FezDog

Nevim co na tom všichni viděj pro mě naprosto zbytečnej film o hovně kterej se tváří jako něco co není!!! 1* a už konečně puste Jirku ven !!! xD ()

darthvader77 odpad!

Není to natočené špatně, ale to, že z Kajínka udělaly pomalu archanděla Gabriela se mi dost nelíbí. Až příliš se tvůrci scénáře nechali unést. Takže při sledování tohoto filmu bude hodně záležet na tom jak se na celou věc díváte. Já osobně si myslím, že to upravuje skutečná fakta a oblbuje lidi. ()

Olafsson

Nemám rád současný český film, ani ho nesleduju.. Kauza Kajínek je pro mě ale natolik zajímavá, že jsem sáhl po tomto kousku rád.. Nelitoval jsem.. Přestože fim působí (především v první půlhodině) útržkovitě, nekonzistentně, jakoby směřoval odnikud nikam a nebyl zasazen do nějakého širšího rámce, tak celkový dojem ve mě zanechal pozitivní. Chci vyzdvihnout výkony K. Lavroněnka a bratrů Dlouhých (především skvělého Vladimíra - věčná škoda tohoto Pana Herce) a taky kvalitně zvládnuté akční scény.. Nedělám si iluze o tom, že film naprosto věrně zobrazuje dění v a kolem případu Kajínek, avšak jelikož znám okolnosti případu tak film ve mě probudil ještě větší naštvanost na to, že u nás fungovala a funguje justiční mafie nejrubšího zrna, propojená se špičkami policie a kdoví s kým ještě.. Troufám si říci, že Kajínkovo případ bude jednou ve vzdálené budoucnosti, ve které se podaří očistit zahnojené české soudnictví a policii, hrozivým mementem toho že tento stát není skutečně právním státem a že se na určitých úrovních dá přirovnat k mafiánsko autokratické zkorumpované banánové republice.. ()

Olafson

Nevěřil jsem tomu, že by Petr Jákl dokázal zrežírovat úspěšně film, ale to jsem se skutečně velmi spletl. Po akční stránce není filmu moc co vytknout. Průměrné hodnocení ale musím dát jen kvůli tomu, že o případu něco vím, a to nikoli z médií, ale ze svojí profese, příběh je tak v mých očích jako pohádka z tisíce a jedné noci. Klára Slámová se mohla zahrát raději sama, protože Vilhelmová tam vůbec nesedí, a kdyby Kolja Kubíček vypadal tak charismaticky jako Boguš Linda, mohl by si také pískat. Herecky tvrdil muziku zejména Vladimír Dlouhý, který přehrál ostatní herecký ansámbl o parník. Kdybych hodnotil film jen jako akční, pak je zejména na české poměry a v daném žánru nadprůměrný. ()

borohub

Docela solidní.. Na začátku jsem se sice bál, že to přepnu, protože to vypadalo fakt jako sračka, ale po chvíli jsem se do toho nějak zažral a musel jsem se dokoukat. Film se částečně opíra o nějaké fakta, což je také super. 80% ()

brzozin

K tomu filmu nejsem schopen zaujmout jednoznačné stanovisko. Z ryze filmařského hlediska je to na 4 hvězdičky. Vzhledem k prachbídné úrovni české kriminálně-thrillerové tvorby jde o jeden z nejpovedenějších snímků domácí produkce posledních let. Když to srovnávám s takovými fuj-Hranaři nebo nováckou Kriminálkou Anděl, není co řešit. Herecké výkony, hudba, kamera, děj, zápletka, charaktery postav, všechno tu jakž takž lícují a vytváří docela koukatelnou podívanou. Jenže ono je taky důležité, o čem ten film vlastně je, víme. Protože když u toho začnete přemýšlet víc, než je zdrávo a než tvůrci předpokládali, zjistíte, že jde o oslavnou serenádu na recidivistu, zloděje, mafiána a možná i vraha. Dělat z takových lidí hrdiny, to mi přijde jako dokonalá ukázka mravního relativismu dnešní doby. A tady se autoři opravdu až upoceně snaží udělat z Kajínka hrdinu bez bázně a hany. Tohle mi prostě může vždycky zvednout mandle. Tenhle člověk je u nás všemi prostředky líčen jako bojovník proti zlořádům doby a zároveň jako jejich oběť (dokonce mu vyšla knížka, kde líčí, jak správně vkrádat byty :-). Za tohle by si tvůrci zasloužili odpad. Čili nakonec kompromis. ()

Guran

Jiřího Kajínka já osobně vidím jako manipulátora a vinnýho ve všech směrech. Jákl ale Česku ukázal, že tento člověk je nevinen. Od svého mládí je Kajínek vrah, vyděrač, lupič a hajzl, tenhle chlap není chudák, ale po právu trpící zvíře ve vězení. Teď k filmu. Největší mínus je tedy tato propaganda. Dále neodpustitelné chyby, které si můžete přečíst v sekci "Chyby". Herecké obsazení v čele s Vladimírem Dlouhým je na jedničku a výkony tak též, ale to je tak vše. Nemám v úmyslu kouknout se na tento film znovu, zklamání. ()

