Principem celého pořadu je pobyt skupiny lidí v uzavřené vile, ve které je rozmístěno mnoho kamer a mikrofonů. Některé kamery jsou za poloprůhlednými zrcadly. Účastníci jsou nepřetržitě sledováni a nahráváni. Plní různé úkoly a televize z jejich pobytu vyrábí sestřihy, které vysílá. V noční době se mohou vysílat i choulostivější scény. (oficiální text distributora)

iamek

Ale jo. Koukal jsem docela často. Nasmál jsem se nad hloupostí těch zavřených tupců. První řada nebyla nejhorší. ()

SeBig

Za mě asi nejzábavnější pořad co kdy vysílali v TV. Žral jsem to když jsem byl malej a sem tam si pustím některý scény.. tedy z první a druhé série. Ve třetí už v tom byl trochu bordel a čtvrtá je regulérní humus! ()

triatlet

Prima předčila Novu! A tak si Libor Bouček i v hitparádě mohl utahovat z Velkého bratra. Prima oprášila Terezu Pergnerovou a ta dokázala zahrát opravdové prožívání osudů ve vile. Jednička byla neokoukaná, navíc závěrečné propojení se slovenskou kolibou bylo divácky atraktivní. Ale koho s odstupem času zajímá, co teď dělá Emil, Petr Zvěřina, Regina, nebo Vladko. Zajímá vás, co dělá poražený z padesátého dílu Kufru? Nebo výherce z prvního dílu 5 proto 5? Byla to HLAVNĚ hra o deset milionů, takže o přátelství ve vile se dá možná mluvit, ale o předstíraném. Další řady byly už pouhou kopií, i když scénáristicky se na rozdíl novácké Superstar tvůrci snažili oživit dění nějakým novým úkolem. ()

heyda

Jelikož to byla u nás prvotina v rámci reality show, tak jsem to sledoval a celkem často se zaujetím. Vše co přišlo poté byl odpad. Tomuto dám 3 hvězdičky a Vladkovi přeju hodně úspěchů v životě. ()

SOLOM.

Skoro stejná kokotina jako velký BB, ale tady se sem tam našli i nějací trochu normální lidi. Dám dvě hvězdičky za pěkné baby, které se tu sem tam objevily a Jalovca. ()

Necrotongue

Pravda,člověk si u tohoto díla zrovna nezavařil mozkové závity,ale první řadu jsem viděl celou hlavně z toho důvodu,že mi krásně zvedala sebevědomí.Začal jsem se dívat i na druhou sérii,ale tu jsem musel vzdát asi po čtyřech dílech,o dalších řadách jsem už ani neuvažoval.Z druhé řady jsem si zapamatoval něco hloupého,slizkého a celkově odporného,z odpadu televizní zábavy se tu vynořil Vlasta Korec.Z tohoto individua mi bylo opravdu zle nedobře. ()

duklak2

Na Vyvolené nikdy nezapomenu. Viděl jsem skoro všechny díly ze všech 3. sérií, včetně všech castingů. Psal se srpen 2005 a na Primu vtrhla jakási reality show, která bude o tom, že se zavře skupina lidí do vily a budou sledováni kamerami. Mě nějak pořád nedocházelo, co to vlastně bude za show. Už při castinzích mě to velmi chytlo, protože do vily postupovali takoví týpci, jaké si jen s těží představit a jen tak na ulici je nepotkáte. První řada Vyvolených měla neskutečnou výhodu v tom, že tam byli velice zajímaví a rozdílní soutěžící. A já vám je teď trochu představím. Vladko: Afektovaný homosexuál, který každému řekne upřímně, co si o něm myslí. Jeho láska Michal. Pro mě ze začátku nezajímavý, ale postupem času jsem si ho velmi oblíbil. Hlavně ty řeči o jeho studiu a rozvozu po nocích luxusních společnic. O kterých prý nevěděl. To mě velmi pobavilo. Hans: Na první pohled zločinec. Ale při bližším seznámení velmi hodný a příjemný člověk, který rád pomůže. Regina: dominantní to žena, ale pro mě moc mužský typ. Katka: Osobnost s tou největší naivitou, jakou jsem kdy spatřil. Emil: Pracovitý horník, velmi upřímný chlap snědé pleti, který by pro výhru udělal cokoliv. Monika: Pro mě velmi, ale opravdu velmi brutálně nesympatická a troufám si tvrdit, že větší krávu jsem za čtvrt století co obývám tuto Zemi nepotkal. Jindra: "Špína", týpek, který mě velmi bavil. Stačilo jen, aby řekl nějakou větu a už v ní byla nějaká hláška. A nejlepší na něm bylo, že on ani nevěděl, že hláškuje:-). Velmi mě připomněl Matěje z české komedie, která se jmenovala Matěji, proč tě holky nechtějí? Saša: Taky borec, kterého jen tak nepotkáte. Klidný a velmi zvláštní. Věra: Správná máma své dcery Nikoly. Martin: Pro mě nesympatický realitní makléř. Rozhodně bych od něho žádný byt nikdy nekoupil. Petr: DJ, který jezdí na babetě. Chlápek v show sice zábavný, ale jinak na pěst. Wendy: Nádherná boubelka, která své přednosti ukázala až po vile:-). A rozhodně se nemá za co stydět. Rosťa: Velmi nudný a ničím zajímavý šampón. A Hanka? Nebýt googlu, tak si na ni ani nevzpomenu! Popisovat ji nebudu, protože fakt nevím, co bych o ni měl napsat. Památné momenty: Vladkovi vlasy a hádky, stěhování na Slovensko. Vítězem se stal zaslouženě Vladko. To finále a jeho sesypání bylo něco neskutečného. První řadu hodnotím jasnými pěti hvězdami. Druhá řada byla o něco horší, ale též se na ni dalo dívat. Hlavně díky Plutovi, Pavlovi, Tonymu, Pitymu, Jakubovi Kubovi:-) a Sanny, která tam byla asi za čtyři soutěžící:-). Pamatuju si její medailonek jak tam "závodila" autem. Neskutečně jsem se smál a v hlavě mě vrtalo, co je to za chlapa:-). Hned mi bylo jasné, že ji díváci pošlou do vily. Druhou řadu hodnotím 3 a půl hvězdami. No a třetí řada po delší době nudila. Hlavně po odchodu Dana, který by nejraději každého zboxoval. A dokazuje to i v současnosti. Tato řada ode mě získává dva a půl hvězdy. ()

Sifaka

První série byla výborná, dobrý výběr soutěžících, neokoukané téma a hlavně soutěžící nevěděli do čeho jdou a chovali se přirozeně, kdežto v druhé a hlavně v třetí sérii to bylo hrozné, jak se snažili soutěžící , aby dostali co nejvíc hlasů a tak se přetvařovali atd. První série byla fakt klasika a určitě si všichni ještě vzpomenou na praštěnou Regínu s nožem, Vladka, který se ostříhal,pěknou( i když naivní ) Katku a Zvěřina z Václaváku ... 1. série ****, 2.série **, 3.série * . ()

Handle

První řada naprostá pecka, když se občas kouknu na ta stará videa, vždycky se nestačím divit - dal bych jí 5* okamžitě... :) Krom toho výborná Tereza Pergnerová. Jen ty dvě další řady už bohužel nestály za nic. // Po větší pauze jsem hrozně rád, že startuje čtvrtá řada. Jestli bezduchou oddechovku, tak tohle. A soutěžící vypadají slibmě... :) ()

ScarPoul odpad!

To isté ako u ostatných podobných sračiek. A myslenie si že je to lepšie škodí len a len vám ľudia. Komercia zabíja zdravý rozum a kreativitu. TOTO ste chceli slováci? aby ste sa večer pozerali na vydrbaný maďarský program , ktorého jedinou úlohou je ľudí znechutiť? no preeemňa zaaamňa. ()

Khalesi odpad!

Myslím, že účinkovanie v takejto "show" je pod úroveň mentálne zdravého jedinca. Nechať sa dobrovoľne zatvoriť do vily s niekým cudzím, pochybným a pravdepodobne pre finančnú odmenu skoro všetkého schopným? Muselo by mi kvalitne harašiť, aby som urobila takú kolosálnu, masochistickú blbosť! Myslím, že ľudí, ktorí sa vyvolených účastnia lákajú dve veci-peniaze a sláva. Ak sa ovšem dá stavať na tom, že ste slávni len preto, že ste odhalili nejakú intímnu časť svojho tela, alebo intrikami a osočovaním teatrálne vyradili súpera a s víťazoslávnym úsmevom na tvári manifestovali vlastnú bezmedznú debilitu. Dosť prízemné a povrchné, nehľadiac na to, že aby toho dosiahli, dospejú vyvolení tupci mnohokrát k neuveriteľne nechutným praktikám pred očami každého, kto je tak blbý aby sa na to dobrovoľne díval. Táto reality-show nikdy nikomu nič nedala a mne osobne to málo, čo som z nej videla-určite pár rokov života ubralo. Príliš si cením svojej mysli, než aby som ju špinila podobným odpadom! Ak so mnou nesúhlasíte, schválne sa zamyslite a menujte mi jediného, aspoň priemerne inteligentného účastníka... Márne pátrate v mysli, že?! ()

maseer2

o něco lepší než Big Brother, přesto jsem to nikdy nesledoval, protože tento druh televizní zábavy prostě - NE, NE, NE a NE!!! ()