Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

Wardan

Shyamalana mám opravdu rád, dokonce i Happening mě dost bavilo, ale tohle je fakt megafail. Shyamalan si sice pohlídal vizuál a triky, ale co s tím, když je to mizerně napsané od děje, přes dialogy až po postavy. Navíc herci jsou hodně špatní (zvlášť hlavní trio Ringer-Peltz-Rathbone je štavnatý kiks), jediné stravitelná postava je princ Zuko, protože Dev Patel je docela sympaťák, i přes to, že hystericky přehrává. A epický dobrodružný fantasy blockbuster, který má jen pět lokací vypadá dost divně sám o sobě. Jo a jen tak btw: choreografie ovládání živlů vypadá strašně směšně. ()

sirien odpad!

Tohle je SRAČKA a když to v Honest Trailers nazvali "insulting adaptation" tak k tomu byli ještě přátelsky vstřícní. Fanoušci úžasné předlohy odcházeli z kina v průběhu a my co jsme zůstali do konce jsme měli chuť zvracet ještě několik dní potom (a já ještě dodnes kdykoliv si na to vzpomenu). Tenhle film se má ke své předloze asi jako se má anální znásilnění nohou od stolu v temné uličce k sexu s přítelkyní. Pokud existuje peklo, tak tvůrci tohodle by se v něm měli smažit na věčnost a pokud ne, tak by si zasloužili aspoň demonstrativně postavit ke stěně a popravit bez milosti. EDIT: Tohle dělal tentýž člověk co 6. smysl? WTF!? To už ho potkal Alzheimer se stařeckou demencí nebo co? ()

Hapretor

M. Night Shyamalan nás poctil dalším svým "veledílem". Seriál jako předlohu neznám - soudím tedy jen film. Jestli se pokoušel náš milý Ind o filozoficko-mystickou poučnou podívanou, tak se mu to silně nepovedlo. Jestli se pokoušel o jednoduchou "pohádku" pro celou rodinu s příměsí trocha náboženských žblebtů, tak se mu to docela vyvedlo. Koukat se na to dá, není to tak stupidní a závěr je i celkem působivý. Bohužel nejde o nic originálního, takže můžu vyzvednout jen ne úplně špatnou trikovou stránku, a že film zabaví, aniž bych litoval času. Na druhou stranu ale M. Night Shyamalana vidím jako průměrného režiséra, který nemá "Bůh" ví jaké schopnosti ve vyvolání záživné atmosféry, která diváka pohltí. O svých počinech mluví jako o "veledílech" a vychvaluje je do nebes, že jsou plná poslání a sdělení směrem k divákovi. Až na pár opravdu povedených filmů, podle mě, tomu fakt tak není. ()

misa_laska

Tak tohle bylo lepší než dobrý, ale naštval mě ten konec.. Evidentní příprava na další pokračování... Já chci přece vědět jak to dopadne (i když si to každý jistě domyslí... samozřejmě bez zápletek a odboček hlavní linie filmu - pokud budou.) Prostě to skončilo to v tom nejlepším. Přišlo mi to jakoby useknutý v půlce. Což vzhledem k tomu, že pokračování ještě není, háže na film lehký stín zdlouhavého čekání a jakéhosi nenaplnění. ()

gumbo

I představení na Ember Island (S3E16) bylo samo o sobě o třídu lepší než tahle matlanina. Do filmu se holt 22 dílu se všemi odkazy a zapomatovatelnými scénami nacpat nedá. Jelikož sem spoustu scén ze seriálu poznal, mohl jsem hodnotit okolik jsou ty ve filmu horší. A to nemluvím o plochých postavách, kde vůbec žádná nesnese byť jen minimální ohodnocení. Ten kdo měl na starosti casting, by se k filmu neměl přiblížit ani na světelný rok (proč mám neblahé tušení, že to byl Ind?). Sklamání roku a Shayma-lama ať už nic netočí..the last airbender must be the last shaymalan... 15% P.S. Jak jinak mám hodnotit film, při jehož "bombastickém" finále jsem musel znuděn odejít, abych neusnul? ()

Rami

Vždycky je mi tak smutno, když se někdo snaží převyprávět fantasii reálnější a zároveň mnohem více omezenou formou. Nikdy to totiž nemůže dopadnout dobře. Výsledky bývají tristní - prázdné dialogy tvářící se jako moudra, herci, kteří nevědí, jak se mají tvářit, aby se s nimi dokázal divák ztotožnit, šílená kulisovost a umělost spojená s pořádnou dávkou megalomanie. Poučení - nikdy se nesnažte převézt animovaný snímek do hrané podoby, zklamete tím všechny ty, kteří mají alespoň špetku vlastní fantazie. ()

kostej_

Skvělý asijský film pro publikum, které chtělo klasickou hollywoodskou povídačku. Film se srdcem. Stačí jen přistoupit na jeho pravidla. ()

gogoroxy

Mrzí mě, že jeden z mých oblíbených režisérů Shyamalan upadl do menší/větší umělecké krize, nicméně věřím, že se vrátí časy Šestého smyslu či Znamení a poslední slabší kousky se rychle zapomenou. Poslední vládce větru byla trochu podprůměrná Shyamalanovská pohádka, kterou bych ale rozhodně nehodnotila tak radikálním odpadem, už kvůli dle mého názoru dobrého výkonu roztomilého Noaha Ringera a celkem dobrým efektům. Nevím jestli budu mít chuť se podívat i na pokračování ale nezatracuju to. ()

Pitaya

dabing na hovno (za to ale můžou češi), 3D uplně na hovno, nechápu proč jsem na to koukala v brejlích, protože kdybych si je sundala vyšlo by to nastejno, minimálně půlka filmu uplně ve 2D a zbytek jen decentně upravenej, fakt jen chtěli vytřískat prachy z toho, že do programu napíšou 3D, ale pokud jde o film jako takovej tak žádná katastrofa to nebyla. ()

tuwanakha

Příjemný akční film pro všechny věkové kategorie, který jsem viděl v původním znění z titulky a tudíž ani zde zmiňovaný mizerný dabing mi nemohl pokazit výsledný dojem. Rozhodně se těším na pokračování a vcelku je mi jedno co si o tom zdejší pseudointelektuálové myslí :-DD ()

Regis

I bez znalosti předlohy nemusím hádat, že největší kámen úrazu je v nápadu nacpat celou sérii seriálu do 100 minutové stopáže. Potom se nemůžeme divit, že všechno je zrychleno do nesmyslného tempa. Budování jakéhokoli příběhu, tak očividně nefunguje. Ostudné dialogy a charakterová prázdnota je toho výsledkem. V celku to na vás potom působí dojmem nesmyslu, kterým nezbytně nemusí být. ()

Pr4d3d

Jako by nestačilo, že už jen ten nápad je dosti tupý, ale jeho realizace je ještě horší. Vizuální "orgie" (za 150 milionů to mohlo vypadat podstatně lépe) nezachrání stupidní příběh, celkově dost špatné herecké obsazení, i když tady není co hrát, ani totální zkraty v ději. Nudná, stupidní a směšná podívaná pro děti, kterým se líbí hrátky s vodou. ()

Joll

Otřesný snímek, ve kterém vám není sympatický jediný herec, kde neuvěříte jediné emoci a kde si každých 15 minut bere příběh nějakou obezličku, aby vůbec mohl ve svém nekonečne nudném vyprávění pokračovat, to je zklamání roku. To je Airbender. Hlavně ať to proboha nemá druhej díl..... Jediná dobrá věc jsou efekty a to je zoufale málo na film. ()

hEROic

pohybuje se jako Opici kral, mluvi jako Opici kral, ale nevypada jako Opici kral.... kdo je to??? seznamte se s Posledním vládcem větru!! bejt osumdesatky, byl by tenhle malej opicak muj idol a ty mily Shyamalane muj Buh... bohuzel jsi se sekl o ctvrt stoleti, takze uz pro me nejsi nic nez pohasinajici hvezda! nicmene beru, ze jsou i dnes divaci, kterym jeste nebylo deset let a proto budu fer a pridam z nostalgie jednu miniaturni hvezdu... jinak by to bylo slabych 40% ()

optimus0s

Shyamalan bude asi vládce vody, protože nechal tento film upustit od všemožnejch emocí a nechal jen tak plynout jako vodu. Pořád nemůžu uvěřit, že tuhle pohádku pro děti předškolního věku a školáku v prvních dvou třídách natočil režisér Šestého smyslu. Nebýt těch efektů, tak je to horší, než Letopisy Narnie a to už je co říctů ()

NGP

Jakožto neznalec animované předlohy k filmu musím říct, že i Shyamalanový snímek hodně připomíná styl anime. Je to vidět skoro z prvního záběru. Bylo to v tom poznat podél celého filmu, protože všechno působilo uměle a nedůvěrně. Zkrátka tento příběh by se měl nadále držet animovaného zpracování, protože kdyby to někdo náhodou chtěl předělat do celovečerního filmu, tak je k tomu potřeba asi jiná story. Tohle je prostě přesná ukázka toho, proč by se remaky dělat neměli. Špatný film to ale není! Líbí se mi úmysl, vůbec téma živlů vždycky ve mě vzbuzovalo nějakou zvláštní zaujatost. Jak říkám, na animovaného Avatara jsem se začala koukat až teď, proto mi nepřipadá Shyamalanův záměr špatný. Rozhodně efekty by měli přidat nějakou šťávu na jinak nezajímavém anime, ale také moc nenadchli, je to hodně málo pro kvalitní 3D snímek. ()

Quipido

S přihmouřením třetího a k tomu ještě jednoho normálního oka dávám hodnocení dvou hvězd. Tak špatné herce jsem hodně dlouho neviděl. ()

J. T. Kirk

Myslím, že slovo nuda tento film vystihuje naprosto skvěle. Noah Ringer mi připadal strašně nesympatický. Z prvních trailerů jsem očekával úžasný a zajímavý film, ale po prvních recenzích jsem své očekávání poněkud zmenšil, takže jsem byl připravený na to, že dostanu málo, nebo dokonce vůbec nic. Všechno by to šlo udělat dosti zajímavějším a lepším způsobem. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011