdička za to, že ta nepříjemná princezna nepřežila a druhá hvězdička, že to nebylo příliš dlouhé... Miluju filmy, u kterých se musí zapojit mozek, ale nesnáším filmy, které si na to pouze hrají. Prostě - velmi slabý příběh, nekvalitní herecké výkony (rozhodně teď nemyslím všechny, hlavní mladá čtveřice voda-bumerang-oheň-všechno chvílemi drželi doslova celý film), slabé efekty a když už myslíte, že je film naprosto na dně, náš národ mu ještě podá krumpáč a lopatu v podobě mizerného dabingu. Ne, dobře, možná poněkud přeháním, ale film mě docela zklamal, čekal jsem od něj asi příliš a myslím, že se s ním dalo vypořádat o mnoho lépe... ()

boo-boo odpad!

Neviem, či má ešte zmysel nejako tento film rozoberať. Z ktorejkoľvek strany sa nato pozriete, kdekoľvek náhodou HĽADÁTE niečo dobré...nenájdete nič. Je to prvotriedny patok bez hlavy a päty, výplach mozgu márne sa snažiaci nájsť v sebe nejakú myšlienku, tváriaci sa ako veľkofilm storočia. Hovno v pozlátku. P.S. U nás šla len dabovaná verzia, takže som to videl česky, no pochybujem, že TIE vety by sa dali odrozprávať dobre v akomkoľvek jazyku. ()

LakiyL

Slabota. A toto ma byť trilógia??? Ameno! Efekty celkom fajn, spracovanie je na tom oveľa horšie. Shyamalan má dobré nápady no v poslednej dobe ich nevie kvalitne previesť na filmové plátno. Druhá časť bude potrebovať trošku viac fantázie (či už dejovej alebo v spracovaní sveta), pretože toto bola veľmi zle zrealizovaná záležitosť (ako napr. The Happening) ()

Epimetheus

S rodinou sme šli na tento film ani neviem prečo. Ak nerátam 3D efekty tak toto bol jeden z najhorších filmov na ktorých som bol hádam od tohto roku. Strašné dialógy, scenár úplne mizerný, a na zjavné pokračovanie ma teda nikto nevtiahne! ()

Tatianistka

Nechapem ako mozu dat niektori ludia tomuto filmu nalepku odpad iba kvoli tomu ze sa to nepodoba na anime serial!! Aj keby sa jednalo len o tu podobnost v deji a postavy, tak proste ten film si odpad nezasluzi v ziadnom pripade..neznasam ak niekto nedokaze hodnotit bez predsudkov voci povodnej verzii, a skusili by ponat ten film len ako samostatny. A kedze ja som hodnotila objektivne pretoze anime predlohu tohto filmu som nepoznala a film som si pozrela s istymi mensimi pozitivnymi ocakavaniami, ktore boli nadmieru prekonane. Film sa mi velmi pacil..malo to podla mna vsetko co ma fantasy film obsahovat..uznavam, ze mozno spociatku sa mohol clovek v deji stratit, ale ak dava pozor tak ku koncu mu musi byt vsetkoo jasne a odnasa si so sebou prijemny filmovy zazitok. Takze sa tesim na dalsie casti a dufam ze budu:).. ()

s_c_o_r_p

Rozhodně to i přes své chyby a nedostatky není film na odpad. Pokud člověk není zaujatý, najde si něco, co se mu líbí. Souhlasím s tím, že dabing byl děsný a vše bylo tak nějak osekané. Na druhou stranu dobrý bojový scény, hudba a sympatický Rathbone, i když byl trošku za tydýta. Zacílení pro mladší diváky řekla bych. Nevyužitý potenciál v podobě hloupoučké pohádky - přesto určitě koukatelné. ()

dydl1

opravdové sklamání,skvělý potencionální nápad,který byl zavržen špatnými hereckými výkonny,špatnými dialogy,špatným střihem,špatnou dějovou návazností,hodně špatnými až amatérskými bojovými scénami.Nicméně mám rád pohádky,mám rád efekty a miluju krásnou hudbu a ta tady rozhodně byla.slabší 3. ()

RajCZitko

Z tohoto snímku mám trochu smíšené pocity...Z hlediska vizuální stránky to bylo velmi povedené. Co se ale příběhu týče, takt to byla taková pohádka, kterou by skonzumovalo i nenarozené dítě, a tudíž pro nás náročnější to bylo hodně málo. I přes fakt jednoduché storky tam bylo spoutu nejasností a zmatení. Navíc když už si říkáte, že jste někte v půkce, máte za sebou hodinu a půl, a příběh který je možno shrnout i v jedné větě. Navíc film je nakonec useknut a lidi, kteří se už jen z principu chtějí na film dodívat, nemají šanci. ()

Aress odpad!

Je to sokujici zjistit ze kreslene postavicky jsou lepsimi herci nez clovek z masa a kosti. Serial je skvelej, akcni, vtipnej a urcite ne nudnej a trapnej. Je to ostuda ze tohle vypustily na svet ............Vahal jsem, chtel jsem dat aspon 1* za vizuální triky ale kdyz jsem to nakonec zrekapituloval tak to nestalo za nic a co je jeste horsi je to ze tento film mel byt zfilmovana verze animovaneho serialu tudiz pribeh a scenar byl mel byt takřka steny ale nebylo tomu tak, pusobilo to dojmem ze reziser zkouknul par dilu serialu a napsal si par nahodnych hlášek a predal to hercum. Jinak herecne obsazeni je katastrofalni, nanejvyse Dev Patel tvori vyjimku ale i ten se celkem ztrapnil svoji hereckou karieru po tom skvelem uspechu ze Slumdogu ....................... ()

Shredder

Potencial to malo, ale ostal znacne nevyuzity. Rathbone aj Peltz absolutne nevyrazny, s prehladom ich zatienil aj serialovy herec Shaun Toub. Co ma vsak najviac zarazilo je Shyamalanov slaby scenar vdaka ktoremu snimok uplne pochoval. ()

vojtik

M. Night Shyamalan zažívá krizi středního věku. Všichni mu to odpustíme a budeme tajně doufat, že to pomine. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011