• MM_Ramone

Tak toto je veru poriadna úbohosť. Andy Kraus zasa rozohráva svoj trapný maďarsko-hlupácky humor. Na mňa to ako tak fungovalo pred niekoľkými rokmi v Uragáne. Mierne ma to začalo nudiť v "Susedoch". Ale tuto ma to už absolutne otrávilo. Ešte musím podotknúť, že herci ktorí sa zišli v tomto sitkome, sú mimoriadne zlí. Ústredná dvojica Kraus, Ráková by bola prijateľná, ale ten ostatok je herecká katastrofa. Tí ľudia musia byť snáď divadelní ochotníci niekde z ústavu pre postihnutých. A český skrachovanec Ladislav Potměšil sa ku nim výborne hodí. *(10.9.2008)

• lilina133

Musím sa priznať, že v kuse som nevidela ani jednu časť a myslím, že je to len dobre, lebo by to mojej psychike veľmi nepomohlo...Stačia mi upútavky, úplne...Jediné, čo nechápem je, že ako niečo takéto môže niekto zcela dobrovoľne pozerať bez trvalej ujmy na zdraví...Toto je vrcholné týranie divákov...(20.9.2008)

• MisoSasky

Viki Ráková sa snažila utiecť naspäť k role, ktorú vie hrať - k bláznivej Maďarke. Aj Andy Kraus sa utiekol k jedinej role, čo vedel hrať - k Maďarovi. No zabudlo sa, že Susedov najmä preslávili Zuzana Tlučková a Peter Marcin. A Marcina nenahradí nijaká tvár zo Slovenskej sporiteľne. A žiadnu 'cundru' Sládečkovú nenahradí český kňaz. Pre divákov, samozrejme, lákadlo - Susedia mali čaro. Toto však nie. Jedna hviezdička zo slušnosti. Inak nepozerateľné.(28.10.2011)

• janesX

No, je to vtipnejšie ako "Profesionáli" a zábavnejšie ako (tým istým scénaristom napísaný) Panelák, ale: už zakrátko to celé začína nudiť, a to z jasného dôvodu - asi 85% všetkých vtípkov a humorných situácií čerpá na použitej "pomaďarčenej" slovenčine. Stále dokola tie hry so slovíčkami začnú pôsobiť ako dvakrát počutý ten istý vtip, k tomu ešte trápny. Zdá sa že Andy Kraus v tej dobe scénaristicky ešte len začínal a teda že sa bude pomaly zlepšovať, ako každý v každom inom remesle, no nestalo sa. Evidentne je stále vyťažený a ide mu len o kvantitu. ..A kvalita stále nikde, ani po rokoch. Vážne sa tiež pýtam, ako to už niekto tuna spomenul: Čím nás to tu ešte stále kŕmia a dokedy?!(19.7.2018)

• TERRORDROME

Prvá séria bola celkom zábavná aj keď to bolo všetko do bodky vykradnuté z majstra Tima. Druhá séria však už nebola o kutilstve ale o susedoch a nálož infantilných gagov získala obludné rozmery. Väčšina humoru spočíva v tom že niekto niečo povie, ten druhý to zas zle pochopí a potom sa to naťahuje ako sopel a herci pri tom púlia oči. Kraus sa aj so svojou kreáciou dementného maďara už môže nechať vypchať a uložiť do múzea SNP. Ráková už taktiež funguje len na baterky ktoré by sa zišli dobiť a na zbytku osadenstva je najzaujímavejšia Tlučkovej parochňa.(29.8.2010)

• - Celá prvá séria bola natočená v rekordne krátkom čase, a to za 19 dní. (Jozef.Payfen)

• - Lacko (Andy Kraus) oslovil Anabelu (Zuzana Tlučková) jej menom v celom seriáli len párkrát, inak ju označoval rôznymi slovami začínajúcimi sa na písmeno „A": Amélia, Anastázia, Annamária, Análbéla, Aurélia, Anakonda, Akvabela, Antigona, Afrodita, Artmedia, Andromeda, Arizóna, Agrippina, Auróra, Amnézia, Alabama, Ambasáda, Agónia, Artróza, Arabeska, Arytmia, Abeceda, Antónia, Analógia, Amplitúda, Agresia, Anomália, Arašida, Akrobacia, Andalúzia, Avokáda, Amorália, Agronómia, Astronómia. (fugyx)

• - Červené auto, ktoré má kňaz Petr v garáži na záhrade, je to isté, ktorým jazdí Ivana Švehlová v seriáli Panelák. (matthew.17)