Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Safa Daniel

Začátek filmu budí v divákovi velký zájem a tajemnost. Bohužel tyto pocity později opadají. Efekty s kouzly by mohly být propracovanější. Jsou tu chvilkové emoce lásky a neodhodlanosti. Neoznačil bych film jako špatný, ale jako průměrný. ()

Bercuss

Jak tady psali už někteří, druhá půlka s přehledem zabíjí vše, na čem první tak poctivě pracovala a že až po honičku v autech se na to vážně dalo celkem snesitelně koukat, vážně škoda! Jedna hvězdička + za hlášku z SW :) tam jsem se vážně zasmál. ()

Veena.cz

Roztomilé. Ale vážně Nicolasi, máš tohle zapotřebí? Co bude příště? Vlastně co může být ještě horší, než takováhle slátanina od Disney? Ale vždyť ty už jsi vzal všechny role ... A přitom to mělo takový potenciál ... ()

Trumper

Nebýt zpackaného finále bez špetky nápadu, byly by to poctivé 3* za svižný a překvapivě vtipný scénář – byť soudnosti zcela zbavený. /50% ()

sunjata

Bez napětí, bez chemie mezi mezi těmi mladými i těmi (pěkně) starými a se zatraceně nemastným neslaným finále. Jdu si pustit animák o Krabatovi, protože tam to všechno dostanu. ()

nikus120

Prečo Nicolas Cage musí svoj talent používať tak zbytočne. Story príbehu o kúzlach atd je fajn ale love story, proste no coment. Za tú by som nevyliezla ani z postele. Čo ma prebudilo k životu bol ako tak dobrodružný koniec keď sa už začalo konečne diať niečo poriadneho. Určite by som vymenila obsadenie tých dvoch "holúbkov". Ináč taká fajnovka pre nenáročných. ()

Domas88

Pokud máte rádi jako já takové filmy tak se vám bude líbit, podíváte se jednou a to stačí, nebojte viděli jste i horší.. ()

Stanmi

Čaroděj Balthazar Blake (Nicolas Cage) už po staletí bojuje proti silám temnoty a hledá po celém světe svého následovníka, kterého by mohl vycvičit v umění magie. A nyní ho konečně objevil v New Yorku, mladý Dave (Jay Baruchel) je slibný vědec a na kouzla moc nevěří, přesto svolí a po Balthazorově boku se začne učit umění magie. Jeho trénink se však zkomplikuje návratem Blakeova protivníka a bývalého přítele Horvatha (Alfred Molina)… V současnosti se studio Disney při produkci hraných verzí svých klasických pohádek nemusí ani příliš snažit, stačí jenom převést animovaný snímek do hrané podoby a úspěch se dostaví sám (viz letošní megahit Kráska a zvíře). Bývaly však doby a není tomu zase tak dávno, kdy se hoši od myšáka Mickeyho nebáli ještě trochu experimentovat, což je případ právě Čarodějova učně. Ten svým názvem (a trochu i pojetím) připomíná známý segment z filmu Fantasia, ale sami tvůrci vystavěli kolem základního námětu zcela nový příběh. Ten sice vychází ze známé artušovské legendy (ale opravdu jenom lehce), ale jinak si jede vlastní cestou, která sice místy poněkud drncá, ale dá se v pohodě zvládnout, prostě klasický souboj dobra se zlem říznutý nějakou tou magií a vysokoškolskou romancí, nic víc, nic míň. Samotný Nicolas Cage sice má za sebou i lepší role, ale i tak mu mentorská postava čaroděje Balthazara Blakea celkem sedí a s dlouhými vlasy, kabátem a luxusním fárem vypadá i patřičně stylově. To Jay Baruchel mi svým hereckým pojetím do role Davea úplně nesedl, i když typologicky se na roli outsidera celkem hodí. Osobně se mi ovšem nejvíce líbil Alfred Molina, který zde opět dokázal, že záporáky prostě umí, a to se vlastně ani nemusel moc snažit. Mírným zklamáním ovšem bylo vystoupení Monicy Bellucci, která se zde ukáže jen na začátku a na konci a v zásadě nic moc nepředvede, tohle tvůrci krapet zazdili. Absenci Monicy, tak vynahrazuje Teresa Palmer, jako Daveova dětská láska Becky, a i když milostný vztah mezi nimi je poněkud nepravděpodobný, tak aspoň nám nekňubům a geekům dává šanci, že sbalíme tu nejhezčí holku z okolí. Zajímavým zpestřením je také postava Drakea Stonea (Toby Kebell), který je jasným odkazem na Crisse Angela a další podobné „extrémní“ mágy. Co se týče triků, lokací nebo rekvizit, tak tady Čarodějovou učni není moc vytknout, tady si to hoši od Disneyho pohlídali. O režii se postaral osvědčený disneyovský režisér Jon Turteltaub, který zde opět dokázal, že sice své řemeslo zvládá, ale tak nějak neumí přidat nic navíc. Čarodějův učeň je tak vcelku nenáročnou, přesto docela zábavnou oddychovkou, ale na druhou stranu pokud se s tímto snímkem náhodou minete, tak se o žádný velký filmový zážitek neochudíte. ()

blazma

Jasně, lehká parodie na Merlina.. Ještě že tam nemrskli excalibur a Artuše, to by jsem hodnotil o dost méně. Každopádně to bylo fakt vtipný a přitom akční natolik, že jsem se fakt bavil. Herecké obsazení není tak špatný, ikdyž vizitka Nicolase, že zahraje každou blbost, je známá a nejspíš to hned lidi hážou do kolonky blbost. Za mě to byl fakt dobrej fantasy film. ()

stihac10

Čarodějův učen není nijak zázračný film. Ano, audiovizuální efekty by ho mohly zvednout do "sekce" nadprůměru, ale díky Nicholasovi (který tady hraje stejně mizerně jako v posledních letech), neoriginálnímu scénaři a předvídatelnému ději zůstává tento snímek v sekci pouhého průměru. ()

JoKKeR

Lepší 3 *, Daleko lepší jak Percy Jackson,lepší herci jen škoda že nejefektnější zaporák filmu se moc neohřál(Sun Lock)jinak Jayovi fandím zařnou budoucnost...chtělo by to dvojku s lepším scénářem,ale toho se asi po mírných vydělcích nedočkáme :-( škoda ()

l.bejk

Velice pěkné ale ne uplně dobře zvládnuté.Tím myslím souboje ,každý souboj by měl mít něco navíc a ten závěrečný ... čekal sem o hodně dramatičnější . 60% :) ()

imaginer21

Váhám mezi 3* a 4*. Jak bylo řečeno, Sorcerer's Apprentice je prvoplánově pohádka se šťasným koncem a nesložitou strukturou. Na druhou stranu tu máme čaroděje Cage (v originále s tím čarodějským akcentem rulez), hláškujícího Baruchela a jako bombónek na samém konci pořád sexy Bellucci. Já vám nevím. Když Turteltaub natočil Kida, všichni ho sepsuli a přitom je to taky vcelku příjemná podívaná bez potřeby všechno protkat do nějaké mentální hloubky. A to je i učeň. Ve své podstatě efektní pohádka, která se má tvářit dospěle, aby i dospělí z toho měli. Ale patrně těm to určeno není. Bruckheimer by však měl produkovat zajímavější věci. 75%. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)