Hlad

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato „provokace“ potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky. (oficiální text distributora)

ilemas

Nuda. Dívat se na uklízeče, jak vytírá celou chodbu nebo 15 minut statická kamera v rozhovoru s knězem mě vytáčelo. Film je jinak zajimavý, brutální, ale nezáživně natočený. ()

TheDon

Steve McQueen mi trochu připomíná Refna. Libuje si v dlouhých v podstatě nic neříkajících záběrech, ať už třeba na bachaře vytírající chcánky z chodby, nebo na Viktora čističe wapujícího transcendentní kruh z hoven ze zdi. On to ale v jádru není špatnej film. Fassbendera to sežralo až na kost a to doslova, ale do Baleova Mechanika mu chybí asi vosm kilo dolů. Že se nestydíš tlusťochu. 80% P.s: Vždycky jsem chtěl vážit 60 kilo, teď konečně vím jak na to :) ()

Cafú

Zcela jistě hnusný a neuvěřitelně intenzivní film o základních lidských rysech, potřebách, vlastnostech, idejích, důstojnosti, krutosti, životě, smrti, víře, beznaději i naději... A rozhodně ani jeden záběr či scéna nebyla zbytečná, ale měla svojí naléhavou symbolickou hodnotu! ()

Marqta

Na začátku jsem si říkala: To neni možný, to je ten nejdrsnější a nejnechutnější film, co jsem kdy viděla...Ale to jsem ještě neměla nejmenší tušení co se bude dít potom. A ono se to ještě stupňuje a stupňuje. Tenhle film vystihuje bolest a utrpení tak, že se mi dělalo fyzicky špatně a to vážně nepřeháním. Přitom nejde říct, že by to bylo jednoúčelové- ohromit diváka tím co se tam děje- protože všechno je podáno naprosto lehce- bez velkého "otálení" (jakoby vlastně o nic nešlo) a ponecháno na divákovi ať si z toho vezme co chce a jak chce, nicméně celkový obraz/děj je neskutečně silný. Michael Fassbender a Steve McQueen to jsou moji hrdinové. Silné 4 hvězdičky. Takže spíš 4,5. ()

Martin741

Slusny film o pomeroch v istej vaznici v severnom Irsku a o tom ako sa 1 človek /Fassbender/ postavil na odpor coraz brutalnejsim praktikam dozorcov. Najsilnejsou strankou filmu je atmosfera, ta je fakt husta v kazdom zabere. A reziser odviedol slusnu pracu. Fassbendera osobne nemam vobec rad, ale dokazem sa povzniest nad mne nesympatickeho herca a napliaskat tomu 75 % ()

dezorz

Plusy - mlady reziser sa neboji natacat nemodernym stylom. Minusy - berie sa silnu moralisticku temu na ktoru treba velmi vela skusenosti a genialitz, aby nevyznela prvoplanovo. ()

shyster

Film by se dal rozdělit na scény, které jsou velice nudné a snažící se o art (dvouminutové uklízení chcanek), dále na scény, které jsou drsné, a na scény, které jsou opravdu po emocionální stránce silné (většina mlácení vězňů a závěrečná vzpomínka na orientační běh). ()

Nautila

Technicky kvalitní výpověď , ale lidsky absolutně chladná, vytržená z kontextu, bez souvislostí, odcizená a suše popisná tak, že nevzbuzuje jakékoliv emoce a nedává žádný popud k zamyšlení. Přirovnání k Umučení Krista sedí, při slednování se budete cítit špatně, ale ve výsledku vám to moc nedá. ()

Crawler-D

Tři hvězdičky nemají moc společného s tím, jestli je to dobré, nebo špatné. Jde o to, že to není dobrý film, ale umění. Jsme rád, že McQueen v případě Studu ubral na videoartu a přidal na myšlence, i když co do množství příběhu jsou na stejné úrovni. Pochvala výživovým poradcům, kteří dokázali Fassbendera dohnat k vychrtlosti, aniž by z toho chudák musel umřít, a také maskérům, kteří skvěle pochroumali jeho tělo. Čtyřicet minut záběrů vězenské šikany. Dvacet minut rozhovoru na jedno jetí a dvacet minut Fassbenderova předvádění. Společně to úplně nedrží, ale jako audiovizuální počin je to výtečné. ()

dubinak

Tento McQueenův námět pokládám za velmi nevyužitý, maličko nudně natočený a hlavně děsivě nevyvážený. Nevyvážené je to ale naštěstí tím stylem, že se to dělí na tři zcela odlišné fáze. První brutální a chladná návštěva vězeňských cel, seznámení s vychytralými, ale zuboženými vězni; druhá nepříjemně nudná a zdlouhavá konverzace mezi dvěma postavami (možná kdyby nebyl dabing, snesla bych to lépe); třetí zobrazení vražedné kuráže hlavního hladovkáře, který vám svou přesvědčivostí způsobí husí kůži. Zážitek to byl zvláštní, postrádala jsem však jakousi intenzitu, kterou jsem zprvu očekávala. Fassbenderův výkon si ovšem snad ani nezaslouží víc slov než, že byl opět brilantní, brutální a znepokojivě mrazivý. Podle mě se ale mohlo prohloubit víc a lépe. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

laik_60

No páni !!!! Silne autentický film, a to co fassbender predviedol .. klobúk dole. Bránim sa piatim hviezdam neznášajúc sebazničujúce prejavy. nepomôže ani zahmlený pohlaď na modliacu sa matku pri lôžku umierajúceho syna. Pravdupovediac nič to neriešilo. Nečakajte od dozorcov ze budu milí k väzňom co im pod nohy vylievajú štiny a výkalmi maľujú steny. Nečakajte od politických väzňov, ktorých tatcherovej kompánia evidovala len a len ako teroristov a odmietla im dat politicky štatút že budú vľúdni k svojim väzniteľom. ()

C0r0ner

Jelikož o záležitosti, které se film týká, nevím vůbec nic, tak mě to moc nedojímalo. Řemeslně to sice byla bomba (proto chci od McQueena vidět všechny jeho filmy), jaká se vidí hodně zřídka, ale dějově to na mě bylo příliš natažené a příliš nicneříkající, abych mohl hodnotit pozitivněji. Scénář mi přišel jako trojnásobně roztažená povídka. 60% ()

Wormboy

Surova drama z poza zatvorenych (nielen) vazenskych dveri nevynasa sudy, nemoralizuje, len dokumentaristicky, hoc jednostranne, pitva udalosti z roku 1981, o ktorych som sice do zhliadnutia filmu nikdy nepocul, ale teraz zrejme na ne len tak lahko nezabudnem. Tomu, co sa zacne diat po vycerpavajucom, ale vynikajucom rozhovore v polovici filmu, sa len tazko hlada obdoba. ()

Pajky3

Náročnej film z vězeňského prostředí jak po psychické stránce, tak po fyzické. Nekoukalo se na to úplně dobře. To co kvůli tomu Fassbender prodělal je obdivuhodný. Navíc je tady snad nejdelší scéna, bez přerušení, co jsem kdy viděl. ()

mortak

Jedním z význačných rysů umění je jeho nejednoznačnost. Umění má hlavně vyvolávat otázky a naznačovat možné odpovědi. Hunger vyvolává v divákovi mnoho protichůdných pocitů - zhnusení svým naturalismem, jenže pokud si pokusíme vcítit do skutečnosti, zjistíme, že McQueen je ještě docela milosrdný; film prý podporuje teroristy, ale ať divák rozhodne, co je horší - to ve věznicích, nebo to v ulicích (viz vražda ve starobinci); rozhovor staví diváka do pozice rozhodce, protože mu nikdo neřekne, kdo je dobrý a kdo špatný. Právě tím se tento film nejvíc liší od Dramontových pohádek na dobrou noc, protože Hanks či Robinson ztělesňují ideály a ideje, a nejsou to postavy z masa a kostí. Bobby Sands existoval, nějak žil a nějak zemřel, a je na divákovi, aby ho označil za dobrého či špatného. Na aktivním nikoliv pasivním divákovi. ()

Riley

Opravdu nechutné, realistické záběry, které zanechají dojem. Jen nevím, proč jsem například musela pět minut koukat jak někdo zametá podlahu. Některé scény mi bohužel přišly trochu mimo a hlavně tedy nudné. ()

KajusaK

Mnohonásobně lepší film než Stud. Příběh byl skvělý, podle skutečnosti.Hudba pasovala, hlavní hrdina zapadl taktéž..66dní držet hladovku? Fůůha.. ()