Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

Mia...

Velmi osvěžující přírůstek do kategorie "animáčů". Od prvního okamžiku napínavé, děj neustává ani na vteřinu, stále Vás překvapují nové a nové situace, které ve Vás vyvolají soucit, něhu, závist i nenávist. Nepředvídatelné rozuzlení příběhu ve mně zanechalo něco, co si s sebou nosím už pár dnů i po shlédnutí filmu. Každopádně bez Deppovského humoru by se na kvalitě jedna hvězdička vytratila. ()

swamp

Úchvatná animace, výborný příběh, skvělé pobavení a spousta originálních nápadů - pro mě zatím nej animák roku! ()

Dalda

Nejprve jsem nevěděl, co mám od chameleóna v havajské košili čekat, ale po prvních patnácti minutách mi začal připadat velmi vtipný. Někdy mi přišlo, že film není pohádkou pro malé děti, protože havran s šípem v oku by pro ně asi nebylo to pravé. Film je vtipný a nápaditý. ()

DwayneJohnson

Rango na mě působil po celou dobu tak nějak polovičatě. Možná své sehrál i fakt, že na animáky moc nekoukám, ale ve srovnání s Tintinem je to rozhodně slabší káva. Triky jsou super, ale co mi vadilo asi nejvíc, tak to bylo kromě dost nemastného příběhu i samotné zobrazení hlavních hrdinů, včetně samotného Ranga. Hrozní ksichti, až na chřestýše, ale ten zas na konci úplně vyměkl. ()

Ant

Rango je typická deppovina, trochu mi to připomínalo animované pokračování Strach a hnus v Las Vegas. Je tu plno odkazů na jiné filmy, některé scény hraničí s genialitou (akvárko, honička s jestřábem, útok netopýrů) a Zimmer opět zaválel. Strašně se mi líbila ta dospělost, která byla z plátna cítit. Nazvat Rango animovaným filmem je skoro urážka, protože ta animace bere dech. Ten film je naprosto úžasný v detailech, ale jako celek mi přišel svým způsobem nevýrazný. Vztahy mezi postavami jsou jen letmo načrtnuté, očekávala bych větší provázanost. Nicméně bych mohla změnit názor, až uslyším originální znění, protože nadabovat Deppa je zločin. ()

predators

Luxusní záležitost! O podobných skvostech se mluví jenom ve velkých příbězích, a jedním z nich je právě Rango. Originalita, kam se jenom člověk podívá, dech beroucí animace a jedinečná atmosféra západu. Superlativy bych mohl pokračovat, ale je zbytečné to číst. To se musí vidět! 85% ()

Slartibarkfast

Film, který svou animací rozhodně zaujal mé smysly. Každý detail byl dokonalý. Navíc bych řekl, že je určen spíše odrostlejším capartům, jelikož příběh je značně "dospělácký" a některé hlášky mě až zarážely. Nicméně je to opravdu nádherná podívaná, které chyběl jen kousek k dokonalosti. Vřele doporučuji.. 85% ()

Zodd

Clintovo cameo bylo něco. Jinak je to hodně dirty, ještě víc než Rio od Blue Sky, ale právě proto jsem se ve svých 16 u toho tolik bavil. Ale proč se tedy drží určitých konvencí dětštějších animáků… nechápu. ()

PetrPan

To byla jízda, lepší než Rango už je jen Django:) Nejlepší animovanej western s prvky Star Wars, co jsem viděl:) ()

Slarque

Výborná animovaná pocta westernům. Sice to není zrovna pro děti, ale srdce westernového fanouška se tetelí blahem a při scéně s Duchem Západu možná nejeden divák zamáčkne slzu. Animace vypadá výborně, obzvlášť akční scény berou dech, a nebýt v hlavních rolích ty podivné potvůrky, občas bych zapomínal, že jde o animovaný film. Oko Rogera Deakinse nad vším zřejmě bedlivě dohlíželo. Hravá je i Zimmerova hudba, která zapracovává skoro stejně známých motivů, jako film cituje z westernové pokladnice. Možná je to zcela jiným stylem natáčení (kolik animovaných filmů má v titulcích koordinátora kaskadérů?!), ale výsledkem je zcela nezaměnitelně originální film. Kdybych slyšel originální dabing, nejspíš bych šel s hodnocením ještě výš! ()

Bachy

Jsem rád, když můžu použít slova jako nápaditý, pestrý, originální. Tak úžasné grafické zpracování jsem zřejmě ještě neviděl. Písek, horko, prach a žízeň. A všechno je to cítit i přes obrazovku. ()

Vitason

Před odvahou tvůrců Ranga smekám svůj kulkami prostřílený westernový klobouk. Myslím si totiž, že tento příběh o zbloudilém chameleonkovi se dětem nemůže moc líbit a tím přichází o největší část potencionálního publika. Navíc všechny animáky z poslední doby se řídí frází: "Když se to nebude líbit, tak ať je to alespoň roztomilé. Co nenahrabeme v kině, nahrabeme na merchendinsingu." Rango na tohle všechno kašle. Kašle na dětského diváka, na roztomilá zvířátka, která by se dobře prodávala jako plyšové hračky. Skoro všechna zvířátka, která v Rangovi účinkují jsou... a nebojím se to slovo použít, odporná. Rango je prostě svůj. Zatraceně svůj. Přináší ulítlý příběh plný odkazů a nebojí se dělat si srandu z Leoneho klasiky, z Coppolovy Apokalypsy či Pána prstenů (vrcholným odkazem je ten na Strach a hnus v Las Vegas, kdy do auta, které řídí Johnny Depp, narazí ještěrka, kterou mluví Johnny Depp). Navíc je celý film okořeněný skvělým, občas černým, humorem, parádní hudbou a dokonalou animací. Smekám a tleskám. ()

Lenny.M

Vynikající wester animák, na který jsem se kvůli dokonalému traileru těšila snad půl roku. Bohužel film samotný mě trochu zklamal svými nudnějšími chvilkami a epizodováním, které filmu trochu ubraly na kvalitě (taky si myslím, že mi to trochu zkazil ten český dabing). Jinak mě atmosféra divokého západu absolutně uspokojila, hudba byla úžasná a animace až epická...EDIT: Po roku viděno v kině znovu a neztrácí to na kvalitě. ()

dopitak

Dohromady nás to doma ani trochu nebavilo. Rango oplývající fekálním humorem není animák pro děti, o tom snad nikdo nepochybuje a své ratolesti na to brát nebude. Párkrát se zasmějete, "na vině" je však ona nadsázka umocněná na druhou, nutící položit si otázku: Kdo tohle vymýšlí? Viděno v dabingu. ()

iamek

Verbinsky do jednoho animáku nacpal tolik odkazů na různé kultovní filmy a seriály, že jsem je snad nestačil ani sledovat. Příběh je jednoduchý a prostý, ale i tak vás Rango bude bavit a pokud máte něco nakoukáno tak máte o zábavu postaráno. Animace byla luxusní a hlavně to množství detailů muselo dát strašně práce. Vůbec by mi nevadil druhý díl. ()

klerik

Krásna atmosféra a pár fajn westernových citácií... Ale príbeh je dosť prevarený, vtipy sú občas divné a je tam priveľa naháňačiek, ktoré dej nikam neposúvajú...____Po druhom pozretí nechápem, čo to minule so mnou bolo. Je to pecka plná skvelých žánrových nápadov a hlášok... ()

SeBig

Párádní a především vtipný animovaný film ten Chameleon vás prostě baví od začátku do konce ta jeho hloupost a příběh je taky dost dobrý. ()

korbitch22

Po dlouhém schánění verze bez dabingu,jsem se konečně Ranga dočkal.FIlm je doslova nabitý skvělými odkazy na spoustu filmů,ať už sou to Leoneho klasiky,Hillovské taškařice,či legendy tipu Pulp Fiction a nakonec taky Verbinského Piráty a Deppovským hnusem v Las Vegas ;-) Bohužel přes tuto nabitou vrstvu odkazů film ztrácí své vlastní kouzlo a tak trochu zapomíná na svůj příběh,který je teda tenký jako steak na Václaváku :-D Ovšem Johny Depp je neskutečnou výhrou,jeho chameleon je prostě on,jenom v zelé formě :-D Zimmer se opět překonal a vytvořil jeden ze svých nejzajímavějších soundtracků.Film zůstal od opravdového vrcholu bohužel pořádný kus cesty.Geníální...opakuji opravdu geniální scény,kdy se prostě musíte trhat smíchem při Deppových..ehm tedy Rangových hláškách i situacích...přichází opravdu hluchá místa,kde mě někdy opravdu až překvapovala zbytečnost některých scén.Je to škoda,Rango mě opravdu lehce namlsal,ale přitom mi nechal pupek tak nějak prázdný :-( Možná je to i tím,že jsem od toho čekla asi až moc.Ovšem jako milovník filmu jako celkově,oceňuji Verbinského zajímavé pojetí snímku,který ale určitě nesplnil stoprocentní očekávání.Po čase si to lejsknu ale určitě znova,abych se ujistil ve svém hodnocení..které je teď lehce nadhodnocené ;-) Ale za ty Deppovy hlášky ty čtyři prostě dám,i když ve mě bojují ty tři no :-) zatím 70% a ještě se uvidí ;-) ()

Chrustyn

Gore Verbinski je talent o tom není pochyb. Dokázal to komerčně veleúspěšnými "Piráty" atmosferickým remakem kultovního "Kruhu" i minimalistickým "Panem Rosničkou". Tentokrát se vydává na dráhu animovaného filmu a přináší nám příběhem domácího chameleona, který se hříčkou osudu dostane do ospalého, westernového městečka, kde má voda cenu zlata. Film hýří nápady a strhává dokonalou vizuální stránkou (na první pohled jednoduché až odfláknuté na ten druhý dokonalé) ale i přes tu neustálou smršť mi něco chybělo. Vtip, spád, akce, prostě zábava. Pro mě zklamání. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty