Agent CIA Cross, který už opustil aktivní službu, je v podezření, že prodal Rusům některá z důležitých tajemství. K této domněnce vedou šéfy CIA vztahy stárnoucího muže k ruskému agentovi Žarkovovi. Proto je rozhodnuto, že jako možná hrozba pro zájmy americké bezpečnosti musí být odstraněn. Muž, kterému je tento úkol přidělen, je Crossův bývalý žák a chráněnec Jean Laurier, jehož kódové jméno je Štír. Ani dlouholeté přátelství, které oba muže spojuje, nezabrání chladnokrevnému Laurierovi ve splnění úkolu, což se ovšem ukáže být mnohem obtížnější než zabít vlastní dívku, která se ukázala být nepřátelským agentem. Cross totiž naučil Jeana řemeslu, ale za ty roky ve službě má v rukávu dost triků, aby si dokázal chránit kůži a bez váhání je používá. Žarkov se Crosse pokouší přesvědčit, aby emigroval, ale ten odmítá. Chce zůstat ve své zemi a nelítostně vyrovnat některé staré dluhy. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Studená válka v plném proudu a špionážní služba víc než plné ruce práce. Žák má za úkol odstranit svého učitele, bývalého agenta CIA pro podezření, že prodal důležité informace Rusům. Dokáže to? O tom je celý snímek, který poukazuje na fakt, že jakmile se člověk stane agentem, je jím už napořád a je stále v něčím hledáčku. Zpočátku je snímek velmi komorní. Dnes nudí, ale když se divák zaměří hlavně na děj, ono zívání překoná. Akční sekvence jsou povedené a zcela v režimu špionážních filmů. Dlouhá honička Alana Delona a Burta Lancastera je vrcholem celého snímku. Zakončení příběhu jsem trochu předvídal, ale jinak se vše pohybovalo v hezkém průměru. Příběh je zajímavý, jenomže za tu dobu od natočení značně zestárnul. Nezaškodil by remake. ()

Ozzy2

Podle tohoto filmu to vypadá, že všichni agenti nemají co na práci.Jediné, co dělají, že se nahánějí letadly po celém světě a jeden druhého se snaží zabít.Ty hvězdy dávám za krásný vztah Alaina Delona ke kočičkám (tentokrát čtyřnohým) ()

BigBang

Pro mě skvělé naplnění žánru: koukám, koukám, nemůžu se odtrhnout, ale za 20 vteřin po skončení nezůstane v paměti z filmu nic. ()

Lupes

Opravdu veliká nuda, libující si v málo uvěřitelném polidšťování sovětských agentů, jisté démonizaci CIA a nejasném scenáristickém záměru. Pocta Burtu Lancasterovi moc nevyšla; napsat mu akční scény bylo velikou chybou, mělo zůstat u zkušenosti nahrazující svaly. I proto Alain Burta znatelně zastínil. Kdyby byl víc rozveden přece jen překvapivý závěr a motivy jednání jednotlivých postav se jím po celý film řídily, bylo by to o fous lepší. ()

Belmondicek

Hodně dobrý špionážní old school thriller režiséra Michaela Winnera (Přání zabít). Jean Laurier, jehož krycí jméno je Štír, zabiják ve službách CIA, se pověsí na svého bývalého učitele Crosse. Cross již odešel z aktivní služby, ale je podezřelý z dvojnásobné špionáže na základě svých vztahů k sovětskému agentovi Žarkovovi. Přátelství, které oba muže spojuje, však nezabrání Jeanovi splnit svůj úkol... Ze začátku to má pomalejší tempo, když se seznamujeme s dějem a hlavními postavami, ale potom se to slušně rozjede. Takové parádní kousky se dnes už bohužel netočí, ale nudné předigitilizované bláboly s hereckýma dřevama bez kouska charismatu, po kterých za pár let ani pes neštěkne! Dějem prosakuje místy stísněná až paranoidní atmosféra. Filmu nechybí skvěle natočené a sestříhané akční scény a přestřelky, které nepostrádají napětí. Výborní Burt Lancaster a Alain Delon ( předposlední zakázka v Hollywoodu ), jako obyčejně natáčeli všechny akční scény bez použití kaskadérů ( vidět je to zejména při výborné honičce na té stavbě )! "Jediné pravidlo je zůstat ve hře!" ()

Looka

80% Studená válka a stará škola špionů, kteří si navzájem pomáhají ač z opačných stran barikád. Dobová naivnost je v tomto případě plus. ()

Rimland

Po většinu času spíš rutina (vcelku zábavná, ale přesto rutina). Do nadprůměru film vyzdvihuje závěrečná třetina, především pak posledních cca 10 minut. ()

MirkaP

Kdyby tam nebyl AD, asi bych se na to vůbec nedívala. A čím déle jsem se dívala, tím více se mi to líbilo. Nejlepší byla asi ta honička na staveništi. Rozuzlení mírně překvapilo. ()

subic

Viděl jsem to kdysi dávno jako kluk a myslel jsem si, že je to dobrý film. Je, ale je taky skoro nekonečně dlouhý a já se dost nudil, nehledě na šílenou hlasitou hudbu, která téměř nepřetržitě jakoby dodává na dramatičnosti. No nedodává, napětí se za ty roky někam vytratilo. Takže příště už vidět nemusím a frčku dolů. ()

ilclassico

Proč dnes špionážní filmy u mě vyvolávají jen soucitní úsměv? Možná i tento film je toho příčinou. A prý nejvíc stárne sci-fi a katastrofický žánr. V rámci žánru za 3. ()

Saxos

Celkem dobrý film se špionážní tematikou s mladým Alainem Delonem z dob, kdy špioni pro svou práci převážně používali svoji hlavu a ne techniku. ()

Baldrick

V hlavní roli Burt, Alain a Vídeň. Až na pár detailů precizní práce. Plné hodnocení je možná trochu subjektivní, ale v tomto případě lze přimhouřit očko. ()

brasek

Kto očakáva podľa hereckého obsadenia špionážny thriller bude sklamaný, pretože snímok je silne priemerná záležitosť s minimálnym napätím. Postava stvárnená Alainom Delonom by mala hrať "prvé husle" a pritom sa stráca niekde aj so svojimi mačkami. Finále snímku vo svojim vyvrcholení je mierna fraška. ()

PTuranyi

Dobrý špionážny thriller. ktorý z priemeru vytrháva hlavne herecké obsadenie hviezdami v hlavných úlohách Burt Lancaster, Alain Delon. Produkcia je dobrá a atmosféra je na celkom dobrej úrovni, takže politická hra s dvojitými agentami a snahou vymaniť sa z hry tajných služieb má svoje čaro a nikdy nevieš kto ďalší môže byť agent. 70% ()