Bláznivá střela - Amerika v ohrožení

• USA An American Carol (více)
USA, 2008, 83 min

Bláznivá střela – Amerika v ohrožení je komickým převyprávěním klasické pohádky Vánoční koleda, ovšem s tím rozdílem, že namísto Ebenezera Vydřigroše se v hlavní roli objeví cynický anti-americký filmař Michael Malone. Ten se vydá na křížovou výpravu s cílem zrušit Den Nezávislosti, přičemž jeho zbraní je jeho nejnovější filmové dílo nazvané Chcípněte, vy americká prasata. V onen svátek, 4. července, ho však navštíví tři duchové, kteří se mu namísto Vánoc snaží ukázat význam Dne Nezávislosti.
Režisér této taškařice, David Zucker, je známý jako mistr filmových parodií (Bláznivá střela, Scary movie, Připoutejte se, prosím). Ve filmu si zahráli Kevin Farley, Kelsey Grammer, Jon Voight, Leslie Nielsen, Bill O’ Reilly, Dennis Hopper a James Woods. (oficiální text distributora)

topi80

Totální demence, vypatlanost a stádnost levičáků je bezednou studnicí inspirace pro to, jak si z jejich zakomplexovanosti, neúspěšnosti a zbytečnosti udělat legraci. Ostatně, sám to dělám často a rád. Tady se to David Zucker pokusil nacpat do jednoho filmu, který má sice k dokonalosti daleko, ale díky za něj. Co se nám od doby natočení změnilo? Zatímco ve filmu se média novokomsomolcům smějí, dnes už jim blahosklonně aplaudují. Ale to nevadí, neboť levičáctví, stejně jako každá ideologie založená na budižkničemismu, nejvíc kope právě ve chvíli, kdy jde ke dnu. Když jsem viděl celkové nízké hodnocení, napadlo mě, kolik tlachalů se ve filmu poznalo, ale pak jsem si všiml, že většina nízkých hodnocení pochází z let 2008 a 2009, kdy vše, čemu se film vysmívá, ještě nevyrostlo do tak obludných rozměrů. Možná by stálo za to, kdyby (dnes již jistě zmoudřelí) hodnotitelé posoudili film znovu. ()

Ivoman

Se slzou v oku dávám filmu s názvem Bláznívá střela tři hvězdičky. Ty tři hvězdičky dávám Kelsey Grammerovi (kterej je tam průběžně celej film a je skvělej), Leslie Nilsenovi (kterýmu je 83 let a běhá tam se šavlí v ruce) a Dennisu Hopperovi (kterej skvěle střílí zombie). Se slzou v oku je dávám proto, protože takovýmu pokračování bych je rád dal oprávněně, bohužel si stěží celkově zaslouží jednu hvězdičku, sice si dělá dobře srandu z Michaela Moorea, ale celej film o tomto člověku to neudrží a konec, kde se Michael Moor stane pravým američanem a začne věřit, že dvojčata napadli teroristi a upustí od konspirativních teorií, není ani směšný, ale k pláči. Tento film si nezaslouží název Bláznivá střela. Bohužel. ()

stephano odpad!

Mrzí mě to, ale David Zucker tohle opravdu po*ral. Herci mu sice pořád lezou do filmů asi ze solidarity, jenže když je za celou stopáž jeden možná dva vtipy a žánr je parodie, tak to je trošku málo. Prosím netrapte už Leslieho Nielsena, je to starej pán a zaslouží si lepší filmy. ()

MaxForValue

Nie je to vyložene nudné, málo vtipné, len pre Európana je väčšina vtípkov trošku "mimo", či už z dôvodu odlišnej kultúry alebo z dôvodu iného ponímania terorizmu a vecí s ním súvisiacich. Škoda, že Leslie nedostal viac priestoru, pretože "Michael Moore" je dosť slabý. ()

Prubner

To není komedie, ale pravičácký politický pamflet. To není film, ale žlučovitý výlev nenávisti a demagogie. Problém je, že se nelze smát satiře, která útočí z nesprávných pozic. Pravicová politika je zpátečnická a asociální a patří do propadliště dějin. Pravičácká satira, vysmívající se všemu levicovému, je totéž, jako kdyby nacisté natočili film vysmívající se Židům, nebo jako kdyby rasisté natočili film zesměšňující černochy. Tomu se prostě nelze smát, protože je to ubohé a trapné. ()

Pitryx odpad!

Tak tohle se tedy vůbec nepovedlo. Spousta politických canců a gagů jako když utrousí… Kam se poděla svižnost předchozích filmů. Navíc mám pocit, že název byl přeložen tak jak byl, jen aby se zvýšila sledovanost a že film nemá s „Bláznivými střelami“ vůbec nic společného. Začátek, ještě ušel, ale pak už je to jen šedivá nuda. 101220114000/6439/8007 ()

DeepMaster

Jsem asi ten americkej vidlák s tou páskou na očích. Není to žádné politické drama ale komedie. Já jsem se u toho pobavil, né že bych se válel v křečích, ale alespoň to nebylo oplzlé jako některé jiné filmy kde jsou jen čur... a mrd... Chyba je jen v tom že tomu daly český název Blaznivá střela. ()

rafix

Tenhle film nemá nic společného s trilogií "Bláznivá střela" s Lesliem Nielsonem. Ale jinak se na to dá koukat. ()

route60

Proč se jmenuje tato cvokárna podle Českého distributora Blániva střela? to jo zločn a David Zucker stratil soudnost natočil ledatak přehlídku trapasů a ne komédii.30% za několik málo okamžiků kdy jsem se kupodivu zasmál. ()

jeandepatch

Tahle dobře myšlená parodie je tu špatně hodnocená hlavně kvůli českému překladu. S Bláznivou střelou to totiž nemá nic společného. ()

Taron

To bylo tak nevtipné a většinu času trapné. Divím se, že jsem to vůbec dokoukal. Jedna hvězda za Leslieho Nielsena, který tu sice má jen dvě tři scény, ale aspoň jsou vtipné. ()

tsatsiki

Vtipná parodie na Borata a Vánoční koledu. Sice to už není vždy, tak úplně vtipné, jako byla původní Bláznivá střela a neřeší se tu případ, ale natáčení muslimského filmu a americká politika, ale musím přiznat, že jsem se několikrát pobavil. 40% ()

Infalín

Tohle není komedie ale agitka propagující správné americké vlastenectví, a to formou, která správné americké vlastenectví nejen neposílí, ale i zesměšní. Tenhle film zřejmě vznikl na objednávku nějakého vlastence, který je už po smrti, protože jinak by si to s jeho autory dávno vyřídil. Za zneužití názvu Bláznivá střela by měly taky padat tresty. Zasmál jsem se akorát párkrát na začátku, pak už mi stačil jenom nevěřící údiv. ()