Koprodukční drama režisérky Sandry Nettelbeckové divákům představí šarmantní a půvabnou profesorku hudby, která je podruhé vdaná, má třináctiletou dceru a zdánlivě jí nic neschází ke štěstí. Přesto se utápí v depresích a bipolární porucha ji posléze přivede až ke zhroucení a k úvahám o tom, zda nemá skoncovat se životem. V léčebně se pak setkává s podobně postiženou Mathildou, jíž se snaží pomoci…V hlavní roli exceluje Ashley Juddová, jejího manžela ztělesnil Goran Visnjic. (oficiální text distributora)

neneka

Po dlouhé době mě něco tak silně zasáhlo... ten smutek, hloubka, volání o (ne)pomoc, zdánlivý zmar, který jindy je skutečně jen zmarem, protože nelze jinak... a Ashley Judd - skvělá jako vždycky! Snad i "díky" vlastním zkušenostem. Klobouk dolů před ní. Říkám si, jak náročné to pro ni asi bylo? Mám ve svém okolí nemocné duše... a tak vás jen objímám a držím s vědomím, že ne vždy jde pomoci tak, jak bychom si přáli. ()

KOZEL84

Není na světě nic horšího než deprese.I kdyby měl člověk všechno,tak najednou nemá nic.A nikdy ani neměl a mít nebude.Navíc okolí depresi nechápe a kdo ji nezažil,to ani nikdy pochopit nemůže (blbá nálada a deprese je kurevský rozdíl).Takže se dá pochopit a možná i závidět,když se tenhle film někomu nebude líbit.Já vůbec nevěřím tomu,že se to dá nějak léčit a už vůbec ne vyléčit nadobro.To můžete zrovna tak pít vodu,než brát antidepresiva.Ashley to zahrála naprosto přesvědčivě (mě jí bylo tak líto,že sem měl furt nakrajíčku) a stejně tak Goran Visáč a Lauren Lee Smiths.K tomu jim pomáhala citlivá režie,výborně padnoucí hudba a dobře napsané dialogy (viz.kleopatra).Žádná hluchá místa sem ve filmu neviděl,ale je fakt,že konec byl trochu laciný.PS:Ashley a Lauren sou i jako trpící trosky nádherné (vlastně možná dvakrát tolik ;)) ()

Viperine

Příběh trochu potrhaný, ale jako impresivní sondu do bolavých duší, které jen stěží najdou pochopení u svých "normálních" bližních, musím snímek ocenit. ()

Tred2

Syrový pohled na život člověka v depresi. Skvěle navozovaná atmosféra prakticky v každém momentu a racionálně šílené chování postav mě drželo u děje, který byl vlastně nepodstatný. Po celou dobu trvání snímku jsem samozřejmě "fandil" v krásný happy end (a zároveň doufal, že to bude zajímavější). Bohužel po těch dvou hodinách jsem doufal v něco víc. To, že film dopadne jak dopadl, jsem čekal poměrně dlouho. To, že konec proběhne takhle rychle za to ne. Ani jsem se nestihl nadechnout a vše bylo vyřešeno. Surově, jednoduše a efektivně - tak jak to filmu a postávám v něm vyhovovalo. Nicméně nehledě na závěr se i přesto jedná o dosti emocionálně intenzivní záležitost, jenž ve mně bohužel/bohudík za den vyšuměl. Slabé 4*. PS: Pro mě přesvědčivější než Ashley byla Lauren. ()

Olík

Tak nám tady běží nějakej film, nějaká paní má manžela a nějaký dítě a tak si žijou. Až po půlhodině (což bylo právě za pět dvanáct, protože jsem se chystal film vypnout) nám paní režisérka laskavě vysvětli vo co tady vlastně půjde. Ta paní (jinak slušně zahraná Ashley Judd) je vlastně psychicky nemocná – konečně se začíná rozjíždět nějaký příběh. Koprodukční Kanadsko-Německy-Britské nezávislé drama vypráví o depresemi zmítané profesorce, která k nelibosti svého manžela (Goran Visnjic) a navzdory své rodině hledá pomoc u podobně nemocné přítelkyně. Německá režisérka Sandra Nettelbeck se pouze nepokouší vtělit do kůže vážně nemocné ženy, ale také se pokouší popsat vliv její nemoci na osoby jí blízké. ()

Harts

Výborně zahrané, docela mi tam ale chyběl pohled toho, jak to prožívá rodina, ale jinak jsem si říkal, chudák manžel ()

truby

Deprese v celé své kráse, oděná do čeného sametu, bosa a na pohublých tvářích místo slz kapky krve, schoulena do klubíčka, v koutě světa zvaném beznaděj. ()

anitae

Těžko hodnotitelný film - ze začátku jsem myslela, že něco tak nudného a dlouhého nevydržím, pohled na nemocnou věčně uřvanou Helenu byl pro mě nesnesitelný, zachránilo to až několik závěrečných minut. Deprese je pěkná svině, 3* ()

mira.l

Tyhle dvě hodiny s jedním cvokem, ze kterého se posléze vyklubali(y) cvoci dva rodu ženského, tak tyhle dvě hodiny šly nějak mimo mě. ()

miki68cz

Citlivé, náročné téma. Kdo nezažil nepochopí, jsem dosud díkybohu duševně zdráv ale mám přítele, jenž podléhá depresím a stěží se s nimi vyrovnává. Je to boj, boj s peklem. Skvělá Ashley Judd a velice sympatický Goran Visnjic. Tomu o čem film pojednává věřím a proto hodnotím vysoko. ()

whysoserious

Brilantní zobrazení toho, jak pomaličku a zpočátku velmi nenápadně začnou stavy úzkosti a později deprese ovlivňovat osobní život nejen člověka tímto postiženého, ale později i jeho okolí od opravdu malých, nepatrných změn až po absolutní psychycký propad. Psychologické filmy jsem vždy rád sledoval a tento se řadí k těm opravdu dobrým. Stojí to za to, zkoukněte to. ()

jafuska

dramatický film, který je o depresi a její vliv na člověka a jeho psychiku, těžko jsem se vžívala do pocitů Helen,protože jsem tuto nemoc nezažila, a tak si nedovedu představit, co takto nemocný člověk může cítit, vnímat, ale je to každopádně vážná nemoc, kde je jen tenká hranice mezi životem a smrtí, určitě povedený film, a hodnotit film s jednou hvězdičkou, to fakt nechápu proč, ()

mauinka

Pár velmi dobrých filmů o narušené psychice jsem už viděla a tenhle mezi ně určitě patří. Mám zkušenosti ze svého nejbližšího okolí a vím co taková nemoc dokáže a jak zkreslenou představu má o tom všem zdravý člověk.Díky za všechny dobře natočené filmy na toto téma. Myslím, že tento je hodně blízko pravdě a vnímavému divákovi otevře oči. Mě dostala scéna - setkání matky s dcerou v bytě Matyldy. Je tak těžké nerezignovat, a pro každého je impuls žít jiný... ()

angel333

Mimořádně surový a přesný pohled na bytost, která je ke světu až příliš ohleduplná na to, aby měla stejně příjemný osud. Audiovizuální efekty a jiné laciné triky se nekonají. Film vás totiž nenutí prožít si to samé, co Helen, film vás nutí uvěřit. A daří se mu to, mj. díky nenápadným detailům a díky skvělému výkonu Ashley Judd. V neposlední řadě si film trochu vypomáhá i stopáží, která nenápadně naznačuje, že Helenin problém není jen o pár bolestivějších měsících. Zajímavost: k natočení filmu vedla režisérku sebevražda její kamarádky, Katinky, které je film také věnován. ()

Sharleen

Toto so mnou pekne zamávalo..o to viac, že mám kamarátku, čo sa lieči na depresiu. Ashley Judd zahrala na výbornú a Lauren Lee Smith by mohla hrať čokoľvek, pre mňa to bude stále Lara z L wordu. ()

subic

Ashley Judd mě nikdy moc nepřesvědčila. Navíc tenhle příběh je dost depresivní, byť je velmi slušně a věrohodně udělaný. Asi už se na to nebudu chtít víckrát dívat. ()

mirkath1

Koho nenavštívila alespoň jednou ničím neopodstatněná třeba malá deprese, nemůže pochopit, co prožívá hlavní hrdinka. Hrozný život, nic vás nebaví, všechno připadá zbytečné, nudné, bojíte se žít, bojíte se umřít. ()