WoWoW

Není to dílo, co by se zapsalo do historie jako jeho předobraz od Carpentera. Ale úplný brak to taky není, ale pár much by se našlo. Například klasická zhovadilost okolo hlavní ženské postavy, která se chová jak rodilý zabiják a přitom je to jen paleontoložka z laboratoře. Nebo naprosto nechutně uřvaná obluda či pár dalších drobností. Je to další horor na který se zapomene a to je dobře. Třikrát hurá za Carpentera. ()

Skleena

"Jsem monstrum, protože si čistím zuby?"No. Bál jsem se, že se budu bát. Na to ale snímku chyběla atmosféra, kvalitní hudba... a tak nějak celková gradace a napětí - špičkové efekty a klasické lekačky (které mi vadily už jen proto, že celková hlasitost snímku byla opravdu přestřelená a v takovýchto momentech mi to trhalo uši) to bohužel nemohly dohnat ani omylem. To všechno by se dalo skousnout, kdybychom nemuseli být svědky tak obrovského množství scénáristických bot. Jedna věc je stupidita postav (jeden nebo oba z dvojice američanů mohou být monstrem, zavřeme je tedy do boudy a uvidí se - nevadí, že jsme před chvílí viděli, jak si ono monstrum vesele proskočilo stropem, oni jistě na náš verdikt počkají!) a klasická supermanská esence titulní představitelky, byť se jedná o obyčejnou paleontoložku. To by nebylo nic hrozného, jako bonus nám však tvůrci sází jednu facku za druhou (spoiler): sledujeme, jak se od spadlého vrtulníku (kam se údajně nešlo bez jiného létajícího stroje dle slov jedné z postav v táboře dostat) vrací dvě přeživší postavy, z nichž ani jedna není ve výsledku náš živočich. Jaká je asi pravděpodobnost, že onu muchlovačku ve vrtulníku a následný pád přežili pouze dva obyčejní muži a nikoliv nabouchaná mimozenská bytost? O "vyřazení" rolb z provozu nemluvě - jedna si to o půl hodiny později bez problému vyhasí z hangáru, aby ji druhá po sekundové opravě mohla pronásledovat. (konec spoileru)Dalo by se pokračovat do aleluja, ale nemělo by to cenu. Celkově bylo dle mého názoru málo prostoru věnováno i paranoie a vzájemnému podezírání postav, na tom se dalo vytřískat daleko více a celkové atmosféře to mohlo jen pomoci. Plombová scénka byla fajn, ale víc jak dvě hvězdičky si bohužel nezaslouží. Mimochodem - nejsem si teď jistý, ale nebyla rasa psa, který byl v záběrech na začátku, jiná, než toho, který si to pelášil v závěru? Nic proti ničemu, ale paní vědkyně nám nad mikroskopem přeci oznámila, že monstrum své oběti dokonale napodobuje - nemělo by tedy i tady jít o stejného čtyřnohého kamaráda? Ale možná jsem se jen špatně díval. Na závěr dodat, že jsem verzi z osmdesátek neviděl, nízké hodnocení tedy nepřisuzuji tradičnímu uctívání původních verzí... ()

Langy10

Tento film mě docela překvapil, páč já moc takovýhle filmy nemusim, ale tohle bych hodnotil slovy "Dobrý" .. Film z Antarktidy je poněkud netradiční a svym způsobem výjmečný, i když pár scén mi přišlo hodně přehnáných, ale to bude tim, že nejsem moc příznivcem tohoto typu "Zabíjení" ... Ty mutace to se mi taky nelíbilo moc, ale nakonec to nebyl špatný příběh, když tohle opomenu. Určitě chci vidět původní verzi. 55% ()

O´Neill

Z mé strany dávám stejné hodnocení jako prvnímu dílu. Je to de fakto to samé, akorát zabalené v kabátku jiné kamery, a s jinými herci. Všichni herci zde odvádějí výtečný výkon, a já, jako už tradičně, vypichnu hlavní ženskou roli - Mary Elizabeth Winstead, která zahrála úžasně. Celý průběh filmu je identický s jedničkou, a není zde kromě herců a hudby nic vyjímečného. Jedna nebo dvě povedené lekačky, jinak je víceméně vše, vč. konce naprosto předvídatelné - ano, po prvních deseti minutách jsem věděl, že M.E. Winstead přežije, s ní Joel Edgerton, a rovněž jsem věděl, že at the end bude on ten bad guy, který musí zemřít. A závěrečné titulky? Podle výdělku bude trojka. ()

Attta

Začátek filmu byl více než perfektní, prostě stará dobrá filmařina bez zbytečných trhání kamerou apod. Vlastně tuto úroveň si film držel film po celou dobu, jenomže ho zdradily jiné věci. Jak už tu psali i ostatní, totálně nepochopitelné věci se ve filmu objevovaly až příliš často na to, aby si toho divák nevšiml, nebo nad němi přihmouřil oko. Ale musím pochválit atmosféru filmu, kterou u hororů v poslední době hodně postrádám. Prostě jsem si připadal jako bych seděl u klasických vypalováků jako Vetřelec nebo starého The thing, bohužel tento pocit byl smíchán s těmi ostatními negativními faktory a výsledek je takové horší 3 hvězdy. Ohodnotit musím, ale i obrácenou návaznost (nebo jak to mám říct v tomhle případě), která opravdu sedla a starý The thing na tohle pasuje krásně, dokonce zakončení v závěrečných titulkách bylo více než dostačující i pro toho, kdo se v tomto filmu moc nevyzná. Každopádně jde vidět, že film je brán zodpovědně a není to žádný odpad, který ke svému filmovému tatíkovi nechová úctu. Co dál?....Hudba, další takový oříšek....mám pocit, že tam bylo použito hodně z originálu (nejsem si tím jist, ale ten pocit mám) a to co bylo doděláno Marcem B. bych bral za hudbu obstojnou, ale často se mi tam nehodila. Na závěř můžu říct jen to, že některé filmy ve mě vyvolají nutkání se na ně podívat znova a tento ve mě vyvolává nutkání se podívat znova na jedničku a za to děkuju. ()

Jino

K neutuchající vlně ziskuchtivých remaků, sequelů a prequelů přistupuji vinou nejednoho zklamání se značným skepticismem, ale i tak jsem byl docela zvědavý jak dopadne film mající zobrazovat události, jenž předcházejí jednomu z nejpůsobivějších sci-fi hororů 80.let... Chápu, že někteří svoje hodnocení sázejí směrem nahoru, ale za sebe musím říct, že Carpenterovu kousku nesahá Počátek ani pod McReadyho roztrhané spodky. Skoro tři desetiletí dělí tyto dva snímky a jde to sakra poznat... bohužel. Tvůrci místo toho, aby se pokusili důstojně těžit z osvědčených prvků původní Věci a popostrčit ji anebo se ji alespoň vyrovnat, tak mi nabídli spíš otázku, zda-li mělo vůbec smysl (podle viděného výsledku) se do jedné z kultovních klasik sci-fi hororu vůbec narážet. Co je mi platné, že vidím mimozemštana v plné parádě několikanásobně víckrát, když ani z poloviny nevypadá tak působivě jako tenkrát. A to nemluvím o do očí bijící asimilaci, s níž se Věc jednou přemění podbízivě pomalu a podruhé rychlostí světla, jen aby dokázala zalepit scénáristovu neschopnost pracovat s postavami a dějem a co je ještě horší, i s divákem samotným - až mi to připadá jakoby celý snímek byl jen o konečné titulkové části a jak se k ní dostat, aby to nevypadalo, že chceme (tvůrci) z lidí jen ty prachy. Tímto u mě dostal na frak i jakýkoliv pokus navodit atmosféru, která by mou psychiku postupně napínala na maximum až bych si nakonec nadělal do trenek (to už měla větší kouzlo stejnojmenná počítačová hra). O tom, proč hlavní role byla psána v ženském rodě, se zamýšlet raději ani nebudu...tady je to zbytečné. Jeden z mála kladů padá paradoxně na vrub těm detailům, co mají tyto snímky společné - a těmi jsou hudební doprovod a určité sekvence, jenž upozorňují na pozdější události. Celkově mi tak zbyly jen pachuť v puse nad zbytečností Počátku a hlavu nahlodávající myšlenky, co by se stalo, kdyby se celého projektu chopil někdo schopnější a zkušenější, no zkrátka ten, kdo by s tvůrčí pečlivostí dokázal Carpenterův kult ctít a dal tak světu další podívanou na kterou se nezapomíná...na tohle bohužel ano. 30% ()

Flaxik

Inu, jak do toho... přiznám se bez mučení, původní dílo je pro mě jeden z nejlepších filmů v žánru, takže jsem samozřejmě přistupoval k tomuto výtvoru skepticky s tím, že spíš může příjemně překvapit. Překvapení se nekonalo, i když samozřejmě tam byla pěkná místa, bohužel většinou v podobě odkazů na Carpenterův film (nejlepší část paradoxně až u závěrečných titulků). Vadilo mi do očí bijící genderové a barevné zrovnoprávňování (schválně si vygooglete, kolik černých amerických polárníků bylo v 80. letech a obecně kolik žen se zabývá arktickou paleontologií), brutální odolnost všech zúčastněných k mrazu (před polární bouří klesá běžně teploměr k -50 a oni neměli mnohdy ani námrazu na vousech a hlavní hrdinka tam pobíhala prostovlasá, muhehe), příliš se ukazující potvora v podstatě ani nebudící strach a hlavně chybějící napětí, protože to byla prostě vyvražďovačka bez ladu a skladu. Škoda, šlo z toho udělat hlavně po scénáristické stránce lepší kousek. ()

Nach

Nečekal jsem nic a dostal jsem jeden z mála skutečně kvalitních hororů, které se za rok 2011 natočily. Opravdu důstojná pocta původní Věci (1982) s obdobnou atmosférou i povedenými efekty. Jeden z nejlepších žánrových prequelů daného roku. Původní věc samozřejmě vede, ale moc rád se na oba filmy (jak jdou po sobě) opakovaně podívám. 75% ()

MCZ

Dostal jsem, co jsem zasloužil! Ba ne, dostal jsem, co jsem očekával - místy poměrně napínavou podívanou s docela nápaditými triky požírajícími jednu bezvýraznou postavu za druhou, zatímco to celé rychle utíkalo, logické díry se prohlubovaly v propasti a já váhal, jestli spíše chválit za to, že to mohlo být podstatně horší anebo naříkat a ptát se, proč to vůbec muselo být. Jenže odpověď na tuto otázku je přece jasná - když se nad tím zamyslím (jen trochu, abych to hned nevyvrátil), současný (velko)filmový průmysl je tak trochu jako ta Věc - nenápadně útočí na filmy, co máte rádi, přežvýká je a pak se je snaží napodobit. A na všechny dojde. Takže vzhledem k těm slušným "zábavným kvalitám" nakonec tenhle spíše-prequel-nežli-remake-remaku vlastně nebolí, byť za více než jedno podívání ni trochu nestojí. 5/10 ()

Pugo

Pôvodný Carpenterov The Thing považujem spolu s Hitchckockovym Psychom medzi najdokonalejšie horory aké boli kedy natočené. Ťažko teda očakávať, že tento prequel dosiahne kvalít svojho "sequelu". Obsadenie sympatické, efekty tiež, dej do poslednej polhodiny stráviteľný, napätie polovičaté. Kde pri pôvodnom filme sa dala atmosféra krájať a identita mimozemského parazitu bola ťažko odhaliteľná, tu po zistení postáv, že na stanici niečo nie je s kostolným poriadkom, by ste ju hľadali márne. Režisér vám nedá priestor hádať, kto je kto. Namiesto toho aby nás nechal tápať a tŕpnuť, radšej to vybalí hneď po polminúte podozrivých očných kontaktov a nechá vás kochať brutalitou mimozemšťana. Jedinú naozaj napínavú scénu dosahujúc kvality originálu odporúča 9 z 10 zubárov. Posledná polhodinka mi prišla zbytočná, na efekt, záver s titulkami vynikajúci, hoci predvídateľný. ()

Jandos

Carpenterova vec pres kopirak temer scenu po scene. Jenom mnohem hloupejsi, bez jakehokoliv napeti nebo pokusu pridat neco noveho. Vrchol vseho byla ta zenska, jakasi parodie na Riplayovou asi. Nedík, ale vlastne se to dalo cekat. Male plus za konec a provazani s pristimi udalostmi ... ()

nithiel

Proti původnímu Carpenterovu snímku přeci jen něco ztrácí. Problém je už v tom, že hlavní část strachu a překvapení zde pro polovinu diváků, kteří už ví, ztrácí své kouzlo. Přesto bych tenhle film na rozdíl od mnoha jiných současných holywoodských produkcí neodsuzoval, nesnaží se kopírovat, ale využívá nevyjasněné okolnosti ke zcela nové zápletce, která myslím výborně navazuje na původní. Co mě mrzí, je že triky z 80. let byly podle mě daleko realističtější než ty dnešní. Taky mám pochvalu k částečně Norskýmu znění, za odvahu, která v USA rozhodně diváky nepřidá. K obsazení mám jen jediné: Jak se sakra Ripleyová dostala na antarktidu? ()

enjoi

No a co, že nová Věc neměla nabídnout co originálního? Pro mě je to jeden z remaků poslední doby, co se opravdu povedl. Vim, že je to akorát líp zpracovaná (po technické stránce 100 %, o atmosféře si nejsem tak jistý) Věc od Carpentera, ale mně se to prostě líbilo, stejně jako původní film. 85 % A v neposlední řadě děkuji ČSFD za skvělou projekci :). ()

sulimo

Jsou místa a situace na zemi, kde bych byla za svůj mírně řečeno nekvalitní chrup více než vděčná, ovšem nemusím být všude a zažít vše, to zas ne. Věc: Počátek je film dobrý, a to, co jsem od něho čekala jsem vesměs dostala, ale kvůli svému přílišnému kopírování Věci z let osmdesátých, je málo originální i v případě, kdy jako divák nečekám nic, co by mě zas tak překvapilo. Čert vem ty situace, které jsou v takové nemilé situaci nevyhnutelné, jako třeba schýza z toho, že ta "věc" je uvnitř někoho kolem vás a samozřejmě zima je na Antarktidě pořád stejně mrazivá (Klaus by měl radost - ne Santa, ten náš, méně štědrý Václav), takže atmoška je podobná. Mě spíš vadily scény, které se naprosto tupě okopírovaly a film tak ztratil i případný zbytek možné originality (došel oheň v nemilé situaci, je to uvnitř toho, co se bouchl do hlavy, uděláme test...i když to zrovna zas tak špatný nebylo, atd.). je to škoda, mohlo být lépe, ale neni. ()

TomikZlesa

Vcelku (ne)zajímavý pokus navázat na původní věc. Obrovskou výhodou a plusem tohodle filmu je to, že si člověk opět i po letech uvědomí jak skvělej a nadčasovej byl původní film od pana Tesaře. Za prvý, naprosto nulová atmosféra, ted sem si vlastně uvedomil že ani nevím jestli to mělo nejakej soundtrack, krom vykradenýho tun dun, tun dun...od Morriconeho, zabitej potencionál, holt dokonalá věc vylepšit nejde. Za druhý, totálně odporný a digitální první setkání s věcí, 100% digitální animace..otřesná, pak už to bylo lepší a i se dostavilo trošku strachu. Vcelku pobavil two face :-) příčina všeho dalšího a naopak zklamal nucenej konec se psem. Asi nejvíc mě ale zklamal fakt, že sme se opět nic nedozvěděli :-( ()

Azrael515

Zase podhodnotený film? Naozaj je taký problém že tam je žena hlavná hrdinka (žeby pocta Ripleyovej)? Naozaj je taký problém že v horrorovom sci-fi sú CGI efekty (:O, si robíte srandu užívatelia!)? Vadí vám že sú v americkom filme na nórskej základni taktiež američania? Mne nie. A kto vyčíta že sa nepodarilo napodobniť atmosféru s Carpentrovej verzie, pripomeniem že tá mohla tažit z toho že povodny snímok skoro nikto nevidel. Nedá sa budovat atmosféra strachu z neznámeho vo filme v ktorom každý divák dopredu vie čo to číha v temnote. Ukázať monstera od začiatku a ukázať ho čo najviac je myslím typický prvok každého sequelu(prequelu). ()

humanbeing

Téhle nové verzi něco chybělo. Nejvíce tu asi chybělo ono tajemno okolo hlavního mimozemšťana - naštěstí, s tím se ale už dopředu počítalo a tentokrát se tak dostalo nějaké té pozornosti i zakopanému UFO. Chyběl tu Kurt Russell. Je ale zase fakt, že Kate Lloyd má sex-appeal a je teoreticky více zranitelná, než Kurtův R.J., což přidává na napětí. Chyběly tu radikálně nové nápady? Nechyběly. The Thing (2011) je prequel k The Thing (1982), což je nejlépe vidět v závěru, který maximálně potěší každého fanouška Věci. Je docela jedno, že tahle Věc není lepší, než Carpenterův film, něco mi totiž říká, že tohle ani nebyl cíl autorů. Tím bylo udělat důstojný (či skvělý) prequel ke slavnému sci-fi horroru a podle mého názoru se tohle podařilo. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu