Nic pro ženy (ty tohle prostě nikdy nepochopí:) a rozhodně nic pro abstinenty (kterým to bude připadat nerealistické). Kdo se ale kdy vzbudil v polorozbořeném místě s bandou přátel, aniž by si kdokoli pamatoval to, co všechno k té spoušti vedlo, ten to musí ocenit do nejmenších detailů. Výborné „okno“, jehož nejlepší výhodou je to, že následky nese někdo jiný.(9.6.2009)

[imdb: 8.2/10] | me: Pohodová no-problem komédia, avšak žiaden prelom. Nestaviam sa do pozície kritika, ktorý pozerá na reálnost snímku, ale 80% fórov vychádza z prehnaných situácii. Ja viem, že dej vyplýva z toho čo sa dialo predchádzajúcu wild night a taktiež si uvedomujem, že situácie musia byť bizarné, aby bavili, ale celkovo to podľa mňa nestačí na to, aby to potiahlo celý film bez toho, aby sa divák presýtil extra zdivočelých situácii. Film ma svoje veľmi silné stránky, ale zvačša to sú gagy alebo krátke repliky, ktoré v jednotlivých situáciach vyznievajú veľmi vtipne, avšak týchto mohlo byť viac. V mnohých iných prípadoch podľa mňa film baví na základe nižšej formy humoru (vsádza na to, že sa divák ani na sekundu nepozastaví nad tým čo sa deje), ktorý vsádza na divočinu a prehnanosť, čo po istom čase už nemusí byť vtipné. Film nenudí, avšak nezabezpečuje permanentné pnutie bránice ... To najlepšie z filmu aj tak vychádza z hercov a toho ako to dokážu podať (Did you just eat sofapizza ?,.... Oh, you got color, I'm jealous..) a nie scén, ktoré ťažia z prehnanej extravagancie. Proste viac hereckého vyžitia a dobrých slovných fórov (ktorých je pomenej) by zabezpečilo výborné vyváženie oboch ingrediencií. Toľko moje pocity. Po všeobecných ohlasoch a hodnoteniach som asi čakal viac. Ako už raz niekto povedal, až taký zázrak v tvorbe komédii to nie je. Nadpriemer z iného súdka.(11.8.2009)

Naprosto věrohodný dokument o těžkém "dni poté", který všichni tak moc dobře známe. Úvodní dvacetiminutovka by se sice dala sfouknout již během titulků, ale za to co se děje během titulků závěrečných jsem ochoten autorům odpustit mnohé. Dokonce i to, že při všem tom vysvětlování se nějak zapomnělo na slepici. Nebo jde o otevřená vrátka pro případné pokračování?(17.6.2009)

Zasmál jsem se přesně pětkrát, což není žádná tragédie, protože při většině dnešních komedií se mi chce skutečně hořce, ale velmi hořce, plakat. Snad v žádném jiném žánru nemám pocit, že dobře už bylo a že kvalitní veselohry zažívaly svou zlatou éru před pár desítkami let a když se chci dobře pobavit, vracím se k osvědčené klasice. Tady totiž nepomůže bombastický rozpočet ani skvělé triky, tady je potřeba nápaditost, vkus a pokud možno i určitá scénáristická odvaha. Dnešní produkce velkých studií ale sází na osvědčené modely z minulosti, takže se točí remaky, kterým holt schází svižnost originálu, nebo další a další volně navazující díly, které už vaří opět z vody. Pařba ve Vegas v zásadě není špatná, ale takhle by měl vypadat žánrový průměr a ne svým způsobem kult se spoustou nadšeně bombastických komentářů a pětihvězdičkovou nadílkou. Nejspíš boduje ta chlastací tématika. Za sebe můžu říct, že za největší klad považuju, že s výjimkou jediné scény na policejní přednášce neklesá úroveň předvedeného humoru pod mojí hranici vkusu. Jinak nejde o nic výjimečného nebo originálního. Celkový dojem: 55 %. V podstatě jde o splácaninu typu strčíme tam gangstera, Tysona, tygra, novorozeně a on už si každý z toho něco vybere.(14.5.2010)

Leckdo už někdy zažil, jaké to je, mít po nějaké akci pořádnou opici. Jenže většinou si útržky postupně u hrnce kávy dáváme do kupy a z matných vzpomínek se vážou stále jasnější epizody z bouřlivé noci. Jenže trojice kamarádů si z rozlučky se svobodou nepamatuje vůbec nic. A navíc se jim během bujarých oslav tak nějak ztratil čtvrtý z party – a nutno podotknout ten nejdůležitější – ženich. Takže následující děj je rekonstrukcí času minulého. Scénáristé staví naše hrdiny do dobře vypointovaných situací v politicky nekorektních scénách, ale ne vždy jim to divák zbaští. Nicméně je obdivuhodné, jak se z mála dalo tolik vykřesat. Pařba ve Vegas je totiž lehce zaměnitelná s celou škálou obdobných taškařic, ale už ze Států si přitáhla neuvěřitelnou pověst. Přes všechna pro i proti hlavně odpárala veškeré teenagerovské neduhy, hrdinům vtiskla uvěřitelnou minulost i současnost a trapné plýtvání výkaly nahradila důvtipem. Člověk sice nepadá smíchy o zem, je ale příjemně překvapen soudržností celého vyprávění a balancováním po tenkém ledě. Tvůrci se nebojí ožehavých témat jako jsou všemožné formy sexu, včetně toho simulovaného s tygrem, 11. září, Holocaust nebo barva pleti. Krom toho komedie s mimořádnou diváckou odezvou (za první víkend za oceánem utržila šokujících 47 milionů dolarů) těží hlavně z typů, které se téhle jízdy účastní. Obtloustlý idiot, který klidně zdroguje své kumpány nebo nesmělý zubař-ne doktor, který má doma pořádnou hyenu, jsou asi tím nejlepším, co stále zajímavější režisér Todd Phillips nabízí. A v letošním, poměrně chudém komediální roce (z těch lepších připomenu Piráty na vlnách) to není zrovna málo!! Mimochodem - skvělý soundtrack..(26.12.2009)

• - Scény spjaté s fiktivní Nejlepší malou svatební kaplí byly natáčeny na 1236. ulici v Las Vegas. Několik dalších scén bylo filmováno podél silnice Interstate 210 poblíž měst San Bernardino a Rialto. [Zdroj: Wikipedia] (dinamit_1)

• - V kasínu Caesars Palace v Las Vegas byl natáčen krom tohoto i třetí díl této trilogie Pařba na třetí (2013). Kasíno jsme mohli vidět i ve snímku Výlet s mámou (2012). (Syna.1990)

• - Lucinda Jerney hraje v kasínu stejnou postavu, jakou hrála ve filmu Rain Man (1988). (Miuri)