Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

packa

Nejlepší spaghetti western od dob... Leoneho spaghetti westernů. Spousta odkazů na klasická díla, fajnšmekři budou vrnět blahem. Takže proč jen za čtyři? Tvůrci museli film natočit tak, aby se líbil i dětskému publiku. A pasáže dětem určené prostě výsledný dojem trochu kazí. ()

heyda

Kromě toho závěrečnýho zvratu, mě to zas tak nenadchlo. Croodsovi a Raubíř Ralf, které jsem viděl nedávno se mi líbily víc. Na druhou stranu k zahození animák to taky není. Rozhodně neurazí, ale nadšený nejsem. Pro mě je to takový mírný nadprůměr. 65% ()

Stanislaus

Verbinski připlul z Konce světa do vyprahlé pouště kdesi uprostřed Ameriky, ale rozhodně se nezalekl dehydratace a naservíroval divákům pěkně svěží animovanou podívanou. V čele toho všeho stojí (ne)bojácný chameleon Rango, jehož krk má tvar anatomické lordózy, což mu však nebrání, aby z rukávů své květované košile vysypal hrdinské historky, ze kterých by se orosilo čelo i Limonádovému Joeovi. Kolaloková limonáda je tentokrát nahrazena obyčejnou vodou, které je ale v poušti silný nedostatek. A tak nezbývá našemu hrdinovi nic jiného, než aby osedlal pouštní ekvivalent slepice a vydal se na nebezpečnou cestu, skrze níž dojde k lásce a k poznání sebe samého. Rango je úžasný představitel svého žánru, který nabízí akci, humor a Divoký Západ jak ho ještě neznáme. Cameo jistého nejmenovaného herce a spousta narážek na ostatní filmy jen potvrdí kvalitu tohoto skvostu. Zkrátka pro mě zatím nejlepší animák roku 2011, který mi hrál na strunu stejně ladně jako čtveřice nezapomenutelných sombrédo-sov. ()

Flego

Rango má dokonalú animáciu a v spojitosti s westernovým žánrom funguje dokonale. Akoby som videl filmovú zmes toho najlepšieho z Divokého Západu. Dospelácky humor bude deti nudiť, ale nikto nepovedal, že to je detský film. Práve naopak, určite si prídu na svoje tí starší. Problémom príbehu je jeho príbeh. Celá kostra je postavená na tuctovej schéme, jediným svetlým javom boli spievajúci mexikánci. Rango je priemerný film, ktorý tlačí do výšin jeho technické spracovanie a skvelý hlas Johnnyho Deppa. ()

rikitiki

Ten film je průměrná komedie, ale velmi nevyrovnaným způsobem. Některé části mě nudily, jiné strhly a královsky jsem se bavila. Větší část filmu mi nebylo jasné, proč je to animák o zvířátkách, když je to klasický western - animace a zvířecí hrdinové byli neopodstatnění a tudíž zbyteční. Opodstatněnost ale byla více než zřejmá v nejlepších scénách a momentech filmu - chřestítko jako kulomet, sypající se písek coby metafora nepřiznaného pláče (místo filmově už velmi omletého deště v téže situaci) a útok netopýrů. Rušivě působilo, že jsem u některých zvířat neodhadla, jaké vlastně zvíře jsou. Potěšila mě přiznaná inspirace mým oblíbeným Tenkrát na západě. Ale asi nejsilněji na mě zapůsobila scéna, kdy vyprahlá zvířátka přejdou silnici a vidí rozstřikovače na trávnících. /17. 3. 2011/ ()

Roman.Ticka

Příběh mi nechyběl, měl dokonce dvojí poslání - najít zloděje i sebe sama. Originalita v objemu jedné kapky vody (až na postavičky) určitě nebyla prioritou, kterou nahradila docela povedená snaha o ANIMAČNÍ KULT. Páni tvůrci se vyřádili na odkazech k všelijakým westernům typu Sedm statečných, Rychlejší než smrt, ale sáhli i úplně jinde mezi slavné filmy jako Tanec s vlky, Rambo, Zorro, Mumie, Letec, Avatar aj. Mistr improvizace Rango, poznamenaný životem ve vakuu, nebyl ani zákeřný, natož vychytralý, spíše hodně zmatený a nejistý. Chytrému napověz, zabedněnce pošli na "druhou stranu" přes dálnici, za aktivní účasti golfových švábů nosičů. (nejlepší a nejvtipnější scéna) Nikdo nemůže odejít ze svého příběhu. Podle stupně vnímavosti lze najít i odkazy na dva z nejlepších legendárních klipů (saloon, krtci), stačí hodit mincí a show může začít... ()

Jinny

70 %. Neotřelý animák, který vykouzlí úsměv na tváři všem milovníkům westernové poetiky a hlavně obdivovatelům Sergia Leoneho, na jehož filmy je tu hafo odkazů. Bohužel mě ale nedokázal tak úplně vtáhnout do děje, a tak v mém případě zůstalo hlavně u obdivování vizuální stránky. Za tu odvahu dělat animáky jinak než Pixar a Disney ovšem dávám jednoznačně oba palce nahoru. ()

Thomick

"Co to bylo?" - "No, to bude asi interaktivní divadlo..." --- Rango se občas snaží zbytečně dělat humor, gag se Verbinski snaží vykouzlit pomalu co půl minuty (což je spíš na škodu), taky není dvakrát originální (co se akorát námětu týče!), ale po technické stránce na něj za posledních pět let nemaj ani supernabušené 3D animáky. Do detailu vybroušené, mnohdy neotřelé/dospělácké/vtipně odkazové a především strašně nápadité! Mimo to skvělý soundtrack, pochopitelně. ()

HellFire

Ani si nevzpomenu, kdy naposledy si dovolil Hollywood natočit animák pro dospělé a stále čekám na nějaký povedený kousek. Rango je vtipný jen zřídka, většinu děje se jen divým tomu, jak se tvůrci snaží napálit do nás vtipnou hlášku, ale nevychází to. Soví kapela mě iritovala, stejně tak začínám být po Cizinci alergický i na Deppa. Nasázet Rangovi jen dvě hvězdy by nebyo spravedlivé, ale stále zůstává těsně pod průměrem. ()

Havenohome

Sú dve možnosti. Buď milujete westerny a budete si Ranga púšťať stále dookola a hľadať nekonečné množstvo odkazov. Alebo nemilujete westerny a Rango sa pre vás stane vstupnou bránou do tohto žánru. Veľa divákov nedokáže prekusnúť množstvo scudzovacích prvkov, Ranga po chvíli vypnú a pripravia sa o čistú slasť. Humor až surreálnych rozmerov, brilantné akčné scény, nespočetné množstvo cinefilských žmurknutí. Ja by som tento film púšťal na filmových školách na prednáškach písania scenárov. Postavy komentujú v momente diania to, čo sa deje a používajú pojmy zo scenáristickej hantírky. Postavičky akoby vedome hrali divadlo - hru na príbeh, čo podporuje z odpadu vybudované mestečko - svet javisko, kde rekvizity a objekty nadobúdajú nový význam. Toto všetko je geniálne zakomponované už v expozícii a film tak nadobúda kráľovskú podobu, kde každý detail zrkadlí celok. Formálny princíp "vyskladania" je cítiť pri každej replike. Všetky dialógy pôsobia, akoby ste ich už niekde počuli. "Lidi musej něčemu věřit, šerife Rango!" ()

Othello

Ambiciozní pokus o ultimativní animák, ve kterém po celou dobu stopáže zuří nemilosrdná vnitřní válka. Válka sofistikovaného referenčního filmu, který budou kritici hladit po tváři a šeptat mu do ucha přesladká slůvka s podívanou pro děti všech kategorií, kde hrdinům padají kalhoty, hodně se křičí a gestikuluje. Už příšerný trailer je koncipovaný pro věkovou kategorii 8-, počítaje s tím, že kritická obec na film půjde již z povinnosti, čímž recenze jsou zajištěny a děti na to své rodiče uvřískají, přičemž ti budou k návštěvě svolnější než obvykle, protože Time psali, že se jim to fakt bude líbit. Jenomže hádám říct, že o Rangovi nikdo až do konce neuvažoval jako o rodinném filmu, na to jsou odkazy příliš detailní, řeč postav absolutně dospělá a zápletka až příliš depresivní. Nemluvě o tom, že v tomto animáku postavy umírají, místo toho aby se napravili či do konce filmu odpočívali. Leč i haranti ve škole si umějí říct, jak se jim který film líbil, nemluvě o tom, že značná část se pohybuje na diskuzních fórech a sociálních sítích, kde se snaží maskovat svoje první zuby přezdívkami jako LadyKilla18, případně TheMaker či LIVINGDEAD. S tím se při tvorbě samozřejmě počítalo a věřím, že u každé scény bylo ve scénáři v závorce napsáno něco jako "(a chameleon u toho udělá nějakou kravinu)", což uráží moje intelektuální ego, které je jinak dost hrdé na to, aby se ho něco dotklo. Nicméně přes veškerou anachroničnost námětu je vlastně jedna z point Ranga famozně současná: ve světě pravdy lhář je králem. Protože hlavní postava se nezmění v opravdového hrdinu, jen upraví svou hereckou kreaci tomu správnému filmu, čímž se stane hrdinou. A nemyslete se, že to dělá pro sebe, vy byste se přece taky radši koupali u pláže než odjíždět do nějakého pitomého západu slunce, kde stejně nic neni. A vůbec, co to je za kravinu vydat se na cestu večer? ()

kajda.l

Gejzír nápadů a třeskutých (nedětských!) dialogů, který se při vší snaze na první zhlédnutí nedá vychytat, že mi nezbývá nic jiného do doby než mi DVD s tímto zeleným sympaťákem zapluje do mé dvdsbírky, zůstat s hodnocením malinko při zemi. Nemá cenu se zde opět rozepisovat o vynikající animaci a Zimmerově hudbě, ale rád bych zmínil vynikající originální dabing a to, co se svými postavami dokázali především Bill Nighty (chřestýš Jake) a nadějná Abigail Breslin (rejsek, či co to bylo za myšku), jen malinko zamrzelo (sice hlasově výborné) představení Johnnyho Deppa, prostě ve většině scén jsem si na úkor chameleóna představil samotného herce či některé z jeho předešlých postav (Jack Sparrow). Takže prozatím 85% a pátá zářivá v záloze. ()

Ištván87

Tak tohle jsem nežral a od Gorea Verbinskiho nečekal... Fakt je to ku*evsky vtipný, odkazy na Tenkrát na Západě a podobné spaghetti westerny (ve scéně s Duchem západu nejeden westernový fanoušek určitě zamáčkne slzu) jsou absolutěn boží, myslím že tenhle film se zapíše do zlatého fondu... :D ()

ARI50

Animák kde umírám smíchy z okouna bože povedené ve všech směrech od barevné stránky pro příběhový zážitek. ()

Necrotongue

Tento animák se mi svého času líbil, takže jsem si ho zreprízoval, abych zjistil, jestli dnes nevidím věci jinak. A ukázalo se, že v tomto případě zůstalo všechno při starém. Snímek byl westernem se vším všudy: dobro a zlo byly jasně rozděleny, takže příběh byl předem daný, ale s tím už se u tohoto žánru musí počítat (ve valné většině). Postavičky tu ovšem byly barvité, animace parádní a jen mě mrzelo, že místní domorodec nedostal více prostoru, protože každá jeho věta byla dokonalá. A tím se dostávám k hlavnímu důvodu, pro který jsem se u této záležitosti tak dobře bavil. Bylo to tím, že obsahovala dobrý humor; zazněla tady nejedna vydařená hláška, děj doprovázeli mnozí klasičtí divokozápadní efektové, a když se během jedné z hlavních bojových sekvencí ozvala hudba Richarda Wagnera a Johanna Strausse mladšího, nemělo to chybu. Za mě šlo o skvělou kombinaci animáku, westernu a komedie a vůbec jsem neměl chuť korigovat původní hodnocení. / Poučení: "Pták mrtvý, přijde had." Nevymyslel bych nic lepšího; tento citát z filmu je dokonalý. ()

matestlust

Dobrý i špatný....čekal jsem rozhodně víc, potenciál na animák minimálně posledních pěti let to tedy rozhodně mělo, ale utopilo jej v kýblu nudy a přeplácanosti..Během chvíle tisíc věcí na jednou a během další chvíli ticho, prázdný místa a marné pokusy o poetický chvilky...Vtipných scének je tu dost, ale ve stejném poměru s těmi trapnými..Myslím že 3 * je adekvátní hodnocení. ()

Beastmaster4

Do nebe volající ptákovina, která má ale pekelně krásný grafický kabátek. Komediální animovaný western jsem ještě neviděl, takže hvězda k dobru. Po animační stránce je Rango plný vyšperkovaných detailů. Ať už jde o barvy, animace jestřába nebo chřestýše, odrazy světel projíždějících aut a zejména celá scéna Rangova příchodu do baru, to jsou všechno nádherné momenty. Bohužel ale každý takový blýskavý střípek pohřbívá přihlouplý příběh, nudné monology a dialogy a některé až moc ulítlé pasáže. Takže jak tak přemýšlím, jde o film, u kterého vlastně hodnotím jen jeho obrazovou podobu, to ostatní ani nestojí za řeč - u animáku je vizuální projev to nejdůležitější, ale nemělo by to být to jediné a to další ošizené. Celkově to chtělo trochu více života a optimismu, na mě je to moc pesimistické, rozebírání chameleónova já mne unavovalo. ()

Earl_23

Rango je úplně jiný animák. Má nezvykle temnou atmosféru, což se mi líbilo asi nejvíce. Bohužel kromě atmosféry, hlavní postavy a tradičně skvělého hudebního doprovodu od Zimmera už to tak dobré není. Děj příliš silnou stránkou filmu není a na atraktivitě nepřidají ani další nevýrazné postavy. Co se mi ale opravdu moc líbilo, je (spoiler!) odchod Ranga z města. Tolik pěkných pomíjivých okamžiků, krásného zpracování a přemýšlení o životě a smrti, že si dokonce říkáte, že tohle snad není ani animák. No zkrátka děti se zde budou bavit méně než dospělí (mimochodem, některé vtípky jsou opravdu povedené). Konečné hodnocení ještě rozmyslím, je to někde na hranici 3 a 4 hvězdiček. Celkově mám z filmu dobrý pocit, i když se o žádnou velkou pecku nejedná. 72% ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty