vrch07256732

Toto natočili kanaďania a jediné čo sa mi rátalo bol Retro style 80 rokov. Inak zvyšok počítačová grafika nie veľmi vydarená. Ale pozrieť sa to rozhodne dalo - určite odhliadnuc od originálu - sa jedná o nadpriemernejší počin v porovnaní s totálnym odpadom čo sa v novom mileniu naotčil a ešte aj bude točiť - myslím samozrejme v oblasti horou. ()

alphatown

Díval jsem se na oba díly naráz a první jsem si pustil ten novější. Ta atmosféra starého filmu už vyprchala a už to není takové drama. Ten nový díl ani s atmosférou nepočítal, ale zato je moderní. Když si ten nový pustíte první, zjistíte, že ten starý dějově skvěle navazuje. Ten starý je ke konci děsně nudný. Kdyby ten nový vyrobili před třiceti lety byla by to bomba. Takže tato novinka nic extra, ale spolu se starým puštěný je to plichta. ()

pyromantik

plusy: veľký rešpekt pred originálom, výborné exteriérové a interiérové scény, originálne nápady (plomby a POZOR SPOILER! náušnica), kvalitná dobrou hudbou vybudená atmosféra strachu a striedania loveckých pozícií ála Votrelec 1... mínusy: takmer žiadne (to by som mohol dať aj 5..) ()

Lazy87

V patnácti by mi z toho asi blahem ejakulovala hlava. Ale já měl vždycky slabost pro tydlety zvířátka. Jo atmosférou se to nemůže rovnat tomu co přijde, nebo přišlo. Co já vim. Ta vědátorka nevypadala špatně a byla zatraceně chytrá, hlavně s tou náušnicí. Ale Ripley to holt další být nemůže. ()

pekos

Po mrazivom a skvelom The Thing z r. 1982 vznikol Prequel, ktorý sa pokúsil naznačiť, ako vznikli problémy amerických polárnych bádateľov. Scenár The Thing 2011 vznikol nezávisle od predlohy pôvodného filmu, no problémy s Vecou, tentoraz nórskych polárnikov, sú úplne rovnaké. Vizuál filmu nebol vôbec zlý, príbeh mal spád a keďže očakávať od monštra z vesmíru sa nedalo nič iné, vyvražďovačka polárnikov je v príbehu samozrejmosťou. Ku cti filmárov slúži fakt, že poslednou scénou ukončili príbeh tam, kde začínal pôvodný film z r. 1982. Mrazivo dobrý film na opakované použitie. ()

pietri

Pro mě je to skvělej film,úžasně povedené pokračování kde jsme se vrátily na úplnej počátek týhle famózní bestii ()

keram01

Viac chápadiel a kozmických lodí ako v pôvodnom The Thing. ...a menej napätia. Nebolo to zlé ale na atmosféru pôvodného filmu to nemá. ()

mistrpropr odpad!

Tohle nema s puvodni veci vubec nic spolecnyho. Puvodne jsem chtel dat hvezdicku za nechutny ztvarneni ty veci, po prevteleni do lidi (timto zdravim tvurce hry silent hill 2). Ale za takovyhle znasilneni klasiky, si to nic jinyho nez odpad nezaslouzi... ()

cottys

Je pravda,že tvůrci krom pár detailů,nepřinesli nic nového,co už bych neviděl v Carpenterově Věci.Je pravda,že tu chybí i ta správně hustá,paranoidní atmosféra.Na druhou stranu,jsem se slušně bavil,film mě nijak nenudil,měl spád,dobré vizuální efekty a potěšilo mě i závěrečné navázání na původní Věc.Ve finále Věc:Počátek patří určitě k tomu lepšímu ve svém žánru. ()

markusmerk

Viac než dôstojný predchodca pôvodnej - sakra musím to povedať KULTOVEJ VECI. Nevadilo mi ani, že hlavného hrdinu zahrala žena ale Winsteadka to zvládla uveriteľným spôsobom. Sám som zvedavý či dôjde aj na trojku - napr. na tému masového rozšírenia viru napr. na základni McMurdo v štýly Votrelec 2 a následné spojenie síl preživšieho Russela a Winsteadky za účelom definitívnej anihilácie mutantného mutagému. ()

jericho001

Docela solidní prequel ke kultovní Věci Jendy Carpentera.od začátku az do konce se pořád něco děje,neustále dochází k proměnám ktere jsou sice dobře udelane nicméně v porovnání s Věci z roku 82 dostávají na prdel.Mary Elizabeth Winstead je sice hezounka ale druha Sára Connorova nebo Ellen Ripleyova z ni nebude.z čeho me ale ovšem naskočila prijemna nostalgicka husí kuze byl samotný závěr a nás velice známý hudební motiv legendy Ennia Morriconeho.takze za mě spokojenost a 71% ()

Lewandowski

Na originál to samozřejmě nemá... ale ono je těžké natočit prequel po 30 letech od původního filmu... Navíc musim uznat že si tvůrci dali práci se všemi detaily co jsou k vidění Carpenterově Věci. Všeho všudy si ty 4 hvězdičky podle mě zaslouží. ()

Mezerník

Nejzajímavější je opět hádání "kdo je kdo". Jinak ale celý film působí zbytečně, okoukaně, bez nápadu a vlastně i bez atmosféry. Navíc mám pocit, že se polovina filmu odehrává ve tmě, takže není nic vidět :) ()

Rindi

Trapnost ... "Ta věc klidně proskočila střechou" ... Tak se všichni vydají ozbrojeni baterkami ji hledat ... 😀 Dál už jsem se nedíval ... ()

Dalajlada

Je fajn, že film dodržuje prvky, které přinesla The Thing od Carpentra. Dvouhubá potvora, blok ledu, závěr apod. Co už tak fajn není, tak je to, že se ve filmu kopírují problémy jedničky. Zaseknutý plamenomet, zastřelení při šarvátce... Vypadá to jako by prakticky celý scénář Carepenterovy The Thing převedli do norské základny. Co se nedá vytknout je, že potvora se jim tu ale náramně povedla a vypadala jak z horroru. Jenže filmu chyběla atmosféra. Bylo to takové unylé a nudné a chbí moment překvapení, když se ví, o čem film bude (morfující potvora). Navíc nám autoři nechali otevřený konec a teoreticky se tak můžeme těšit na pokračování. ()

Caesarion

Libilo. Napětí a hrůza tam rozhodně je. O to jde především. Nic méně je to téměř to samé co s Russellem. Pokud bych neviděl první Věc, tak bych se po shlédnutí tohohle na ní ani divat nemusel. Film se nevlece je akční, brutálně násilný, nedostatky přehlížite, a skončí to jak má. ()

Rumplcimprca

Lepší efekty než u Carpentera (ale i tak mě ta bestie byla k smíchu), ale horší scénář! Jestli ještě někdo Věc přirovná k Vetřelecké sáze, tak ho nahlásím na psychiatrii. No a i ten průser AVP2 je stejně lepší než brand VĚC. U hororu se má člověk bát, tady se smál. ()

CaptainPixel

Dlouho dopredu telegrafovane lekacky, mizerne digitalni efekty a predvidatelny dej, decimuji tuhle jinak poctive udelanou poctu Carpenterove mistrovskemu dilu. ()

BStone

Povedený prequel legendárního hororu, na kterém jde vidět, že tvůrci ctí Carpenterův film a rozhodně mu nedělají ostudu. Snímek má efekty, příběh, slušné herce a napjatá atmosféra mrazivého pekla je vykreslena báječně. Každopádně spokojenost. 75% ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu