Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Bounded

Hektické tempo, čarodějem za dvě odpoledne a vykrádačka kam se podíváš, která moc inovace kromě kouzel nepřináší. Fajn bylo obsazení, hlavně konečně decentní herectví Cage, který často v podobných filmech přehrává, ale zásadní problém mám s hudbou. Score (orchestr) byl obligátní, možná k neepičnosti příběhu až moc nabubřelý, ale výběr popových "hitů" do soundtracku a hlavně jejich umístění do jednotlivých scén, něco tak strašného už jsem dlouho neviděl. Prdící pes to taky moc nezachraňoval. Zkrátka, rodinná pohádka, která mě už v tomhle věku moc nezasáhne a spíš koukám jen na ty efekty. Za ně a za herce je to dvouhězdičkové hodnocení zcela na míru. ()

zipacna

Pro mě dost nepříjemné překvapení. Čekal jsem víc. Cage mi připadal dobrý ve své roli, ale Jay Baruchel mi do tohohle filmu vůbec nesedl. Díky němu se mi celý film zdál hrozně nepřirozený. Slabé. 50% ()

Shredder

Priblizne prva tretina vyzera uzasne a je splnenym snom vsetkych milovnikov fantasy zanru. Vcelku vydarene efekty a rozmanite kuzla spojene so skusenym Cageom a typickym nerdom Baruchelom vas usadia do sedadiel. Potom to uz ide rapidne dole vodou kedze pribeh je klasicky trapne Disneyovsky s presne zauzivanymi postupmi, ktore ste mohli tento rok vidiet napr. aj v Price od Persia a inak aj vacsine ich ostatnych filmov. Takisto kuzla sa obmezia na ohnive strely a plazmove gule a originalita a caro su prec. Ak by som to mal porovnat s Percy Jacksonom ktory je podla mna spracovany podobne (akurat ze viac detsky) SA je len o nieco malo lepsi. Ak mate velke ocakavania ostanete sklamany, ale ako oddychovka urcite padne skvele. ()

Farley

Přijde mi, jako by u Disneyů dostali depku z toho, že většinu velkejch hranejch novodobejch pohádek točí někdo jinej, než oni. :-D A nejvíc jim leží v krku Harry Potter. Tohle je (taky) klasický "from zero to hero" schémátko. (Točí se vlastně dneska vůbec něco jinýho? :-D) Myslel jsem si, že se film bude snažit ohromit svým "originálním a jedinečným kouzelnickým světem". K mému překvapení tomu tak ale nebylo. Naopak. Tvůrci nejspíš věděli, že staví na elementech, který už byly k vidění jinde, tak je moc nezdůrazňovali. A je to znát. Pěkně to drží při sobě, nikde to nestojí. Herci jsou dobří. (Zvlášt Cage se mi v těchhle bláznivejch (viz. KickAss) rolích děsně líbí. :-D) Vizuální stránka skvělá. Hudba neurazí nenadchne, ikdyž OneRepublic fungujou krásně. Pokud se chcete jen pobavit a nečekáte nějaký do posledního detailíčku promyšlený veledílo, je tohle ideální film. :-) ()

newer_more

Variace a lá Spiderman- mladík je zamilovaný do krásné, křehké dívenky a když už si jí začíná získávat, začne se chovat jako totální....nerd. Opakované používání jednoho a toho samého kouzla by znudilo i ty největší fanoušky takovýchto filmů. Námět je velice zajímavý, a myslím, že by to byl i velmi krásný film, kdyby se do toho nepletl Disney a ta moodroká blondýnka (ach, jak fádní....). 3*. Kdyby z toho vynechali zemilovaný příběh (který mi ani trochu nesedne do děje), mohli by to být i 4*. ()

john.h

Příjemná triková podívaná na odreagování. Nic víc nic míň. Čtyři hvězdičky jsou možná moc vysoké hodnocení, ale mě to celou dobu stopáže ani jednou nenudilo, skvěle jsem se bavil u všech typů scén, ať už akčních nebo loserobaličských a přesně takový film jsem potřeboval na vypnutí. Pro toho, kdo hledá náročnější podívanou bych to nedoporučoval. Je to plné klišé, ničím to nepřekvapí a ničím to nevyčnívá. V rámci škatulky "Popcornové snímky" je to ale rozhodně nadprůměr a pro relax to doporučit můžu. ()

Beaten

Nepřekvapí, neoslní, prostě je a nečekejte, že si z něj něco odnesete. Možná si dokonce pamatuji, že jsem se i několikrát pousmál, což se mi u filmu podobného ražení nestává. Vyzdvihnul bych scénu s blesky a oslnivou písničkou od One Republic....:)) ()

Demonic189

Zvlaštny film. Na jednej strane nenudiaci, dynamicky a aj humor je fajn. Lenže na druhej strane je až moc kliše pribeh bez štipky prekvapenia. Inak Caga mam velmi rad, takze aj tu ho žeriem(cool vlasy!). ()

SKreyn

Nicolas Cage sa hodí do takýchto filmov, je to skvelý herec. Mám rád tento fantasy žáner ale podľa mňa tento film dosť odflákli, mohlo to byť oveľa lepšie, škoda. Vo filme bolo zopár slabých chvíľ ale inak to bolo celkom v pohodke. ()

Lukaso1

Pro mě docela příjemné překvapení, recenzemi bych se být vámi nenechal odradit a na pohodové shlédnutí během sobotního odpoledne není co řešit. Ohřejte popcorn dejte si k němu Čarodějova učně, já tak učinil a byl jsem spokojen. ()

Gromit

Pro Čarodějova učně platí totéž co pro Percyho Jacksona - slušně natočený fantasy film, který neurazí, ale ani nenadchne. Čím méně budete čekat, tím více budete nakonec spokojeni. ()

Rimer545

Cage se super hárem jak učí čaroděje. No kdo by se nepodíval. První půlka byla za jasných 5, ale druhá půlka to trošku pohnojila, z té druhé půlky se dalo vytěžit víc. ()

ClapTrap

Inu podle traileru jsem čekal nějaký nářez, bohužel trochu zklamání a nakonec jen tuctová popcornovka, kde se dá na chvilku zabavit. Někomu to možná stačí, ale já bych chtěl víc, protože ten film na to potenciál měl. Rozhodně bych ocenil více kouzel, když je to o čarodějích. {viděno na PC > televizi v HD ready kvalitě} ()

VvV14

Pěkná pohádka. Dokonce si myslím že zas tak blbé to nebylo. Cage mi přišel konečně přirozený a nepřehrával, tak jak to dělává. Molina byl skvělí. Opět elegantní padouch, což mu sedí. Jay Baruchel si konečně zahrál hlavní roli a docela se ukázalo že na to má. možná by to chtělo jen o trochu víc kouzelných bitev. Ocelový orel byl vážně něco. Nebo drak se taky povedl, ale pořád sem čekal že přijde nějaká tvrdší bitva. Závěrečný fight 1. merlinovec vs. Morgana mne lehce zklamal (to už souboj Brumbála s Voldemortem byl lepší). Takže závěr? Na 4* to dosáhlo. ()

.killer.

Naprosto úděsnej scénář, u kterého jsem si vytrhával vlasy, nezáživný námět a rozvleklý děj, trapné digitální efekty, atd. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. ()

jadran90

Myslím, že Harry Potter si bude muset obstarat kožené boty. Čarodějův učeň mě mile překvapil. Minimálně první polovina je skvělá, ve druhé už tvůrcům dochází dech. Líbilo se mi časté střídání akčních scén s klidnými pasážemi. Hlavně souboje mezi Balthazarem a Horvathem nabízely mnohem pestřejší podívanou než konkurenční Potter. Podoba s brýlatým študákem je zjevná, akorát se místo hůlek kouzlí magickými předměty a Bradavice se nám přestěhovaly do New Yorku. Film má svůj styl, který hodně připomíná starší klasiku. I když se nejedná o komedii, postava hlavního losera občas hodí opravdu dobrou hlášku a několikrát jsem se smál. Nicméně při jeho výcviku už film ztrácí tempo, začíná být zbytečně zdlouhavý a nic nespraví ani finále. Čekal bych kreativnější podívanou, než vrhání elektrických koulí. Pořádná bitva tomu prostě chybí, nabízela se například v půlce děje a to hned dva na dva. Ale nic z toho. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc emocí, jakože si hrdina na hranici smrti uvědomí, že FAKT umí a musí kouzlit. Hudba dobrá. Hereckému obsazení kraluje Molina, který se nám vrátil z Persie se slušivou buřinkou a elegantní holí. Cage překvapivě znovu snáším (co se to se mnou sakra děje?). Potěší účast dalších jmen - komického Baruchela, nestárnoucí Bellucci, mužské diváky zaujme i bloncka Teresa Palmer. Ten potenciál se dal využít ještě líp, ale se stylovým zapracováním kouzel do současnosti jsem spokojen. Jen bych do toho neplantal věděcká vysvětlení. Hodnocení: 75% ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)