Brano

Nepatrím medzi fanúšikov československej tvorby, ale tento film ma milo prekvapil. Veľmi solídne natočený thriller s výborným námetom podľa skutočnej udalosti. Príbeh nám zobrazuje nejasnosti ohľadom prípadu Kajínka. Musím vyzdvihnúť kameru a hudbu (s krásnym soundtrackom), ktoré boli na veľmi vysokej úrovni. Takisto aj herecké výkony vysoko nadpriemerné. Snáď najlepší český film, aký som doposiaľ videl a to som ich videl už mnoho. Naši by si mali brať príklad, pretože točíme jednu amatérsku hlúposť za druhou. Na plne hodnotenie mi tam predsa len čosi chýbalo a trochu ku koncu to strácalo na tempe, ale i tak má Petr Jákl ml. môj veľký obdiv, výborné! Chcelo by to viacej podobných filmov. Trochu som nepochopil tunajšie hodnotenia. 64%? Určite si to zaslúži viac. ()

Hawaj

Čekal jsem to horší, ale Jákl na rozdíl od ostatních taky filmařů ví co dělá a dokáže si se žánrem trileru poradit. Otázka je zda nezůstane na půli cesty? ()

JosefTomas

Kajínka bych nebral, jako plnohodnotné dílo, ale spíše takový experiment, co se dá všechno vytvořit v našem státečku. Proto tu jsou pasáže, které působí zapamatovatelně, ale zbytek filmu kolísá. Jenže kamera se snaží přiblížit té americké, stejně jako styl vyprávění a akce. Ta sice není špatná, ale jisté mezery jsou vidět. Opravdu potěší hudba Noida Bárty, který podtrhl atmosféru celého filmu, což neplatí o zahraničních hercích, ti jsou tady snad omylem a výsledné předabování je jasně vidět. Hlavní hrdina je i více méně neupovídaný, pokerface badass, ale absolutně mu chybí hloubka. Film ale kolísá v tempu, kdy jindy se jede jako o život, a jindy se scény přetrpí. Zejména nelogicky vložená scéna ze začátku, kdy to vypadá, jakoby Tony Scott ukázal našim filmařům, jak se to dělá a po zbytek filmu už to nikdy nevidíme. Celkově to není špatné, ale mezery jsou vidět. ()

Hrabovo

I zde jako tak často v českých filmech otřesný zvuk, dokonce nestejnoměrná hlasitost v průběhu filmu, často není rozumět mluvené řeči, často ji překrývá hudba, která je bombasticky dramatická, zbytečně a rušivě. No a propašovat tam lyricko romantický závěr, tedy promiňte... ()

Pitryx

Na rozdíl od jiných posuzovatelů si myslím, že tomu filmu chybí jen pár drobností, ale jinak to má gradaci, napětí a sympatické herce. Zatím devadesát ze sta. **** A PŮL ()

Gamekeeper77

Na český poměry, kde jsme špičkou spíš v komediální sféře a produkty z akčního žánru dopadají většinou hodně žalostně a směšně, je to hodně slušný a to ve všech směrech. Napínavý, svižný, má to koule a styl. 82%. ()

adamix

Ruský herec v roli českého Kajínka vizuálne i osobnostne sympatickejší, ako jeho originál a práve herci sú tu tým pravým orechovým, čo tvoria piliere celého filmu. Scenár a vizuál temného trileru ako od amerických friends len potvrdzujú českú kvalitu. Ja by som ale chcel pokračovanie, ktoré by príbeh nádherne zakončilo, vzhľadom na to, že osoba, okolo ktorej sa dej točí, je už istý čas na slobode. U mňa 4* a 80%. ()

ostravak30

Film jako takový vlastně není špatný. Horší je fakt, co Jákl udělal z Kajínka. Jiří Kajínek je podle něj akčním hrdinou s vypracovaným tělem a boxerskými údery. Podle Jákla je to Steven Seagal i když vypadá jako Chuck Norris. Ženy se mu vrhají k nohám, podobnou tendenci měla i Tatiana Vilhelmová. Mnohem zajímavější a poněkud pravdivější je způsob odkládání Kajínkova případu, vydírání, vraždy a nátlak. Proto nebylo vyšetřovaní znovu obnoveno. Nevím kolik toho má Lavroněnko společného se skutečným Kajínkem. Faktem ale zůstává, že v celkovém filmu zůstalo jen málo reálných skutečností. Spíše se jedná o snahu snímek za každou cenu prodat Evropě potažmo světu. Proto sledujeme akční podívanou s výbuchy, zpomalenými scénámi, dramatickou hudbou a nabitým napětím až do konce. Dnes už si Kajínek běhá po svobodě, ale Petr Jákl - troufám si říct, natočil snímek o úplně jiném vězni na motivy Kajínkova případu. Takhle to ovšem Petr Jákl umí. Naštěstí zde máme dostatek kvalitních herců, aby to drželi na uzdě. Ovšem nechybí ani klasická česká erotika, ta přece nemůže v českém filmu chybět, i když do děje nedává smysl. Tatiana Vilhelmová se ráda svlíkne, Alice Bendová je na erotické scény v podstatě expert. Podle mě to mohl být lepší film, kdyby se filmaři drželi skutečností a trochu je osvěžili napětím. Tvůrci si ale vzali jeden zajímavý příběh a pak uvažovali, co by si všechno k němu vymysleli. ()

liquuid

Kajínek je legenda, ale ne v dobrém slova smyslu. Měli by lidi chápat, že to není hrdina. Výborná sex scéna, natočeno s myšlenkou a smyslem pro příběh. ()

Clee

Na cesky pomery peknej vizual, mistama dost prepalena forma (kamera, hudba), podprumerny postsynchrony. Zdaleka nejhorsi mi ale prijde scenar. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý