Komedii, ve které od začátku do konce souzníte s postavami, kde se nadsázka efektivně prolíná s věrohodně znějící historkou, kde naprostá většina humoru vychází z motivace postav a situací, ve kterých se ocitají, kde neznámí herci propůjčují svým postavám jedinečně vtipné charaktery, způsobem, jakým by to dokázala málokterá hollywoodská hvězda, komedii, jejíž příběh je vyprávěn vkusně a šíleně zároveň tak, že do sebe nakonec vše smysluplně zapadne... prostě, bych se výmáčkl - takovou komediim která mě rozesměje, pobaví, dojme a něco ve mě zanechá, takovou je dnes, přátelé, třeba hledat teleskopem. Díky pánům Lucasovi a Moorovi (scénář), Toddu Philipsovi a v neposlední řadě ústřední herecké trojici je na světě o jeden výše popsaný exponát více. Jděte a využijte ho. P.S.: A ať vás ani nenapadne odejít před koncem titulků, holoto. Připravili byste se o zážitek odpovídající intenzitě pravého háku Mikea Tysona. You spin my head right round, right round, when you go down, when you go down town... 90%(25.8.2009)

Nic pro ženy (ty tohle prostě nikdy nepochopí:) a rozhodně nic pro abstinenty (kterým to bude připadat nerealistické). Kdo se ale kdy vzbudil v polorozbořeném místě s bandou přátel, aniž by si kdokoli pamatoval to, co všechno k té spoušti vedlo, ten to musí ocenit do nejmenších detailů. Výborné „okno“, jehož nejlepší výhodou je to, že následky nese někdo jiný.(9.6.2009)

FILMOVÁ NOC 2009. Nejvtipnější, nejchytřejší a nejsprostší komedie od TROPICKÉ BOUŘE a ZACK A MIRI TOČÍ PORNO, která i přes žánr road-movie drží pohromadě, z vypravěčského hlediska je zajímavá (velice důmyslné a důsledné užití flashbacků a flashorwardů, přepečlivě rozdistribuované informace ve vyprávéní), stylisticky opojná, protože podvratná, a především uvědomělá, fungující na bázi aluzí a intertextuality. Překvapení roku. 9/10(13.6.2009)

Leckdo už někdy zažil, jaké to je, mít po nějaké akci pořádnou opici. Jenže většinou si útržky postupně u hrnce kávy dáváme do kupy a z matných vzpomínek se vážou stále jasnější epizody z bouřlivé noci. Jenže trojice kamarádů si z rozlučky se svobodou nepamatuje vůbec nic. A navíc se jim během bujarých oslav tak nějak ztratil čtvrtý z party – a nutno podotknout ten nejdůležitější – ženich. Takže následující děj je rekonstrukcí času minulého. Scénáristé staví naše hrdiny do dobře vypointovaných situací v politicky nekorektních scénách, ale ne vždy jim to divák zbaští. Nicméně je obdivuhodné, jak se z mála dalo tolik vykřesat. Pařba ve Vegas je totiž lehce zaměnitelná s celou škálou obdobných taškařic, ale už ze Států si přitáhla neuvěřitelnou pověst. Přes všechna pro i proti hlavně odpárala veškeré teenagerovské neduhy, hrdinům vtiskla uvěřitelnou minulost i současnost a trapné plýtvání výkaly nahradila důvtipem. Člověk sice nepadá smíchy o zem, je ale příjemně překvapen soudržností celého vyprávění a balancováním po tenkém ledě. Tvůrci se nebojí ožehavých témat jako jsou všemožné formy sexu, včetně toho simulovaného s tygrem, 11. září, Holocaust nebo barva pleti. Krom toho komedie s mimořádnou diváckou odezvou (za první víkend za oceánem utržila šokujících 47 milionů dolarů) těží hlavně z typů, které se téhle jízdy účastní. Obtloustlý idiot, který klidně zdroguje své kumpány nebo nesmělý zubař-ne doktor, který má doma pořádnou hyenu, jsou asi tím nejlepším, co stále zajímavější režisér Todd Phillips nabízí. A v letošním, poměrně chudém komediální roce (z těch lepších připomenu Piráty na vlnách) to není zrovna málo!! Mimochodem - skvělý soundtrack..(26.12.2009)

Yeah ! Jednoznačně nejlepší komedie poslední doby.. Asi bych se neměl divit, protože Todd Phillips mě rozesmál už počiny jako jsou Road Trip, School for Scoundrels, nebo Starsky s Hutchem, ovšem tahle pařba je hravě strčila do kapsy... Nejvíc jsem se asi bavil díky Zachu Galifianakisovi, který se mi vryl do paměti už ve snímku Out Cold (2001). Doufám, že se díky téhle jízdě dostatečně zviditelní a uvidim ho v dalších, podobně šílených akcích 90%.(14.7.2009)

• - Dle výzkumu se divák průměrně zasměje 2,5 za minutu. (Psychopat no.8)

• - Justin Bartha (Doug) a Bradley Cooper (Phil) spolu již hráli ve filmech Lemra líná (2006) a New Yourku, miluji tě! (2009). (dinamit_1)

• - Spoiler: Ken Jeong ve scéně, kdy jeho postava vyskočila nahá z kufru auta, improvizoval. Původně bylo plánováno, že bude oblečený. Ken navrhl, že by bylo zábavnější, kdyby byl nahý. Později režisér dal Kenovi podepsat prohlášení ohledně práv, kdyby si náhodou scénu rozmyslel. (c.tucker)