Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

BluT

Snižuju hodnocení ze 2* na jednu. Protože film, kterej těsně před koncem vypnu, protože už mě prostě vůbec nebaví, si vyšší hodnocení nezaslouží. ALE! Některý momenty byly dobrý, zabíjení zombíků chvílema zábavný, jen celkem neoriginální. 32% ()

Eraserhead

Parádní mix děsu a humoru... Zombie komedie našla nový domov - po Novém Zélandu a Anglii (Shaun of the Dead) se úspěšně přestěhovala do Norska... ()

Holina

V tomto filmu vnitřnosti běžně opouštějí tělo - na "nacistickém střevě" se dá dokonce viset či šplhat. Zombie komedie s prvky gore jsou pro speciálního diváka, který umí vzít hektolitry krve, půlení hlav, zašívání vlastní krční tepny nebo amputaci vlastní ruky s velkým nadhledem. Masakrální závěrečné pojetí je zřejmě inspirováno takovými kousky jako byl Braindead (ostatně jeden z hrdinů nosí tričko právě s motivem této komedie), ovšem samozřejmě nesahá mu ani po kotníky. Jinak ale atraktivní prostředí, hromada výborných fórů a parádní masky. ()

Ratherfly

Po jedné hvězdičce za rum, startky a lahváče aplikované v průběhu sledovačky, plus jednu za sympaťáka Herzoga _a pak minus dvě za to, že až na ten závěrečný čurbes je to úplná zhovadilost. ()

Ilhan

Myslím, že Malarkey to shrnul naprosto přesně. Zezačátku se to tváří hrozně stylově a na úrovni, ale postupem času se to začne efekty propadat do 80. let a logikou na úroveň tříletého dítěte. Když už se konečně zombie nacisti ukážou v celé kráse, film se trochu zvedá a závěr napravuje mírně reputaci, celkově to ale za moc nestojí. 40 % ()

showxman

Zřejmě můj první nazi-zombie horror a hned pěkně pobavil. Vtipně udělané vyvražďovačky a pár dobrých nápadů při přiměřeně dlouhé stopáži. 75% ()

Arach.No

Po druhém zhlédnutí jsem musel jít s hodnocením ještě o bod výš. Dead Snow funguje tak jak má. Film otevírá zajímavá scéna, která nám ukáže o co vlastně půjde, seznámení s postavami nenudí a jednotlivé charaktery se divákovi vzájemně nepletou. Přibližně od poloviny přijde řada na zombie nácky a následný masakr má opravdu grády. Zabíjení (ať už lidí nebo zombíků) je originální a vtipné, několikrát se člověk od srdce zasměje. Kvalit Evil Dead (II), nebo Bad Taste to určitě nedosahuje, ale jinak se jedná o perfektní film pro večerní krvavé pobavení. PS: Film The Bunker, který ČSFD nabízí jako podobný je naprosto jiný. Jediná vzdálená (!) podobnost je přítomnost nácků (ale v Bunkru z nich jsou hlavní "hrdinové"), tak neudělejte stejnou chybu jako já, když jsem si na základě údajné podobnosti a slibného plakátu Bunker pustil a čekal jsem na ty zombie nácky. ()

Corpsegrinder

Samozřejmě je to ujetost ale to že se film chlubí nálepkou KOMEDIE ještě neznamená že to sklouzává do trapnosti. Krev stříká a zombíků je dost a to je hlavní. Pobaví samozřejmě i hlášky jako TO JE JEDNO ŽE TĚ POKOUSALI VŽDYŤ JE TVŮJ DĚDA POLOVIČNÍ ŽID A NĚKOHO TAKOVÝHO BY MEZI SEBE PŘECE NECHTĚLI :DD ()

dopita

Severskej horor, kterej se moc nepoved. Banda študáků se kdesi v horách nechá zamordovat ňákejma zubatejma, z huby neustále slintajícíma zombie nacistama, ... nebo co to vlastně mělo znamenat. Pár butálních scén ušlo (zabíjení zombií pomocí skůtru třeba...), některý krváky zase smrděli karikaturou a dost pochybuju, že to byl záměr. S přibývajícíma minutama je ve filmu víc a víc akce, a je to víc a víc nuda. Režisér sice nemá špatný nápady a pár scének se docela povedlo, ale jinak slabota. ()

Hanys_

Wirkola rád Braindead a raného Raimiho, tak to zkusil taky s horrorovou komedií. Šílený námět, debilní postavy a nula vtipů, Závěrečný nářez je fain, ale jinak čirý nezábavný amatérismus. A už chápu, proč mě teda vůbec nebral Hansel and Gretel... ()

Burdock

Nevážnej zombie horor, kde od Druhý světový do teďka pospávající náckové vylidňujou už takhle pustou zimní severskou krajinu. Aneb, zašplhej si po střevu :) ()

HArna

Na rozdíl od druhého dílu, který jsem viděl dřív se mi tohle nelíbí. Za prvé: není to tak vtipný jako pokračování a za druhé: je to levný a jde to vidět. Kdybych viděl tenhle díl dřív, tak bych se asi na dvojku nikdy nekoukl. 20% ()

Vaklaf

No, sice jsem původně chtěl ten film odstřelit jak nácka, ale nakonec zhruba po půlce nebo dvou třetinách začal bejt překvapivě zábavnej. Postavy byly sice dost nesnesitelný, ale o to víc člověk zpočátku fandil nacbíkům. A když pak pod vlivem událostí začaly bejt patřičně vyšinutý, tak už to byla fér hra, kde není důležitý, kdo vyhraje, ale kolik toho lítá a stříká. Takže za mě nakonec dobrý a těším se na dvojku. ()

asanakis

Bohužel poměrně dost nevyvýžený film. Je zde k vidění spousta silných momentů, ať už z hlediska napětí, či nečekaných dějových zvratů, tak spousta slabých momentů, jako jsou různá odpustitelná klišé, ale hlavně někteří herci, kteří by radši měli jít prodávat rohlíky. Film rozhodně stojí za podívání se, ale jeho nevyváženost mi nedovoluje jiný hodnocení. ()

Haymar

Velice podařená kombinace hororu a komedie, těžící hlavně z kultovních Evil & Brain Dead, z nichž se zde nezřídkakdy přímo cituje (viz už samotný titul fimu :). Naštěstí tvůrci nedělají z Dead snow víc než čím je, berou vše s velkým nadhledem a přidávají vlastní invenci (o originální a vtipné nápady není nouze)! Parádní exteriéry a celkově povedené prostředí i efekty jsou jen příjemnou tečkou v tomto povedeném norském béčku! Milé překvapení, skvělá zábava! ()

dozana

Začátek byl klasický severský horor, od poloviny to už bylo bláznivé řezání hlava nehlava a to doslova. Ale i přesto jsem se bavila. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic