Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

sarat99

Opravdu nechápu, co se vám na tom nelíbí. Pokud nejde o srdce rvoucí doják se skrytým smyslem, tak se vám to prostě nelíbí a snažíte se vymyslet ty nejzajímavější komentáře, které ten film co nejvíce setřou. Vážně to nechápu, je to vtipné, nápadité a skvělé obsazení herců. Co chcete víc???? ()

ivttw

Predem se omlouvam za svoji francouzstinu, ale debilnejsi film jsem uz dlouho nevidel. Je to asi jako moje studium na vysoke skole - od prvni chvile vite, ze je to sracka, ale kdyz uz jste s tim zacli, nejak to nechavate plynout a jenom zasnete nad tim, ze Einstein mel vazne pravdu - lidska blbost nezna mezi. Cage mozna umel hrat jeste ve 20. stoleti, ale od ty doby to s nim jde z kopce - ty jeho smutny ksichty jsem mu veril v Con Air nebo v Tvari v tvar, ale tady uz ne. Vsechno. Vic tomu nevenuju ani radku. ()

Yaan2

Triky a efekty - 3* (železný orel), obsazení - 2* (nemusím moc Nikolase), děj/tempo filmu - 4*, bavil jsem se - 3*, nutno vidět znovu? - ani ne. Co na to žena? - líbilo. ()

Jirkacek

Snímek Čarodějův učeň jsem si vybral k sledování z toho důvodu, že jsme dlouho jsem neviděl žádný filmový počin s mým oblíbeným hercem Nicolasem Cagem. A tak se jednoho večera u nás doma na TV obrazovce rozběhl snímek z kouzelnického prostředí z produkce Walta Disneyho, který sliboval slušnou zábavu. Nicméně jak postupně ubýval čas z celkových 105 minut, zažíval jsem stále větší zklamání a chvílemi mne film moc nebavil. A to i přes veškerou snahu filmového studia a nepomohlo ani to, že scénář napsali hned tři lidé - Doug Miro, Carlo Bernard, Matt Lopez. Příběh od začátku na mne působil jako ohrané klišé, na druhou stranu se mi líbily scény s košťaty při úklidu a pár dalších vtipných momentů. Dalším kladem bylo velké množství kouzelnických efektů, jejichž zpracování bylo na vysoké úrovni. V závěru snímku jsem byl rád, že finále proběhlo vcelku rychle a nebylo zbytečně natahováno. Závěr - do budoucna je asi zbytečné natáčet jakýkoliv film z kouzelnického či čarodějnického prostředí, neboť mám pocit, že vše bylo již řečeno ve skvělém sérii Harry Potter. Nicméně přes průměrné hodnocení tento film za podívání určitě stojí. I přes toto nepříliš pozitivní hodnocení jsem si za výhodnou cenu koupil v březnu 2019 tento film na blu-ray disku a pochopitelně jsme se doma na něj podívali znova. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu. Znovu jsem se tak ujistil, že se režiséru Jonu Turteltaubovi nepovedlo v roce 2010 natočit nijak výborný film, který spíše zapadl do šedivé škatulky v kouzelnické sekci. Vše začalo v Anglii kolem roku 700, kdy Merlin svedl boj s čarodějnicí Morganou. Pro záchranu Merlina i Baltazara se obětovala jeho učednice Veronika, kterou si zahrála Monica Bellucci a vzala Morganinu duši do svého těla. Čarodějnice ji však začala ničit a aby ochránil Veroniku a uvěznil Morganu, uzavřel Merlin obě duše do panenky, kterou na smrtelném loži předal druhému učedníkovi Baltazarovi s úkolem najít Merlinova nástupce, prvního merlinovce – chlapce, kterému má předat Merlinův dračí prsten. První merlinovec byl totiž jediný, kdo mohl Morganu zabít. Baltazar, kterého si zahrál můj oblíbenec Nicolas Cage, hledal celá staletí, ale neúspěšně. Ve hře byl ještě třetí Merlinův učedník Maxim Horvath, kterého si střihl Alfred Molina, ale ten svého učitele zradil a chtěl osvobodit Morganu. Svedl tak souboj s Baltazarem a jelikož dobro vyhrálo, tak Horvatha uvěznil na celé věky do Grimholdu, což byla skládací panenka, podobná Matrjošce. Pak přišel střih a ocitli jsme se v roce 2000 v New Yorku, kdy jsme se seznámili s Davidem, jehož třída šla na exkurzi k soše svobody. David náhodou došel ke starému domu, vešel dovnitř a v domě potkal Baltazara, který mu ukázal prsten s drakem, který ožil a ovinul se mu kolem prstu. Baltazar tak konečně našel nového žáka a řekl mu, se z něj stane veliký čaroděj. Jenže pak David rozbil vrchní část panenky a zlý Horvath byl vysvobozen, takže s ním Baltazar musel znovu bojovat. Při souboji oba spadli do velké vázy, která každého uvěznila přesně na 10 let a tak jsme se přesunuli do roku 2010. Oba kouzelníci se dostali z vázy a čaroděj Horváth ihned vyhledal Davida, který zatím vyrostl a vyspěl, aby mu předal panenku, kterou si o 10 let dříve odnesl z onoho starého domu. V těžké situaci jej opět zachránil Baltazar, který jej pak začal cvičit v kouzelnictví, aby na konci svedl rozhodující bitvu s čarodějnicí Morganou. Co se týče hereckých výkonů, tak bych vyzdvihl hlavně Nicolase Cagea, který měl ve filmu pěknou hřívu a jako čaroděj i připadal naprosto přirozený. Alfred Molina svého zlého čaroděje také zvládl na jedničku a věru bych ho nechtěl potkat na ulici s jeho kouzelnickou hůlkou v ruce. Naopak se mi vůbec nelíbil Jay Baruchel, čarodějův učeň David, který mi připadal takový neohrabaný a nesympatický, takže nechápu, co na něm viděla jeho dívka, studentka vysoké školy a moderátorka v malém rádiu Becky, kterou si zahrála pěkná Teresa Palmer. Prostě nebyl to celkově žádný zázrak, ale výhodné investice do modré krabičky moc nelituji, i když jsme už viděl lepší kouzelnické filmy. Suma sumárum, snímek Čarodějův učeň ode mne získal tři vyučené hvězdy ***. () (méně) (více)

Hidan

Celý film na mě působí jako snaha udělat epický film o chlapci se superschopnostmi, který se stane from zero to hero pomocí morálky, dobra, lásky a svého učitele. Ano, to by určitě šlo, ten motiv má slušnej potenciál, přidáme Nicolas Cage jako patrona a né úplně marnýho herce jako žáka a máme solidní základ. Jenže to prostě za 105minut není možný odvyprávět. Vypůjčím si k porovnání jiný příběh, s určitou podobností, a to konkrétně Star Wars (podobnost v linii děje, nehledejte světelný meč a wookie) - přijde žák, který nevěděl, že je výjimečný, zesílí, porazí zlo. Ale tam to trvá 3 filmy. A tady těch 105minut. Takže ještě jednou, takhle rychle to nejde. Místo světovosti přijde na závěr "meh" příběh, který divák ani nestihne pořádně zpracovat, a najednou tu je hned finální souboj s hlavním záporákem, ta překrásná chvíle, kdy dobro zvítězí, pak jenom epilog s jedním-dvěma vtipy a konec. Tudíž za mě slabota, kdyby existovala, řekněme tak 4hodiná extended edition, podíval bych se s chutí. Takhle 1*za herce a efekty. ()

andy60

Nechápu, jak se tohle může líbit někomu nad patnáct let. Příběh je stupidní, jen jsem nevěřícně kroutil hlavou, co nám to ti tvůrci servírují za blivajs. Pochvalu si zaslouží snad jen triky, jinak by to nebyla ani ta upocená jedna hvězdička. ()

Lucy39

.. nebyla bych vůbec zlá a kritická.. Cage s hárem je naprosto boží, zloduši vydaření, hošík - učeň krásně a správně naivní - navíc se slabostí pro fyziku (čímž si musí získat 90% dívek, páč my umíme obvykle jen pár vzorců - a to ještě blbě... :-DD . s dračím prstenem bychom se samozřejmě realizovaly úplně jinak :-DD) .. jeden z mnoha čarodějných filmů.. ale má dost fajn scén, efektů a občas i humor (důchodcovské boty s gumovou podrážkou třeba... :-D nebo scéna z metra, kdy se rozhýbe popelnice na zloděje..) .. za mne fajn.. když nečekáte bůh víc co.. neztotožňuji se naprosto s názorem, že má jít o nudu.. spíše jen se dost nabízí srovnání třeba s Harrym Potterem a Tam pak samozřejmě má co dohánět.. Kvůli Nickolasi dávám 4 ze staré lásky :-D ()

PowPow

Je to pěkně předvídatelné béčko. Ale zároveň hravé, kreativní, vtipné a popcornově velice zábavné... aspoň během asi prvních dvou třetin. Ke konci se to začne brát zbytečně vážně a všechen nadhled mizí, což je škoda. I tak jde ale o zajímavou oddechovku. ()

Sportsvv

Tenhle film musí ohodnotit kladně. Protože tam jsou dobré efekty. Vynikající kostýmy, hlavně záporná postava (Horvát) je oblečená opravdu stylově. Naopak Cage jako největší šupák. Já jsem se opravdu bavil pro mě slušná oddechovka. ()

Idear

Vzhledem k tomu, že miluji herce Nicolase Cage, jsem ochotna ustoupit a přimhouřit oko nad tímto filmem. Postava Davea Stutlera je ... no, jak to říct hezky ... hloupá. Dozvědět se, že jsem ,,vyvolený,, ještě neznamená, že se chovám jako osel. Naštěstí to zachraňuje Nicolas Cage, který má své vnitřní i vnější kouzlo, tudíž mám ráda i celý pohádkový příběh s Merlinem a jeho následovníkem oslem Davem. ()

bonsetti

Viděl jsem to v TV na pozadí při práci na PC, a asi to tak stačilo. Akční násilná americká pohádka pro dospělé děti. Dávám 2*, ani nevím proč, snad za Nicolase, kterého mi je líto, že hraje v takových filmech. ()

Lukango

Dlouho jsem film předtím neviděl a měl jsem za to, že to je povedená akční jízda. No, jízda to je. Nápady tu místy na zajímavá kouzla jsou a někdy jsou akční scény poměrně nápadité, ale to neplatí o celku. Příběh ve směs klišé jako např. romance mezi hlavní postavou a bývalou spolužačkou, klišé dialogy a tak bych mohl pokračovat dál. Řekl bych, že asi tak do první třetiny jede příběh relativně dobře, odsýpá a zároveň moc neklopýtá. Cage odvádí výkon, na který jsme zvyklí, Molina také neuráží ale Baruchelovi prostě chybí více ,,hraní“. Unáhlený a přestřelený závěr filmu, který je také plný klišé a nelogičností po skončení filmu vyvolá dojem, že se nic moc zvláštního nestalo. Jenom dodám, že nelogičnosti a klišé jsou po celou dobu film v pozoru a nenechají nás odpočnout. Jsou tu chvílemi světlé akční momenty jako například honička s auty, která je má oblíbená, dále třeba také většina soubojů Cage vs Molina. Vizuál je celkem povedený, cgi tu je fajnově zvládnutý a filmu  neubírá na kráse. Film má také dobrou hudbo a skvělou hlavní písničku. Celkově se tak jedná o akční jízdu, které se plete do cesty místy zbytečná, tedy spíše, ne moc dobře zvládnutá romance a uspěchaná druhá polovina film bez sebemenšího worldbuildingu. Známka: 5/10 ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)