kwaicheng odpad!

Pokud bych odhlédl od toho, že film je točen o Kájínkovi, bylo byto za 2-3*. Petr Jákl se snaží, film má takový lehce americký nádech, některé scény jsou povedené. Herci hrají kvalitně, ale je vidět, že hrají. Filmový Kájínek vypadá jako drsňák, kterého když ošidíte o tři kačky, tak vás na místě sejme, pak dojede k vám domu a tam vyvraždí úplně všechny včetně domácích zvířat. Skutečnej Kájínek vypadá jako naducanej nezaměstnanej dělník. Tam, kde z filmového Kájínka čiší všudypřítomné zlo víc než z lorda Voldemorta, tam pravý Kájínek jen koulí očima a přiblble se usmívá. Rozdíl je v tom, že všichni víme, který Kájínek je ten doopravdy schopný. Vilhelmová se mi vůbec nelíbila, ostatní jakž takž. Jo a ještě k té proklamované supr vášnivé scéně Alice Bendové: si děláte prdel ne? 1) to nebyla žádná vášnivá scéna, nýbrž šoust ne nepodobný výjevu, který je možné sledovat skrze pletivo dvířek od králíkárny, 2) nesnáším takovýto typ reklamy, arci to s filmem nesouvisí, pro české "celebrity". Že se tam dvakrát na půl sekundy zhoupla nějaká koza a Bendová zatřásla s příborníkem - a hned se hovoří o suprvášnivé scéně...jen se uklidněte, děcka. V neposlední řadě se mi nezdá pan Kájínek jako vhodná předloha. Kdyby to samé Jákl natočil o fiktivním vězni, pak by to bylo o dost lepší. Jsem proti tomuto filmu osobně zaujatý. ()

netWoor

pominu-li předlohu, vůbec to nebylo špatný, akční scény opravdu solidně natočený, logických zádrhelů jsem příliš neviděl a herci také nehráli nejhůř. Nebýt to český, tolik bodů nedám, ale dneska udělám výjimku a půjdu hodně vysoko ... ()

greigor

Pro mě výborný český film i když sametoví vrazi byli asi lepší. Možná mi vadí, že z Kajínka udělali hrdinu. Ale i přes pár chyb(nahrávka na konci filmu začíná o něco dříve, než začnou natáčet v autě, resp. je tam něco co tam nemá být, nebo to, že jsou tam plasmy a pořady v HDčku) 4* ()

Chosef76

Petr Jákl určitě nezklamal. Komerčně překvapivé, na české poměry nezvykle dobré akční podívání. Lavroněnko v roli Kajínka si můj obdiv zdaleka nezískal narozdíl od Tatiany Vilhelmové, která si mé sympathie bere čím dál více. Film si už určitě nikdy nepustím, ale jsem si jistý, že pokud režisér rozvine svůj skrytý talent, možná se jednou dočkáme českého akčňáku na světové úrovni. ()

LordMysti

Mezi českými filmy by to bylo na čtyři hvězdy, ovšem zahraniční produkce podobných akčních thrillerů je mnohem dál. I tak se mi líbyl styl kterým byl film natočen, nenudil jsem se což bylo to hlavní. Nebýt film podle "skutečných" událostí, ale např. je o nějaké fiktivní postavě a trochu více zdramatizován, jednalo by se bezesporu o jeden z nejlepších filmů podobného žánru. ()

radeckator

Na české poměry snad lehce nadprůměrný film svého žánru, ve srovnání se světovou produkcí hodně podprůměrný. Mě nebavil stejně jako celá kauza o skutečném Kajínkovi. A tak i nadále pro mě stále zůstávají opravdovými hrdiny Amélie z Montmartru a Forrest Gump. ()

bakeero

Podle mě si to prostě ty 4* hvězdičky zaslouží. A třeba i jenom proto, že to vypadá jako evropská žánrovka a ne CZ parodie. ()

Luckyman

Veľmi zaujímavý pohľad na to ako sa to asi odohralo. Sám Kajínek povedal scenáristom veľa vecí, ale aj oni sa vyjadrili, že všetko im určite nepovedal a niečo si nechal pre seba, takže tento film možno je a možno nie je pravdou ako to asi bolo. ()

Melvej

Musím říct, že Kajínek mě mile překvapil. Od filmu jsem příliš neočekával, ale byl velmi napínavý. Nevím, na kolik procent se blíží realitě, ale rozhodně jsem se dobře bavil, i když některé chyby ve filmu mi trochu vadily. Jiří Kajínek utekl z Mírova 29. října 2000, v té době rozhodně nebyly mobilní telefony s barevným displejem a už vůbec ne dotykovým, také si nepamatuji, že by už existovaly plasmové televize nebo některé typy aut, s tím filmaři trochu zaváhali. Přesto se jedná o celkem dobrou podívanou, a kdybych dal Kajínkovi pouze 3 *, tak bych mu křivdil. ()

gemi

Výborná adaptace skutečného případu, kterou pozvedá fakt, že zásadní události v ní jsou skutečné. Za hlavní přínos považuji to, že normální člověk má na základě tohoto filmu konečně šanci pochopit tento zapeklitý případ a všechny jeho okolnosti, které jsou neuvěřitelně zamotané. ()

cyright

Filmu hrubě ubližuje to, jak demagogicky míchá skutečné události s uměleckou fikcí. Velmi hrubě. Dělat si obrázek o Kajínkovi, případu či třeba jen vězeňské službě na základě tohoto filmu je pěkná blbost. Vše je naprosoto překroucené či dovymýšlené ve prospěch Kajínka. FILM JE VELMI PŘEVÁŽNĚ FIKCE. Další věc: reálie. Tvůrci si naprosto nelámali hlavu s tím, že před deseti lety takové bouráky nejzedily, neměly takové poznávací značky, že LCD televize neexistovaly. A to, že kdyby "paní magistře" bylo v době vražd 14 roků, tak v roce 2000 by jí bylo 21 a tudíž by byla tak maximálně ve 3. ročníku práv, to považuji za třešničku na dortu imbecility. Je to škoda, protože natočené je to na české poměry velmi slušně a koukatelně (Jákl by si měl rozhodně ještě zkusit zrežírovat něco dalšího). Jen a pouze proto se přikloním k 3*. Bez výše uvedených vad bych ve slabé chvilce možná i na 4*, protože na české poměry je to nadstandard. ()

