Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

Eygam

Viděl jsem jen první díl, ale bylo to něco tak příšerného, že se nestydím hodnotit 1*. Ta jedna hvězda je za prvních 10 minut, kdy se to ještě dá snést. Později to ale brutálně spadne...řekl bych, že to je opravdu slabý béčko, ale to by bylo málo. Není to ani céčko, ani déčko, na tohle ani nestačí abeceda. Finální rána přijde, když se trifidi objeví na obrazovce, protože to, co autoři stvořili, je vážně výsměch předloze. Doufám, že si každý večer před spaním vzpomenou, že se podíleli na zničení jedný skvělý knížky, a ještě hodně dlouho se převalují, než konečně usnou.... ()

Kalda69

Knizku jsem cetl uz davno a oba filmy me ji rozhodne donuti v nejblizsi dobe precist znova. Ale dvoudilna miniserie me ve vysledku docela mile prekvapila, protoze si umim predstavit daleko tragictejsi a klisovitejsi zpracovani. ()

aannemer

Nebyl bych k tomuto zpracování legendárního románu tak kritický. Určitě 3 hvězdy, možná 3 a půl. Je to přeci jen více pro diváka nového století. ()

Aidina

Při čtení knížky moje fantazie běžela na plno, což nemohu říct o filmové podobě. Tak nějak mi ty trifidi připomínaly zakrslou agave nebo hodně ošklivou borovici. ()

MadyDollar

Hrůza, děs, příšerný! Den trifidů je moje nejoblíbenější knížka a - ano, v 99% případů film nepředčí knihu - takhle zprznit film?! Všechno špatně. Dávám jednu hvězdičku za Billa a Joselu, kteří byli asi tak to jediné, co mi dodalo odvahu to zkouknout do konce. ()

Saxos

Pustit se do Trifidů by chtělo trochu jiný rozpočet. Klady: velkolepá knižní předloha. Závěr: stejně doporučuji, musí se brát jako televizní film. ()

fikee

Slušná televizárna. Obrazově se mi to líbilo, zkušení řemeslníci BBC i s televizním rozpočtem dokázali podržet režiséra a odchylky od knihy mi nevadily. Na druhou stranu, herci, režisér ani scénarista nepředvedli nic, co byste si pamatovali déle než pár dní. ()

svist10

Původní seriál jsem neviděl, ale četl jsem knížku. Obsazení sedí a záporáka, který během děje v podstatě nespáchal jediný akt násilí jsem opravdu nesnášel. Trifidi na televizní zpracování ujdou a tak i vzhledem k vražedné délce, která nenudí, je to za lepší 3. ()

Bartson

Nejdřív jsem si říkal, že je to dobře natočené, ale už v půlce jsem moc dobře věděl, že není. Ale no tak pání režiséři...když si člověk přečte legendární sci-fi román s nějakým dějem, nechce se při shlédnutí filmu zabývat zase jiným dějem. Dost dobře si umím představit zfilmovanou knihu a byla by to výborná podívaná, ale toto opět spadá do béčkových hororů, které ani trochu nepůsobí poučně, jako tomu bylo u knihy, ale spíše vtipně. Snad se jednou režiséři vzpamatujou a budou točit kvalitní ztvárnění jasně napsaných knih. ()

RomanL

No, kdyby se to nejmenovalo Den trifidů, ale Krvežíznivá Adéla mezi slepci, tak bych tomu možná dal i tři hvězdičky... ()

Caesius S.

Dokážu si představit, že předloha je kvalitní, ale tohle katastrofické sci-fi béčko mě vůbec nenadchlo. Hodí se tak na jeden ne moc vydařený večer, po kterém si znovu zopakuju: na ty apokalyptické filmy už fakt koukat nebudu. Záporáci alias chodící inteligentní rostlinky jsou víc k smíchu než strašidelní. ()

Drky

Nejsem fanoušek knih, v mém životě jsem jich přečetl opravdu málo, tudíž nemohu hodnotit knižní zpracování, ale tohle mě opravdu nevzalo, chodící rostliny, herecké výkony nic, jediné co mě se na tom líbilo byly katastrofické scény a příjemné prostředí anglického venkova. A vlastně ani jsem to neviděl celé - nešlo to. 1* za venkovskou přírodu 1* za katastrofický žánr Hodnocení 30% ()

Ajfist

Nechápu některé negativní komentáře.Tvůrci zcela jasně píší,že jde o volné zpracování knihy,takže nelze tedy čekat,že to bude stejné jako předloha.Taky jsem to s knihou ani nesrovnával.Jako volné zpracování to nebylo zas tak zlé.Atmosféra se docela povedla,jen výkony některých hlavních postav byly občas dost chatrné.Ale dívat se na to dalo. ()

michalkop

Ač jsem od tohoto filmu nic nečekal, tak mne velice příjemně překvapil. Možná je to tím, že neznám knižní předlohu, nebo původní film. Atmosféra perfektní, i ty efekty ujdou, děj je chvílemi zmatečný a člověk se ani u těch 180 minut příliš nenudí.To bohatě stačí na 60%. Vidět to na nově ve dvou dílech a 1 hodinou vložené reklamy, bylo by to míň. ()

PinkCrimson

Nic moc, dvě hvězdičky za snahu. Kdo nezná knihu, asi si celkem příjemně zarelaxuje, kdo ale Wyndhama zná, měl by si asi sakra rozmyslet, jestli se bude dívat, nejspíš bude otráven. Od televizního zpracování samozřejmě těžko čekat supertriky a nějakou excelentní podívanou, ale toto je přece jen i na televizi poněkud unylé, tápající, rozbředlé a chvílemi docela nudné. Posun děje směrem k současnosti je také spíš negativum a třeba hlavní padouch v podání Eddie Izzarda, to je spíš groteska. Škoda, z téhle knížky se určitě dalo vydolovat víc... ()