Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

Foox

Výtečná a originální vizuální stránka, drsný hlášky ve stylu(zvířata se hecujou kdo je víc cool): "To já jsem jednou vyzvrátil celý kmen Pygmejů. ", plus nejlepší cameo za dlouhou dobu a v neposlední řadě plno odkazů nejenom na westernovky. Co víc dodat. ()

-OverLord-

Moc pěknej animák a skvělej western v jednom. Pobaví nejenom děti, ale i dospělý, a to je velký plus. Animace na špičkový úrovni. Úžasná a vtipná hlavní postava. Fantazii se meze nekladly a neni tam snad stejnýho nebo aspoň podobnýho zvířete. Všichni jsou rozmanitý a úžasně zpracovaný. ()

HAL

Na zvířátkovsky stylizovaný animák je Rango trochu moc nedětský, na čistokrevný western zas trochu moc bizarní, ale solidně pobavit dokáže spolehlivě. Že Verbinsky akci i situační gagy umí perfektně dokazoval už v Pirátech z Karibiku a v animovaném prostředí mu to sedí ještě výrazně víc než v pokračováních jeho rumem nasáklého majstrštyku, protože tady ani překombinovanost všech těch postaviček a subzápletek zas tak moc nevadí, stejně jako nepříliš výrazný hlavní záporák. Film ve kterém Clint Eastwood nosí pončo zkrátka nemůže být špatný :) 8/10 ()

misterz

Úžasný, netradičný animáčik, ktorý si užijú rovnako dospelí ako aj deti. Je plný originálnych prvkov, ktoré som v tomto žánri ešte nevidel (napr. snová scénka, mystika, symbolika...). Možno je to preto, že vlastne ide aj o akúsi poctu westernovým žánrom a umeniu, samozrejme nevynímajúc Clinta Eastwooda. Časť snímku mi paradoxne pripomenula Čínsku štvrť (1974) od Polanského, v oboch prípadoch bol problém s vodou, vysychajúcim údolím na úkor mesta a boháčmi, ktorí sa chceli na tom nabaliť. Inak tento problém trápi Californiu aj dnes a je čím ďalej dramatickejší. Hádam ani nemusím spomínať, že vizuálna stránka hraničila priam s božskou dokonalosťou. Len škoda toho dabingu, mám taký pocit, že ide o jeden z mála animákov kde sa asi vyplatí originál. 85/100 ()

kingik

Snyder má svoje sovičky a Verbinski svého chameleona. A odborník žasne, a spolu s laikem se diví, jestli to ti dva mají vůbec zapotřebí. Námět si Verbinski naškrábal asi na toaletě, protože na mě tak působí. Byl jednou jeden chameleon, který by si asi do nejbližší smrti hnil ve svém teráriu, kdyby jednoho dne nebylo neštastné náhody, jejíž vlivem se ocitnul uprostřed pouště. Ponechán napospas osudu zavítal coby nevítaný cizinec do westernového městečka, které sužoval extrémní nedostatek vody. Chameleon, aby si udělal "oko", tak si přede všemi vybájil, že je obávaný pistolník jménem Rango, a aby nezůstalo u planých žvástů, tak hned se blýskl náhodným, ale záslužným činem a za sundaného jestřába vyfasoval šerifskou hvězdu. Jenže chvástání a lži mají ještě kratší nožičky než má chameleon, a ani dokonalé mimikry neskryjí falešnou identitu. A vyzrazení se trestá. Není mně ani trochu jasné, pro jakou cílovou skupinu je animák určen. Dětské publikum stěží pochopí narážky a parodované scény na slavné westerny, a nejen na ně, nebo poněkud jadrné výrazy a dospělí se zase těžko smíří s tím, že film vlastně nemá kloudnou myšlenku ani pořádný nosný příběh a omezil se jen na sled epizodních scének. Velmi často si Verbinski v tomto animáku dával time-outy, které vyplnil vždy nějakou scénou, která s hlavní dějovou linkou neměla nic společného (scéna s Clintem Eastwoodem nebo chameleon v ženském převleku). Co se týče animovaných postav z říše zvířat, byly vesměs, až na pár výjimek, dost nesympatické a hlavně ošklivé. To dost ztěžovalo identifikaci, a několikrát jsem se přistihl, že nevím, jaké zvíře postava představuje a nebýt toho, že se nějakým způsobem sama představila, tak bych to nejspíš ani nepoznal. Nejhůře dopadl chameleon Rango, který nejenže nebyl zábavný, ale zcela postrádal charisma. Zvyklosti Divokého západu prezentované poměrně pestrou faunou jdou často až do absurdna. Zpočátku tohle násilné hledání extrémů ještě funguje, ale s přibývajícím časem to začalo ztrácet na síle a stalo se to otravným. Navíc mně není jasné, proč když se animák na začátku odehrává v současnosti, je krátce poté příběhově zasazen do westernového městečka. Verbinski chtěl mít ve svém animáku vše. Od dynamické akce, přes trefné hlášky až po stylové hrdiny. Jen málo věcí se mně však líbilo. Chřestýš padouch v klobouku mající místo chřestítka kulomet, finální střet mezi ním a Rangem a dabing. Jinak je to zbytečný počin, který kdybych nikdy neviděl, tak by se nic nestalo. 30% ()

DJ Obelix

Byl jsem na vážkách, zda ohodnotit Ranga 4 nebo 5 hvězdami, protože film jako takový rozhodně nebyl dokonalý - především po příběhové stránce, ale grafická preciznost (asi nejhezčí animák, který jsem viděl - promiň Pixare), výborný hudební doprovod a takřka absence infantilního humoru mé hodnocení vyhoupla do absolutna. Jen houšť! ()

dr.horrible

Jeden zárez od Coenovcov, jeden od Tarantina a ďalšie dva od Verbinského. Títo ľudia sa nakoniec asi zaslúžia o to, že pre mňa absolútne najnezaujímavejší a najnudnejší žáner, ma po jeho dávnej smrti, predsa len začína zaujímať. A hej, je to sranda ()

gilmore_girl

Mam slabost pro klasicke animaky a la Pixar, Disney a DreamWorks, ktere jsou trochu prikraslene, libive a zabavne. Ocekavala jsem neco podobneho, ovsem s Gorem Verbinskim jsem slapla vedle... dostalo se mi totiz neceho prilis syroveho a naturalistickeho a navic strasne nudneho. Bohuzel je to vic osklive, odpudive a smutne nez hezke, mile a vtipne. Chudaci deti, ktere to musely videt. Velke zklamani! ()

Šakal

Tak musím hned úvodem přiznat: čekal jsem velkolepou poctu mistrovi S. Leonemu (soudě podle místních komentářů) a dočkal se (k mému velkému překvapení a to pozitivnímu i negativnímu) i něčeho jiného. Téměř v každém momentu snímku je vidět (cítit), že Gore Verbinski to sice bere s respektem k originálu(m), ale zároveň i patřičným nadhledem. Ten výsledný namýchaný guláš, který nám předkládá, je současně kladem i záporem. Jednotlivé odkazy (scény, postavy...) jsou samy o sobě neskutečně silné, problém je ale ten, že jako CELEK to nedrží dostatečně pohromadě (včetně přítomnosti několika hluchých míst v prostřední pasáži). Ta rozstříštěnost a fakt, že Verbinski se toho snaží co nejvíce obsáhnout, mu ve výsledku (v mých očích) malinko sráží vaz. JÁ osobně bych MNOHEM raději přivítal, kdyby buď: podal Leonemu poctu se vším všudy a okopíroval Once upon a time in the west nebo naopak přišel i s něčím svým, originálním, osobitým a né "pouze" mixem Leoneho,pirátů z karibiku, pánem prstenů, star wars, fear and loathing in Las Vegas... a nosnou kostrou příběhu z Chinatown. Neříkám, že špatným mixem, ale originalita mi tam trošku scházela. Tak přesně tento komentář jsem měl v hlavě nějakých cca 35min před koncem snímku. Potom příběh nabral správný směr a potřebný spád a při závěrečném souboji (kdy Leonemu v hrobě muselo jistojistě potutelně pocukávat v koutcích úst) jsem se již přímo tetelil blahem. Snad mi prominete, ale tohle byla KURVA pocta s velkým P. Zajímalo by mě, co nato "chřestýš" Henry Fonda. Musel zažívat zvláštní pocit Dejavu.Výsledný resultát. Tenhle animák (troufám si tvrdit) je rozhodně pro odrostlejší část publika a pokud jste neviděli Leoneho Once upon a time in the west (popř. nejste Leoneho fanouškem) nemá cenu tento animák ani rozkoukávat. Nakonec jsem se (napoprvé) zastavil na 85%, přičemž si neodpustím velkou pochvalu mířící k samotné animaci! zajímavý(výstižný) komentář: uživ. DaViD´82 ()

InJo

RANGO se hrozně těžko škatulkuje. Jak žánrově, tak kvalitativně. Zatímco první polovina je v zásadě klasickou komediální taškařicí ve westernových kulisách, druhá nemá daleko k dusnému noirovému thrilleru, otevřeně kritizujícímu vykořisťovatelské velkoobchodníky (nepopiratelná inspirace a variování TENKRÁT NA ZÁPADĚ a ČÍNSKÉ ČTVRTI). Základní kostra příběhu je sice jedno velké, tisíckrát viděné, a opravdu brutálně předvídatelné klišé, nicméně Verbinského hravost a nápaditost (namátkou: velkolepá honička počínající parodií na APOKALYPSU, suše hláškující indián, spousta výborného dospělého humoru, jedno unikátní cameo atd.) jsou přítomny takřka neustále, takže i přes nekonzistentní celek je pořád na co koukat a čím se bavit. Ubrat na stopáži a ztřeštěnosti hlavní postavy (nebýt jí, tak je ten film vlastně úplně nedětský), sahal by RANGO po dokonalosti a titulu nejlepšího animáku minimálně od TOY STORY 3... 80 % ()

Webb

To, že má Rango splácaný příběh mi nevadí až tolik, jako jiná příběhová část, jenž bortí filmovou iluzornost. Tzv. dospělý animák je záplatou jen z části. [6/10] ()

IQ Tiqe

Na co si po čase vzpomenu? Na dobrou hudbu, pěkné animace (pravda, dneska jsou všechny pěkné, ale tyhle navíc patřily k těm sympatickým) a křik Johnyho Deppa ve stylu Jacka Sparrowa. Zbytek je zapomenutelný. Průměr. ()

HoneyBunny

Představte si westernovou honičku, kde povoz tažený divočákem napadají živé netopýří stíhačky řízené partou mírně zdegenerovaných krtků. To vše za dobrovodu Wagnerovy Valkýry nebo Na krásném modrém Dunaji. Rango nabízí hodně takových cool vynalézavých scén. A spoustu roztomilých (v tom ne-infantilním slova smyslu) zvířátek v čele s titulním chameleonem, jehož prostřednictvím film sděluje jedno z tradičních amerických poselství (tentokrát je to cosi ve smyslu "staň se přešně tím, kým chceš být, i když na začátku jsi nula"). Vše je okořeněné odkazy na Leoneho filmy. Tohle všechno by mělo zaručovat stoprocentní zážitek. Jenže to tak není. Verbinski je zručný režisér, ale v žádném z jeho filmů jsem si nenašla cestičku k postavám - což je přesně to, co odlišuje výborný film od dobrého. A mimochodem - rozhodně na Ranga nevoďte děti, nevím, jak byste jim vysvětlovali ty rozkošné psychedelické sekvence. Pro dospělé filmové fajnšmekry je ale Rango lahůdková jednohubka. ()

Tsuki

Hlas Johnnyho Deppa a samotná postava Ranga - to oboje bylo skvělé. Našly se i vtipy a nápady, jenže pořád jsem měla pocit, že jich je tam jaksi málo. Přestože se to tvářilo jako hodně vypilovaný animák se zajímavými postavičkami (postavičky brouků, ještěrek, obojživelníků a podobných ne zrovna vábných tvorů se moc často nevidí), i tak mi tam něco chybělo a zdálo se, že sem tam jsou ve filmu hluchá místa. Z toho důvodu mě film Rango jako celek nakonec neuchvátil tolik, kolik jsem čekala. Za poslední léta jsem tedy viděla několik animovaných filmů, které mě bavily víc. ~(3,3)~ ()

Anderton

Rango je jediný animák, ktorý si môže bez zapochybovania o sebe povedať, že je pre dospelých. Zabavia sa aj deti, ale až od určitého veku, takže ťažko Ranga označiť za klasický rodinný film, kde sa deti bavia a dospelí sa nenudia. Videl som s dabingom na monitore, čo bola asi veľká chyba, pretože ani pri tých ospevovaných cool scénach ma film nestrhol tým správnym plnohodnotným štýlom. Oscar bol ale minulý rok v správnych animačných rukách. Po porovnaní s konkurenciou. ()

Frajer42

Další pomyslný odškrtnutý Johnny na neexistujícím seznamu. Hlavnímu hrdinovi - Rango, propůjčil svůj bezvadný hlas a možná i ksicht, tím si ale nejsem jistý, protože jsem si nevšiml, že by Johnny vypadal jako ještěrka. S panem rejžou Verbinskim mám prozatím nashromážděné jen samé luxusní zážitky, takže očekávání byla nachystána téměř až v oblacích. Ve filmu se mi neskutečně líbila hudba. Po skončení jsem si přečetl, kdo za ní stojí a je mi jasné proč. Animace byla také zcela luxusní, když se sem tam mihl luxusně ztvárnění človíček, tak je skoro až škoda, že bylo plýtváno talentem zejména na primitivních plazech a obojživelnících. Celé je to neobyčejně hravé, překvapivě sem tam velmi vtipné. Nějaký ten vtip je zaručen již samotným konceptem o zcela obyčejném chameleonovi s bujnou fantazií a pořádnou dávkou štěstí, který je okolnostmi donucen, stát se hrdinou, za kterého by ho všichni rádi měli. Hrozně mi to připomínalo tou taškařicí s nedostatkem a přidělováním vody letošního Mad Maxe. Paralel tam byla opravdu spousta. Velice luxusní jsou i akční pasáže. Na tomto animáku je opravdu vidět pořádný kus odmakané dřiny. Zápletka je taková celkem klasická a hlavního hajzla každý prokoukne takřka okamžitě. Určitě svěží vítr, který příjemně vybočuje ze zaběhlých kolejí. Některé pasáže jsou ovšem znatelně slabší než jiné. Spíše to funguje jako generátor nápadů, než jako úžasně kvalitní celek. Proto se přidržím u těch 3 hvězdiček. ()

Kothy

Člověk by čekal, že Verbinskiho animovaný film s Johnnym Deppem v hlavní roli bude stát za to. Mě ale moc nepřesvědčil. ()

boshke

Nemůžu si pomoci, strašně mne to nebavilo. Zřejmě to měl celé utáhnout sám Depp, ale mně to prostě nestačí. Animace bezesporu originální a neokoukaná, ale nemohl jsem se ubránit pocitu, že kdyby byla většina postav zasazena do více horrorového scénáře, pochcával bych se z nich strachy... 50% ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty