panda.uo

no až na to že ve filmu bylo pár detailů, které v té době vůbec nebyly ( moderní noťas, dotykový mobilní telefon, moderní Volvo a na něm nové typy spzetek,... ) si myslím že se jim povedl a Jákl může být na sebe opravdu hrdý:) ()

wendelin9

Film na českou kinematografii průměrný, příběh na Českou republiku dechberoucí.. Příběh snaž mediálně nejznámějšího českého vězně mě opravdu zaujal. O pozadí filmu nebo o případu Jiřího Kajínka jsem se sice víc nezajímala, a proto nemohu hodnotit pravdivost snímku, mě ale bavil, a peněz za lístek do kina nelituji. ()

sator

Film má povedenou kameru,slušné herecké výkony,slabý scénář.Nejlepší bitka v českém filmu všech dob -Dlouhý-Lavroněnko,tam se hned poznalo kdo je režisér :-)75 %.. ()

bartias

Zatímco Kajínek hravě unikne z nejstřeženější věznice u nás, stejnojmenný pokus o thriller v českých podmínkách si rozbije držku už u prvního zábradlí. Rádoby efektivní střih vyvolá smích, trapně přetažené herecké výkony čiré zoufalství. S vyjímkou Vladimíra Dlouhého působí i zkušení herci jako Vilhelmová dojmem zbloudilých amatérů. Scénář je celý popletený a z toho hlavního - útěku, který filmařům skutečný Kajínek údajně detailně popsal, je vidět jen chvilka nudné druhořadé akrobacie. 3/10 ()

Radiq

Uplnej akční hrdina. Režisér nás žene jednosměrkou k tomu, aby Kajínka ospravedlnil... ale nemám mu to za zlé, páč právní systém nejen u nás je blbej... jako jakejkoliv jinej systém u nás. V prostatě... teda... v podstatě mě to celkem aji bavilo, až na to, jak moc to bylo zveličený. Dokonce se dočkáme i dost reálnejch masakrů a krve. Vilhelmová, jakože ju mám rád, tak tady se mi moc nelibila... asi proto, že tam byla dycky s takovejma starejma kokotama. Postava Kajínka zahraná fakt dobře, ten herec mě celkem dostal. Zakončeno klasicky - šitózní pisničkou u závěrečnejch titulků. ()

otík

Nevím, proč tento v celku slušný a podařený film je obecně považován za hodně kvalitní film. Ano, je to audio-vizuálně dobře natočený film s dobrou zápletkou a zajímavým ústředním hrdinou. Ale rozhodně to nepovažuji za něco výtečného. Film totiž v českých podmínkách hodně sráží to, že pana Kajínka známe a víme o něm aspoň cosi málo. A tak se každý sám musí poprat s verzí, kterou nám nabízí Petr Jákl. Já sám osobně vidím film jako obraz naší společnosti, která je bohužel prolezená korupcí až na kost. Hudba: Václav Noid Bárta ()

panMartin

Mně se to prostě líbilo. Bylo jen otázkou času kdy vznikne film o Kájínkovi. Petr Jákl z toho udělal povedený akční film, který se rozhodně nemá ve své české konkurenci za co stydět. Bez ohledu na pravdivost nebo jiné skutečnosti případu dobře natočeno. Rovněž musím pochválit i dobrý výběr herců. Chválím hlavně výkony Vilhelmové a Vladimíra Dlouhého. Konstantin Lavroněnko je dostatečně charismatický a roli Kájínka si vyloženě užívá. Noid hodně překvapil a moc mi tam seděl.Hodně dobrý český film, na kterém je vidět inspirace Hollywoodem. Film dost podhodnocený. ()

mr.filo

Na české poměry nepročekaně akční podání životopisného dramatu, z okolních států právem nikoho nezaujme. ()

Nivenx

Na tento film jsem se docela těšil a zajímalo mě, jak to zpracují, jelikož postava Kájínka mě odjakživa zajímala a stále věřím, že je nevinný, přesně jak ukázal film. Toto dílo Petra Jákla je velice dobrým filmem světových rozměrů. Konečně někdo kdo umí v čechách natočit film, kde to není trapné. Příběh známý a dobře provedený na plátně, herci až ne tak známí, což je zkrátka jen dobře a do snímku se všichni parádně hodí. Myslím, že Konstantin Lavroněnko se tam opravdu parádně hodil, ale jeho herecký výkon nepředčil ty ostatní, kteří hráli také skvěle. Po velice dlouhé době se v naší zemi také natočilo něco povedeného. Výborná práce. 85% ()

monsieur

Že by drama do poslední chvíle? Kajínek je stydlín, který má své vášnivé zastánce i odpůrce. Je opředen sítí záhad a říká, že je nevinen. Oč více zločinů spáchali jiní? Hold spravedlnost je někdy krátká, ano, jsme perfekcionisti. To by nebylo to nejhorší. Dějiny malé české spravedlnosti jsou plné bizarních příběhů. Na rozdíl od nich není zcela jasné, jak Kajínek k doživotí přišel. Zda to byla sprostá vražda, nebo vyřizování účtů podsvětí, těžko někdo objasní. Je mi líto, ale namísto věrohodného líčení film se utápí v akční rovině a to ještě takovým způsobem, že Kobra 11 to zvládla líp. Jenže ouha, skutečnost je možná jiná. ()

HorrFi

Upřímně řečeno nechápu komentáře a hodnocení některých z vás. Jasně, tenhle film se nemusí líbit každýmu ale myslim že je to docela dobrej krimi/thriller na český poměry a ještě inspirovanej skutečným příběhem Jiřího Kajínka. Bylo tu několik hluchých míst ale jinak se mi film líbil. Za mě 70% ()

kocik1

Na začátku jatka a za ně může nejspíš taťka. Jenže taťkou Kajínek není, jestlipak to proces změní?:-) / Jo, je to fakt ostuda, že já - milovnice kontroverzních filmů, jsem Kajínka ještě neviděla. Pravda ale je, že jsem se o to několikrát pokoušela a dokoukat jsem ho zvládla až nyní. Ono totiž kontroverzní námět neznamená vždycky kontroverzní film. Někdy je ten film jenom k uzoufání nudný. I když je plný akčních scén.... ()

kjakob

U hledačů pravdy Kajínek neobstojí, ale milovníkům poctivých krimi-thrillerů nabízí silný příběh, podpořený pozadím možná nejmedializovanější polistopadové kauzy. Velmi dobré herecké výkony hlavních postav a dynamický audio-vizuální drive ho dokázali katapultovat do těch komerčně (nej)úspěšnějších. Jen scénáři by se dalo vytknout málo akčněji laděných scén (pozn. - akce nutně nemusí znamenat střelbu a výbuchy). Brabcova kamera tam dělá neplechu, občas mi vadil i rychlý nebo naopak příliš pomalý střih. A to rychlé zoomování během dialogu, proč, proboha? ()

maxxxim

Asi takto to vyzerá, keď sa Česi odklonia od svojho štýlu. Potom to chutí, ako sója bez sádla u strejdy McDonalda. ()

FilMiki

Vilhelmová hrála dle me vyjimecne naprosto otresne, vubec jsem ji neverila nos mezi ocima natoz tu otresnou paruku na hlave a co ze zacatku od uvodnich titulku vypadalo na poradne zajimave reseny strih me postupne zacalo priserne s... Ja odesla pred koncem, vubec me totiz nezajimalo jak to dopadne a zbožštění kajinka, kdy 90% divaku odejde z kina s pocitem ze je to svatousek se mi vubec nelibi.. a ze to je na motivy kazdej zapomene tak rychle nez reknu boruvkovej livanec... ()

trojtmberk

Mediální masáž kolem jména Kajínek rozpoutala průvan na český filmový scéně a tak ani mě nezbylo nic jinýho, než zasednout a zjistit, o co že to jde. A verdikt je, že průvan neni průvan, ale jenom neškodnej pšouk, kterej jak přišel tak odejde. ()

chelseaman22

Asi každý Čech zná příběh J. Kajínka. Petr Jákl se pustil do odvážného kousku - pokusil se "nahlédnout pod pokličku" téměř kultovního případu J. Kajínka. Většina diváků odejde z kinosálů nadšená, s přesvědčením, že Kajínek je nevinný. Ano, tohle byl samozřejmě cíl pana Jákla. Bohužel, moc skutečně faktických informací se ve filmu nevyskytne - právě proto vládne nad celým filmem velká míra skepticismu. 75% ()

eye candy

Vydřené vítězství Petra Jákla, kterému se povedlo natočit nadprůměrný akční thriller, jehož největší síla spočívá v tom že je český, tím nemyslím ani tak produkci jako námět, který je český hodně..bohužel, víc než by si většina z nás přála. Ale jak praví jedno moudro, i na tu největší svini jednou dojde (protože ji sejme ještě nějaká větší). Kromě předlohy se Jáklovi podařilo trefit do černého ještě jednou a to když mu propůjčil své dovednosti Vláďa Dlouhý, v podstatě ke své poslední filmové roli. Budiž tomuto bohem obdarovanému herci země lehká. Svou roli přednesl takovým stylem, že by vedle něj gauner jako Novotný a jemu podobní vypadali jako kroužek filantropů. Detail na jeho radostí zkřivený koutek, poté co zničí důkazy, je asi nejstylovějším záběrem, který jsem v českém filmu za poslední desetiletí viděl. A že jich bylo.. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý