Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Langy10

Nejdojemnější film, který mé oči zažili ve světové kinematofrafii. Nejkrásnější film na světě, který Clint Eastwood mohl režírovat! Ze zločince se stal nejlepší "otec" malého kluka, který byl unesen. Takový filmy fakt se hledají těžko, tenhle je velkou vyjímkou! .... Musim přiznat, že vůbec nebrečim, ale tady mi slzyly oči... Kevin Costner zahrál svojí roli úžasně... Já jsem dojat... Já nemám moc rád filmy, který trvaji 3 a více hodin, ale u tohdle filmu bych strávil klidně celý den .. 100% ()

Lopic

Napodruhý mě to dostalo ještě víc než napoprvý. Posledních 15 minut sem natahoval. Kevina Costnera mám moc rád a tady se předvedl v tom nejlepším světle. Ten malej kluk byl taky docela fajn a spolu utvořili výbornou dvojici, který sem to postupný sbližování věřil. No a Clint Eastwood je definitivně jedním z mých oblíbených režisérů. ()

starbrejkr

I Dokonalému světu do dokonalosti něco chybí. Marně přemýšlím, jaktože se takovému režisérovi jako je Clint nepodařilo z tak atraktivního tématu vytřískat úplné maximum. Střední pasáž, kdy mělo docházet ke klíčovému budování vztahu mezi chlapcem a Butchem mi bohužel přijde trochu vlažná (jen lehké nakousnutí chlapcova dosavadního života, stejně jako Butchova a stop), stejně jako pátrání po nich nemá dynamiku - Clint působí, že si s tím jejich přívěsem jezdí sem a tam a možná že na něj narazí a hlídky na silnicích jsou jen tak pro-forma. Uvědomuju si, že bylo asi dost těžkým úkolem se udržet v tomto filmu dost daleko od kýče, což se sice podařilo, ale až moc okatě, takže ono budování vztahu působí chladně a ne moc uvěřitelně, protože on život sám nemá někdy od kýče daleko:-) Ale dost kritiky, ještě by to působilo, že Dokonalý svět není úplně vydařený film. To je rozhodně nesmysl, je to krásná věc, která zvlášť od konfrontace v baráku barevé rodiny nabírá nečekané emocionální obrátky a konec bych si asi nepředstavoval lépe. Působivá je rovněž atmosféra a výkony hlavní trojky. Přesto lehký stín ne na 100% využitého potenciálu ve vás asi zůstane, holt to ještě Clint neměl tehdy tak úplně vychytaný, svou výsostnou formu chytil až ve 21. století:-) ()

Amroth666

V Dokonalém světě je krásně vidět, jak velkou cenu má lidský život a jaký je rozdíl mezi životem a smrtí, mezi dobrem a zlem a mezi Dokonalostí a upřímností. Sakra, proč je takových konců málo? Často u skvělých konců je Clint Eastwood, věčný kovboj a veterán USA, ale může být Clint i v jiných rolích? Samosřejmě že může. Je to profesionál. Je to trochu zvláštní, ale i profesionálovi můžou ujet nervy(myšleno akcí na konci filmu). Tak jsem se bránil a tak jsem nechtěl, aby to takhle dopadlo. Takový je ale Dokonalý svět. Hrozně krásnej příběh + bezkonkurenční konec roku 1993. Výborný Kevin Costner ala Butch + výborný mlaďas ala Filip. Tak vypjatý konec, to je něco pro moje nervy. Film mi dokázal, že se dá z vězně udělat normální člověk. Paradoxem je, že z něj člověka udělá napůl on sám, ale hlavně se o to zaslouží jeho kolega a věčný ryval Filip. Základ úspěchu je také nepředvídatelný děj a nenudné stopáže. Ano, má to přes dvě hodiny a kdo si čte obsah a neviděl film, řekne si : Jé, to bude nuda. Ona to nuda v žádném případě nebyla. Akční/Dobrodružný/Drama/Krimi/Thriller. Film splňuje všechno, na co si zrovna vzpomenete. A ještě jedna věc. Nejúpřímější je člověk zamlada( Filip a jeho výstřel do Butchova břicha skutečnou pistolí). ____ Upřímnost nadevše!!! ____ ()

C0r0ner

Eastwood je perfektní režisér, což dokázal už mnohokrát. Stejně tak Dokonalý svět se vyznačuje obrovským talentem tvůrce. Pro mě to ale bylo strašně natažené a místy se to hodně vleklo. Příběh to sice byl nadmíru zajímavý a poutavý, ale přece jenom to mohlo mít o nějakou půlhodinu méně. Na nadprůměr to ale stačí bohatě. 70% ()

agathon

Skvělý...kýč. přesně jak to má v klasickém hollywoodském bijáku být, slzičky tečou, divákovo srdce se dojímá a Costner dokazuje, že je opravdu lepší herec než režisér (Eastwood právě naopak...) ()

Pajky3

Konečně se nám po dlouhé době zase povedlo najít dokonalý drama, kde z celého srdce přejete záporákovi, protože si to zaslouží. I když je to vrah, ale to nevadí. Kevin Costner na vrcholu sil hraje jako o život, představitel mladého herce je taky perfektní. A jejich cesta nezapomenutelná, nejvíc se mi líbila část s halloweenským oblekem. I když bylo jasný jak to dopadne, a přesto, že to bylo skvěle udělaný, tak škoda.. ()

zette

Nevim, ale na drama s hodnocenim 84% trochu nuda, ne? Zbytecne natahovana stopaz, i kdyz je Costner ve vrcholne forme a maly Filip mu zdatne sekunduje, filmu chybi vetsi napeti a akce. Ale vztah kriminalnika s rukojmim je vystizeny dobre. Eastwood ve sve roli celkem zbytecny, nevyuzity potencial. ()

pakobylka

Svět má všechny předpoklady, aby byl dokonalý: Vysoké nebe, hřejivé Slunce, hluboké vody, úrodnou zemi i nerostné bohatství, nadto oplývá rozmanitou flórou i faunou a v neposlední řadě všelikými výdobytky civilizace. Tudíž každý malý chlapec, která ho obývá, by měl mít možnost chodit koledovat, slavit vánoce, svátky i narozeniny ... a do sytosti si užívat kouzla pouťových atrací. A naopak - žádné dítě by nemělo být odsouzeno k tomu, aby vyrůstalo v nevěstinci. Bohužel inkriminovaný svět ovládají bytosti veskrze nedokonalé, které uvědoměle i neuvědoměle sabotují jeho velkolepé možnosti, bez přestání mu házejí klacky pod nohy a brání tak jeho cestě k dokonalosti. Musíme si zkrátka vystačit s tím, co máme ... a s těmi pomíjivými, jasnozřivými záblesky, které náš svět dokonalosti alespoň přibližují - byť jen na prchavý okamžik. Velice emotivní ... a velice lidské. ()

campix

Poctivé chlapácké drama, kde mě režírující a také hrající Clint Eastwood poměrně překvapil. Šel trochu do pozadí a nechá vyniknout tomuhle podivnému road movie. Prim hraje Kevin Costner jako uprchlý trestanec při své cestě za svobodou, který najde nakonec něco naprosto jiného než asi čekal. Chvílemi bezstarostné, chvílemi velmi napínavé a ve finále velmi dojemné. ()

Ondatra

Clint Eastwood ty dramata prostě umí. Naprosto dechberoucí příběh o prchajícím vězni a malém klukovi, kde jejich vzájemný vztah dělá z tohoto filmu skoro oskarový snímek. Kevin Costner se na roli vězně náramně hodí a filmu jednoznačně kraluje. Clint Eastwood v herecké roli je spíš upozaděn, za to ale v roli režiséra naprosto válcuje ostatní. Z filmu ke konci dokonce mrazí, jak moc je to silný zážitek. 8/10 ()

mortak

Cop, ať už Texas Ranger, nebo od FBI, by měl napřed přemýšlet, koho to vlastně honí, či koho posílá do vězení, protože mění směr lidských životů. I když vždycky dojde k poznání, že vlastně neví vůbec nic, i když udělal, co mohl. A být dobrým policistou je stejně težké, jako být dobrým otcem či matkou. Všichni víme, že v perfect world by byl náš otec takový a takový. V perfect world ... / Film trochu sráží přehnané chování postav - hlavně Costnerův parťák při útěku -, ale i tak jde o jeden z nejlepších Eastwoodových režijních počinů. ()

dr.fish

Kdysi jsem Costnera žral, pak natočil Bodyguarda já ho nesnášel. Dnes už to beru zase v pohodě a můžu se v klidu kouknout na jeho filmy. Takže i na Perfect world se dívám v klidu. Eastwood neuměl ještě tak dobře točit, jako později, ale silná místa tu jsou. Závěr má grády. Costner roli zvládá, ale něco mu v tom přece jen skřípe. Laura Dern s ďábelským účesem opět válí. Napodruhé jsem mnohem spokojenější než tenkrát v devadesátém čtvrtém na premiéře. 80% ()

majo25

Skvelá dráma so zaujímavými trilerovými či komedionálnymi prvkami, ktorá sa mi zaryla do pamäte už pri prvom zhliadnutí. Samozrejme, herecky dominujú dve hviezdy, ale musím veľmi oceniť aj výkon malého fagana. Poctivo natočené, takmer žiadne odfláknuté veci, až na pár drobností. Eastwood v roli režisérá sa nemá prečo hanbiť ani po rokoch. ()

andrii

To je sen. Malým i velkým na růžích ustele. Ale ten reálný, který známe, který máme, trnovým špalírem čas od času lidské plémě provede. ()

TomPrusik1

Další z řady filmů, ve kterých je divákovi sympatický zločinec, vrah a kriminálník. Tentokrát je jím Kevin Coster, unášející malého kluka. Mezi nimi po chvíli vznikne určité pouto a není to jen projev stockholmského syndromu, ale spíše skutečnost, že klukovi chybí otec a s nábožensky založenou matkou nikdy nezažil rošťárny v podobě utíkání před policií, krádeží v obchodech a jízdu na střeše vozidla. A to jsou všechno věci, které se malému Filipovi pochopitelně líbí. A právě vztah těch dvou postav je to nejlepší, co film nabízí. Příběh je místy sice trochu předvídatelný a jen doufáte, že Costner po vzoru Dartha Vadera neřekne ,,I´m your father" nebo něco podobného. Dramatický konec zase možná až zbytečně moc hraje na city a když vidíte hloupého agenta FBI, jak míří na neozbrojeného Costnera, tak nějak tušíte, jak ta celá napínavá scéna skončí. Clint Eastwood, jako hlavní detektiv a jeho kumpáni, včetně začínající vyšetřovatelky Laury Dern (ze které si klasicky Eastwood utahuje, jak to má ostatně ve zvyku v stylu Harryho Callahana a jeho přístupu k nováčkům), jsou někde až na druhé koleji a je to možná škoda. Po celou dobu jen pronásledují Costnera, přemýšlí co dál, rozplétají okolnosti případu a u toho pijí kafe. Jestli máte od filmu očekávání, že uvidíte Eastwooda v nějaké pořádné akci, tak na to rovnou zapomeňte. Eastwood jen zamyšleně kouká, pije hektolitry kávy a občas utrousí nějakou vtipnou poznámku. Celkově policie působí hrozně amatérsky a v situacích, kdy by se hodilo vystřelit, nebo šlápnout na plyn, kouká s otevřenou pusou. A naopak v místě, kdy by měli trochu zvolnit, jsou rázem až moc pohotový. Na druhou stranu na film se velmi dobře kouká a ty 2 a čtvrt hodiny utečou jedna báseň. Eastwood s Hankcokem dokázali, že umí velmi dobře podat lidské příběhy, které se nemusí stát jen na plátně. 75% ()