ER

Pokus o natočení krimi thrileru s akčními scénami nedopadl špatně. Inspirace hollywoodskými technikami je zřejmá a sklon to ukázat v akčních scénách je očividný. Ale zrovna tady mohl trochu lépe zapracovat střih (např. útěk z Mírova). Samotná story pak slušně podsouvá tezy Kajínkova případu o mafiánském propletenci, plném vražd a vydírání, včetně manipulativního "okolí", výborně ztvárněného žoviálním bossem Novotným (Vl.Dlouhý). Nechybí ani napětí, podpořené velmi dobře budovanou dějovou strukturou a hudbou (dynamicky znějící tympány). Vzhledem k českým podmínkám slušný film, ale ten další už bude potřebovat o něco více dokonalosti. ()

sonoluca

Těžce nedotažené a extrémně zkratkovité. Obsáhnout celou story do 110 minutového filmu nebyl příliš dobrý nápad - jasně, je to divácky přijatelnější - jelikož ve chvíli kdy se to začne konečně roztáčet (druhá půle) přijdou závěrečné titulky a s nimi pocit promarněné příležitosti. Je to škoda, protože Kajínkova osoba v sobě spojuje příběhovou zajímavost a silnou diváckou atraktivnost, tomuhle filmu bohužel chybí kvalitní scénář a pořádné režijní vedení (Jákl se nicméně nemá moc za co stydět), pak by se z toho dala vytěžit vynikající podívaná. Tak snad někdy příště, doufejme. Za druhou půlku přihazuju hvězdičku navíc, tu první, stějně jako zbylou stopáž, táhne silná trojka Lavroněnko, Dlouhý, Dlouhý. ()

Kroup4

Na český poměry je to jasnej nadprůměr.Konečně trošku víc akce v českým filmu.K.Lavroněnko se s rolí Kájinka popral víc než dobře a V.Dlouhý je jasnej českej lev pro mě!!! ()

cinemaboy7

Vše bylo řečeno, já si naopak myslím, že film je natočen tak "dokonale" až mu to místy škodí a zbytečně tím upozorňuje a na všechny křičí: "to jsem se ale povedl, nejsem já dokonalý?". Myslím, že někdy méně je více. Kamera a většina hereckých výkonů na jedničku. Milé překvapení ve slabých českých akčních vodách....a kdy bude dvojka?:-) 70% ()

Forty-

Tesil som sa na pribeh najomneho vraha, miesto toho na mna vytiahli pravnicku prestrelku. Pocity mma prinajmensom zmiesane. ()

M_A_I_A_ odpad!

Otřesné, ani jsem nebyla schopná dokoukat to do konce. Napodobování amerického stylu a neuvěřitelně neuvěřitelné herecké výkony. odpad ()

Ceberus

Už od prvních vteřin filmu jsem měl dojem, že se dívám na americký akční blockbuster od Tonyho Scotta. A tento dojem přetrval po celou dobu filmu. Co z toho vyplývá? Že jako nepokrytý fanoušek amerických blockbusterů a Scotta zvlášť jsem byl tak trochu v sedmém nebi. :-) Naprostým akčním vrcholem je pak dokonalé natočení Kajínkova zatčení v bytě včetně slavného záběru na Kajínka udávajícího vlastní totožnost. Film ale není jen o akci, ale také o hercích. Bylo zcela jasné, že film bude stát a padat s hereckým výkonem hlavního představitele a jeho podobnosti se skutečným Kajínkem. Stačila ale hned úplně první Lavroněnkova scéna s Vilhelmovou a už jsem se usmíval od ucha k uchu, protože taková perfektní bad-ass scénka dávala vědět, že do hlavní role byl obsazen charakterní herec, který se pro tuhle roli snad narodil (nejen kvůli fyzické podobnosti). Pravda, spíše než k opravdovému Kajínkovi má jeho introvertnější ztvárnění blíže k oné Kajinkově mýtické verzi českého neohroženého "Robina Hooda", ale to naopak nebylo ke škodě. Ostatně, chtěl jsem vidět akční film, ne dokument. Tím však mé oslnění nekončilo, protože vynikající výkony podávali ve filmu snad úplně všichni až po nejposlednějšího bezdomovce :-) zejména však bratři Dlouzí a také se mi líbil člen vězeňské služby, před kterým Kajínek uprchl z Mírova. A Václava Noida Bártu můžu s klidem zařadit mezi kolegy z hudební branže (Jared Leto, bon Jovi, Timberlake), kteří důstojně zvládnou i zahrát. Shrnuto a podtrženo - vůbec nechápu, co se na tom ostatním nelíbí a abych použil své osvědčené klišé: "lépe to snad ani natočit nešlo". Hledáte-li akční film a kvalitní herecké výkony, bez obav to zkoukněte. Hledáte-li dokument, pravdu nebo hluboký filozofický rozbor kriminality v Česku, patrně nebudete spokojeni. Ostatně stejný problém mají i Hranaři. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý