Český film o lásce v každém věku, tajemstvích a nástrahách skrytých v obilném poli vznikl na základě úspěšného školního cvičení na FAMU, k němuž přibyly další dvě epizody. V první povídce Osina, odehrávající se v horkém dni začátku léta, se dvojice mladých lidí vydává hledat záhadné kruhy v obilí. To je skvělá příležitost, jak se blíže poznat a snad i zamilovat. V srpnovém příběhu Stoh prožije čtveřice kluků v tajném stohovém bunkru prázdninové dobrodružství s neznámou dívkou. Ta je za dodávky jídla a všelijaká další přilepšení odměňuje lekcemi v líbání. Podzimní epizoda Cesta zachycuje tíživé pocity starých novomanželů, kteří při nezdařeném návratu ze svatby uvíznou v rozblácené oranici... Iva Janžurová, ztělesňující statečnou nevěstu Jindřišku, získala za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli Českého lva 1998. (Česká televize)

mandlova

Osina v zadku :-D no jako tak přesně na mne ta slečna působila. Iva Janžurová byla klasicky o třídu výš a z filmu vyčnívala. ()

blackJag

První povídka tragicky špatná (20%), druhá je lepší, i když úpravy by snesla, ne že ne (50%), no a ta poslední, s Janžurovou, ta jasně kraluje (80%). ()

Autogram

Prvá poviedka Osina je lyrické pristátie mimozemšťanov, asi tak mi tí dvaja pripadali, jeden z Marsu, druhá z Venuše, a predsa si po začiatočných rozpakoch porozumeli. Bolo to milé a vtipné. Druhá poviedka Stoh je zaujímavý detský príbeh o nedetských veciach. Co všechno se může stát ve stohu. Z toho zobrazenia chlapčenskej duše so všetkými jej zákutiami by mohol mať radosť aj majster Kachyňa. Najlepšia poviedka a zaslúžene mala najväčší priestor. Tretia poviedka Cesta je oproti druhej úplným kontrastom, láska v pokročilom veku má iné formy. Janžurová si možno ani nemyslela, že si ešte zahrá nevestu. No nie všetko tu vypálilo až tak vtipne, ako by malo, a koniec je bez pointy. Tretia poviedka tak nezachránila štyri hviezdy, ktoré som filmu po celý čas želal. ()

Pollock

Osina neměla chybu a musím říct ve mě nechala nejsilnější dojem, tam jsem se opravdu bavil. Janžurová samozřejmě skvělá jako vždy, ale jinak průměr. ()

Gore

Jedině povídka Stoh mě dokázala vtáhnout do děje, jinak zbylé dvě byly nesnesitelně pekelná nuda ()

dakarin

První povídka milá, nenásilné vyjádření charakteru dvou mladých v kulisách letního pole. Ufóni jen jako příklad, co občas zaujme dorostence, méně již dorostenku. První povídka stojí za vidění jako zajímavost, trocha letní vůně a vůně mládí :-) Druhý příběh o partě dospívajícíh kluků o prázdninách je pouze ne zcela vyvedený. Ovšem třetí příběh je depresivní matly patly starších lidí v blátě, kterým by slušelo pobýt v klidu a pohodě. Tři hvězdy jen díky prvnímu příběhu... ()

Hrabovo

Osina 0,5* - Stoh 0,5* - Cesta 4*, za Janžurovou přidám na celkové 3*. Já to pořád říkám, že je to vynikající herečka. Posleddní povídka stojí za to, předchozí podle mne nikoliv. ()

Pitryx

Já mám povídkové filmy rád, ale zde se prala jedna hovadina s druhou. Vlastně první s třetí. Protože to byly opravdu blbiny na entou. Prostřední povídka sice nebyla také nic moc, dost to okecávala, ale jako jediná za něco stála. ()

SAINTS

Prva poviedka Osina je jasne najslabšia,naštastie dalšie dve su o triedu lepšie.Mne sa najviac pačila druha poviedka Stoch.Vyborne tu boli obsadeny detsky herci a aj dialogy boli autenticke.Tretia poviedka mala vyborne herecke vykony a bola zo všetkych najmenej veselaKeby bola prva poviedka lepšia boli by z toho štyri hviezdičky,takto je to na tri silne. ()

ostravak30

Roman Vávra toho jako režisér zase tolik nenatočil, alespoň co se týče filmů tedy. A já se přiznám, že z jeho děl mám nejraději Čert ví proč. Z tohoto povídkového filmu se mi líbí jen a pouze závěrečná povídka, protože jen ta dává alespoň nějaký smysl a dá se v ní najít něco o životě. První je totálně hloupá a každá dívka, která by takové martyrium vydržela by zasloužila pořádnou odměnu. Navíc trochu nechápu, proč od dvojice utíkají všichni, kteří v poli dělají úplně něco jiného, než zmíněná dvojice, tím spíš, když se milenci od všech postupně vzdalují. Konec povídky nám pak dává alespoň částečné vysvětlení, že oba jsou tak trochu střelení a docela se k sobě hodí. Druhá povídka je o to pikantnější, že Klára Issová musela olíbat celou bandu kluků, kteří v té době opravdu byli kluky. Že si nevšimli, že je těhotná je věc další. Ale dost vtipné bylo, kterak všichni uvažovali, jak se z polibku může stát dítě. Pořád ale obě povídky tak trochu považuju za něco pro zasmání náctiletých. Třetí povídka je jediná, která má hloubku a širší smysl. ()

subic

Dva blátivé příběhy nezachrání ani ten třetí s nevěstou Ivou Janžurovou a jejich zapadlém autě někde uprostřed polí čekajíc na traktor. Všechny 3 příběhy mají takovou divnou atmosféru. Pro mě další z filmů, který mi nějak kupodivu léta unikal a nakonec mi stačilo ho vidět jednou. ()