Mam z toho trochu rozporuplny dojmy. Na jednu stranu paradni komedie, u ktery jsem se az na par hluchejch mist bavil prakticky nepretrzite, ale na druhou stranu zase nic extra vyjimecnyho. Mame tu neoriginalni pribeh i vtipy, herci jsou sice sympataci, ale jejich charaktery jsou uz taky mockrat provareny. Ale proste se zadarilo a jako celek to skvele funguje, pribeh ve slusnym tempu odsejpa, hraje chytlava hudba a vtipy se s nicim moc neserou a parkrat se podari nakej brutalni. Z postav nejvic zaujme vymasteny hovado Galifianakis, kterej fakt nema chybu. Ale proste, ze by to bylo neco tak masakralniho, abych film zaradil mezi 250 nejlepsich, pripadne aby mel k dnesku na csfd 87% tak to urcite ne a zaverecny rozuzleni "Kde je Doug" jsem taky cekal drobet zajimavejsi. Ale minimalne tenhle rok se jedna o jednu z nej komedii, to zase jo.(18.6.2009)

Jo, když se člověk ráno vzbudí a přemýšlí: 1. U koho v bytě to, sakra, jsem? 2. V kterém městě to, sakra, jsem? 3. Proč vedle mě leží dva kluci pouze v trenkách, zatímco mně chybí jen ponožky? 4. (zoufale) Kde mám brýle? 5. (když je najdu, pokřivné jak prase, samozřejmě, tak ještě zoufaleji) Kde mám kabelku??? ---> Po půl hodině marného hledání zjistím, že jsem vlastně žádnou kabelku neměla. Na mobilu spousta nepřijatých hovorů a vzkazů, kde to jako jsem? Okno jak kráva a jediný letmý záblesk vzpomínky, jak v pozdních nočních (ranních?) hodinách vyřváváme zaseklí ve výtahu.(24.6.2009)

Tak já nevím... Matka u toho vybuchovala smíchy, já se omezila na tzv "pousmívání". Ale nejspíš mi to stačilo. (Byla jsem tak na nervy z písemky ze statistiky, že by mi stačil i Rákosníček). Tak za prvý, scéna hned po pařbě je brilantní - ta kamera á la Requiem za sen, hudba, bordel, bomba! Dál se netajím tím, že jsem příznivě nakloněná k pozorování Bradleyho Coopera v různých úhlech nebo bez košile. Ed Helms zahrál skvělýho nerda. Zach Galifianakis je šílenec, kterej by mě po čase asi víc než jenom lezl na nervy (i tady to bylo na hraně). A ten vyskakující naháč! Taky adept na nejgeniálnější závěrečný titulky za posledních pár let. Zkrátka Pařba vytvoří dojem, že jste taky součástí týhle party borců a je vám s nima moc fajn. Doufám, že Bangkok nebude takovej sešup.(10.11.2011)

Důvěrně známá situace. I když máte na rameni makaka a hlavu jako jeden velký střep, je podstatné sesbírat i drobné střípky, za pomoci kterých lze zacelit ta černá díra vzniknuvší v alkoholem poškozeném mozkovém centru. Že rána v nevadském městě hříchu bývají setsakramentsky těžká (především je nutné najít osobu, kterou jsem si v noci vzal) ví Homer Simpson i Ned Flanders už dávno a parta odrostlých dětí v samospravujícím se stříbrném Mercedesu se to po "rufíkové" stag party již brzy dozví taky. Vtipná Phillipsova komedie určená pro ty, které už nějaký ten týden netrápí akné a svátost manželského svazku berou s patřičným nadhledem. Povídá se, že záhadná přítomnost bílé kvočny je dosud jediným nevyřešeným případem Grissomova vyšetřovacího týmu..(15.12.2009)

Séria komédií Todda Phillipsa u mňa slávila veľký úspech a po šnúre štvorhviezdičkových hodnotení si konečne a zaslúžene tento film siahol aj na tú piatu. Tohtoročná, zatiaľ bezkonkurenčne najlepšia komédia, pri ktorej membrána mojej bránice zaznamenávala počas celého filmu rekordné počty vibrácií. Prísne kritické oko naopak, nepostrehlo ani najmenší náznak klišé, či nudy. Neskutočne nabrúsený scenár, obmena skvelých vtipov sa na diváka hrnie ako lavína, ktorej intenzita stále rastie a zastaví sa až s posledným riadkom záverečných titulkov. Herci si natáčanie viditeľne užívali, pohodu pred aj za kamerou bolo cítiť. Dezert, ktorý osladil a ideálne zavŕšil celkový dojem z tohto kráľovského komediálneho menu, bol jednoznačne soundtrack, no a ja sa už teraz teším (s malými pochybnosťami) na pokračovanie. 95%.(27.6.2009)

• - Film získal cenu Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu Zlatý glóbus za nejlepší film v kategorii muzikál a komedie, cenu Britské akademie filmového a televizního umění BAFTA, cenu Detroitské společnosti filmových kritiků a podle Amerického filmového institut byl jedním z nejlepších filmů roku. [Zdroj: Wikipedia] (dinamit_1)

• - K pesničke, ktorú Stu (Ed Helms) spieva pri hraní na klavíri, napísal text sám herec spolu s režisérom Toddom Phillipsom. (HFCJ)

• - Keď Alan (Zack Galifianakis) spieva pesničku "Who Let the Dogs Out?", tak dvere do kúpeľne sú otvorené, no o chvíľu sú už zatvorené. (ShortyIC)