Hlad

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato „provokace“ potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky. (oficiální text distributora)

1oko

Pro mne parádní filmový zážitek. V některých fázích sice zbytečně rozvláčný, ale plný emocí a námětů k zamyšlení. ()

Almásy

viac dokument ako film. smekám pred Fassbinderovým výkonom a výnimočným talentom Steva McQueena. výnimočný film., jeden z najlepších s akými som mal dočinenia. ()

DeathTheKid

Největší paradox filmu - po té, co jsem si zvykl na neukecaný charakter filmu, přišla na scénu tak udřistaná pasáž, až jsem z toho dostal hlad a to všechno proto, abych posléze další cca půlhoďku mohl koukat na neukecaný film. Měl jsem pocit jako bych během té sekvence přečetl celou Bibli i s Koránem ve všech světových jazycích a pozpátku. MekKrálovna ví jak zajebat film. ()

Soweek

Velmi náročný snímek připomínající svou náturou pojídání syrového hovězí. Po náročné určitě skvělá volba. ()

bloodvomit

Pro mě moc vzdálený téma na to aby se mě to mohlo v plný míře dotknout. Nemůžu tudíž plně posoudit děj, ale některý scény mi přišly až moc klasicisticky natočený až to začínalo nudit (stejně jako ruský klasici), proto - ztěží průměr. ()

BMAJTZ

Hodně silný snímek, který člověka donutí se zamyslet. Netvrdím, že bych s nimi souhlasil, netvrdím, že ne. Co se ale filmu týče, tak jde o opravdu silný počin. Vizuální stránka je opravdu skvělá a na člověka hned pará pocit beznaděje a deprese. Přestože se toho moc nenamluví, je zde jedna z nejdelších scén právě dialog mezi vězněm a knězem a to bez jediného střihu. Ačkoli jsem to nestopoval trvala nejméně 15 minut, což je úchvatný herecký výkon. ()

Mr.Jackass

Ano chování angličanům k těmto vězňům bylo odporné, k tomu není co dodat. Ale film mohl popsat protesty a celou atmosféru o mnoho lépe. Takto se sice krásně zaměřil na několi scén, kde 5 minut týpek vytírá chodbu, pak 20 minutový rozhovor s knězem bez jediného střihu, ale co? jediné velké plus vidím v hlavním představiteli a tomu jak se postupně vyvíjel až k úplnému vyhladovění, jinak mám pocit, že se z této problematiky dalo vytěžit více a ty dlouhé záběry do nikam si mohl režisér nechat na jiné slátaniny. ()

Forsberg11

Artový film pre fajnšmekrov od fajnšmekra. Hunger je úplne iný typ filmu aký očakávate, ide hlboko pod kožu, hlboko do vašej mysle, obracia vám žalúdok, núti zakrývať si oči. Príbeh akoby vystupoval z obrazovky a v plnej miere sa vás dotýkal, ťahal so sebou, nútil vás prežívať to všetko na vlastnej koži. Toto je nový spôsob vyobrazenie reálnosti, a koniec koncov takmer dokonalé vyobrazenie utrpenia, ako fyzického, tak aj psychického. Hunger sa na nič nehrá, postava ktorú uvidíte na začiatku a o ktorej si myslíte, že príbeh bude, je zavraždená niekde v polovici filmu, nečakane, bez vysvetlenia, bez pripravenia diváka. Zmizne zo scény a už o nej nepadne ani slovo. A na slová je Hunger celkovo veľmi skúpy, až na premakaný rozhovor Bobbyho Sandsa s kňazom, ktorý mi vo veľa veciach pripomenul Tarantinove klasiky. Zaujímavé, dlhé zábery kamery striedajú rýchle scény plné humusu, násilia, nechutností, či fyzického týrania. Bezmocnosť z filmu priam srší a vy sa cítite tiež ako väzeň v cele odsúdený na smrť. Všetko nekompromisne klincuje záverečná sekvencia Bobbyho hladovky, ktorá je zrejme najlepšie zfilmovaným umieraním od hladu v histórii kinematografie. Človek pri jej pozeraní skutočne vyhladne s ním. Hunger je film, ktorý sa len tak nevidí, ktorý sa len tak nenakrúti, film, ktorý už nemáte veľkú chuť vidieť znovu. Ale rozhodne je to film kvalitný a veľmi zaujímavý... ()

McLovver

Skvěle natočený film. Rozhodně není pro slabší povahy. FIlm je dosti pomalý, ale stejně jsem našel scény, u kterých bych ho chtěl ještě malinko pomalejší, i když v tomto se budu asi s většinou lidí rozcházet. ()

Maynard.

Deprese, beznaděj, bolest, špína, hnus, vzdor a nakonec i smrt... To je ta nejlepší upoutávka, co? :o). Už od prvních záběrů je jasný, že tehle rejža je něco víc než většina ostatních. Tenhle si umí s divákem panečku pohrát. Začátek filmu vypadal celkem nevinně, sice teda záběry z hnusný šatlavy, ale to se ještě dalo překousnout. No, ale od tý doby, kdy si hlavní hrdina pokecal s knězem (cca 10 ti minutovej rozhovor na jeden záběr) se to teprv rozjdede - hladovka. Jo, nejen Christian Bale dokáže kvůli roli zhubnou neskutečný kila. Michael Fassbender též ukázal, že je to blázen a že pro roli udělá hodně moc... Tohodle herce mám zafixovanýho jako novýho Magneta z X menů, ale jak je vidět, tak umí hrát všecko. NA to, že je tenhle film prakticky bez děje, tak mě udržel ve střehu celou dobu. ()

Lukoboss

Absolutní brutalita a syrovost přesně v tom smyslu, který tyhle dvě slova mají. Realisticky podaný příběh o vězních v severním Irsku, kteří se pro společnost, ale hlavně pro bachaře, stali jen jakýmsi kusem hadru, se kterým se může mávat jak se komu zachce. Oni si to ale nechtějí nechat líbit, a tak nastolí smrtící hladovku. ......Problémem celého snímku je naprostá uvláčenost (dlouhé záběry bez hudby, beze slov, kolikrát i bez nějakého pohybu, např. jen na prázdnou vězeňskou chodbu), která vás začne pomalu ubíjet a film přestává být atraktivní, nikoliv však zajímavý. A to nemluvím o téměř dvacetiminutovém dialogu bez jakéhokoliv střihu nebo pohybu kamerou uprostřed filmu. Je to rozporuplné drama, které si ale zaslouží lepší hodnocení než 3 hvězdy. ()

DavidS.

Problém Severního Irska pespektivou uvězněných členů IRA...Film o nekonečném kolotoči násilí. O akci a reakci...O obětech...Bezesporu velké téma. Nesporně naturalistické zpracování. Ale necháme-li stranou scény fyzického týrání, strádání a fekální malby na zdech, tak zbude veskrze utahaný a poloospalý snímek...Téměř tu chybí příběh i hlubší zapojení do dobových a politických souvislotí....Výsledný dojem - zdlouhavá exhibice syrovosti. ()

Joann

Humus....To je první slovo, co mě napadne. Celý ten film je nechutný a některé rádoby umělecké záběry s dloubáním do mouchy to moc nepozvedají. Ten půlhodinový rozhovor jen na chvilku vystřídá nechutnost za nudu. Ale ono když ho přeskočíte, tak stejně o jádro pudla nepřijdete. Mohl to být dobrý film, taky jsem to čekala dle těch superlativů tady...Ale opravdu NENÍ!! ()

Brion.y

Logicky: pokiaľ ma film celý čas núti strčiť si prsty do krku prípadne akýmkoľvek iným spôsobom vyventilovať stav, ktorý mi spôsobil, asi by mal dostať hodnotenie zlé. No ono nie vždy teoretický predpoklad v praxi obstojí, preto je to za päť. Pán režisér sa príliš, až nereálne vyžíva v násilí, krvi a výkaloch. U mňa si to však vyžehlil jediným dialógom... jediným súvislým v celom filme. Stále si ho chcete pozrieť? Tak sakra, kašlite na môj komentár. Už ste mohli mať pozretú prinajmenšom polminútu. ()

ryoga

Zaujímavý film o hladovke ktorý nenudí.Šokujúce zábery z väznice a zvláštna kamera a lá z filmu Funny Games USA niekedy aj 5 minút statická (napr. rozhovor s farárom alebo keď dozorca umýval dlážku) ()

Seti

Filmové ztvárnění extrémních podmínek, v nichž byli nuceni uvěznění členové irské republikánské armády odpykávat své tresty, bylo sice hodně sugestivní, nicméně film sám o sobě mě nebavil. Jediná 16ti minutová scéna, která má divákovi co nabídnout, je málo, a nezachrání to ani vychrtlý Fassbender. ()

Mistickzz

Túžba šokovať surovosťou a chladnou autentickosťou, ktorá však šokuje len nadmernou nudou a nezáujmom sledovať film. Čo na tom, že Fassbender podáva skvelý výkon, keď trišvrtinu sa tam nič nedeje a poslednú pol hodinu sa len kecá o niečom, čo už ma po tej prvej hodine aj tak ani nezaujímalo. Keď si budem chcieť nabudúce pozrieť nejaký film o IRA pustím si radšej Ve jménu otce alebo Bloody Sunday. 40% ()

honzii

Buď vás Hlad chytne za krk jako laso a prožijete s ním jeden ze svých největších filmových zážitků, nebo se budete k uzoufání nudit. Záleží jen na Vás, co od filmu jako takového očekáváte. Pro člověka, který dokáže ocenit sílu pouhé filmové řeči, může být Hlad diváckým orgasmem. Protože způsob, jakým se Steve McQueen a kameraman Sean Bobbitt vyjadřují, je elektrizující. Režie je pomalá bez tempa, s každým záběrem ale nakládají jako s větou. Každý záběr v sobě obsahuje malý příběh, napětí, nápad a překvapení a proto je Hlad tak výtečným filmovým zážitkem. Skrz promyšlenou filmovou řeč, podobně jako ve Studu, má McQueen možnost studovat lidskost na jejím okraji a hloubat až za něj, aby nás pořádně znepokojil. Naplňuje poslání filmového tvůrce do mrtě. ()